Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana DALI 18 na coś lepszego ? Co proponujecie ?


katazipen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, katazipen napisał:

 po części masz rację , ale zawsze jest to czego brakuje i chęć kombinowania z innym sprzętem . Kasa piecze w łapska.... Dodam że ciężko zarobiona .  Ale Ampli chyba zmienię a i wcześniej udam się do Q21 , niedaleko mnie . 

Doskonale to rozumiem 🙂 . Akurat sprzedaję Devialeta 140 (BTW poczytaj o nim), chociaż jakby się dokładnie przyjrzeć konieczności nie ma, ale jak to ująłeś pojawiła się "chęć kombinacji".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbi_Rek nie doceniasz mnie ... już przestawiam pokój ...... Daję wszystko digonalnie/przekątna .

Ale podejrzewam że  wina w pomieszczeniu leży . parkiet to jak pudło rezonansowe jak taka beczka i puste ściany ... niby tapeta , ale widzę że u większości wiszą firany ?  Ale na dole miałem dywan specjalnie go kupiłem praktycznie żadnej poprawy . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drugiej pary zacisków głośnikowych podłącz tego Rubicona .... bo Denon chyba

nie ma wyjścia na sub, chyba że PRE.

Poza zmianą położenia kolumn można też zmieniać miejsce słuchania.

Bliżej ściany też w wielu wypadkach wpływa na odczuwanie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, katazipen napisał:

@rochu fajne masz te kolumny , lepiej grają od moich ? Jak zaczynałem w audio 10 lat temu to zawsze gdzieś tam były mocne duże podłogowe , ale okazuje się że niekiedy takie jak Twoje biją je na głowę , muszę wybrać się chyba do Q21 , ma 15 km może 20 km , i posłuchać różnicy w takich monitorach ? Co sądzicie o Rotel 1070 RB i przedwzmacniacz 1070 RC ? Czy szukać KRELL ? ale kasaaaaaa uuuuu ....

To nie moje, to zdjęcie z netu. Niemniej wiele lat stosowałem ustawienie diagonalne i wiem że bywa to często ratunkiem gdy nie ma możliwości innego ustawienia kolumn w pomieszczeniu.

Co do moich kolumn. Od kilku lat mam kolumny Linna a te mają jedną wielką zaletę - są zaprojektowane do postawienia blisko ściany, więc nie zabierają miejsca w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katazipen napisał:

@Zbi_Rek nie doceniasz mnie ... już przestawiam pokój ...... Daję wszystko digonalnie/przekątna .

Ale podejrzewam że  wina w pomieszczeniu leży . parkiet to jak pudło rezonansowe jak taka beczka i puste ściany ... niby tapeta , ale widzę że u większości wiszą firany ?  Ale na dole miałem dywan specjalnie go kupiłem praktycznie żadnej poprawy . 

Parkiet czy panele ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grzegorz napisał:

Doskonale to rozumiem 🙂 . Akurat sprzedaję Devialeta 140 (BTW poczytaj o nim), chociaż jakby się dokładnie przyjrzeć konieczności nie ma, ale jak to ująłeś pojawiła się "chęć kombinacji".

Ale sprzęcik , ale na razie muszę zejść na ziemię 20 k z ł uuu nie moja bajka ....

18 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Parkiet czy panele ?

Parkiet 1 cm  panele były na dole w salonie na podkładzie z mdf u  i też beczka ...... 

Żeby miało to sens , to muszą ściany być nakryte czymś , małe okna dywan i wtedy jest ok , i teraz pytanie zmieniać cały dom dla basu? hmmmm ?

28 minut temu, rochu napisał:

To nie moje, to zdjęcie z netu. Niemniej wiele lat stosowałem ustawienie diagonalne i wiem że bywa to często ratunkiem gdy nie ma możliwości innego ustawienia kolumn w pomieszczeniu.

Co do moich kolumn. Od kilku lat mam kolumny Linna a te mają jedną wielką zaletę - są zaprojektowane do postawienia blisko ściany, więc nie zabierają miejsca w pomieszczeniu.

Wszystko co opisujecie poza moim na razie budżetem .... Ale wizualnie fajne kolumny .... Jaki masz konkretnie model , jak z niskimi tonami ? jest bas reflex z tyłu ?

39 minut temu, audioburak napisał:

Do drugiej pary zacisków głośnikowych podłącz tego Rubicona .... bo Denon chyba

nie ma wyjścia na sub, chyba że PRE.

Poza zmianą położenia kolumn można też zmieniać miejsce słuchania.

