Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Nait 5si albo...? Potrzebna porada


Funnykris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Funnykris napisał:

Za 6000zł oczekuję sprzętu całkiem nowego. Używki akceptuję gdzieś do okolicy 4k. Więcej mogę dać tylko z pewnego źródła gdzie wiem co się z danym sprzętem działo. 

Przecież piszę że sprzęt demo, stoi w salonie i ma pełną 3-letnią gwarancję Marantz Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a cena jest mega okazyjna. Używki dwu trzy letnie chodzą po 6500 - 7500 zł.  Naim NAIT5si  to półka niżej od tego Marantza. PM14s1SE z mocą 90W wysteruje większość trudnych kolumn. W sieci jest wiele opinii i testów tu zbiór recenzji z niemieckich magazynów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dlmtb napisał:

Przecież piszę że sprzęt demo, stoi w salonie i ma pełną 3-letnią gwarancję Marantz Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a cena jest mega okazyjna. Używki dwu trzy letnie chodzą po 6500 - 7500 zł.  Naim NAIT5si  to półka niżej od tego Marantza. PM14s1SE z mocą 90W wysteruje większość trudnych kolumn. W sieci jest wiele opinii i testów tu zbiór recenzji z niemieckich magazynów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ten sklep wypożycza klamoty? Patrząc po ich  ogłoszeniach to jakby taki komis różnych troszkę uszkodzonych zwrotów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

A ten sklep wypożycza klamoty? Patrząc po ich  ogłoszeniach to jakby taki komis różnych troszkę uszkodzonych zwrotów. 

A tego to nie wiem. Zadzwoń jutro i zapytaj.  Pisałeś jeszcze o Marantzu PM8006. Mam i ten wzmacniacz i będę go sprzedawał ale jeżeli masz 6500 na zakupy to odpuść sobie PM8006. To bardzo dobry piecyk ale jeżeli możesz kupić PM 14S1 SE za te pieniądze to nawet się nie zastanawiaj. Widzę że  masz dość trudne do wysterowania kolumny i potrzebujesz mocy żeby je ruszyć a PM 14S1 SW tę moc ma i tu nie chodzi o głośne granie. Głośno to można pograć i 40-to watowym wzmacniaczem tylko co z tego jak wzmacniacz nie napędza kolumny tylko robi hałas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dlmtb napisał:

A tego to nie wiem. Zadzwoń jutro i zapytaj.  Pisałeś jeszcze o Marantzu PM8006. Mam i ten wzmacniacz i będę go sprzedawał ale jeżeli masz 6500 na zakupy to odpuść sobie PM8006. To bardzo dobry piecyk ale jeżeli możesz kupić PM 14S1 SE za te pieniądze to nawet się nie zastanawiaj. Widzę że  masz dość trudne do wysterowania kolumny i potrzebujesz mocy żeby je ruszyć a PM 14S1 SW tę moc ma i tu nie chodzi o głośne granie. Głośno to można pograć i 40-to watowym wzmacniaczem tylko co z tego jak wzmacniacz nie napędza kolumny tylko robi hałas.

Taka moc na papierze do mnie nie przemawia. Podam Ci przykład:

NuPrime ida-8 - 2x100W w klasie D. Brak kontroli niskich tonów. W utworach w których następuje szybki i krótki bas brak zdolności do jego definitywnego "ucięcia". W kawałku Hey You Pink Floyd jest na początku piękna gitara basowa - tu był brak zejścia.

Sugden A21 - 2x20W w klasie A. Ok - głośno nie zagra i spokojnie doszedłem do jego limitu mocy, przy czym było dla mnie zbyt głośno. Ale przy normalnych poziomach głośności bas miał dobrą kontrolę i piękną barwę. Jak zapinałem głośniki to byłem przekonany że się wyłoży na ATC a ten piecyk bardzo mnie zaskoczył. Wcześniej słyszałem ten wzmacniacz na Revel Performa F206 i też grał pięknie.

