Skocz do zawartości
IGNORED

Setup pod Atmosa do Denon AVC-A110


Belin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio amplituner Denon AVC-A110, mam obecnie zestaw kolumn 5.0 na STX'ach węglowych, fronty FX300 i central + 2x surround na AWX'ach, pokój mam 3,5x5,2m, myślałem żeby zrobić konfigurację z czterema głośnikami sufitowymi czyli 5.4.0, sam nie jestem pewien czy przy takiej wielkości pomieszczenia robić 4 czy 2 sufitowe, nie mogę wpuścić ich w sufit bo to blok betonowy z płyty więc raczej chcę powiesić jakieś w miarę płaskie kolumny, myślę nad STX E-200n bo są płytkie i nie będą zbytnio odstawać od sufitu, w planach mam upgrade systemu, mam już zaklepany wzmacniacz PMA-A110 i docelowo będę zmieniał pozostałe kolumny ale sam jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na jakieś DIY z np. Scan Speak / Accuton czy może jednak szarpnę się na lepsze konstrukcje gotowe, jak duże znaczenie ma jakość kolumn sufitowych? Czy te STX to nie topienie kasy? Czy z kolei kolumny po 800-1500zł na sufit to overkill? Dziękuję z góry za wszystkie porady/uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Belin napisał:

sam nie jestem pewien czy przy takiej wielkości pomieszczenia robić 4 czy 2 sufitowe,

Ciasno, ale nie znam układu pomieszczenia. Przy systemie 5.1.4 (5.4.0 to pięć dookólnych, cztery suby, zero atmos) przednie atmosy nie stanowią z reguły problemu bo są montowane 45 stopni przed odsłuchem. Kłopot to tylne które powinny być 45 stopni w górę za odsłuchem, a to oznacza że kanapa musi być odsunięta od tylnej ściany co najmniej 1m. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić tego warunku odpuść i zostań co najwyżej z 5.1.2, dwa atmosy wówczas montujesz nad sobą lekko z przodu (nad kolanami).

6 godzin temu, Belin napisał:

Czy z kolei kolumny po 800-1500zł na sufit to overkill

Bo ja wiem, zależy od punktu widzenia. Ja na 18m2 mam 4 atmosy, ale tylne dosłownie na spojeniu sufitu i ściany 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Belin napisał:

zakupiłem ostatnio amplituner Denon AVC-A110

Nie wiem czy kolega se jaja robi czy na poważnie kupił amplituner za bagatela 25 tys zł i podłączył do niego budżetowe STX? I zamierza jeszcze dokupić wzmacniacz PMA-A110 do tego i to w bloku wielorodzinnym 🤣  coś tam pisze że będzie „se” robił kolumny DIY na Accutonach 

Powiem tak rewelacja😅 

8 godzin temu, Belin napisał:

