Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam możliwość kupna tego pionka 901 ,stan bdb,laser dobra kondycja [cena 700zł],powiedzcie mi czy warto w tej cenie? i ewentualnie jak z dostępnością lasera -tak na przyszłość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi tam laser PEA1030 , jego koszt to ok 200 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

czy wart jest tej ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 już by było całkiem miło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety gość nie opuści już ani złotówki i tak wyjściowa była 800zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za drogo. Ludzie tu na forum ciągle piszą że i tak CD się kończy, za stary odtwarzacz to max 100-300zł a do tego już lepiej zewnętrzny DAC - lepsza inwestycja na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lasera to co najmniej 400 pln, poza tym cięzkie do dostania, ogólnie średniak, świetny mechanizm, dobry jako transport, ale nie o to Ci chyba chodzi. Nie wart na pewno 700,-, do tysiąca mozna lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lechb gdybys mogl nie wyrazac opinii o czyms o czym nie masz zielonego pojecia. Powtarzanie zaslyszanych teorii prowadzi do publicznego osmieszania sie.

 

 

PD-S 901 w swojej klasie cenowej jest bardzo dobra inwestycja. Docenili to Amerykanie gdzie sprzedawany byl od 1992 do 2001 roku jako PD 65 Elite. Generalnie elektrycznie jest to PD 9700 z dodanym ukladem Legato Link Conversion. Jesli jest w dobrym stanie za 700zl warto. Nie ma porownania do wspolczesnych wynalazkow Pioneera skierowanych do zupelnie innej grupy odbiorcow (gadzeciarzy podniecajacych sie formatami ktorzy nie przykladaja wagi do reszty konfiguracji). Koszt lasera to dokladnie 220zl a nie minimum 400 jak napisal przedmowca. W PD-S 901 nie siedzi zaden PWY tylko poczciwy PEA 1030 do dostanie niemal wszedzie. Nie pracuje w polu magnetycznym ale i tak jest dlugowieczny.

 

http://www.impelshop.com/?item=1448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra cena za ten klocek bardzo dobre cd laser tani jak barszcz jeżeli chodzi o klocki Pioneera, ok 200 zł

 

pierdoły , które pisze lechb można wsadzić sobie w kieszeń PEA 1030 kosztuje ok 200zł a lechb kłamie i specjalnie wprowadza w błąd

ceny na aukcjach zachodnich jak i forach audio PD-S901 to ok 200-250 euro

za 700 zł to jest naprawdę dobra cena

Poczytaj forum -duzo było na temat tego CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 21 Cze 2009, 12:12

 

>AndAudio ludzie tu na forum mowia rozne rzeczy nie zawsze zgodne z prawda. Teraz jest trend na

>zewnetrzne DACs i lampizacje a kilka lat temu byl trend na cos innego. Radzilbym wiecej sluchac

>mniej czytac.

 

Ludzie się rozwijają, ale jak widac nie wszyscy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnośnie kłamstwa, które mi tu zarzucono

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Różne źródła, różne ceny, radzę liczyć się ze słowami, kultura jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Ciekawe jaka bedzie dostępność za kilka lat, jak ten w dobrym stanie padnie i jaka będzie wówczas cena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

podałes cenę najdroższą więc nie pitol , że nie robisz zamieszania -w wyszukiwarce nawet North wyskakuje jako któryś z kolejnych sprzedawców

 

 

 

 

Wydając opinie warto sprawdzić kilka źródeł a co się tyczy kłamstwa to ok Miałeś rację w north jest za 422 i jest dwa razy droższy od innych sprzedawców także nie kłamałeś -przepraszam

 

facet się pyta a Ty mu podajesz najdroższą cenę dzięki za taka pomoc , ale być może to jest właśnie ta "kultura'

 

"Ciekawe jaka bedzie dostępność za kilka lat, jak ten w dobrym stanie padnie i jaka będzie wówczas cena?"