No i gdzie tu logika? 

Ja graty zwożę albo ktoś mi przywozi i tylko tak je oceniam. Nawet w salonie audio wiele rzeczy zagra a w domu nie. 

Jednocześnie dziękuję wszystkim za sugestie wzmacniaczy których warto posłuchać. Będę je miał na uwadze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funnykris napisał:

Taka moc na papierze do mnie nie przemawia. Podam Ci przykład:

NuPrime ida-8 - 2x100W w klasie D. Brak kontroli niskich tonów. W utworach w których następuje szybki i krótki bas brak zdolności do jego definitywnego "ucięcia". W kawałku Hey You Pink Floyd jest na początku piękna gitara basowa - tu był brak zejścia.

Sugden A21 - 2x20W w klasie A. Ok - głośno nie zagra i spokojnie doszedłem do jego limitu mocy, przy czym było dla mnie zbyt głośno. Ale przy normalnych poziomach głośności bas miał dobrą kontrolę i piękną barwę. Jak zapinałem głośniki to byłem przekonany że się wyłoży na ATC a ten piecyk bardzo mnie zaskoczył. Wcześniej słyszałem ten wzmacniacz na Revel Performa F206 i też grał pięknie.

No i gdzie tu logika? 

Ja graty zwożę albo ktoś mi przywozi i tylko tak je oceniam. Nawet w salonie audio wiele rzeczy zagra a w domu nie. 

Jednocześnie dziękuję wszystkim za sugestie wzmacniaczy których warto posłuchać. Będę je miał na uwadze. 

W zasadzie to nie powinienem cię przekonywać bo możne masz lepsze doświadczenie ode mnie a na pewno swoje ucho. Ja w audio jestem od 1991r. Przez bez mała 30 lat Miałem już niezliczoną ilość wzmacniaczy, kolumn, CD-ków. Zaczynałem jak każdy od taniego tranzystora. W początku lat 90-tych byłem świadkiem narodzin Strussa a z racji znajomości z Panem Zdzisławem Hrynkiewiczem mogłem śledzić powstawanie tej marki. Przeszedłem też swoje zauroczenie lampami. Było to parę wzmacniaczy na lampach KT a ostatni jaki miałem to była trioda na lampach 845 zaliczana do wzmacniaczy z najwyższej półki. Nie piszę tego żeby się chwalić ale żeby powiedzieć ci że wiem czym się rożni dźwięk wzmacniacza który gra efektownie i podoba się wielu a takiego który po włączeniu ściąga przysłowiowe gacie przez głowę. Wyznacznikiem high-endu jest to że wzmacniacz gra dosłownie wszystko w sposób aksamitny. To znaczy, mówi się że "sypią się złote skry", grasz głośno jak na koncercie i zdajesz sobie sprawę że jazgotliwa trąbka ze znanego ci nagrania, piskliwy świdrujący lub syczący wokal, wysokie tony fortepianu i cykające talerze perkusji to wszystko gdzieś zniknęło. To znaczy jest ale brzmi po prostu czytelnie miło dla ucha a ilość szczegółów których wcześniej nie było po prostu powala. Bas jest ale jego się czuje anie słyszy jak z suba w kinie domowym. Kto gra na bębnach wie jaki efekt daje stopa. Muzyka płynie i możesz siedzieć godzinami i zastanawiać się co tu się k.... stało?? Przecież tego wcześniejszej głośno nie dało się słuchać. ? Tak własnie pokrótce można opisać dźwięk high-endu i tak gra Marantz PM14S1SE.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 17:19, Adam 38 napisał:

w Q21 tylko uśmiechną się pod nosem na ten pomysł i przytargają ATC sia 2 150

ATC SIA 2 150 i SCM7 to na oko jakieś 25k. Za 5 tys. mniej można kupić aktywne SCM19.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Funnykris napisał:

ATC SIA 2 150 i SCM7 to na oko jakieś 25k. Za 5 tys. mniej można kupić aktywne SCM19.

