Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do kolumn Klipsch rp-8000f


mikas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zakupić jakiś dobry wzmacniacz do Klipsch rp-8000f. W tej chwili mam amplituner Onkyo TX-RZ810.

Ale chciałbym poprawić dźwięk w stereo i uzyskać jeszcze lepszy kontrolowany bass

W sklepie polecili mi Audiolab 6000A, ale nie wiem czy dobrze on zagra z tymi kolumnami. Musi też być on w miarę niski bo pólka ma tylko około 12cm wysokości.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę barwę, moc, DAC i gabaryty rozejrzyj się za Rotelem RA 11 lub 12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kupując wzmacniacz nie pogorszę lub może poprawię dźwięk w KD? Czy przy podłączeniu pre-out nie ma to znaczenia przy KD. I czy można używać radia wmontowanego w amplitunerze i słuchać tego dźwięku przez wzmacniacz, by poprawić dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A czy kupując wzmacniacz nie pogorszę lub może poprawię dźwięk w KD? Czy przy podłączeniu pre-out nie ma to znaczenia przy KD. I czy można używać radia wmontowanego w amplitunerze i słuchać tego dźwięku przez wzmacniacz, by poprawić dźwięk?
Musisz szukać takich wzmacniaczy które posiadają wejścia "main in" czy też "by-pass" inne nazwy to samo zastosowanie.Takie wzmacniacze w KD działają jako końcówka mocy która ma za zadanie odciążyć amplituner AV, a w trybie stereo działa jako zwykły wzmacniacz i tu usłyszysz różnice na korzyść wzmacniacz vs. Amp AV. Wielu ludzi korzysta z takiego rozwiązania.
Onkyo A9070 ma taką funkcję, Roksan K3, Music Fidelity Mi6, Hegel H200/ H300, Atoll in200, Nad i jeszcze pewnie wiele innych.
Klipsch RP-8000F odpowiednik starszego modelu RP-280F kolumny duże które potrzebują trochę więcej prądu aby je zasilić.

Dźwięku na 100% nie pogorszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W jakim budżecie szukasz wzmacniacza?

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez Na Temat Audio

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

W jakim budżecie szukasz wzmacniacza?

Pozdrawiam,

Michał

Powiem tak, szukam czegoś dobrego co może wycisnąć moc z Klipsch 8000. Na pewno nie ma sensu płacić 15000zł bo przy tych kolumnach nie ma sensu. 

Polecono mi jeszcze MUSICAL FIDELITY M5si, tylko nie wiem jak to się sprawdzi z tymi kolumnami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz rację. Czy dobrze rozumiem, że chcesz zostawić sobie amplituner kina domowego, wykorzystać jego pre out i podłączyć wzmacniacz jako końcówkę mocy? Fajnie sprawdza się w takim sytuacjach Atoll, model In100 Signature lub lepszy In200 Signature. To dość dynamiczne granie. Może NAD C375Bee? Osobiście nigdy nie zestawiałem ze sobą Klipscha i MF, moim zdaniem te dwa elementy nie tworzą idealnego zestawienia, choć jest to moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audioburak napisał:

Biorąc pod uwagę barwę, moc, DAC i gabaryty rozejrzyj się za Rotelem RA 11 lub 12

Właśnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo przeglądałem i czytałem przez weekend. Widzę że najlepszym rozwiązaniem do KD jest podłączanie końcówki  mocy jeśli wszystkie źródła idą z amplitunera. Tylko że amplitunery mają słaby pre out. 

I teraz myślę o zakupie takiego kombajnu Musical Fidelity M6 Encore 225 

Oczywiście też myślę nad zmianą kolumn bo te jednak z tego co czytam nie za bardzo nadają się do stereo.

I tu myślę o połączeniu tego z Monitor Audio 300 5G

Czy to zagra dobrze, czy raczej muszę szukać końcówki mocy?

Głównie żona słuch radia a jak słuchamy czegoś lepszego to TIDAL i Spotify. Może kiedyś kupie adapter, ale na razie nie ma ciśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj tyle bo będziesz mieć mętlik. Wspominałeś coś o Klipsch RP8000F a tu nagle Monitor Audio to zupełnie inne kolumny. Mówisz, wyczytałem że Klipsch do stereo się nie nadaje. Proponuję abyś udał się sam na te testy, Klipsch RP, Monitor Audio Bronze, Heco Aurora. Jedz do salonu i przestuj te kolumny.
Emotiva fajne końcówki mocy robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mikas napisał:

Dużo przeglądałem i czytałem przez weekend. Widzę że najlepszym rozwiązaniem do KD jest podłączanie końcówki  mocy jeśli wszystkie źródła idą z amplitunera. Tylko że amplitunery mają słaby pre out. 

I teraz myślę o zakupie takiego kombajnu Musical Fidelity M6 Encore 225 

Oczywiście też myślę nad zmianą kolumn bo te jednak z tego co czytam nie za bardzo nadają się do stereo.

I tu myślę o połączeniu tego z Monitor Audio 300 5G

Czy to zagra dobrze, czy raczej muszę szukać końcówki mocy?

Głównie żona słuch radia a jak słuchamy czegoś lepszego to TIDAL i Spotify. Może kiedyś kupie adapter, ale na razie nie ma ciśnienia.

Nie zmieniaj tych Klipschów to świetne kolumny w stereo, ten Onkyo nie pokazuje nawet połowy ich możliwości. Zasil je porządnym wzmacniaczem a będziesz zaskoczony jak one potrafią zagrać muzykę. Ja je łączę z Nad c375 i gra to naprawdę z klasą. Z tanimi wzmacniacza zagrają tanio. Nie wierz w bzdury że one tylko do kina się nadają. Kiedyś czytałem wywiad z inżynierem z Klipscha który mówił że u nich kolumny projektuje się pod koncerty jazzowe a nie kino. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do słuchania Tidal i Spotify (zapewne w podstawowych abonamentach) naprawdę potrzeba lepszego sprzętu niż ten który pytający posiada? Przecież to Onkyo serii RZ nie jest jakimś chłamem.
A radio FM obojętnie na czym słuchane to zawsze będzie słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, radark napisał:

Nie zmieniaj tych Klipschów to świetne kolumny w stereo, ten Onkyo nie pokazuje nawet połowy ich możliwości. Zasil je porządnym wzmacniaczem a będziesz zaskoczony jak one potrafią zagrać muzykę. Ja je łączę z Nad c375 i gra to naprawdę z klasą. Z tanimi wzmacniacza zagrają tanio. Nie wierz w bzdury że one tylko do kina się nadają. Kiedyś czytałem wywiad z inżynierem z Klipscha który mówił że u nich kolumny projektuje się pod koncerty jazzowe a nie kino. 

Tylko puszczając wszystko przez amplituner, chyba lepiej się sprawdza końcówka mocy lub integra do której można podłączyć zewnętrzne źródło. Na razie zastanawiam się co zrobić, na pewno bym chciał dużej różnicy w dźwięku a nie lekkiej poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, radark napisał:

W tym Nadzie masz wejście bezpośrednio na końcówkę mocy Main-in więc nie ma problemu. 

Ale oprócz wzmacniacza potrzebował i tej końcówki, więc kupując wzmacniacz zintegrowany z końcówką wychodzi lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.