Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, papageorgio napisał:

Mam takie banalne pytanie. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji softu, czy taki downgrade jest możliwy na zenku? 🤔

Jak mu reset zrobisz to wraca do pierwszej, ale potem ściągnie Ci najnowszą. To kolejne co zepsuli w stosunku do dowolnej maliny na Volumio.

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, papageorgio napisał:

A może jakiś myk z aktualizacją przez usb, tylko skąd pobrać konkretną wersję? 

A ta stara wersja beta, która wydaje się być jak na razie najlepszą wersją? Gdzieś były filmiki na YT jak to instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 16:33, sabipabi1 napisał:

Mówię o Ifi Zen Stream, właśnie po aktualizacji do najnowszej wersji zaczęły się takie chece, do tej pory w miarę dobrze chodziło i sporadycznie urwało połączenie, a teraz prawie na każdym utworze, dodatkowo to co opisałem wcześniej. Napisałem do serwisu Ifi, poczekam na odpowiedź.

Do naszego polskiego? 

Do Horna czy do UK?

W dniu 29.08.2023 o 16:35, maciek1 napisał:

Daj znać co odpowiedzą. Aż wierzyć się nie chce!

Prawdę mówiąc to powiem ci że to było do przewidzenia 🙂

sory ale ten produkt nie był gotowy do sprzedaży. O ile to kosztuje 1500-2000 zł o tyle neo to jest grupę przegięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To absolutnie nie ruszaj. 

Bo zepsujesz

No, ale AiM-TV juz zaktualizował do najnowszej wersji i zauważył nawet poprawę. Światełko w tunelu! Poczytam, co tam na świecie piszą na temat aktualizacji tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciek1 napisał:

No, ale AiM-TV juz zaktualizował do najnowszej wersji i zauważył nawet poprawę. Światełko w tunelu! Poczytam, co tam na świecie piszą na temat aktualizacji tego softu.

No widziałem widziałem.

Na razie 1 na plus kilka na minus. 

Ale odważnych mało. Chyba że ludzie pozbyli się już swoich zenow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktualizacji podszedłem nieufnie, zachowawczo i strachliwie... :) Czyli jak coś działa to niech działa, "nie trza psuć".

AirPlay nie używam, więc to nie był argument do ryzykowania, a optymalizacja CPU może by i przekonała, ale nie odczuwam jakichś problemów z ospałością sterowania czy samym dźwiękiem. Może mogłoby być szybciej - przy przełączaniu utworów jest lekkie zawahanie, ale na ile wynika z CPU, a na ile z połączenia z NAS-em czy Tidalem nie potrafię określić.

A może poprawili uruchamianie? Czy ta optymalizacja CPU wpłynęła na szybsze uruchamianie się urządzenia? Chodzi mi o to, że jak włączę i zaświeci światełkami, to teraz mi musi minąć przynajmniej 30-40 sekund zanim wszystko się uruchomi i aplikacja widzi Streama, a w Tidalu pojawia się możliwość przełączenia na iFi. Może ktoś wie czy to ulepszyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiona aktualizacja.

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF, wcześniej nie było takiego cuda. 

Inny album - poszło spoko z 4 utwory i STOP.

2. tidal connect - Messianen DG Legendary Recordings (polecam! puściłem coś spokojnego na nerwy po punkcie 1) 

trzeci utwór leci - na razie nie przerywa nic. zobaczymy. być może jeszcze zrobię restart/on-off całego urządzenia i zobaczymy, co z tym dalej...

 

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dekoracja napisał:

zrobiona aktualizacja.

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF, wcześniej nie było takiego cuda. 

Inny album - poszło spoko z 4 utwory i STOP.

2. tidal connect - Messianen DG Legendary Recordings (polecam! puściłem coś spokojnego na nerwy po punkcie 1) 

trzeci utwór leci - na razie nie przerywa nic. zobaczymy. być może jeszcze zrobię restart/on-off całego urządzenia i zobaczymy, co z tym dalej...