To samo się tyczy wszystkiego co dookoła nas otacza i to jest własnie ciekawe !!!

a co będzie jak babci wyrośnie wąs? bedzie dziadkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lechb

21 Cze 2009, 13:56

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 377 / 743 / 0

 

 

Ludzie się rozwijają, ale jak widac nie wszyscy.

 

 

Jesli rozwojem jest najtanszy Denonek i Manta to wypada szczerze wspolczuc i ubolewac nad brakiem osluchania.

To co nowe nie zawsze znaczy lepsze. Sa rzeczy ktore w historii audio maja swoje miejsce i niezaleznie od tego jaki jest obecnie trend zawsze beda dobrze graly. Pseudo rozwoj jeszcze nikomu dobrze nie zrobil. Poza tym jak widac po tym forum trendy sie zmieniaja. Teraz jest parcie na SACD lampizacje i zewnetrzne przetworniki - za chwile bedzie na cos innego. Podstawowa umiejetnoscia milosnika dobrego dzwieku powinna byc ocena i wartosciowanie. Od razu nadmieniam: zrobilem konkretne porownania CD vs SACD o ktorych szczegolowo napisalem. Nie zrobili tego oredownicy nowych formatow a szkoda. Lampizacje tez mam za soba. Tak sie sklada ze znam osobiscie kolege McGyvera i na jedno ze spotkan w Krakowie przywiozl kilka swoich produktow. Jednak swoja opinie opieram takze na innych odsluchach. Jak ktos chce moge szczegolowo o tym napisac. Zewnetrzny przetwornik istnial jak swiat swiatem i jest znakomitym rozwiazaniem. Tyle ze mnie to nie wciaga. Theta i przetworniki Audio Note tudziez Audionemesis za swoja cene graja bardzo dobrze. Jednak robienie napedu z taniego DVD to juz mala przesada. Niezaleznie od wnioskow jakie wysnul np kaviter. Poza tym ja akurat uwazam ze cdeki Pioneera nadaja sie do pracy w charakterze napedu dopiero po szczegolowym upgrade mimo znakomitego lasera itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pionka pds-701 z uwalonym laserem, cene podałem z głowy, bo sam szukałem do swojego. A co do ceny 200 pln w impelu to pytanie, czy ktoś z tamtąd zamawiał i się doczekał, bo na stronie widnieja, ale z dostepnościa swego czasu był problem tego typu, że był brak, nie wiem jak jest teraz,nie sprawdzałem, bo w 701 w sumie nie warto inwestować, a na pewno nie 400 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I jak rozumiem opinie na temat 901 opierasz na 701. Bardzo wspolczuje. PD-S 701 to zwykly tani cdek. 801 juz jest lepszy ale od 901 dosc sporo go rozni. Znow napisze: niezaleznie od opinii kavitera bo dziwnym zbiegem okolicznosci jest osamotniony w stwierdzeniu ze 901 i 801 graja podobnie. 901 to juz stara seria Elite. Produkowany na USA jako PD 65 o czym juz pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdybym zmienił opis o sobie to nie czepiałbyś sie gratów, które obecnie posiadam, ale jak widać tylko to potrafisz. To co kiedyś było szczytem osiągnięć, dzis jest tylko wspomnieniem dawnej świetności, Twój sentyment do staroci ciężko mi zrozumieć. Ja tez marzyłem o wielu rzeczach, ale dzisiaj to tylko miłe wspomnienia, kiedyś Porszche 924 to był hi-end na naszych drogach, a dziś to wieloletni złom, którego bym sobie nie kupił, podobnie jak z wieloma sprzętami audio, Ty natomiast kierujesz się czystym sentymentem i jeszcze się obrażasz, że ludzie wolą rzeczy nowe i mniej problemowe.

