Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie Denona DRA-800H z kolumnami - bi-wire? bi-amp?


macentos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przymierzam się do zakupu pierwszych, nieco porządniejszych kabli głośnikowych do mojego zestawu, który składa się z amplitunera Denon DRA-800H i kolumn Melodika BL40 Mk3.
Po zrobieniu rekonesansu wybrałem kable Melodika Purple Rain - akceptowalny budżet i zadowalające opinie. Plus - ta sama marka co kolumny i jakoś mi to pasuje bardziej.
Natomiast nie mogę się zdecydować, które kable ponieważ nie jestem pewny jak je podpiąć. Kolumny mają porty bi-wire i jestem przekonany, że chcę tego rozwiązania spróbować.
 

Sęk w tym, że w instrukcji podłączenia kabli do Denona (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) znalazłem poniższy schemat:
Conne%20biwiring%20800E2_RQIFILmwxmpdrk.

 

Wynika z niego, że producent przewiduje, że podłączenie bi-wire odbywa się korzystając z obydwu (tj. A i B) grup wyjść ze wzmacniacza. Można by to rozwiązać kablem 4 - >4. Wydaje mi się, że kabel 4 -> 4 to jest kabel realizujący podłączenie bi-amp, a nie bi-wire. Czy dobrze myślę?

No i druga kwestia - jeśli to jest bi-amp to zamiast kabla bi-wire kupię bi-amp, ale boję się trochę, iż rozstaw tych wyjść z tyłu wzmacniacza jest za duży i kable Melodika Purple Rain po prostu się tak bezpiecznie nie rozewrze. Czy ktoś ma doświadczenie z takim podłączeniem?
 

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie,
Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko taka, że w bi amp są oddzielne wzmacniacze do każdej części

kolumny, a przy bi-wiring'u korzysta się z tego samego wzmacniacza.

Oddzielne pary kabli mogą być użyte i tu i tu, więc schemat jest dobry.

Natomiast zysk z takiego połączenia występuje TYLKO wtedy, jeśli użyje się innych

kabli do wysokich, a innych to dołu pasma. Jeśli masz takie same, to szkoda czasu i pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kablem bi-amp a bi-wire nie ma roznicy (chyba ze w wersje bi-wire po stronie wzmacniacze polaczysz je tylko z jednym wyjsciem A zamiast A+B)

Jesli koniecznie chcesz to wyprobowac, uzyj przytoczony schemat.

Ja osobiscie radze ci zaoszczedzic sobie kase na podwojne kable i zainwestowac ja w bardziej sensowne elementy, majace wiekszy pozytywny efekt na jakosc reprodukcji.

PS.
Tak, wyprobowalem zarowno bi-wiring jak i bi-amping (zarowno pionowy jak i poziomy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to bym nie kombinował i zwykłymi kablami wyszedł bym z Denona z gniazd A, zostawiłbym blaski w kolumnach lub zrobił zworki z tego samego kabla jaki kupisz i się bym wpiął w dolne gniazda lub po skosie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, audioburak napisał:

Natomiast zysk z takiego połączenia występuje TYLKO wtedy, jeśli użyje się innych

kabli do wysokich, a innych to dołu pasma. Jeśli masz takie same, to szkoda czasu i pieniędzy.

Kabel, który chcę kupić - Melodika MDBA41515 - to 2x1,5mm^2 + 2x4mm^2 (niezależnie czy mowa o konfiguracji 2 -> 4 czy 4 -> 4). Czy to wystarczy by spełnić warunek różnego kabla dla średnich/wysokich i niskich częstotliwości? Dodatkowo w opisie kabla jest podane coś takiego: "Dwie różne konstrukcje przewodników inne dla sekcji niskotonowej, inne dla sekcji wysokotonowej".

Melodika_MDBA_3.jpg

Tylko pytanie czy w takim razie lepiej 2 -> 4 (użyć tylko wyjść grupy A) czy 4 -> 4 (użyć obydwu grup wyjść - A i B)?

 

32 minuty temu, xajas napisał:

Ja osobiscie radze ci zaoszczedzic sobie kase na podwojne kable i zainwestowac ja w bardziej sensowne elementy, majace wiekszy pozytywny efekt na jakosc reprodukcji.

Mógłbyś coś podpowiedzieć co mogłoby to być?

