Skocz do zawartości
IGNORED

Tu nie obsługuje obrazu, tam nie obsługuje dźwięku... Jak to skonfigurować?


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam forum, czytam, i czytam... Im więcej tym mam większy mętlik. Niby coraz więcej wiedzy przyswajam, a jednocześnie dochodzą kolejne wątpliwości.

TV. Pierwsza myśl to Phillips ze swoim ambilight. Moje założenie to 4K ponad 75", wiem że tanio nie będzie. Czekam aż wyjdzie Philips 9506 Mini-LED, ale byłem wczoraj w sklepie bo trafiła się niedziela handlowa i obraz OLED po prostu mnie kupił. Nie potrzebowałem sugestii sprzedawcy że jest lepszy od każdej innej technologii. Nie było dużego ruchu, uprzejmy doradca z przyjemnością taszczył do porównania inne telewizory, podpinał te same źródła obrazu i wg. mnie LG OLED77CX3LA 77" (nie było innego OLED tej wielkości) a potem długo długo nic i cała reszta. Phillips to max 65" z OLED więc odpada. Prawie się zdecydowałem, ale... Cena LG ponad 17k. Laptop (mi zbędny) w zestawie. Może jakaś zniżka od kierownika bo egzemplarz wystawowy włączony dzień w dzień od x czasu... Eee... Skutecznie mnie powstrzymało od zakupu. Szybki rekonesans i widzę można go kupić w sieci za niewiele ponad 13k więc ok. Wertuję jednak w domu opinie i czytam że LG nie wspiera DTS. WTF? Mam mnóstwo koncertów audio-video z DTS. Można to jakoś obejść? Inny producent? Jaki?

Amplituner - Jak uruchomię z końcem roku "pokój uciech" (jak to żona określiła), to chciałbym żeby wydana kasa miała odzwierciedlenie w funkcjonalności. Audio 7.1.4 bazujące na amplitunerze Denon AVC-X4700H jest na ukończeniu. Tyle że jak tu podłączę Xbox i ustawię 4K 120Hz by wykorzystać potencjał to będę mieć czarny obraz bo coś tam nie działa jak powinno.

Więc co ma być więc "matką" do której podłączę wszystkie peryferia? TV czy amplituner? W jednym brak DTS (w LG), w drugim brak sprawnego 4K 120Hz (wszystkie amplitunery). Wydaje mi się że korzystniej podłączyć wszystko pod amp, ale w sklepie sprzedawca miał odmienne zdanie. Jak to ma w końcu być?

Drugą sprawą co do której mam wątpliwości to sposób oglądania i słuchania X264 i X265. Posiadam serwer QNAP na którym mam kolekcję koncertów, filmów itd. Co zainstalować, co kupić, gdzie podłączyć, jak skonfigurować by najprościej i najwygodniej obejrzeć coś ze swojej kolekcji w 4K z obsługą Atmos i DTS-X? Na tą chwilę to używam kilkuletniego TV Samsunga 40" podłączonego HDMI 1.4b do minikomputerka Gigabyte Brix i słucham tego na komputerowych głośniczkach w systemie 2.1 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, wszystko do amplitunera, po to on jest.
Jeśli zależy ci na graniu w.4k 120Hz, to konsolę lepiej podłączyć bezpośrednio do tv.
Jednak realnie to będzie super jak gry będą działać w 4k 60fps, bo to raczej będzie max na obecnych konsolach.
Z tego co wiem, to konsole można włączyć w tryb 120hz ale to tylko częstotliwości synchronizacji sygnału a nie realne fps-y.
A te 4k 60hz powinno pójść przez AVR.

Druga sprawa, to koncerty.
Jak na płytach, to wiadomo, odtwarzacz płyt, jak w plikach, odtwarzacz plików sobie kupisz i cię już nie interesuje, jaki format dźwięku wspiera telewizor, bo on będzie tylko odpowiadał za wyświetlenie dostarczonego mu obrazu.

Odtwarzacze plików, zidoo, egreat, himedi itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RAF77 napisał:

Generalnie, wszystko do amplitunera, po to on jest.

Dzięki za info, wolałem rozwiać wątpliwości.

 

11 minut temu, RAF77 napisał:

...jak w plikach, odtwarzacz plików sobie kupisz...

Więc jeśli TV nie ma DTS, to próba odpalenia jakiegokolwiek filmu/koncertu za pośrednictwem aplikacji sieciowych na LG nie przyniesie rezultatu tak? Więc co tutaj zrobić? Jaki odtwarzacz kupić by po podłączeniu pod amplituner łyknął on wszystko z QNAPa i był przyjazny w obsłudze? A może wykorzystać mały komputerek GigabyteBRIX który posiadam, tylko czy podoła z ATMOS i 4K to nie wiem... QNAP mimo posiadania HDMI stoi daaaleko w innej części domu, za głośny jest 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI w qnap i tak byś nic nie zdziałał.
Tam jest chyba HDMI 1.4

Kupujesz odtwarzacz, i nim odtwarzasz z qnap, po sieci.

Ja mam np egreat A5.
Ale jest ich całkiem sporo, różnych.
Podałem nazwy niektórych producentów.

Możesz spróbować ten komputerek co masz, na początek.
Nie wiem który masz dokładnie ten brix?
Jak myślisz o filmach 4k HDR o rozmiarach 50Gb i więcej to odtwarzacz musi mieć port sieciowy 1Gbit.
No i HDMI 2.0b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB-BSi7HA-6500

Sieć 1Gbit jest, ale dupa bo wg. opisu HDMI 1.4a 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 4k z HDR nie pójdzie.
Ale koncerty fhd obejrzysz w DTS.


Zidoo ma teraz fajne nowe odtwarzacze. No i wspomniane egreat i himedia.
NVIDIA ma dobry odtwarzacz-konsole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ZIDOO Z1000. Po podłączeniu do tv okazało się, że jakość wyświetlanego obrazu jest dużo lepsza niż z gniazda USB w telewizorze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazda USB, to są tylko czyste dane cyfrowe.
Tu chodzi o odtwarzacz, nie o gniazdo.
U ciebie; telewizor jako odtwarzacz vs zidoo.
Dla mnie to oczywiste, że prawie każdy zewnętrzny odtwarzacz, będzie lepszy od telewizora używanego jako odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to oczywiste.
Już nawet pomijając samą jakość obrazu, to ilość formatów, napisów, wygoda obsługi.
Wszystko po stronie zewnętrznego odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna mieć miejsca żadna różnica w jakości obrazu, reszta rzeczy o których piszesz to wygoda która jest bezdyskusyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie...
Przecież układ graficzny który musi obrobić obraz jest inny w tv, inny w odtwarzaczu zewnętrznym, (zwykle lepszy).

Tak jak byś powiedział, że nie ma różnicy między kartami graficznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bl4ck napisał:

Nie powinna mieć miejsca żadna różnica w jakości obrazu

A skąd taka opinia? Różnice w jakości obrazu to są nawet jak zmienisz aplikację do odtwarzania na PC, a co dopiero między różnymi playerami czy TV... Różnice są prawie zawsze, a czy je widzisz czy nie to już inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko podczas upscalingu wychodzą różnice. Tam swoją drogą, ale nawet jak nie robisz nic z rozdzielczością to różnice są. Czasem trudno je wyłapać, a czasem są całkiem spore. Zobacz testy różnych playerów na zachodnich forach - jest masa zdjęć gdzie można to porównać. Nie wiem jak w tym wszystkim się spisują apki w TV, ale jak widać funkcjonalnie jest słabo (problem z DTS w opisywanym LG to dla mnie jest zupełna dyskwalifikacja).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.