 

P.S. Nie słyszałes mego systemu i nie dane Ci będzie usłyszeć, pewnie i tak by dla Ciebie nie zagrał, to się nazywa brak obiektywizmu. Dla mnie gra i na chwilę obecną mi wystarcza, a że można lepiej i czy bym chciał lepiej, no pewnie! Ale w chwili obecnej mnie nie stać i bawię się DIY. Ty natomiast masz hi-end, do którego nic się mnie może równać, polemika z Toba nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 21 Cze 2009, 14:43

 

>I jak rozumiem opinie na temat 901 opierasz na 701. Bardzo wspolczuje. PD-S 701 to zwykly tani

>cdek. 801 juz jest lepszy ale od 901 dosc sporo go rozni. Znow napisze: niezaleznie od opinii

>kavitera bo dziwnym zbiegem okolicznosci jest osamotniony w stwierdzeniu ze 901 i 801 graja

>podobnie. 901 to juz stara seria Elite. Produkowany na USA jako PD 65 o czym juz pisalem.

 

Kupiłem wtedy taki, jaki mogłem i na jaki było mnie stać, swoja drogą ciekaw jestem co Ty wtedy miałeś, jak ja miałem zwykły tani CD-ek od nowości? Też jakiegoś starocia ;)

 

P.S. Jak zwykle coś zakładasz, skąd wiesz co słyszałem, a czego nie. Mój brat był maniakiem, ale nie disco, tylko pionka, przez wiele lat przerobił większość sprzętu z tej stajni. Jak myslisz, kto z nim odsłuchwał ten sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lechb

21 Cze 2009, 14:50

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 377 / 745 / 0

 

Może gdybym zmienił opis o sobie to nie czepiałbyś sie gratów, które obecnie posiadam, ale jak widać tylko to potrafisz. To co kiedyś było szczytem osiągnięć, dzis jest tylko wspomnieniem dawnej świetności, Twój sentyment do staroci ciężko mi zrozumieć. Ja tez marzyłem o wielu rzeczach, ale dzisiaj to tylko miłe wspomnienia, kiedyś Porszche 924 to był hi-end na naszych drogach, a dziś to wieloletni złom, którego bym sobie nie kupił, podobnie jak z wieloma sprzętami audio, Ty natomiast kierujesz się czystym sentymentem i jeszcze się obrażasz, że ludzie wolą rzeczy nowe i mniej problemowe.

 

P.S. Nie słyszałes mego systemu i nie dane Ci będzie usłyszeć, pewnie i tak by dla Ciebie nie zagrał, to się nazywa brak obiektywizmu. Dla mnie gra i na chwilę obecną mi wystarcza, a że można lepiej i czy bym chciał lepiej, no pewnie! Ale w chwili obecnej mnie nie stać i bawię się DIY. Ty natomiast masz hi-end, do którego nic się mnie może równać, polemika z Toba nie ma najmniejszego sensu.

 

 

Oki co kiedys bylo szczytem osiagniec a dzis jest przezytkiem? Prosze o konkretne przyklady. Rzeczy nowe nie zawsze sa mniej problemowe. Bywa zupelnie odwrotnie. Nie kieruj sie stereotypowymi uprzedzeniami. Ja lubie rzeczy dobre niezaleznie od tego czy sa stare czy nowe. Poki co ewolucja w audio jest rzecza wzgledna i idzie w nieprawidlowym kierunku ciecia kosztow aczkolwiek rzeczy dobre i bardzo dobre robi sie dalej tyle ze nie kosztuja one ani 1kzl ani 2 czy 3. Nie mam i nigdy nie mialem high-endu bo tak naprawde high-end nie istnieje. Jest to wydumane stwierdzenie ludzi ktorzy chca sobie poprawic humor. Zbyt wiele czynnikow wplywa na dzwiek. Liczy sie konfiguracja a nie pojedynczy klocek. Mojej tez troche brakuje. Porsche 924 to bardzo zly przyklad. Nigdy nie bylo szczytem umiejetnosci firmy. Kiepski silnik i niewielka cena. Podobnie VW Porsche 914. Jak juz chcesz podawac przyklady to prosze bardzo: Porsche 911. Samochod ktory oparl sie probie czasu. Robiony w latach 1963-2004 w kilkunastu roznych wersjach. Takie klocki sa tez w audio. Ignoranci twierdza ze czasy sie zmienily ze jest postep techniczny i nie maja prawa grac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lechb