 

 

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dekoracja napisał:

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF

Gra pięknie ale krótko :) Jak mój kolega kiedy na imprezie puszcza muzę i sobie dostatecznie łyknie... utwór ma szansę pograć góra minutę i następny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach update'u: dziś od rana solidny test, leci od prawie 2h  genialne nagranie Wagnera pod Soltim (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze nie przerwało 😉

ale inna sprawa mnie wkurza z Tidal connect. Może i gra, ale na telefonie urywa kontakt ze streamerem i nie wiem już, który numer leci. Powiedzmy, ze muszę wyjść kupić ziemniaki (w języku Wagnera KARTOFELN) i zrobić przerwę na 30min. Aktualnie przy zerwanym kontakcie z app mobilną nie da się zatrzymać. W więszkośći przypadków naciśnięcie ikony "ifi streamer"  w app. mobilnej tidal na telefonie kończy się przerwaniem strumienia. I nie wiemy, w którym miejscu byliśmy a warto zauważyć, że tu mamy 177 track'ów... MADNESS

dlatego jak tylko będę miał kasę szukam innego odtwarzacza 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dekoracja napisał:

w ramach update'u: dziś od rana solidny test, leci od prawie 2h  genialne nagranie Wagnera pod Soltim (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze nie przerwało 😉

ale inna sprawa mnie wkurza z Tidal connect. Może i gra, ale na telefonie urywa kontakt ze streamerem i nie wiem już, który numer leci. Powiedzmy, ze muszę wyjść kupić ziemniaki (w języku Wagnera KARTOFELN) i zrobić przerwę na 30min. Aktualnie przy zerwanym kontakcie z app mobilną nie da się zatrzymać. W więszkośći przypadków naciśnięcie ikony "ifi streamer"  w app. mobilnej tidal na telefonie kończy się przerwaniem strumienia. I nie wiemy, w którym miejscu byliśmy a warto zauważyć, że tu mamy 177 track'ów... MADNESS

dlatego jak tylko będę miał kasę szukam innego odtwarzacza 🙂

Nie wiem czy to nie wina Tidal'a i jego apki? Z PC zawsze bez zarzutu można sterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przycinaniem po aktualizacji coś może być na rzeczy. Mi zacina utwory z dysku sieciowego, te większych rozmiarów. Wcześniej nie miałem takich problemów. Zrestartuje jeszcze dysk i dam znać.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dekoracja napisał:

u mnie od wczoraj jakby nastąpiła normalizacja. nie przerywa nic. soft się wygrzał - używając audiofilskiego myślenia 😉

Tak trzymać 👍

A powiedz czy zauważyłeś jakąś różnicę w czasie od włączenia Zena do jego dostępności w apce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja akurat też tak miałem.

Że w pewnym momencie przestała się aktualizować aplikacja tidal na telefonie i pokazywała inny utwór niż w rzeczywistości grał.

Ten problem miałem chyba jeszcze przed wypuszczeniem tej beta aktualizacji pół roku temu.