 

9 minut temu, Prewwit napisał:

Osobiście to bym nie kombinował i zwykłymi kablami wyszedł bym z Denona z gniazd A, zostawiłbym blaski w kolumnach lub zrobił zworki z tego samego kabla jaki kupisz i się bym wpiął w dolne gniazda lub po skosie.

Czyli w ogóle byś się nie bawił w bi-wiring. Wyjaśniłbyś proszę dlaczego?
Czytałem, że blaszki zdecydowanie warto wymienić, niektórzy sugerują by na jakiś fajny kabel albo dedykowaną zworkę. Natomiast chciałbym ten patent z bi-wiringiem wypróbować - stąd temat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moglo by to byc?
- mikrofon
- subwoofer
- lepsze glosniki
- wzmacniacz z zabudowanym DSP

Moim zdaniem te kable to wyrzucone pieniadze.

4qmm to bezsens (kiedys tez mialem takie zapedy, do dzisiaj leza w skrzyni).

Mozesz kupic dwie osobne pary 1,5qmm i jak juz dojrzejesz do tego, ze to zbedne, wtedy mozesz jedna sprzedac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, macentos napisał:

Tylko pytanie czy w takim razie lepiej 2 -> 4 (użyć tylko wyjść grupy A) czy 4 -> 4 (użyć obydwu grup wyjść - A i B)?

Wybrałbym 2 na 4, ponieważ jak podłączysz kable 4 na 4 do wzmaka do wyjść A i B to i tak więcej mocy nie dostarczysz do kolumn. W cenie tych kabli jak patrzę, to dostaniesz też zwykłe kable do kolumn na Melodikach Brown Sugar, które zbierają lepsze opinie od Purple Rain

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. nie gniewaj/obrazaj sie, ale zeby kupic kable za 159€ do zestawow za 694€ to bym musial upasc na ten tego, (no wiesz co mam na mysli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_9977.thumb.png.936c736d6b7ed38dd56f32df0ccb85c6.png

Kup „normalny“ kabel, a jak juz chcesz wywalic blaszane zworki, to przeciagnij go przez obydwa terminale

IMG_9980.thumb.jpg.6872ee1ca6f4c2bca12e1c22d2830e7e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:

Btw. nie gniewaj/obrazaj sie, ale zeby kupic kable za 156€ do zestawow za 694€ to bym musial upasc na ten tego, (no wiesz co mam na mysli)

Rozumiem co masz na myśli, ale mam możliwość kupienia kabli lepszych niż zestaw tego wymaga i sądziłem, że przy późniejszej wymianie kolumn po prostu kable zostaną i nie trzeba ich będzie wymieniać równocześnie żeby nie odstawały. Może to też trochę fanaberia - nic nie poradzę. Na pewno nie spodziewam się, że dokładając kilka stów do wystarczających jak na ten zestaw kabli, zaobserwuję spektakularne rezultaty. Mimo wszystko jeśli rozważalibyśmy kable adekwatne do posiadanego przeze mnie zestawu to mógłbyś coś polecić? Albo choćby wskazać jaki budżet uważasz za rozsądny przy takim sprzęcie?

Biorąc pod uwagę, że aktualnie sygnał idzie u mnie chyba najtańszym możliwym kablem na metry, którego dostałem w gratisie do sprzętu, myślę że dowolne sensowne kable głośnikowe pomogą trochę temu zestawowi.

 

25 minut temu, xajas napisał:

Co moglo by to byc?
- mikrofon
- subwoofer
- lepsze glosniki
- wzmacniacz z zabudowanym DSP

Moim zdaniem te kable to wyrzucone pieniadze.

4qmm to bezsens (kiedys tez mialem takie zapedy, do dzisiaj leza w skrzyni).