Bliżej ściany też w wielu wypadkach wpływa na odczuwanie basu.

Masz rację , dosuwam kolumny do narożnika i basu nie brakuje ... tylko koledzy z forum mnie tu ninczują .....   Rubicon jest ok , można na nim słuchać ale jak go podłączam żona krzyczy......... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw tak, jak Tobie się podoba, żona akceptuje, tylko czasem nie próbuj

się przypucować na forum 😉 

A żona słusznie krzyczy; statystycznie maja lepsze narządy słuchu i mnie też

kiedyś wychowywała szwagierka w zakresie ( nad ) używania regulatorów barwy.

Pewnie "daleka jest droga do Rio..." zanim się stale słucha bez masażu przepony ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audioburak napisał:

To ustaw tak, jak Tobie się podoba, żona akceptuje, tylko czasem nie próbuj

się przypucować na forum 😉 

 

Nie zamierzam , za dużo tu mądrusi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żony wymienia się jak klamoty audio do skutku, czyli pełnej akceptacji brzmiena

Albo jak w optymalnych konfiguracjach audio zostać monoblokiem 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

Żony wymienia się jak klamoty audio do skutku, czyli pełnej akceptacji brzmiena

Albo jak w optymalnych konfiguracjach audio zostać monoblokiem 😇

Widzę że kolega @Zbi_Rek kazaczy  , pokaż ten post żonie a potem swoją twarz wrzuć na jpg w forum i coś więcej powiemy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, katazipen napisał:

Widzę że kolega @Zbi_Rek kazaczy  , pokaż ten post żonie a potem swoją twarz wrzuć na jpg w forum i coś więcej powiemy .

Nie piszę o czymś, o czym nie mam pojęcia 😇

Możesz pokazać go swojej, niech się wreszcie dowie, że związek nie jest domowym oktagonem, żeby odreagowywać na parterze swoje kompleksy i porażki codzienności 😜

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem i dzięki za odpowiedzi w tym kierunku, chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami  i uwagami .Oczywiście kolumny ustawiłem na tej samej ścianie choć miałem propozycję od jednego użytkownika żeby kolumny ustawić na ścianie na której jest tylko i wyłącznie pełna ściana murowana ,  ale z racji tego że to jest pokój mało ustawny zostawiłem tak jak jest kolumny zbliżyłem jak tylko mogłem do szafki jest to odległość około 2 m może 2,5 lekko ukierunkowanym te kolumny pod skosem odsunąłem po 70 cm od ścian i od tyłu mam około 50 cm praktycznie nic to nie zmieniło z tym tylko że lepiej to zaczęło grać na pewno nie było więcej basu  może trochę jakby szerzej .

Wczoraj postanowiłem włączyć sobie Tidal ,  Tidal a słucham po m-connect podłączonego do wiadomo do  malina  Rappsberry )> dalej  DAC Cambridge Audio ( DacMagic 100)    kto zna temat to wie o co chodzi ,  nie będę tutaj opisywał ,  w każdym bądź razie wczoraj usłyszałem faktycznie jak ten wzmacniacz i te kolumny grają może nie było tak niskich tonów jak kolumna była ustawiona po lewej stronie przy samej ścianie ale faktycznie zaczęło to grać  , o co mi chodzi  , muzykę było słychać po środku tak jakby wydobywała się z telewizora i naprawdę  było stereo to było stereo jak Wy to używacie - przestrzeń czy jakoś tak . Twierdzę i tutaj jeden z kolegów zasugerował bardzo dobrze że tyle ile warty jest sprzęt tyle jest warte ta muzyka nie ukrywam że ten Denon PMA1510 AE jest bardzo dobrym sprzętem oczywiście prawdopodobnie już go nie sprzedam zamienię najwyżej na model wyżej ale to już wchodzi kilkanaście tysięcy zł i nie dlatego że źle gra tylko i wyłącznie do tego że człowiek każdy z nas pewnie lubi kombinować . Kolumny na 100% zostają te kolumny przede wszystkim kto je zna  ,  a jeśli ktoś nie zda niech sobie o nich poczyta to są kolumny które są warte kilka tysięcy złotych oczywiście mówię w takim stanie jak ja mam w takim stanie jak są przetworniki  tylko i wyłącznie oryginały u mnie jest wszystko w oryginale nic jest nie grzebane nie odkręcane nie kombinowane dlatego , kolumny zostają to na 100% . 

