Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 1tys


Bartek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Sluchalem PD-S 901 w wielu systemach i nigdzie nie bylo uwypuklonej srednicy. Bylo plastycznie muzykalnie bez podbarwien. Lepszy od 9700 o kontrole basu i odrobine szczegolow na gorze. Wydawalo mi sie zawsze ze 901 swietnie wpisuje sie w firmowe brzmienie referencyjnych Pioneerow blizsze np Linnowi czy Accuphase niz Krellowi czy Markowi Levinsonowi. Jednak z czasem okazalo sie ze nie do konca tak jest. Krell KAV 300 CD (skadinad znakomite urzadzenie) zagral w mojej konfiguracji barwnie i muzykalnie. Jednoczesnie w niektorych momentach pokazujac niesamowity pazur. Bas trzymal w ryzach az do bolu ale tego nalezalo sie spodziewac po urzadzeniu tej klasy i tej firmy. Na plycie Yello - The Eye czarowal na najwyzszych tonach pokazujac drugi i trzeci plan oraz uwypuklajac wybrzmienia. Im lepiej nagrana plyta tym urzadzenie wiecej pokazywalo. Jego mozliwosci wydawaly sie byc nieskonczone. Pioneer PD 75 ktorego mam od niedawna wcale nie jest do bolu slodki muzykalny i podbrawiajacy. Przeciwnie. Jego brzmienie okreslilbym jako neutralne. Slychac na pewno bardzo duzo. Gra bardziej wzdluz i wszerz niz wglab i tutaj zgodze sie z barnim. Choc scena PD 75 jest na dosc dobrym poziomie. Warto poeksperymentowac z ustawieniem kolumn. PD 75 potrafi zagrac bardzo muzykalnie potrafi tez zagrac ostrzej porazic srednica i dokladnoscia dzwieku (tutaj troszke przypomina Krella ale byc moze to zludzenie). Byc moze po prostu doskonale zgrywa sie z topowym Sansui. Nie czaruje jak PD 8500. Temu ostatniemu w konfrontacji z PD 75 zarzucilbym brak szczegolowosci w gornych rejestrach. Przy PD 75 slychac znacznie wiecej. Mam go dopiero kilka dni wiec nie bede sie rozpisywal. Powiem tylko ze zgadzam sie z barnim ze odtwarzacz potrzebuje dobrego IC. W nieodpowiednim systemie rzeczywiscie potrafi poluzowac bas i to jest jego najwieksza wada. U mnie to na szczescie nie wystepuje. Napisze z pewnoscia duzo wiecej o wadach i zaletach kiedy przeslucham wiekszosc z moich 2.500 plyt CD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zaczne żałować że to jednak nie ja go kupiłem :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Rafał powiem tak : Energia Sansui daje Ci potegę i świetną podstawę basową. W tym zestawieniu np 901 okaże się silna wyważona itd. Byłoby tak i u mnie na "mięsistych" bądź jasnych głośnikach jednak

na neutralnych kolumnach Pioneer ujawnia swoje oblicze i gra jednak wyraźnie jaśniej na górnej średnicy.Nie jest to cecha która wypacza jego pasmo ale jest odczuwalne. Przez to kontarbas jest lżejszy niż zwykle talerze zbyt zwiewne skrzypce bez wypełnienia itd. są to delikatne spekty ale mam porównanie bezpośrednie z Kenwoodem i trudno się temu wrażeniu oprzeć. Koncerty live obnażają ten aspekt dobitnie. Przy Pionierze wyraźnie czuję że gra płyta co by nie prezentował. Okrzyki oklaski ludzi są "z ręką" realizatora czego totalnie nie ma przy Kenwoodzie. Tam siedzę na dworze i słucham na co przyszedłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nic nie dokupuj. Ten amplituner ograniczy Ci jakość lepszego sprzętu, więc oszczędź kasę i zostań przy tym co masz. Bo na tym co masz po prostu nie ma sensu niczego lepszego budować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich i proszę o poradę. Kupiłem wzmacniacz PMA 860 wraz z tunerem TU 260.Niestety z poprzedniego zestawu zostawiłem sobie cd dcd 655 denona, który raczej nie pasuje do tego zestawu, zauważyłem ,że o wiele lepiej gra radio niż muzyka z odtwarzacza cd - dzwięk tzn. wysokie tony są skrzeczące, a bas jest trochę puszkowaty, no i ogólnie jest jak dla mnie "surowo" , "sucho" ,ja natomiast wolę dźwięk miękki z większą ilością basu. Czy możliwe jest osiągnięcie ocieplenia dźwięku wymianą Cd. Jeżeli chodzi o cd nie musi to być wcale denon, jestem otwarty na odtwarzacze innej marki ( marantz, nad, rotel). kolumny jakie posiadam to Tonsil maestro S. Muzyka której słucham jest bardzo różna ( zależy od nastroju) od ENIA, SEAL, TOTO, JOSHUA KADISON po JOE SATRIANI.

na koniec dodam ,że jestem laikiem w konfigurowaniu sprzętu audio - mieszkam w małej miejscowości gdzie brak jakichkolwiek sklepów hi-fi, już nie mówiąc o odsłuchu - więc wszystko co do tej pory kupiłem, było wynikiem czytania różnych for dyskusyjnych.

