Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Technica ATH-A990Z + Topping Audio L50


noinfected
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten zestaw - Audio Technica ATH-A990Z i Topping Audio L50 będzie ze sobą "gadać"? Siedziałem kilka godzin przed komputerem i analizowałem to zestawienie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - wrzucam, bo jest dość ciekawe.

 

Aktualnie korzystam z DT770 PRO 80ohm, zasilane AIM SC808, ale to ewidentnie nie chce ze sobą gadać. Ta karta nie ma kontroli nad beyerami albo to te słuchawki są jakieś dziwne, no i z racji tego szukam czegoś z goła innego. Pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "nikt nic" nie napisał bo mało osób sparowało Audio Technica ATH-A990Z z Topping Audio L50 (opartym wyłącznie na scalakach) a więc, na rynku jest mało doświadczenia w tym temacie na tyle dobrego by się z Tobą nim podzielić.  Złego słowa nie powiem o L50 bo go nie znam, tylko szukam wytłumaczenia dla ciszy na Twoje zapytanie.

Moich  ATH-A990Z (z resztą nie kupiłem ich w Polsce bo nie było sensownych ofert a w sklepie z Włoch), DT 880 250Ohm, Fostex 20 i 50 słucham od lat na Fostex HPA8Mk2 mającym końcówkę mocy opartą na tranzystorach. Taka spawarka napędzi dobrze większość "trudnych" słuchawek. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś bardziej wybredne konstrukcje, przy których  mój Fostex nie podoła, ale ja z pewnością nie szukam już wzmacniaczy słuchawkowych opartych na  OpAmpach.  Żeby było jasne , lubię słuchawki podpięte pod niektóre OpAmpy jak np. starodawne LM4562.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A990 to udany model, jak i niższy A550Z. Kiedyś użytkowałem A1000Z ale te były sporo droższe. 

Na pewno musisz użyć dobrego źródła, pomimo że na papierze impendacja sięga 30-40 ohmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. DT770 PRO brzmią zdecydowanie lepiej niż A990Z, więc odpuszczę sobie zmianę. Odczucie oczywiście subiektywne, porównywałem ostatnio te dwie pary. A Topping L50 (kupiłem) daje drugie życie DT770!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, noinfected napisał:

Dzięki za odpowiedz. DT770 PRO brzmią zdecydowanie lepiej niż A990Z, więc odpuszczę sobie zmianę. Odczucie oczywiście subiektywne, porównywałem ostatnio te dwie pary. A Topping L50 (kupiłem) daje drugie życie DT770!

DT770 grają zupełnie w inny sposób niż A990. Nie można tu mówić o wyższości jednych nad drugich. Jeśli wzięlibyśmy audiofilskie wartości jako wyznacznik, to DT770 są bardziej przekłamane i podkoloryzowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Tonnii99 napisał:

DT770 grają zupełnie w inny sposób niż A990. Nie można tu mówić o wyższości jednych nad drugich. Jeśli wzięlibyśmy audiofilskie wartości jako wyznacznik, to DT770 są bardziej przekłamane i podkoloryzowane.

Tak, tak, zgadzam się. Dlatego też napisałem, że odczucie subiektywne. A990Z mają trochę pustki w niższych rejestrach - również subiektywnie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2021 o 23:36, noinfected napisał:

A990Z mają trochę pustki w niższych rejestrach - również subiektywnie 😉

Potwierdzam subiektywnie - Bombastyczne nie są ale za to można długie chwile z nimi przesiedzieć wygodnie i niemęcząco .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaca_re
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2021 o 22:58, noinfected napisał:

wrzucam, bo jest dość ciekawe.

Ciekawa tabela choćby z powodu ogromnych różnic między np. AKG K240 Studio, a MK2 gdzie to są te same słuchawki inaczej pakowane. Może jednak nie są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • Redaktorzy
W dniu 2.12.2021 o 22:58, noinfected napisał:

Czy ten zestaw - Audio Technica ATH-A990Z i Topping Audio L50 będzie ze sobą "gadać"?

Zależy komu. Każdy z nas ma inne odczucia i samemu trzeba przetestować.

Ja z powodzeniem użytkuję AT ATH-A990Z od dobrych 5 lat. Raz, że jestem fanem Audio Techniki w zakresie sprzętu analogowego z epoki, głównie wkładki i stare z epoki ramiona gramofonowe, akcesoria typu windy do ramion, nóżki pod gramofony itp. Zacne klocki kiedyś robili.

W/w słuchawki bardzo dobrze u mnie grają w parze ze wzmacniaczem słuchawkowym opracowanym na odczepach transformatorów głośnikowych wzmacniacza zintegrowanego lampowego Linear Audio Research IA-30 MKII. Dual Mono, push pull, 2x30W, lampy EL34. Dobrze dogadują się z DACami KORG DS-DAC-100 oraz DS-DAC-100m współpracującymi z oprogramowaniem Audio Gate firmy Korg.

