Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, papageorgio napisał:

Mam takie banalne pytanie. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji softu, czy taki downgrade jest możliwy na zenku? 🤔

Jak mu reset zrobisz to wraca do pierwszej, ale potem ściągnie Ci najnowszą. To kolejne co zepsuli w stosunku do dowolnej maliny na Volumio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, papageorgio napisał:

A może jakiś myk z aktualizacją przez usb, tylko skąd pobrać konkretną wersję? 

A ta stara wersja beta, która wydaje się być jak na razie najlepszą wersją? Gdzieś były filmiki na YT jak to instalować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 16:33, sabipabi1 napisał:

Mówię o Ifi Zen Stream, właśnie po aktualizacji do najnowszej wersji zaczęły się takie chece, do tej pory w miarę dobrze chodziło i sporadycznie urwało połączenie, a teraz prawie na każdym utworze, dodatkowo to co opisałem wcześniej. Napisałem do serwisu Ifi, poczekam na odpowiedź.

Do naszego polskiego? 

Do Horna czy do UK?

W dniu 29.08.2023 o 16:35, maciek1 napisał:

Daj znać co odpowiedzą. Aż wierzyć się nie chce!

Prawdę mówiąc to powiem ci że to było do przewidzenia 🙂

sory ale ten produkt nie był gotowy do sprzedaży. O ile to kosztuje 1500-2000 zł o tyle neo to jest grupę przegięcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lemo napisał:

Nic nie aktualizuje i Zenek pracuje bezproblemowo.

u mnie to samo, na starym sofcie nie było problemów, ale jak pisałem wyżej po aktualizacji prostu śmiga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lemo napisał:

Nic nie aktualizuje i Zenek pracuje bezproblemowo.

To absolutnie nie ruszaj. 

Bo zepsujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

To absolutnie nie ruszaj. 

Bo zepsujesz

No, ale AiM-TV juz zaktualizował do najnowszej wersji i zauważył nawet poprawę. Światełko w tunelu! Poczytam, co tam na świecie piszą na temat aktualizacji tego softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciek1 napisał:

No, ale AiM-TV juz zaktualizował do najnowszej wersji i zauważył nawet poprawę. Światełko w tunelu! Poczytam, co tam na świecie piszą na temat aktualizacji tego softu.

No widziałem widziałem.

Na razie 1 na plus kilka na minus. 

Ale odważnych mało. Chyba że ludzie pozbyli się już swoich zenow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktualizacji podszedłem nieufnie, zachowawczo i strachliwie... :) Czyli jak coś działa to niech działa, "nie trza psuć".

AirPlay nie używam, więc to nie był argument do ryzykowania, a optymalizacja CPU może by i przekonała, ale nie odczuwam jakichś problemów z ospałością sterowania czy samym dźwiękiem. Może mogłoby być szybciej - przy przełączaniu utworów jest lekkie zawahanie, ale na ile wynika z CPU, a na ile z połączenia z NAS-em czy Tidalem nie potrafię określić.

A może poprawili uruchamianie? Czy ta optymalizacja CPU wpłynęła na szybsze uruchamianie się urządzenia? Chodzi mi o to, że jak włączę i zaświeci światełkami, to teraz mi musi minąć przynajmniej 30-40 sekund zanim wszystko się uruchomi i aplikacja widzi Streama, a w Tidalu pojawia się możliwość przełączenia na iFi. Może ktoś wie czy to ulepszyli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiona aktualizacja.

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF, wcześniej nie było takiego cuda. 

Inny album - poszło spoko z 4 utwory i STOP.

2. tidal connect - Messianen DG Legendary Recordings (polecam! puściłem coś spokojnego na nerwy po punkcie 1) 

trzeci utwór leci - na razie nie przerywa nic. zobaczymy. być może jeszcze zrobię restart/on-off całego urządzenia i zobaczymy, co z tym dalej...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dekoracja napisał:

zrobiona aktualizacja.

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF, wcześniej nie było takiego cuda. 

Inny album - poszło spoko z 4 utwory i STOP.

2. tidal connect - Messianen DG Legendary Recordings (polecam! puściłem coś spokojnego na nerwy po punkcie 1) 

trzeci utwór leci - na razie nie przerywa nic. zobaczymy. być może jeszcze zrobię restart/on-off całego urządzenia i zobaczymy, co z tym dalej...