Bardzo proszę o poradę, dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 6000 OSE (ale może być "muzykalny" aż za bardzo), Yamaha CDX890 (szybsza). Jak drożej to może któryś z referencyjnych pioneerów - np PDS 901, jak za więcej to Rotel 991. To moje Typy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być lepiej niż z 6000 OSE. Niektórzy wolą staraą wersję - podobno szybsza - więc może to być też niezły strzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło człowieku, Denon DCD655 to jeden z najlepszych niedrogich cedeków do tuningu, ma na pokładzie dwa wybitne przetworniki PCM1702 i tylko stopień analogowy jest żałosny, dlatego gra gorzej niż radio. Zrób mu analogówkę jak pokazałem dla DCD635 tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tym, że rezystor konwersji zmień na 330 omów i podepnij się pod nóżkę 11 układu PCM1702. Będzie grało bardzo dobrze, zapomnisz że chciałeś kupić innego cedeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy umie i chce lutować - nie ma sensu każdemu bez względu na wszystko proponować robienia cedeka!:) Jakby facet o tym myślał to by zapytał może - przynajmniej tak by było logicznie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 16 Gru 2009, 20:40

 

>nie każdy umie i chce lutować - nie ma sensu każdemu bez względu na wszystko proponować robienia

>cedeka!:) Jakby facet o tym myślał to by zapytał może - przynajmniej tak by było logicznie:)

 

Logiczne to jest to, że "facet" mógłby o tym pomysleć gdyby "facet" o tym wiedział. Teraz już wie, i może pomyśleć. Lub też nie pomyśleć jak nie będzie chciał ;-)

 

A Tobie mogę wysłać takiego zrobionego Denona do odsłuchu. Jak posłuchasz to sam nie będziesz miał wątpliwości dlaczego popularyzuję to rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią - jak bym się ogarną z robotą czyli w lutym:) Mogę go porównać z musicalem cd5. Tak czy inaczej - nie każdy ogarnia temat lutowania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze 655 nie spelnia twoich oczekiwan, bo sam mialem 755AR i gra on srednio. Zamienilem go na 3 razy tansze DCD-980 i jest o niebo lepiej. Nie myslisz ze kwota 1000zl na CD do PMA-860 to nie jest troche za duzo? Proponowal bym cos ze starszych denkow typu DCD-1050 i jakis sensowny interkorekt do tego przynajmniej za 200zl?

 

W sumie to same maestro nie sa za cieple w brzmieniu wiec nie oczekuj po zmianie CDeka jakiegos wogole odmiennego charakteru. Ogolnie jak dla mnie to 655/755AR gra dosc wysunieta srednica, dominuje bas bardziej w jego wyzszych partiach i nie wchodzi tak wysoko jak trzeba, po prostu ucina najwyzsze parie sopranu. Za te siano co on jest wart (ja sprzedalem 755AR za 370zl) mozna kupic cos starszego i wiele lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin_gut, 16 Gru 2009, 22:38

 

>A kto mógłby zrobić taki tuning, i ile ewentualnie by mnie to kosztowało

 

Odrazu ci odpowiem ja ze takie lampizowanie to z 500zl jak mi pisal Mac. Ale czy warto to juz ja tego nie wiem, bo nie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem amplituner dra 1000 denona + dcd 655 + tannoy m2 grało to o wiele cieplej, ale pomieszczenie mam 32 m2 wię nie dawało to rady, więc zakupiłem wzmacniacz pma 860 + maestro (budżet ograniczony). no i kicha wszystko buczy, więc pomyślałem ,że może cd coś zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kiedys kupic DRA-1000, ale zostalem przy DRA-735R. 75% twojego narzekania na suche buczenie to wina maestro niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jak wcześniej pisałem ,nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu więc jestem zmuszony najpierw kupić, a potem żałować, poza tym mam pokój 32m2 , a jeszcze do tego jest w 1/3 otwarty na jadalnię i kuchnię wię metraż jest duży. Miałem jeszcze kolumny Missiony M74 ale tam wogóle basu nie było. Sam widzisz jak kupię dobry wzmacniacz to reszta nie pasuje!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o propozycję pożyczenia cd dcd655 po tuningu oczywiście jestem zainteresowany. Jak moglibyśmy omówić szczegóły wysyłki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PMA 860 i w połączeniu z DCD 960 gra bardzo przyzwoicie duzo lepiej niz z tunera TU 660. Kolumienki Tonsil Maestro S mialem okazje posluchac i nie graja one najgorzej patrzac na ich cene ale wiadomo mozna znalesc cos co w tej cenie zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumn narazie nie będę zmieniał , bo dopiero 2 m-ce temu je kupiłem.muszę poszukać cd takiego który ociepli dzwięwęk ze wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i dzwiek sie ociepli ale w kilku procentach. W 80% to kolumny kreuja charakter brzmienia. Resztą tylko mozesz je modelowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.