Audio Techniki najbardziej mi podeszły w budżecie do 1200zł. Top Hi Fi zrobiło mi dobrą cenę. Rzecz jasna korciły wyższe modele 1000 i 2000, ale dopłata znaczna.

Obudowa zamknięta i ograniczenia przestrzenne z nią związane, ale ten dźwięk jest "mój". Przestrzeń jest OK. Barwa świetna. Nie ma tego japońskiego eksponowania wysokich tonów. One są, ale nie walą po uszach. Średnica jest bogata. Masa i dociążenie idą u mnie z lampowego źródła, ale z Korgami te 990-zetki grają wspaniale. Bas jest i mnie on leży bardziej niż z Sennheiserów, Beyeerdynamików i od innych producentów, które porównywałem.

Dobrym krokiem jest wymiana stockowych padów. Przeszedłem przez hybrydowe welurowo-skórzane zamienniki, jednak po 2 latach skóra proteinowa ekologiczna popękała. Od stycznia mam nowe pady ze skóry naturalnej jagnięcej. Koszt 120zł, ale warto.

Do plusów słuchawek muszę dodać niesamowitą wygodę. System tych "motylków" jest genialny, a siła pałąka nie jest wielka. Można godzinami słuchać.

Na fotkach nowe pady. Takie pady powinny być w standardzie, choć wiadomo koszt by wzrósł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220827_075844734~2.jpg

IMG_20220827_075856489~2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisanie zdania

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2022 o 08:17, kangie napisał:

Linear Audio Research IA-30 MKII.

"... skontaktowałem się z panem Eugeniuszem, który napisał mi [...] że słuchawki są zasilane z dzielników oporowych obciążających wyjście wzmacniacza..."  - źródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Maszyna wygląda rasowo - gratulacje.
Z powyższego opisu wynika, że impedancja na wyjściu słuchawkowym zapewne nie jest bliska 0 om i jakoś nie przeszkadza to w podpinaniu słuchawek o impedancji 40 om.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 godziny temu, yayacek napisał:

Maszyna wygląda rasowo - gratulacje.
Z powyższego opisu wynika, że impedancja na wyjściu słuchawkowym zapewne nie jest bliska 0 om i jakoś nie przeszkadza to w podpinaniu słuchawek o impedancji 40 om.

Dzięki. Poznałem pana Eugeniusza na sesji muzycznej u vasy w 2013 r. Skromy i zdolny konstruktor. Zero kozaczenia, dobry dowcip. Pamiętam jak zapytałem pana Eugeniusza czy dałby radę zmodyfikować mój nowy wzmacniacz pod względem oddawania średnicy, co miałoby polegać na podbiciu drugiej parzystej harmonicznej i zwiększeniu zniekształceń z dotychczasowych <1% do powiedzmy 8-10% (jak kozacki SET) tak żeby wokalistki wyskakiwaly na środek pokoju i miały usta jak drzwi od stodoły i chciały mnie zjeść.

Spojrzał na mnie spod okularów, odczekał kilka sekund i odparł "Mógłbym spróbować. Ale po co miałbym psuć wzmacniacz?". Zapamiętam wiele chwil spędzonych w pracowni Linear Audio Research do końca życia.

 

Jacku, nie rozumiem ostatniego Twojego zdania. Coś nie tak mam? Gra dobrze, choć myślałem kiedyś żeby dostroić wzmacniacz innymi rezystorami konkretnie pod te słuchawki 40-ohmowe, aczkolwiek mam jeszcze kilka różnych par, w tym jedne Super Luxy 150 ohmów. Odpuściłem, bo gra OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kangie napisał:

Jacku, nie rozumiem ostatniego Twojego zdania. Coś nie tak mam? Gra dobrze,

Ależ nie! Wszystko jest OK a nawet bardziej niż OK.
Ostatnimi czasy panuje bowiem moda na wzmacniacze słuchawkowe (gówniane skrzynki za chore pieniądze) z impedancją na wyjściu słuchawkowym bliską 0 om. Szum się taki zrobił czas temu w sieci, że tylko impedancja wyjściowa bliska 0 om na wyjściu słuchawkowym jest poprawna i biada temu kto sądzi inaczej.
Na audiosciencereview wręcz się mierniczy prześciga w wynajdowaniu urządzeń słuchawkowych (DACe, wzmacniacze słuchawkowe) z impedancją bliską 0 om a wszystko co ma więcej (np. 20 om czy 120 om na wyjściu słuchawkowym) uważa za totalny badziew konstruktorski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.08.2022 o 08:17, kangie napisał:

Zależy komu. Każdy z nas ma inne odczucia i samemu trzeba przetestować.