21 Cze 2009, 14:57

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 377 / 746 / 0

 

discomaniac71, 21 Cze 2009, 14:43

 

>I jak rozumiem opinie na temat 901 opierasz na 701. Bardzo wspolczuje. PD-S 701 to zwykly tani

>cdek. 801 juz jest lepszy ale od 901 dosc sporo go rozni. Znow napisze: niezaleznie od opinii

>kavitera bo dziwnym zbiegem okolicznosci jest osamotniony w stwierdzeniu ze 901 i 801 graja

>podobnie. 901 to juz stara seria Elite. Produkowany na USA jako PD 65 o czym juz pisalem.

 

Kupiłem wtedy taki, jaki mogłem i na jaki było mnie stać, swoja drogą ciekaw jestem co Ty wtedy miałeś, jak ja miałem zwykły tani CD-ek od nowości? Też jakiegoś starocia ;)

 

P.S. Jak zwykle coś zakładasz, skąd wiesz co słyszałem, a czego nie. Mój brat był maniakiem, ale nie disco, tylko pionka, przez wiele lat przerobił większość sprzętu z tej stajni. Jak myslisz, kto z nim odsłuchwał ten sprzęt?

 

 

Nie rozmawiamy o tym co i kto kiedy mial ale o dzwieku i o zasadnosci Twojej porady dla zalozyciela watku. Widze ze rozpiera Cie chec dogryzienia mi. Ok ulzyj sobie. Jak chcesz podyskutowac merytorycznie na temat sprzetu Pioneera - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem PDS-801 i PDS-901 .Różnica brzmieniowa pomiędzy nimi jest spora na korzyść tego drugiego.Mechanizm , jego trwałość oraz wykonanie całego cedeka bdb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty Ci dogryzać, jesli tak to odbierasz to sorry, ze Swojej strony jednak nie dopuszczasz mysli, że czsem ludzie moga mieć inne zdanie, co do brzmienia, i sensu inwestowania w wiekowe juz bądź co bądź sprzęty. Ten niezniszczalny, wieloletni laser w moim 701, nie popracował długo, może z 5 lat, może przypadek, a może kwestia godz. eksploatacji, dla porównania Denona DCD-725 mam od 98' jak dobrze pamiętam i dopiero niedawno zaczął mieć problemy z przeskakiwaniem, no i nie wszystkie płyty potrafi dobrze odczytać, np. ilość utworów, chociaz to malutki procent z tego co słucham, to i tak było to dla mnie uciązliwe. Więc na prędce kupiłem CDC-500, czyta wszystko bez zajaknięcia i działa bardzo szybko, i to jego jedyna zaleta. Co do pionka to 9700, niby to samo a dzwięk z niego o niebo bardziej utkwił mi w pamięci niż 901. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

9700 i 901 roznia sie ukladem Legato Link Conversion i to wszystko. 901 byl tez sporo drozszy bo Pioneer kazal sobie placic za ten uklad. Mialem po sobie 9700 i 901. 901 mial nieco wiecej detali na gorze przy dobrze ngranych plytach. To byly wszystkie roznice. Dlatego 9700 produkowano tak krotko bo w latach 1991-92. Konstrukcja byla na tyle dobra i w sumie dosc tania jak na swoje mozliwosci ze 901/65 robiono az 11 lat. 701 i 801 to kompletnie inne cdeki. 801 polecam ale po sporym tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak brzmią 901 i 9700 ale od paru godzin jestem posiadaczem pd-8500 i mam odniesienie do sony 505es, 8500 odsluchiwalem na Sansui AU-X911DG u pewnego kolegi z forum ,poprostu rewelacja nie jestem audiofilem nie potrafie opisac tego w szczegołach ale scena ,aksamitne tony wysokie i naprawde nienaganny bas jaki oferuje ten wzmak w polaczeniu z pd-8500 doprowadzil mnie do szaleństwa :) nie moglem uwierzyc jak w pomieszczeniu o charakterystyce prostokąta i metrazu na oko z 18 m2 powstaje takie brzmienie czułem sie jak bym siedział w wielkiej hali ta przestrzeń poprostu niesamowite brzmienie polecam jak najbardziej

