Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki centralny glosnik


Bleblee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ma być spójny dźwięk to Heco Aurora Center 30.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie powiedzenie "najlepszy jaki mieści się w budżecie" albo "kup z tej samej serii co fronty" to nie jest rozwiązanie. O subach są tu wątki na dziesiątki stron, a o centralach, które są ponoć tak ważne nic nie można się dowiedzieć. Sam próbuję wymienić centrala już od dłuższego czasu i to jest droga przez mękę. Tego co chcę kupić to nie ma, a jak już jest coś wartego uwagi, to jest wielkości małej szafy 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, qbakos napisał:

Dla mnie powiedzenie "najlepszy jaki mieści się w budżecie" albo "kup z tej samej serii co fronty" to nie jest rozwiązanie. O subach są tu wątki na dziesiątki stron, a o centralach, które są ponoć tak ważne nic nie można się dowiedzieć. Sam próbuję wymienić centrala już od dłuższego czasu i to jest droga przez mękę. Tego co chcę kupić to nie ma, a jak już jest coś wartego uwagi, to jest wielkości małej szafy 😞

 

Centralny powinien być z tej samej serii co kanał lewy i prawy, najlepiej posiadać taka sama konstrukcje. Nie wspomnę już o głośnikach które powinny być identyczne. Nie wiem dlaczego ale zauważyłem że większość podchodzi olewająco do tego tematu. Kupują albo wielkie kolumny kanału lewego i prawego a centralny jak najmniejszy byle był, albo kupują krowę za centrala a jako lewy i prawy najmniejsze podstawkowe z serii.
 

Ostatnio tak widziałem jeden koleś na grupie się chwalił systemem Paradigm z serii Monitor v6,  cc-390 w towarzystwie Mini Monitor, masakra🤦‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, qbakos napisał:

 jak już jest coś wartego uwagi, to jest wielkości małej szafy 😞

Też się z tym zderzam - gram na 15m2 i nie potrzebuję a wręcz nie chcę wielkiego centrala z 5 głośnikami szerokiego na 60 czy 70cm, a zazwyczaj wyższe - lepiej grające - serie, idą też w wielkość obudowy. Oczywiście są marki z wysokimi seriami centrali o szerokości np. 50cm, ale to mocno zawęża krąg poszukiwań i dopasowania z kanałami LR pod swoje preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 00:55, Bleblee napisał:

Podpowiedzcie co na central moge dac

Nie widzę jaki budżet masz na centralny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kino domowe ma grać tak jak jest do tego zaprojektowane to powino być składane na kolumnach i serji jednej firmy,

pomijajac już że kolumna firmy A moze mieć ciepłe brzemienie a firmy B chłodne i detaliczne to jeszcze można to przeżyć ,

natomiast wiekszym problemem jest zgranie fazmowe głosników , np masz Fronty firmy A które maja zaprojektowana zwrotnicę gdzie głosnik wysokotonowy jest podłaczony w w polaryzacji + ,a ty kupisz np centralny firmy B która zaprojektowała kolumnę gdzie wysokotonówka jest w polaryzacj - czyli ma odwruconą fazę i tu już sie robi duży problem.

wiecęj o fazach tutaj 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kuman1987r napisał:

Jesli kino domowe ma grać tak jak jest do tego zaprojektowane to powino być składane na kolumnach i serji jednej firmy,

Zgadzam się, że tak powinno być, dlatego szukam Paradigma, bo nie chcę zmieniać całego systemu. Wymienię central, potem pójdą fronty. Dobre centrale ma Monitor Audio, Triangle z wysokich serii też są bardzo spoko, ale jak mówię nie chce mi się zmieniać całego systemu. A niestety to co oferuje teraz Paradigm to jest lipa - poszli w jakiś dziwny kierunek i do tego kosmiczne ceny... Central z serii Founder ma parametry gorsze od mojego Monitor Center 3, nie mówiąc już na jakich małych głośniczkach to jest zrobione. Seria Prestige jest ogólnie do dupy i gra straszną V-ką, więc już widzę jak gra ten ich central z wyciętymi wokalami. Zostają tylko stare serie Studio i Signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.