Czego szukam to na pewno będę szukał urządzenia DAC a ,  który będzie obsługiwał Tidal a ewentualnie Bluetooth zobaczymy co lepsze  , macie jakieś do tego propozycje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katazipen napisał:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem i dzięki za odpowiedzi w tym kierunku, chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami  i uwagami .Oczywiście kolumny ustawiłem na tej samej ścianie choć miałem propozycję od jednego użytkownika żeby kolumny ustawić na ścianie na której jest tylko i wyłącznie pełna ściana murowana ,  ale z racji tego że to jest pokój mało ustawny zostawiłem tak jak jest kolumny zbliżyłem jak tylko mogłem do szafki jest to odległość około 2 m może 2,5 lekko ukierunkowanym te kolumny pod skosem odsunąłem po 70 cm od ścian i od tyłu mam około 50 cm praktycznie nic to nie zmieniło z tym tylko że lepiej to zaczęło grać na pewno nie było więcej basu  może trochę jakby szerzej .

Wczoraj postanowiłem włączyć sobie Tidal ,  Tidal a słucham po m-connect podłączonego do wiadomo do  malina  Rappsberry )> dalej  DAC Cambridge Audio ( DacMagic 100)    kto zna temat to wie o co chodzi ,  nie będę tutaj opisywał ,  w każdym bądź razie wczoraj usłyszałem faktycznie jak ten wzmacniacz i te kolumny grają może nie było tak niskich tonów jak kolumna była ustawiona po lewej stronie przy samej ścianie ale faktycznie zaczęło to grać  , o co mi chodzi  , muzykę było słychać po środku tak jakby wydobywała się z telewizora i naprawdę  było stereo to było stereo jak Wy to używacie - przestrzeń czy jakoś tak . Twierdzę i tutaj jeden z kolegów zasugerował bardzo dobrze że tyle ile warty jest sprzęt tyle jest warte ta muzyka nie ukrywam że ten Denon PMA1510 AE jest bardzo dobrym sprzętem oczywiście prawdopodobnie już go nie sprzedam zamienię najwyżej na model wyżej ale to już wchodzi kilkanaście tysięcy zł i nie dlatego że źle gra tylko i wyłącznie do tego że człowiek każdy z nas pewnie lubi kombinować . Kolumny na 100% zostają te kolumny przede wszystkim kto je zna  ,  a jeśli ktoś nie zda niech sobie o nich poczyta to są kolumny które są warte kilka tysięcy złotych oczywiście mówię w takim stanie jak ja mam w takim stanie jak są przetworniki  tylko i wyłącznie oryginały u mnie jest wszystko w oryginale nic jest nie grzebane nie odkręcane nie kombinowane dlatego , kolumny zostają to na 100% . 

Czego szukam to na pewno będę szukał urządzenia DAC a ,  który będzie obsługiwał Tidal a ewentualnie Bluetooth zobaczymy co lepsze  , macie jakieś do tego propozycje ?

PS Audio, warto sobie wpisać na listę potencjalnych kandydatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie w różnych miejscach pokoju G. Michaela "Songs from the Last Century"

pod kątem poziomu i jakości dołu pasma ze szczególnym uwzględnieniem ruchów

membran wooferów - nawet dotykając 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchu membran ? Słabo..... 

Bez przedwzmacniacza ( włączone SOURCE DIRECT ) słabo wypadł , Odtwarzam w jakości FLAC /16bit/44.1kHz/839kbps/MASTER , jak włączę przedwzmacniacz oczywiście ten w DENON ie , to jest okey . 

Super dół słyszę np:  THE PLAN - Travis Scott .  Tutaj jest bomba ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, audioburak napisał:

Posłuchaj sobie w różnych miejscach pokoju G. Michaela "Songs from the Last Century"

pod kątem poziomu i jakości dołu pasma ze szczególnym uwzględnieniem ruchów

membran wooferów - nawet dotykając 😉 

Rzuć uchem i okiem na membrany jak rozgrzewają się przy "Aine" 

Aine by Angela Moyra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A następnie zobacz jak działają przy Nils Frahm "Chant"

Solo Remains by Nils Frahm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale  u mnie THE PLAN wymiata te wszystkie kawałki .

Niestety Angela Moyra bez jakości MASTER . Membrany Potencjometr na godzinie 8 , wcale tak nie chodzą . Czyli licho z basem nadal u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, katazipen napisał:

Nie wiem jak u was ale  u mnie THE PLAN wymiata te wszystkie kawałki .

Niestety Angela Moyra bez jakości MASTER . Membrany Potencjometr na godzinie 8 , wcale tak nie chodzą . Czyli licho z basem nadal u mnie ?