Mozesz kupic dwie osobne pary 1,5qmm i jak juz dojrzejesz do tego, ze to zbedne, wtedy mozesz jedna sprzedac

Zestaw chciałem kablami raczej ulepszyć - jest jaki jest i nie rozglądam się póki co za wymianą czy to głośników czy tego co je napędza. Uważam, że okablowanie to aktualnie najsłabszy element całej układanki i chciałbym spróbować coś jednak jeszcze z tego wycisnąć (zważając czym teraz idzie sygnał do głośników, a co opisałem wyżej w tej wiadomości). Może zarówno patent z bi-wire, bi-amp czy kable za prawie 25% ceny kolumn to bezsens albo fanaberia albo jedno i drugie. Zapytam w takim razie czy mógłbyś doradzić jak mógłbym podejść do tematu okablowania w tym, a nie innym zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30 latach zabawy „w kable“ dojrzalem do radykalnego podejscia. System za kilkanascie/kilkadziesiat tys. € polaczylem kablami za 1,3€ albo 2,55€ za metr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_9982.thumb.png.cbca70f6031b809e22d440101d902f37.png

A jak ktos powie ze jestem „antykablarzem“, to odpowiem ze wrecz przeciwnie, ze jestem najwiekszym kablarzem na tym forum, bo uzywam ponad 140m kabli


Czyli, all you need:

Normalny kabelek, dobre wtyki bananowe i koszulki termokurczliwe.

IMG_9985.thumb.png.89c1f8a5b438699e001c121a53e8c547.png

IMG_9987.thumb.png.b6b5247d7c3c6a3f05d0234c816331cc.png

IMG_9983.thumb.jpg.f9a6febab9875d8be021dd51973bd06e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że lepiej jednym kablem - tu przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niż jakieś protezy kabli 😉  typu Nordost Blue Heaven ...

A teraz poważnie: czy masz już jakiekolwiek kable ?

Czego oczekujesz od dźwięku ?

Jeśli ciepła kup zwykłe miedziane nawet 0,75 czy 1,5 mm2 byle nie z aluminum 😉 

Jeśli naturalnej agresji i analityczności próbuj YTKSY lub YTDY i możesz ich użyć

zarówno w połączeniu ze zwykłym miedzianym do bi-wiringu lub samodzielnie do

połączenia tylko nimi. Jak masz długie kable, trzeba zwiększać ilość nitek, ale sam

używam jako głośnikowego po jednej nitce na plus i minus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkało Cię coś typowego, po angielsku nazywa się to: "itch to scratch". Bardzo pozytywny objaw, który skutkuje rozwojem i szukaniem czegoś  nowego. A wracając do sedna sprawy, uważam że zakup kabli Melodiki to bardzo dobry pomysł. I jeśli końcówki nie są za krótkie na przyłączu wzmacniacza, to ja bym spróbował. A jeśli nie to zastosował bym cztery osobne kable, w tym dwa na wysokie i  dwa na niskie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, audioburak napisał:

A teraz poważnie: czy masz już jakiekolwiek kable ?

Aktualna sytuacja podłączeniowa prezentuje się tak jak poniżej widać na zdjęciu. Jest to kabel 2x2,5mm^2, bez konfekcji. Dostałem go w gratisie do zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że masz chęć robić eksperymenty podłącz je na dół pasma,

a np. wymienione przeze mnie "druciki" na górę i spróbuj porównać barwę

czy analityczność obu metod połączeniowych. Wg. opisu Denona.

Jak nie zauważysz znaczących różnic wróć do tego co było, to prostsze połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wydaje mi się, że najrozsądniej - i tak właśnie zamierzam uczynić - będzie wypożyczyć porządne (i względnie drogie) kable i sprawdzić czy robi to jakąkolwiek różnicę. Jeśli tak to wybiorę jakieś i kupię. Jeśli nie to zostaję przy tym co jest. Spróbuję też zamienić blaszki na zworki z bananami i porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, macentos napisał:

Dobra, wydaje mi się, że najrozsądniej - i tak właśnie zamierzam uczynić - będzie wypożyczyć porządne (i względnie drogie) kable i sprawdzić czy robi to jakąkolwiek różnicę. 

W tym celu zostaw zworki w glosnikach na miejscu i podlacz do wyjascia A stare posiadane kable a do wyjscia B nowe pozyczone kable. A potem ktos (nie ty) musi przelanczac na wzmacniaczu miedzy A i B, a ty musisz zgadywac, ktore jest wybrane  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie nie muszą wcale wprowadzać zmian wobec posiadanych, bo o efektach nie

decyduje cena ale struktura kabla.

