Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do Audio Technica ATH-R70X


Tumak5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część.

Kupiłem sobie ostatnio słuchawki Audio Technica ATH-R70X 470 ohm i na stacjonarnym sprzęcie grają naprawdę czarująco...

Chciał bym ten czar zabrać na zewnątrz tylko że pod samym telefonem (Mate 20 lite) grają one stanowczo za cicho.

Czy jest jakieś urządzenie typu DAC wzmacniacz w wersji mikro, które po podłączeniu zagra wystarczająco głośno?

Poczytałem trochę o DACu SMSL IDEA i same ochy i achy tylko czy zagra wystarczająco głośno?

Chciał bym się zmieścić w budżecie 500zł i wchodzą w grę zakupy na zagranicznych stronach typu aliexpress.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jeśli mobilny dac/amp to Fiio BTR 5, duża moc jak na takie gabaryty 80mW*2 przy wyjściu 3,5mm
240mW*2 przy wyjściu 2,5mm, ewentualnie konkurencyjny Shanling UP4 160 mW.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Tumak5 napisał:

Dziękuję za zainteresowanie.

Czyli dla tych moich prądożernych słuchawek 80 mW wystarczy przy ich 470ohm? 

Twoje słuchawki nie są prądożerne, wręcz przeciwnie, są napieciożerne. To zła wiadomość, małe wzmacniaczyki mogą mieć z głośnością kłopoty. Trzeba sprawdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Korg ds-dac-100m i jak słucham na nim muzyki na maksymalnej głośności to jest w miarę ok, ale mogło by być trochę głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tumak5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumak 5 -- jak  Ci  sie sprawuje ten korg100m  czyli ten  mały . i jak  wypada dzwiekowoi  jak  wyglada konwersja przez audiogate ?

bo  znalazłem info zr  nawet słabsze nagrania wypadaja b dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten dac wypada bardzo dobrze. A czy to za przyczyną konwersji czy samego dac-a jako takiego trudno mi orzec. Mimo, że mam go ze trzy lata. Jednaj jako integra jest on stworzony do raczej łatwo napędzalnych słuchawek i raczej do niskoomowych.  ATH-AD900X śmigały na nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam z czym porównać tego dac-a. Wcześniej używałem EMU 0404 PCie, ale miałem inny wzmacniacz.

Teraz mam Nakamichi TA-4E i z tymi słuchawkami naprawdę robi super robotę.

Oglądam ostatnio koncerty np. Hans Zimmer z Pragi ,  więc nie używam audiogate

Polecam kupić spróbować. Na nim się nie straci.

W dniu 14.11.2020 o 19:20, Rucia1 napisał:

Jeśli mobilny dac/amp to Fiio BTR 5, duża moc jak na takie gabaryty 80mW*2 przy wyjściu 3,5mm
240mW*2 przy wyjściu 2,5mm, ewentualnie konkurencyjny Shanling UP4 160 mW.

 

jak to jest z tymi mW*2 przy wyjściu 2,5mm?

Mogę sobie kupić przejściówkę z 2,5mm na 3,5mm i będę miał więcej mW? Np te 240mW*2 jak w przypadku FIIO BTR 5.

To już powinno mi raczej wystarczyć nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  a wiec polecacie korga - no tak  uzywki chodza po 350 zł----- moze japoncyki  cos dobrego wymyslili ===== a tak prosto  z mostu - misio 38 -- jak oceniasz audiotehniki 900x  bo  choruje na nie  i na  filips fidelio h2r-  moze  jakies słowa otuchy dla przyszłego kupujacego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę który DAC ma najwięcej mocy na wyjściu:

Dragonfly Red, ponoć mocny,

Cambridge audio Dacmagic XS - "10 razy więcej mocy"...

AudioEngine D3 - obsługue niby słuchawki do 10kohm

Może ktoś robił porównanie?

Chcę spróbować z moimi słuchawkami. Jak któryś z tych maluchów nie da rady to będę musiał pójść w większy rozmiar...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność posłuchać AudioEngine D3 i muszę przyznać że jakość dźwięku jest o wiele lepsza, przepaść, niż z telefonu, ale gra tak samo głośno.

Zainstalowałem aplikację Volume booster  i po dodaniu 30% więcej mocy, było już całkiem fajnie głośno, ale odbiło się to na jakości, zaczęło trzeszczeć i nie nadawało się to do słuchania...

Z miłą chęcią porzyczył bym Dacmagic XS, żeby zobaczyć czy ma wystarczająco mocy.

Porównywał ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie zabawki zasilane z USB to zwykle jakieś 2Vrms na wyjściu, i to jest powód dlaczego jest za cicho. 2V to dla tych słuchawak jakieś 108dB jak dobrze liczę, a to jeszcze nie jest poziom, który uszkadza słuch ?