 

 

Trzymam kciuki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dekoracja napisał:

1. z dysku HDD pięknie gra po spdif, nie mam pytań do jakości zen'a jako transportu do mojego H190. ALE muzyka się  urwała po może minucie 😞 WTF

Gra pięknie ale krótko :) Jak mój kolega kiedy na imprezie puszcza muzę i sobie dostatecznie łyknie... utwór ma szansę pograć góra minutę i następny... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach update'u: dziś od rana solidny test, leci od prawie 2h  genialne nagranie Wagnera pod Soltim (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze nie przerwało 😉

ale inna sprawa mnie wkurza z Tidal connect. Może i gra, ale na telefonie urywa kontakt ze streamerem i nie wiem już, który numer leci. Powiedzmy, ze muszę wyjść kupić ziemniaki (w języku Wagnera KARTOFELN) i zrobić przerwę na 30min. Aktualnie przy zerwanym kontakcie z app mobilną nie da się zatrzymać. W więszkośći przypadków naciśnięcie ikony "ifi streamer"  w app. mobilnej tidal na telefonie kończy się przerwaniem strumienia. I nie wiemy, w którym miejscu byliśmy a warto zauważyć, że tu mamy 177 track'ów... MADNESS

dlatego jak tylko będę miał kasę szukam innego odtwarzacza 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dekoracja napisał:

w ramach update'u: dziś od rana solidny test, leci od prawie 2h  genialne nagranie Wagnera pod Soltim (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeszcze nie przerwało 😉

ale inna sprawa mnie wkurza z Tidal connect. Może i gra, ale na telefonie urywa kontakt ze streamerem i nie wiem już, który numer leci. Powiedzmy, ze muszę wyjść kupić ziemniaki (w języku Wagnera KARTOFELN) i zrobić przerwę na 30min. Aktualnie przy zerwanym kontakcie z app mobilną nie da się zatrzymać. W więszkośći przypadków naciśnięcie ikony "ifi streamer"  w app. mobilnej tidal na telefonie kończy się przerwaniem strumienia. I nie wiemy, w którym miejscu byliśmy a warto zauważyć, że tu mamy 177 track'ów... MADNESS

dlatego jak tylko będę miał kasę szukam innego odtwarzacza 🙂

Nie wiem czy to nie wina Tidal'a i jego apki? Z PC zawsze bez zarzutu można sterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciek1 napisał:

Nie wiem czy to nie wina Tidal'a i jego apki? Z PC zawsze bez zarzutu można sterować.

a to nie wiem, mam tylko laptopa firmowego, nie ma tam tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przycinaniem po aktualizacji coś może być na rzeczy. Mi zacina utwory z dysku sieciowego, te większych rozmiarów. Wcześniej nie miałem takich problemów. Zrestartuje jeszcze dysk i dam znać.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od wczoraj jakby nastąpiła normalizacja. nie przerywa nic. soft się wygrzał - używając audiofilskiego myślenia 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dekoracja napisał:

u mnie od wczoraj jakby nastąpiła normalizacja. nie przerywa nic. soft się wygrzał - używając audiofilskiego myślenia 😉

Tak trzymać 👍

A powiedz czy zauważyłeś jakąś różnicę w czasie od włączenia Zena do jego dostępności w apce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja akurat też tak miałem.

Że w pewnym momencie przestała się aktualizować aplikacja tidal na telefonie i pokazywała inny utwór niż w rzeczywistości grał.

Ten problem miałem chyba jeszcze przed wypuszczeniem tej beta aktualizacji pół roku temu.