Niskie rejestry w "Aine" są  momentami, nie przez cały czas, podobnie w "Chant"

The Plan w jakim utworze słyszysz u siebie niskie rejestry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie przedwzmacniaczy , do podbicia niskich i wysokich tonów ?

 

THE PLAN - Travis Scott  ( Original Motion Picture Soundtrack) Deluxe Edit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katazipen napisał:

Używacie przedwzmacniaczy , do podbicia niskich i wysokich tonów ?

 

THE PLAN - Travis Scott  ( Original Motion Picture Soundtrack) Deluxe Edit

I wszystko jasne jeśli chodzi o bas, obawiam się że Twój wzmaciacz/kolumny nie są w stanie odtworzyć niskich częstotliwiści intrumentów i katujesz się tym czymś co jest generowane w the plan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, audioburak napisał:

Zawsze można dołożyć sub 1 kW z wooferem minimum 12" ...

tylko gdzie jese tego sens i logika ?

54 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

I wszystko jasne jeśli chodzi o bas, obawiam się że Twój wzmaciacz/kolumny nie są w stanie odtworzyć niskich częstotliwiści intrumentów i katujesz się tym czymś co jest generowane w the plan

Wsiadłem w swoje auto , takie sobie mam dobry sprzęt grający 8 głośników = sub BOSE wszystko fabryczne . I ten Twój utwór  Angela Moyra naprawdę daje po uszach , schodzi nisko.... kurde , zaczyna mnie to irytować .

W kółko . Nie mam takiej możliwości żeby wziąć te graty i jechać do jakiego salonu i tego osłuchać . Macie kogoś takiego znajomego w łódzkim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, katazipen napisał:

tylko gdzie jese tego sens i logika ?

Wsiadłem w swoje auto , takie sobie mam dobry sprzęt grający 8 głośników = sub BOSE wszystko fabryczne . I ten Twój utwór  Angela Moyra naprawdę daje po uszach , schodzi nisko.... kurde , zaczyna mnie to irytować .

W kółko . Nie mam takiej możliwości żeby wziąć te graty i jechać do jakiego salonu i tego osłuchać . Macie kogoś takiego znajomego w łódzkim ?

No cóż, jeszcze jak lubisz syntetyczne niskie, to Celine Dion wypchnie Ci blachy w furce na zewnątrz 😇

Ashes  by Céline Dion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katazipen napisał:

Serwis qobuz , jaka to cena i jaka jakość ? Miałeś bądź porównywałeś z TIADAL em ?

Mam też tidal dla takich bzdetów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie ,  ogarnąłem po części temat choć było ciężko byłem w salonie q21 w Pabianicach co do salonu mam mieszane uczucia ponieważ nie do końca powiedzieli mi prawdę ale to może na później  .Kolega mój powiedział że ma denon dnp-800ne i nie ukrywam że spodobał mi się ten streamer,   więc pojechałem z nadzieją że wybiorę sobie tam kolumny i wybiorę streamer .   Miałem jakby na myśli dwa modele kolor heco i dali ,podłączyli mi kolumny Dali oberon 7 powiedzieli że jest w nich największy bas z  tych wszystkich co wspominałem , Heco Aurora 1000 i Dali Oberion 7, oczywiście byłem jakby za kolumnami heco Aurora 1000  (cena) i po to też  pojechałem . Docelowo zakupiłem tylko tego demona dnp-800  Po  odsłuchu i  po podłączeniu tego sprzętu u siebie w domu pojawiły się basy i niskie tony ,  pojawiły się pewne szczegóły których wcześniej nie słyszałem.  Ogólnie muzyka utwory całkowicie inaczej brzmią jakoś tak analogicznie  . W salonie  Q21 wzmacniacz podłączony był audiolab 6000a  , na przewodach za kilka tysięcy no i w pomieszczeniu specjalnie zaadaptowanym gdzie każda kolumna zagra ,   nie będę się rozpisywał ,  w szczegóły także bardzo ważnym argumentem jest mieć dobry sprzęt  dobre źródło i to jest bardzo ważne . Słuchałem tych kawałków / utworów j.w.  faktycznie jest duża  duża różnica inaczej się tego  słucha,  myślę że Mój Wzmacniacz  zostaje razem z streamerem .  Może kiedyś wymienię kolumny ale zacznę chyba od pomieszczenia  adaptacji akustycznej i podejrzewam że wszystko będzie w najlepszym porządku . Podsumowując to wszystko to gdybym zaczął od źródła od dobrego źródła kilka problemów miałbym mniej na głowie no i parę złotych w kieszeni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.