Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do canton ergo 609dc (do 1500zł)


Franoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka 

jestem zainteresowany kupnem wzmacniacza do swoich kolumienek i najchętniej chciałbym się zmieścić w budżecie do 1500zł lecz do jakichś kuszących okazji jestem w stanie dopłacić ok 200zł. Wzmacniacz ten służyłby głównie do wieczornego odsłuchu muzyki rockowej/popowej z lat 80' często z winylu. Preferuję czyste brzmienie ze sporą ilością szybkiego delikatnego basu. dodam że aktualnie słucham swoich kolumn na wzmaku Sony 530ES i jego brzmienie bardzo wpasowuje się w moje gusta lecz tego basu jest trochę za mało. skłaniałbym się głównie w kierunku vintage lecz coś nowoczesnego też przygarnę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Franoll napisał:

dodam że aktualnie słucham swoich kolumn na wzmaku Sony 530ES i jego brzmienie bardzo wpasowuje się w moje gusta lecz tego basu jest trochę za mało.

Proponuję delikatny obrót w prawą stronę takim małym pokrętełkiem oznaczonym "bass".

Będzie super.

To chyba najpraktyczniejsze rozwiązanie Twojego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś postawić na szczegółowość i dynamikę to polecam Yamahę AS501. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA60 ale w tym przypadku zostaje jedynie rynek wtórny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Proponuję delikatny obrót w prawą stronę takim małym pokrętełkiem oznaczonym "bass".

Będzie super.

To chyba najpraktyczniejsze rozwiązanie Twojego problemu.

to chyba miało być śmieszne ale dla pewności napiszę że to pokrętełko jest odkręcone do oporu ale 530es od zawsze słynął z małej ilości basu 

Godzinę temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś postawić na szczegółowość i dynamikę to polecam Yamahę AS501. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA60 ale w tym przypadku zostaje jedynie rynek wtórny. 

fajne propozycje wezmę je pod uwagę ale nie ukrywam że wolałbym coś starszego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To duże kolumny, masz mało basu, bo trzeba mocniejszego wzmacniacza, żeby je uciągnął, one mają efektywność 89db, yamaha as 501, to propozycja z d..y, to już bardziej ten cxa 60,ale też głowy dać  nie można,  za mały budżet, kolumny fajne, duże, a tu na wzmaka do nich brak, nie wróży to dobrze, nie będzie to grało, tak jakbyś chciał, pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje amplituner Sony z początku wieku seria STR-DB lub wyższa STR-DA. Do kupienia w okolicach 500zl. Grają zaskakująco dobrze w stereo, mają przedwzmacniacz gramofonowy i wystarczającą wydajność prądową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przmor napisał:

A ja zaproponuje amplituner Sony z początku wieku seria STR-DB lub wyższa STR-DA. Do kupienia w okolicach 500zl. Grają zaskakująco dobrze w stereo, mają przedwzmacniacz gramofonowy i wystarczającą wydajność prądową.

mam swoistego rodzaju uprzedzenie do amplitunerów także ta opcja raczej odpada 

 

15 godzin temu, Grutka napisał:

To duże kolumny, masz mało basu, bo trzeba mocniejszego wzmacniacza, żeby je uciągnął, one mają efektywność 89db, yamaha as 501, to propozycja z d..y, to już bardziej ten cxa 60,ale też głowy dać  nie można,  za mały budżet, kolumny fajne, duże, a tu na wzmaka do nich brak, nie wróży to dobrze, nie będzie to grało, tak jakbyś chciał, pozdro 

myślisz że 555 też nie da sobie rady z tymi kolumnami ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem, nie znam 555, odniosłem się tylko do yamaha i cxa  ? te cantony to duże paczki, mega efektywne też nie są, więc wiesz, lepiej mieć zapas mocy,a budżet  malutki troszkę, ja Ci życzę jak najlepiej,ale lepiej byś dozbierał  chociaż jeszcze z tysiąc złotych, kolumny masz przednie, więc kup im troszkę lepszy wzmacniacz, to się odwdzięczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najlepsze rozwiązanie do tych kolumn to moim zdaniem Onkyo 8870 ewentualnie 8850. To sa bardzo dobre wzmacniacze i świetnie się z Cantonami zgrywają . W zasadzie każdy wzmacniacz  Onkyo  z serii Integra się sprawdzi ale 8870 jest zdecydowanie najlepszy. testowane przeze mnie na 8450,8470,8670,9711,8850 i 887 z Cantonami Ergo 670 i 690. 690 DC to następca Twojego modelu kolumn.  Do muzyki która preferujesz moim zdaniem onkyo 8870 lub 8850 nadaje się znakomicie. Z Twoim modelem cantonów wzmacniacze te maja wierz mi wystarczająco dużo basu a z ich napędzenie nie będą mieć najmniejszych problemów.

Pozdrawiam

Soulman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć, dawno mnie tu nie było, ale stwierdziłem, że jak coś ruszy się w temacie to napiszę moje spostrzeżenia .

 

Po czasie poszukiwania wyżej wymienionych Onkyo nie znalazłem nic w zadowalającej cenie i przystępnym stanie, więc stwierdziłem, że poszukam czegoś innego .

 

Poszukiwania zawęziłem do h/k, Marantz, Sony.  Znalazłem kilka propozycji, a mianowicie :

 

Sony 690es było bardzo blisko finalizacji kupna tego wzmacniacza, ale jakże uprzemy sprzedawca z dnia na dzień przestał się odzywać i plany kupna tego pieca spadły na dalszy plan .

 

Następnie myślałem o Harman/Kardon 680 znalazłem kilka opcji kupna tego klocka, ale wszystko ostatecznie nie wyszło, bo zawsze spóźniałem się o marginalne 5 minut, więc poszukiwania trwały w najlepsze .

 

Aż tu w końcu ni stąd ni z owąd natrafiła się okazja kupna wzmacniacza Marantz pm80 poczytałem kilka opinii na jego temat i stwierdziłem, że zaryzykuję i kupię go. Akurat trafiła się opcja kupna go na bardzo satysfakcjonujących dla mnie warunkach.

 

I tu muszę powiedzieć kilka słów na temat mojego wyboru. Głównymi argumentami za tym wzmacniaczem była kasa, parametry i klasa A. Kupiłem go podpiąłem pod moje jakże wspaniałe kolumny i trafiła mnie strzała amora szczerze nie jestem w stanie opisać mojego zdziwienia tym jak to zagrało. Piękna czysta góra, ultra szczegółowa średnica i bass dawkowany z gracją bez przesadzonego „uderzania w pudło”. Wszystko jest „w punkt” na prawdę gra to przepięknie mocy już nie brakni, bo ten klocek jest mocny, aż nadto .

 

Jeśli byłby ktoś w podobnym problemie jak ja jestem w stanie z czystym sumieniem polecić to połączenie Marantz pm-80 i canton ergo 609dc gra to wręcz wyśmienicie .

 

Co do samego wzmacniacza jest kilka minusów tj. nieszczęsne terminale które zrobione są w sposób co najmniej nieadekwatny do klasy samego pieca (z bólem wchodzą kable 2,5mm2) reszta wydaje się spoko, fajnej jakości blachy, stosunkowo ciężki, no i ten wygląd jak dla mnie świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.