I nie był to wówczas problem samej aplikacji tidala czy telefonu bo posiadałem również w tym czasie wiim i cxn i tam to się nie działo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie z ciekawości to ustrojstwo i bo śledzę wątek od początku a miałem z rok to na tydzień i nie byłem wtedy w stanie dokładnie to sprawdzić, a kupiłem bo pomyślałem że to może być taka fajna przelotka do Ronna tzw sam renderer TP się chyba nazywa .Powiem wam że w tej konfiguracji ten ifi jest kozak bo gra na równym poziomie co mój konwerter singxer su-6  po coax.  Znowu z tej chorej apki volumio w nim pograłem trochę z twardego po usb do hd30 to już tak dobrze nie jest .Apka obsługa interface bardzo wolna czasami bardzo irytuje ,o dysku i jego indeksowaniu nie wspomnę 1Tb i mielił go godzinami.Ale właśnie pograłem trochę przez tidal connect i żadnych problemów  quobuz przez Ron rock żadnych problemów żadnych zwiech  problem występuje tylko jak się coś na tym ifi puszcza bezpośrednio, bo nawet kawałki z HDD nie przeskakiwały z utworu na utwór tak płynnie jak z apki roona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wykrakałem... Przełączając wejście źródła w DAC sprawdziłem ustawienia systemowe, a tam... Siedzi najnowsza wersja! Ustawienia auto update dziwne... off jest widoczne z prawej strony okienka, ale szare, niepodświetlone. Alternatywą jest przełączenie na On, wyświetlany jasno z lewej strony okienka. Innej opcji nie ma. Sprawdźcie w wolnej chwili proszę. Czy opcja jest włączona po naciśnięciu jasnego ON z lewej strony czy szarego off z prawej. Inaczej: gdy świeci się jasno po lewej ON to opcja włączona czy wyłączona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, maciek1 napisał:

No to sobie wykrakałem... Przełączając wejście źródła w DAC sprawdziłem ustawienia systemowe, a tam... Siedzi najnowsza wersja! Ustawienia auto update dziwne... off jest widoczne z prawej strony okienka, ale szare, niepodświetlone. Alternatywą jest przełączenie na On, wyświetlany jasno z lewej strony okienka. Innej opcji nie ma. Sprawdźcie w wolnej chwili proszę. Czy opcja jest włączona po naciśnięciu jasnego ON z lewej strony czy szarego off z prawej. Inaczej: gdy świeci się jasno po lewej ON to opcja włączona czy wyłączona?

Maćku, to sam Ci się zaktualizował? Jeśli tak to w jakiej pozycji był przełącznik trybów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, StachMuszel napisał:

Maćku, to sam Ci się zaktualizował? Jeśli tak to w jakiej pozycji był przełącznik trybów?

Hmmm. Bij zabij, już teraz nie mam pewności. Chyba miałem szary off po prawej, ponieważ w drugiej pozycji był na jasno ON a off był "zniknięty":) Jak dla mnie dziwna praktyka. Oznaczałoby to że taka pozycja to automat. Czyli jak naciśniesz "off" to masz jasny "ON":) a "OFF" znika. A jak naciśniesz "ON" to "ON" znika a pojawia się szary OFF. Szary "ON" u mnie nie pojawia się tak jak i jasny "OFF". :))) Ktoś coś z tego co napisałem jeszcze łapie?:))) Do tej pory "beta" siedziała spokojnie i nic się nie aktualizowało. Ale odpukać jak na razie nic się po aktualizacji złego nie dzieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jednak przerywa - wczoraj ok, a dziś leci album (składanka elektroniczna) i jakoś tak 3 do 5 numerów ok i nagle stop. W jakimś losowym miejscu... 

może jeszcze nadzieja w jakiś ustawieniach sieci - nie mam o tym pojęcia 🙂  ale z drugiej strony w domu reszta sprzętu działa ok: laptop z pracy (mam często video i działa ok), tv ze streamingiem, albo np. hegel h190 po kablu z własnego streamera. Wszystko hula i działa, a ifi z Tidalem ma zadyszki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, dekoracja napisał:

u mnie jednak przerywa - wczoraj ok, a dziś leci album (składanka elektroniczna) i jakoś tak 3 do 5 numerów ok i nagle stop. W jakimś losowym miejscu... 

może jeszcze nadzieja w jakiś ustawieniach sieci - nie mam o tym pojęcia 🙂  ale z drugiej strony w domu reszta sprzętu działa ok: laptop z pracy (mam często video i działa ok), tv ze streamingiem, albo np. hegel h190 po kablu z własnego streamera. Wszystko hula i działa, a ifi z Tidalem ma zadyszki...

U mnie na kompie też czasami tnie. 

Może tym razem Ifi jest niewinne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może. na razie leci spotify przez hegla streamer. najważniejsze, że leci  i działa. chyba się przeproszę z tym wbudowanym modułem w h190…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.