Skocz do zawartości
IGNORED

Philips Nostalgie Trichtergrammophon NG-84 - czy ktoś się z nim spotkał?


xbit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako, że sypialnie mam w starym stylu to jakiś czas temu padł pomysł aby jako mebel i coś do grania postawić patefon (dokładniej gramofon z tubą) - początkowo myślałem o tych ,,indyjskich" patefonach na płyty szelakowe, ale są to imitacje, grania praktycznie żadnego z tego nie ma, więc padł pomysł na coś co będzie odtwarzało winyle, ale wyglądało jak sprzęt sprzed lat 50. W Polsce znaleźć można nowy sprzęt firmy Roadstar, który zbliża się do tego wyglądu, ale jednak większość modeli to taki miszmasz lat wczesnych, PRL i nowoczesności, a w dodatku cenią się jak za złoto.

Dobijając do brzegu - na jeden z giełd wpadł mi w oko ,,Philips Nostalgie Trichtergrammophon NG-84" - retro gramofon - jakaś limitowana edycja 9999 sztuk. Po przeszukaniu sieci widać, że pojawiał się w katalogu Philipsa z 1985, ale brak ówczesnej ceny i większej ilości informacji. Z wyglądu bardzo mi podpasował - dokładnie czegoś takiego szukałem - niestety miał ułamane mocowanie ramienia, metalowe elementy przyrdzewiałe i obecnie jest w naprawie. O dziwo po przytrzymaniu ramienia głośnik w tubie dawał dźwięk, talerz się kręcił - elektrycznie sprawny. Dałem za niego w takim stanie 450zł - czy ktoś miał z tym modelem styczność i może coś o nim powiedzieć albo słyszał o nim?

Po oględzinach wkładka w nim użyta to Philips GP214 czyli piezoelektryczna, która według producenta powinna mieć nacisk ok. 5g. Czy w takim gramofonie w ogóle możliwa jest jakakolwiek regulacja siły nacisku? Gramofon ma służyć do sporadycznego odtwarzania winyli, więc taki typ wkładki jest chyba do przyjęcia.

Zauważyłem, że tyłu posiada prawdopodobnie wyjście DIN na głośniki zewnętrzne - czy jest możliwość podania/dołożenia sygnału liniowego, aby dołożyć np adapter bluetooth i puszczać z niego muzykę przez bluetooth lub jack aby nie obciążać płyt?

Gramofon posiada też możliwość słuchania płyt szelakowych - z tego co wyczytałem były dwa typy wkładek do niego, ale obecnie nie do dostania jest wkładka na płyty z szerokim rowkiem. Czy wkładka wąskorofkowa otworzy płytę szelakowa i czy przez to nie zużyje się błyskawicznie?

Chciałbym go odnowić do ładnego stanu wizualnego oraz aby można było na nim odtwarzyć od czasu do czasu winyl 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xbit napisał:

Czy w takim gramofonie w ogóle możliwa jest jakakolwiek regulacja siły nacisku?

nie

1 godzinę temu, xbit napisał:

Czy wkładka wąskorofkowa otworzy płytę szelakowa i czy przez to nie zużyje się błyskawicznie?

odtworzy , ale nie tak jak powinna. Zagra ciut inaczej

1 godzinę temu, xbit napisał:

Po oględzinach wkładka w nim użyta to Philips GP214 czyli piezoelektryczna,

żal płyt , na wkładkę piezo , szybko się niszczą.

 

można by dołożyć pre pociągnąć nowe okablowanie i spróbować założyć chociaż normalną wkładkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jak byś rozwiązał kwestię nacisku? Pieziaki zwykle miały odciąg na sprężynce, a to nie jest ani precyzyjne, ani czasem nawet regulowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.