I nie był to wówczas problem samej aplikacji tidala czy telefonu bo posiadałem również w tym czasie wiim i cxn i tam to się nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie z ciekawości to ustrojstwo i bo śledzę wątek od początku a miałem z rok to na tydzień i nie byłem wtedy w stanie dokładnie to sprawdzić, a kupiłem bo pomyślałem że to może być taka fajna przelotka do Ronna tzw sam renderer TP się chyba nazywa .Powiem wam że w tej konfiguracji ten ifi jest kozak bo gra na równym poziomie co mój konwerter singxer su-6  po coax.  Znowu z tej chorej apki volumio w nim pograłem trochę z twardego po usb do hd30 to już tak dobrze nie jest .Apka obsługa interface bardzo wolna czasami bardzo irytuje ,o dysku i jego indeksowaniu nie wspomnę 1Tb i mielił go godzinami.Ale właśnie pograłem trochę przez tidal connect i żadnych problemów  quobuz przez Ron rock żadnych problemów żadnych zwiech  problem występuje tylko jak się coś na tym ifi puszcza bezpośrednio, bo nawet kawałki z HDD nie przeskakiwały z utworu na utwór tak płynnie jak z apki roona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wykrakałem... Przełączając wejście źródła w DAC sprawdziłem ustawienia systemowe, a tam... Siedzi najnowsza wersja! Ustawienia auto update dziwne... off jest widoczne z prawej strony okienka, ale szare, niepodświetlone. Alternatywą jest przełączenie na On, wyświetlany jasno z lewej strony okienka. Innej opcji nie ma. Sprawdźcie w wolnej chwili proszę. Czy opcja jest włączona po naciśnięciu jasnego ON z lewej strony czy szarego off z prawej. Inaczej: gdy świeci się jasno po lewej ON to opcja włączona czy wyłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, maciek1 napisał:

No to sobie wykrakałem... Przełączając wejście źródła w DAC sprawdziłem ustawienia systemowe, a tam... Siedzi najnowsza wersja! Ustawienia auto update dziwne... off jest widoczne z prawej strony okienka, ale szare, niepodświetlone. Alternatywą jest przełączenie na On, wyświetlany jasno z lewej strony okienka. Innej opcji nie ma. Sprawdźcie w wolnej chwili proszę. Czy opcja jest włączona po naciśnięciu jasnego ON z lewej strony czy szarego off z prawej. Inaczej: gdy świeci się jasno po lewej ON to opcja włączona czy wyłączona?

Maćku, to sam Ci się zaktualizował? Jeśli tak to w jakiej pozycji był przełącznik trybów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, StachMuszel napisał:

Maćku, to sam Ci się zaktualizował? Jeśli tak to w jakiej pozycji był przełącznik trybów?

Hmmm. Bij zabij, już teraz nie mam pewności. Chyba miałem szary off po prawej, ponieważ w drugiej pozycji był na jasno ON a off był "zniknięty":) Jak dla mnie dziwna praktyka. Oznaczałoby to że taka pozycja to automat. Czyli jak naciśniesz "off" to masz jasny "ON":) a "OFF" znika. A jak naciśniesz "ON" to "ON" znika a pojawia się szary OFF. Szary "ON" u mnie nie pojawia się tak jak i jasny "OFF". :))) Ktoś coś z tego co napisałem jeszcze łapie?:))) Do tej pory "beta" siedziała spokojnie i nic się nie aktualizowało. Ale odpukać jak na razie nic się po aktualizacji złego nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jednak przerywa - wczoraj ok, a dziś leci album (składanka elektroniczna) i jakoś tak 3 do 5 numerów ok i nagle stop. W jakimś losowym miejscu... 

może jeszcze nadzieja w jakiś ustawieniach sieci - nie mam o tym pojęcia 🙂  ale z drugiej strony w domu reszta sprzętu działa ok: laptop z pracy (mam często video i działa ok), tv ze streamingiem, albo np. hegel h190 po kablu z własnego streamera. Wszystko hula i działa, a ifi z Tidalem ma zadyszki...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, dekoracja napisał:

u mnie jednak przerywa - wczoraj ok, a dziś leci album (składanka elektroniczna) i jakoś tak 3 do 5 numerów ok i nagle stop. W jakimś losowym miejscu... 

może jeszcze nadzieja w jakiś ustawieniach sieci - nie mam o tym pojęcia 🙂  ale z drugiej strony w domu reszta sprzętu działa ok: laptop z pracy (mam często video i działa ok), tv ze streamingiem, albo np. hegel h190 po kablu z własnego streamera. Wszystko hula i działa, a ifi z Tidalem ma zadyszki...

U mnie na kompie też czasami tnie. 

Może tym razem Ifi jest niewinne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.