pokój mam 3,5x5,2m

Taki jak mój który robię na głośnikach montażowych. U mnie będzie 5.1.2, miałem wcześniej cztery Atmosy ale tylne Atmos były zaraz nad tylnymi surround wiec za bardzo ich nie było słychać. Gdybys siedział w połowie długości pokoju wtedy miało by to sens.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stety lub niestety nie robię sobie jaj, mam warunki jakie mam, do tej pory miałem Onkyo TX-RZ900, wcześniej Pioneera VSA-AX10, kolumny które mam towarzyszą mi ok 10 lat i kosztowały mnie w wykonaniu ok 1500-2000zł wszystkie, to że są tanie nie znaczy że są badziewne, można je było stawiać w szranki z zestawami gotowymi za 6-10kpln więc śmietniki to nie są, miesiąc temu pojawił się u mnie problem bo zaczęło mnie męczyć słuchanie muzyki na tym sprzęcie, słuch powoli się chyba zmienia z wiekiem 🙂 więc zacząłem myśleć o jakiejś zmianie w systemie, po wizycie w salonie Denon w Arkadii Panowie nakierowali mnie abym zaczął od dokupienia wzmacniacza stereo więc na próbę wypożyczyłem od nich PMA-1600NE i stwierdziłem że jest przepaść i mi się podoba, postanowiłem że sprawdzę co jeszcze Denon ma w ofercie skoro spodobała mi się ta zmiana i po przejrzeniu ich oferty trafiłem na wzmacniacz PMA-A110 więc go w kolejnym rzucie wypożyczyłem na odsłuchy, spodobało mi się jeszcze bardziej, do tego cholernie mi się spodobał jego wygląd i kolor, jak zobaczyłem że jest do kompletu ampli postanowiłem że kupię taki komplet tylko że muszę rozłożyć na dwie raty ten zakup, po dyskusji w salonie kupiłem najpierw ampli dosłownie 2 tygodnie temu jako że jest sercem całego systemu i zaklepałem wzmacniacz który wezmę za kolejne 2 tygodnie, ponieważ głośniki mam już ok 10 lat i nie są nawet oklejone z ciągłego braku czasy stwierdziłem że będę powoli zmieniał cały system, u mnie użytek to 45% muzyka, 35% filmy i 20% gry PS5 i PC, jako że ampli ma duże możliwości, chciałem system rozbudować o Atmosa aby spróbować czegoś nowego, warunki obecnie mam jakie mam, za rok lub dwa może wreszcie uda mi się nabyć wymarzony dom, na razie jednak muszę radzić sobie z tym co jest, więc klocki do nowego domu już będę miał, najwyżej dojdą kolumny efektowe, zastanawiam się obecnie co zrobić z tym co mam, jako że lubię DIY to patrzę też na jakieś ciekawe konstrukcje oparte o lepszej klasy przetworniki, aczkolwek jeżeli nie znajdę czasu na budowę kolumn będę musiał zakupić coś gotowego, patrzyłem na kolumny Dali Epicon 8, Canton Reference 5K, są to zestawy które mi się podobają wizualnie, Cantonów miałem okazję posłuchać w salonie i mi się nawet podobały brzmieniowo. Jako że te 2 danonki mnie targną ostro po kieszeni myślałem o budżetowych kolumnach sufitowych ponieważ nie słyszałem nigdy nawet Atmosa w akcji a jako że są to kolumny efektowe myślałem o takich tymczasowych bo na nich z biegiem czasu nie stracę worka siana a jak już uda mi się zdobyć chatę to zawsze można kupić/ zrobić coś lepszego zależnie jakie kolumny główne będę miał to do kompletu, obecnie zależy mi też aby po prostu były białe i nie rzucały się mocno w oczy na suficie w tym już nie wielkim pomieszczeniu, zobaczyłem w STX'ie jeszcze model Quant 300E który też nie kosztuje majątku a ma nieco niższe zejście i jeszcze płytszą obudowę i też mi trochę dały do myślenia, w załączeniu przesyłam prymitywny szkic mojego obecnego rozmieszczenia sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ok rozumiem. Za tem kolumny Atmos lepiej tez zastosuj lepsze, większość pisze że tam się praktycznie nic nie dzieje albo dzieje się tyle że łącznie podczas seansu wynosi 5 min grania. Jest coraz więcej filmów gdzie ten Atmos jednak robi robotę. Nie wyobrażam sobie dziś systemu bez Atmosa nawet jeżeli miały by to byś tylko dwie kolumny. 

ps. Te duże szafy nie możesz gdzieś wywalić? I w tedy wszystko obrócić o 90’ i mieć okno za głowa? Było by zdecydowanie dużo lepiej. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie niestety nie wchodzi w grę. Jakie minimum brac w takim razie kolumny na sufit? Jamo, Heco czy jeszcze coś innego? Sugrujesz również żeby jednak iść w 4 w tym pomieszczeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, Belin napisał:

Sugrujesz również żeby jednak iść w 4 w tym pomieszczeniu?

Cztery? Tak, ale nie w tej konfiguracji, tutaj tylko dwa z tym że jeżeli jest to łóżko sypialniane to nie wiem gdzie by musiały wisieć, nie wiem co brać za wyznacznik, bo w gruncie rzeczy to i tak masz głowę pod ściana nie ważne cze leżysz czy jesteś oparty o zagłówek😞😞😞 tak że trochę lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 09:04, długi89 napisał:

Taki jak mój który robię na głośnikach montażowych. U mnie będzie 5.1.2, miałem wcześniej cztery Atmosy ale tylne Atmos były zaraz nad tylnymi surround wiec za bardzo ich nie było słychać. Gdybys siedział w połowie długości pokoju wtedy miało by to sens.

to może lepiej 5.1.4 ? mam podobny dylemat..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż 4 głośniki z uchwytami do montażu na ścianie lub suficie , Tannoy Hts 101XP 

Może komuś podpisują ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.