A co jak SCM 7 będą Ci się bardziej podobały jak SCM19? Zobacz, obaj woleliśmy brzmienie siódemek a nie jedenastek ? Właśnie słucham akustyczne kawałki Seal-a i w życiu na nic z tego co u siebie  słyszałem nie zamieniłbym teraz siódemek (a nie jest tajemnicą, że dobre 20 różnych par monitorów u siebie miałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś Denon PMA-1600NE ? Ten wzmacniacz wydaje się całkiem nieźle zaprojektowany. W Naim wczoraj wieczorem brumiało trafo... Potem przestało. Ten wzmacniacz brzmi wspaniale ale mam go kilka dni a już zdążył siać na głośniki szumem i buczeć. Ale jeszcze go nie skreślam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Funnykris napisał:

Słyszał ktoś Denon PMA-1600NE ? Ten wzmacniacz wydaje się całkiem nieźle zaprojektowany. W Naim wczoraj wieczorem brumiało trafo... Potem przestało. Ten wzmacniacz brzmi wspaniale ale mam go kilka dni a już zdążył siać na głośniki szumem i buczeć. Ale jeszcze go nie skreślam

Denon jest bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany ale ze względu na walory dźwiękowe warte uwagi są tylko dwie propozycje, PMA-2500NE albo jego przednik PMA-2020. Ten pierwszy można kupić nowy w cenie od 9500 a poprzednik tylko jako używany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dlmtb napisał:

Denon jest bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany ale ze względu na walory dźwiękowe warte uwagi są tylko dwie propozycje, PMA-2500NE albo jego przednik PMA-2020. Ten pierwszy można kupić nowy w cenie od 9500 a poprzednik tylko jako używany. 

Sugerujesz że 1600NE nie jest konkurencją dla Nait 5si? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Funnykris napisał:

Sugerujesz że 1600NE nie jest konkurencją dla Nait 5si? 

Nie miałem okazji porównać tych wzmacniaczy ale jeżeli chodzi o Denona to jedyne warte uwagi są modele topowe. PMA-2500NE jest zaliczany do topowej trójki Japończyków w "rozsądnej cenie" czyli Denon PMA-2500NE, Yamaha A-S 3000 i Marantz PM 11S3. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocnym wydajnym wzmacniaczem powinien być Roksan Kandy K2/K3, może też Kaspian lub MF M5si dałby radę. Tanio chodzą używane Hegle H200...

Denon 1600 może nie być zły ale sugerowalbym raczej wzmacniacze z dwoma parami tranzystorów końcowych lub więcej i solidnym zasilaczem. Wypożycz na odsłuch i będzie wiadomo (albo trzeba się udać z kolumnami do salonu).

W sumie to kupiłeś tanie kolumny które wymagają wzmacniacza droższego niż one same. W rezultacie prawdopodobnie skończysz z piecykiem zdolnym nagłaśniać kilkadziesiąt m2 w kilkunastu do tego z nadmiernym zużyciem prądu, albo w końcu zmienisz kolumny. Jedynym ratunkiem przed zbędnym marnotrawieniem prądu byłoby poszukanie czegoś w klasie D, choćby końcówki estradowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sls napisał:

W sumie to kupiłeś tanie kolumny które wymagają wzmacniacza droższego niż one same. W rezultacie prawdopodobnie skończysz z piecykiem zdolnym nagłaśniać kilkadziesiąt m2 w kilkunastu do tego z nadmiernym zużyciem prądu, albo w końcu zmienisz kolumny. Jedynym ratunkiem przed zbędnym marnotrawieniem prądu byłoby poszukanie czegoś w klasie D, choćby końcówki estradowej. 

Za to potrafią zagrać lepiej niż większość monitorów w tej cenie. I to dużo lepiej. Coś za coś. Z gorszymi wzmacniaczami też grają ładnie. Tylko nie wykorzystuje się ich potencjału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak, że najlepsze dogaduje się z innym najlepszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.