Ja z powodzeniem użytkuję AT ATH-A990Z od dobrych 5 lat. Raz, że jestem fanem Audio Techniki w zakresie sprzętu analogowego z epoki, głównie wkładki i stare z epoki ramiona gramofonowe, akcesoria typu windy do ramion, nóżki pod gramofony itp. Zacne klocki kiedyś robili.

W/w słuchawki bardzo dobrze u mnie grają w parze ze wzmacniaczem słuchawkowym opracowanym na odczepach transformatorów głośnikowych wzmacniacza zintegrowanego lampowego Linear Audio Research IA-30 MKII. Dual Mono, push pull, 2x30W, lampy EL34. Dobrze dogadują się z DACami KORG DS-DAC-100 oraz DS-DAC-100m współpracującymi z oprogramowaniem Audio Gate firmy Korg.

Audio Techniki najbardziej mi podeszły w budżecie do 1200zł. Top Hi Fi zrobiło mi dobrą cenę. Rzecz jasna korciły wyższe modele 1000 i 2000, ale dopłata znaczna.

Obudowa zamknięta i ograniczenia przestrzenne z nią związane, ale ten dźwięk jest "mój". Przestrzeń jest OK. Barwa świetna. Nie ma tego japońskiego eksponowania wysokich tonów. One są, ale nie walą po uszach. Średnica jest bogata. Masa i dociążenie idą u mnie z lampowego źródła, ale z Korgami te 990-zetki grają wspaniale. Bas jest i mnie on leży bardziej niż z Sennheiserów, Beyeerdynamików i od innych producentów, które porównywałem.

Dobrym krokiem jest wymiana stockowych padów. Przeszedłem przez hybrydowe welurowo-skórzane zamienniki, jednak po 2 latach skóra proteinowa ekologiczna popękała. Od stycznia mam nowe pady ze skóry naturalnej jagnięcej. Koszt 120zł, ale warto.

Do plusów słuchawek muszę dodać niesamowitą wygodę. System tych "motylków" jest genialny, a siła pałąka nie jest wielka. Można godzinami słuchać.

Na fotkach nowe pady. Takie pady powinny być w standardzie, choć wiadomo koszt by wzrósł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220827_075844734~2.jpg

IMG_20220827_075856489~2.jpg

Można spytać co to za pady? Właśnie testuję 990Z i pozytywnie mnie zaskoczyły tylko ze względu na małą głowę musiałem zrobić gumka recepturka/mod na skrzydełkach no i pady wolałbym albo welurowe albo mikro zamsz, by były bardziej wygodne, tylko nie wiem czy dźwięk na tym nie ucierpi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
43 minuty temu, wwd napisał:

Można spytać co to za pady?

Jasne. Jestem z nich bardzo zadowolony. W końcu skóra naturalna.

Nakładki do słuchawek Yivo GNR 0076 czarne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

45 minut temu, wwd napisał:

[...]pady wolałbym albo welurowe albo mikro zamsz, by były bardziej wygodne, tylko nie wiem czy dźwięk na tym nie ucierpi?

Poprzednie miałem hybrydy skórzano-welurowe. Dźwięk nie ucierpiał. Niestety welur przyciągał kurz i brud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kangie napisał:

Jasne. Jestem z nich bardzo zadowolony. W końcu skóra naturalna.

Nakładki do słuchawek Yivo GNR 0076 czarne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poprzednie miałem hybrydy skórzano-welurowe. Dźwięk nie ucierpiał. Niestety welur przyciągał kurz i brud.

Dziękuję. W Fidelio X2 są takie wygodne materiałowe ale kurz ciągną strasznie, tylko czy pod tymi skórzanymi bardziej nie poci się skóra? Mam takie wrażenie że jednak materiał jest lepszy - oczywiści jeśli chodzi o komfort bo nie wiem czy dźwięk w zależności od padów się nie zmienia.

Będę musiał chyba odesłać 990Z - lewa strona gra zauważalnie ciszej od prawej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 godziny temu, wwd napisał:

[...]tylko czy pod tymi skórzanymi bardziej nie poci się skóra?

Poci się, zwłaszcza latem. Słuchawki zamknięte. Ale w końcu znalazłem pady, które nie rozsypują się.

 

2 godziny temu, wwd napisał:

Będę musiał chyba odesłać 990Z - lewa strona gra zauważalnie ciszej od prawej.

Koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie ma problemu.

Wymiana nie jest trudna. Nic nie trzeba rozbierać. Dość ciasno się nakłada. Podobnie jak z oponą rowerową ciasno wchodzącą na obręcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.