Jeśli masz wypożyczać względnie drogie kable które robią różnicę, to oczywiście

średnie  Nordost Blue Heaven, bo chyba Odin byłby tu przesadą 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, macentos napisał:

Dobra, wydaje mi się, że najrozsądniej - i tak właśnie zamierzam uczynić - będzie wypożyczyć porządne (i względnie drogie) kable i sprawdzić czy robi to jakąkolwiek różnicę. Jeśli tak to wybiorę jakieś i kupię. Jeśli nie to zostaję przy tym co jest. Spróbuję też zamienić blaszki na zworki z bananami i porównać.

W rzeczy samej, pożycz je sobie na testy. W międzyczasie kup sobie kable ytdy (kosztują tyle co nic) i porównaj je z tymi drogimi 😉 Jak kolega ci wyżej podpowiadał kup wtyki bananowe 

Edytowane przez Kw202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na testowanie kabli jest taki, że jednego dnia słucham na kablach A, drugi dzień ta sama muzyka na B. Jak nie jestem pewien to powtórka, ale z innym zestawem muzyki🙂. Próbowałem przełączania, ale mi to na nerwy działa i bo czuję się jak jakiś "analizator"🤪. Powiem tylko, że na jakieś wielkie zmiany w graniu się nie szykuj, bardziej to takie detale, ale w audio parę detali zebranych w całość robi większą różnicę😉

Nie zapomnij też o ustawieniu kolumn, warto posprawdzać najpierw różne ustawienia jak jest miejsce, szerokość, skręcenie do środka, odległość od ściany, czy nawet przesunięcie punktu odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Prewwit napisał:

Nie zapomnij też o ustawieniu kolumn

Czy znasz może jakiś warty uwagi artykuł poświęcony podstawom tego jak powinny być ustawione kolumny? Mam je ustawione nieco do środka, ale nigdy tego nie robiłem przy zastosowaniu fachowej wiedzy, po prostu tak jak mi wyszło - jak uważałem za stosowne. Może pora zmienić nastawienie.

Muszę też zauważyć, iż rodzaj muzyki, której słucham - głównie metal w najróżniejszych odmianach - nie sprzyja szukaniu detali w muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podstawowe poradniki trochę naświetlą sprawę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z czasem możesz sobie zdać sprawę, że brakuje ci przestrzeni, czy niskich jest za dużo, za mało, wysokie trochę za słabe i wtedy można zmianami w ustawieniu sporo osiągnąć. Niestety akustyka jest często pomijana z niewiedzy jakie zmiany może wprowadzić i kolumny są stawiane jak popadnie, na "oko"🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mój sposób na testowanie kabli jest taki, że jednego dnia słucham na kablach A, drugi dzień ta sama muzyka na B.


Takie testowanie jest bez sensu (nie tylko kabli). Jest naukowo udowodnione, ze nasza pamiec „akustyczna“ jest ultra-krotka.Po czasie kilku/kilkunast sekund nie jestesmy w stanie pewnie porownac dwoch dzwiekow.

BTW.
Dlatego tez wszystkie relacje/porownania brzmienia elementow po „wygrzaniu“ sa bez sensu, bo juz dawno zapomnielismy, jak brzmialy przed „wygrzaniem“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nawet Ci co uważają, że wszystkie wzmacniacze i DACi grają tak samo. Ale w to już nie ma co brnąć bo to niekończący się temat🤪 Niech kolega testuje jak mu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe porównanie to tylko "on line" czyli do zacisków A kolumny podłączamy

jednymi kablami, a do B drugą parą. Proste przełączanie A/B daje wynik od razu.

Są modele, które to umożliwiają z pilota, a powtórzenie dowolnego fragmentu

muzyki 16x nie stanowi problemu dla wielu odtwarzaczy CD.

Podobnie z kablami IC ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Prewwit napisał:

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nawet Ci co uważają, że wszystkie wzmacniacze i DACi grają tak samo. Ale w to już nie ma co brnąć bo to niekończący się temat🤪 Niech kolega testuje jak mu się podoba.

Testowac to mozna wszystko:

- przy otwartych/zmknietych drzwiach

- przy wlaczonym/wylaczonym swietle

- z ogrzewaniem/bez ogrzewaania

- na trzezwo/po pijaku

- w zimie/w lecie

- rano/wieczorem

- .....

Dobra zabawa nie zna granic, wszystko jest dozwolone.

Ale ktory z tych testow mozna potraktowaac powaznie i oferuje wiarygodne, rzetelne wyniki, to juz jest inna historia 🙂  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.