pionka pd-8500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpujące info, mam się umówić z gościem na odsłuch,na szczęście mieszka niedaleko -Bygdoszcz

jeżeli to co mówi jest prawdą to kupie tego pionka [gość powiedział że stan jest idealny, i 100% sprawny]

dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Jako, że Pioneer PD-S901 jest w zasadzie urządzeniem rozpoznawalnym pozwolę sobie na ocenę jego brzmienia w kontekście innych urządzeń by obalić pewne mgliste opinie itd.

 

Odsłuchiwałem go na neutralnym systemie więc mogę ocenić jego faktyczne cechy a nie przebarwienia systemu.

 

Może na początek powiem tak - w porównaniu do np. 8500 Pioneer PD-S901 nie jest ani gorszy ani lepszy (zależy kto co lubi) Aby to zobrazować :

 

PD-8500 - przebarwiona delikatnie środkowa część średnicy, pasmo spójne ale wysokie tony są jakby dodane w formie przyprawy. Bas dość twardy ale dobrze kontrolowany i nieźle spięty z resztą pasma.

Na dłuższą metę bardzo relaksacyjne brzmienie choć zbyt "narzucające" się w wokalnych wirtuozeriach. Te cechy wpływają na dobrą przestrzeń jednak bez wrażenia spektakularnej obecności słuchacza na sali koncertowej. Reasumując cd-ek czaruje trochę ale robi to na dobrym poziomie - po prostu ma swój charakter.

 

PD-S901 - tu konstruktorzy sprytnie wyrównali pasmo jednak odbywa się to za pomocą "triku". Ten CD-ek to jedna wielka średnica rozciągnieta po horyzont ... jest świetnie sklejona z górą i dołem pasma. Zauważalne jest rozjaśnienie górnej średnicy co natychmiast poprawia scenę i dodaje powietrza obrazowi muzycznemu. Może właśnie dlatego 901 jest uważany za "lepszy". Góra pasma jest zwiewna i lekka i nie stanowi przyprawy a raczej w pełni ukształtowaną część pasma. Trochę efektowna ale z dobrą jakością jest delikatniejsza niż w 8500 ale i dalsza od prawdy ... Co do basu to jest ... dokładny. Nie powala ogromem ale i też nie ma go za mało. Jest po prostu poprawny i trudno posądzić tą część pasma o jakieś fanaberie ale i też nie można wysnuć wniosków że jest wybitnie. Reasumując 901 gra średnicą ale robi to tak, że przy okazji jest świetna scena, powietrze i nie ma jednoczesnych dziur w reszcie pasma. Średnica trzymana jest w ryzach do tego stopnia, że nie wystepują jakieś specjalne przebarwienia czy wzmocnienia dźwięków. Jednak w moim odczuciu nie jest to urzadzenie bliskie prawdy. Jeżeli ktoś uważa, że 901 jest neutralny to troszkę naciąga ...

901 może się podobać bo efekciarstwo jakim niewątpliwie może się poszczycić jest podane w sposób rozważny wyważony i z odrobiną klasy. ten CD-ek gra po prostu ładnie ale nie do końca prawdziwie i jest to czynione przez konstruktorów z pełnym rozmysłem. Nie można się wręcz oprzeć wrażeniu, że wzsysytkie elementy w brzmieniu są dopasowane i dostrojone pod zakładany efekt.

 

I na koniec w kontekście tego powiem iż Kenwood DP-8020 jest o brak tej delikatnej wypukłości na górnej średnicy lepszy od Pioneera 901 i to dlatego znacznie bliżej mu prawdy nawet mimo tego, że czasem ta prawda wcale taka miła dla ucha i słodka nie jest. Nie ma aż tak naznaczonej przestrzeni ale jest na tyle wyczuwalna, ze znacznie łatwiej "przenieść się do studia" niż poczuć jak w kinie przy dźwięku Pioneera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.