W dniu 4.12.2020 o 21:34, Tumak5 napisał:

Podłączyłem AudioEngine D3 do laptopa i gra dużo głośniej niż podłączony do telefonu.

Dlaczego tak jest? 

Ciort wie co android robi ze strumieniem audio?  Możesz spróbować zainstalować USB audio player pro, który gra na własnych sterownikach, tylko to apka nie darmowa i sukcesu nie gwarantuję.

A do rzeczy. Jeśli chcesz przenośny DAC, który będzie grał głośniej, myślę, że potrzebujesz coś co dysponuje wyjściem zbalansowanym. Np taki SMSL IQ. Takie wyjście pozwala na pracę wzmacniacza w mostku, dlatego można uzyskać większą amplitudę. Oczywiście do kompletu musisz wówczas dokupić odpowiedni kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps

Myślę, że powód cichszego grania na telefonie może być taki. Zewnętrze DACi mają zwykle swoją własną hardwerową regulację głośności. Jeśli telefon nie dogada się z DAC'iem działa na jakiś uniwersalnych sterownikach i nie potrafi tą hardwarową regulacją sterować, a DAC może wystartować na nie maxymalnym ustawieniu. Jeśli mam rację, to USB player powinien problem rozwiązać, zwłaszcza, że jak widzę zawiera sterowniki do D3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 19:21, pinatubo napisał:

misio 38 -- jak oceniasz audiotehniki 900x  bo  choruje na nie  i na  filips fidelio h2r-  moze  jakies słowa otuchy dla przyszłego kupujacego

Miałem te 900x,ale nie wiem czy mogę je ocenić. Miały tragicznie złe wysokie tony. Ja je kupiłem w czasie wysypu ich na portalach w cenach po ok. 400 zł i nie mam pewności czy to nie były podróbki, choć wszystko wyglądało ok, łącznie z pudełkiem i jego zawartością.. Chyba po prostu one są takie tragicznie złe. Na pewno były na bakier z wygodą, bo nie mają ruchu w osi poziomej i dolna i część mocno gniotła mnie pod uchem. Z Korgiem z przyjemnością żyłem trzy lata (od wymienionych wyżej dac-ów to lepszy wybór - poza audio Engine którego to nie znam), teraz czeka w pudełku na kogoś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te 900 x techniki  podrozały  bo  najtansze znaazłem  za 600 złotych ......kiepskie wysokie tyny  ? to  bardzo  niedobrze .   podróbki ?  to  mnie zakoczyłes  ta informacja ,  bo  myslałem   ze  ich   raczej  nikt nie podrobi.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Kupiłem niby nowe, nierozpakowane od prywatnej osoby za 4oo zł chyba. Wszystko łącznie z pudełkiem wyglądało oryginalnie.Dla mnie wysokie tony były tragiczne. Ciężko mi je do czegoś porównac. Słuchawki za 350 zł kupił ode mnie, po krótkim odsłuchu człowiek któremu się podobały. Może więc tylko mi się nie podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Misio38 napisał:

Dla mnie wysokie tony były tragiczne

Sprecyzuj.
Za mało wysokich, za dużo wysokich, kłujące, mdłe, krew z uszu itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo schowane i bardzo nieczyste te wysokie były. Jak radio na falach długich.

A tak to u mnie wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20190928_071931.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem USB audio player PRO, bo to tylko koszt butelczyny trunku, a efekty są od razy takie jak powinny.

Oprogramowanie świetnie radzi sobie z AudioEngine D3 i wydobywa z niego wszystko co ma. Niestety przy maksymalnej głośności jest wystarczająco głośno, ale pojawiają się zniekształcenia. Ogólnie dźwięk jest dla mnie niewystarczająco dobry. Może jak by było ciszej...

Jutro powinienem mieć Dragonfly Red to będzie porównanie.

Może jak będzie za mała to w przyszłości tak jak kolega pisał IFI HIP DAC, albo CHORD MOJO  z drugiej ręki...

Dziękuję za pomoc i jeszcze się odezwę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posłuchałem Dragonfly Red i jeżeli chodzi o głośność to też trzeba grać na maxa lub prawie na maxa i wtedy jest wystarczająco głośno.

Oprogramowanie androida w telefonie spokojnie ogarnia tego DACa. Nie trzeba używać USB player pro.

Jakość jest o niebo lepsza niż z AudioEngine D3. Gubi się dopiero gdy jest sporo instrumentów, dźwięków do zagrania  i jest głośno. Może dlatego że ma za mało powera do tych słuchawek, do spokojnego plumkania jest ok.

Jeżeli będę miał możliwość posłuchania jeszcze jakiegoś sprzętu z tymi słuchawkami to napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.