Skocz do zawartości
IGNORED

Połączenie AMC XIA100 i Audiolab 8300A


keri83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem tu od niedawna, zalogowalem sie by uzyskać poradę odnośnie doboru wzmacniacza do Castle Knight 5, ktorych jestem posiadaczem. Przewertowałem już wszystkie wątki dotyczące tych kolumn...

Dlaczego taki tytuł tematu? Zdecydowałem się na wypożyczenie wzmacniaczy na odsluch jak w tytule.

Niestety ani jeden nie zostanie u mnie... Dlaczego?

Na pierwszy strzał poszedł mój typ: XIA100 - czuc jego moc, kolumny odżyły pod jego sterowaniem, bas jest cudowny, głęboki, sprężysty, kontrolowany, czegos takiego szukałem pomyślałem. Jednak po dłuższym odsluchu coś jest nie tak z wokalami i średnicą, wszystko przykryte jakby kołdrą, wokale jakby wycofane, trochę mało detali...

No to przyszedł czas na Audiolaba 8300a, trochę słabszy, ale moze da radę Castlą pomyślałem... Zasiadam w fotelu, play na pilocie i... Średnica, wokale, ech wszystko w punkt, detale cudne, scena w idealnym miejscu, ale... No właśnie bas jest, ale po tym co pokazał XIA, to tak jakby go nie było...

Jestem początkujący, ale juz wiem czego szukam, połączenia średnicy i góry Audiolaba z dolem i pazurem AMC 😉

Doradzicie coś?

S4home doradzał mi w innym watku Cyrus ONE, ale nie pasuje mi jego panel przedni i szukam wzmacniacza szerszego niż głębszego - ograniczenie odnosnie miejsca.

Będę wdzieczny za porady. Warunek kolor czarny.

Czego słucham? Elektroniki szeroko rozumianej, polskiego rocka, zagranicznego również. Mocnego uderzenia perkusji i basu, wyrazistości gitary i ssaksofonu. Nie zalezy mi na skrzeczącej górze, choc o jej melodyjność zadbaja juz Castle 😉

Pomieszczenie odsluchowe to salon o powierzchni ok 32mkw, dość dobrze wytłumiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż nasuwa podejrzenia co do odległości od wzmacniacza do kolumn,

a co za tym idzie użytego przekroju i metrów kabla głośnikowego.

Jak masz jakiś market kup sobie na próbę odpowiednią ilość kabla telefonicznego 2x0,5

i połącz w bi-wiringu górę pasma, albo przy krotności większej np. 8x0,5 tylko tym

kablem rozdzielając po 4 na plus i minus . ... i koniecznie na górne zaciski.

Mam nadzieję, że próby też były z kablami w górnych zaciskach ...

Albo szukaj np. jakiegoś Rotela czy Yamahy, bo Audiolabowi basu nie przybędzie,

a barwą AMC kręcić to też słaby pomysł.

Poza tym nie znam bebechów tych kolumn, a możliwe, że kopułka jest tam zbyt mocno

tłumiona i można byłoby dość łatwo coś dodać do spl w górze pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Metraż nasuwa podejrzenia co do odległości od wzmacniacza do kolumn,

a co za tym idzie użytego przekroju i metrów kabla głośnikowego.

Jak masz jakiś market kup sobie na próbę odpowiednią ilość kabla telefonicznego 2x0,5

i połącz w bi-wiringu górę pasma, albo przy krotności większej np. 8x0,5 tylko tym

kablem rozdzielając po 4 na plus i minus . ... i koniecznie na górne zaciski.

Mam nadzieję, że próby też były z kablami w górnych zaciskach ...

Albo szukaj np. jakiegoś Rotela czy Yamahy, bo Audiolabowi basu nie przybędzie,

a barwą AMC kręcić to też słaby pomysł.

Poza tym nie znam bebechów tych kolumn, a możliwe, że kopułka jest tam zbyt mocno

tłumiona i można byłoby dość łatwo coś dodać do spl w górze pasma.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnie przewodów to odrobiłem lekcje i mam głośniki połączone w bi-ampingu. Przewody o przekroju 4x2.5mm2 do każdej z kolumn. Długości do wzmacniacza identyczne - ok. 2m.

Przewody kupione z metra od polskiego producenta z miedzi beztlenowej (Technokabel).

Dystrybutor AMC ma w ofercie przeróbke swoich wzmacniaczy, poprawiającą ich brzmienie, bez utraty gwarancji. Ale to dołożenie 1000, a nie wiadomo jaki efekt będzie osiągnięty...

Dlatego wolałbym znaleźć wzmacniacz, który będzie mieć walory obu, o których wspomniałem.

Oczywiście można kupić Xindaka a06 za 2 tys. i dac do przeróbki, ale znów efekt nieznany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekcje odrobione, ale to raczej dla zerówki 😉

I dlatego proponuję górę pasma połączyć proponowanym kablem mając świadomość

fobii antydrutowej u wielu kolegów. A koszt żaden i przy okazji nowe doświadczenia ...

Nie wiem czemu wielu uważa, ze podobne do tych kable:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kupują tylko wielbiciele biżuterii ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś posłuchać jednego ze wzmacniaczy Musical Fidelity z serii M3SI i M5SI. To świetne i zróżnicowane brzmieniowo urządzenia, które doskonale zgrywają się z wieloma kolumnami i posiadają wiele wymienionych przez ciebie cech. Zapraszamy na bezpłatny odsłuch i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.