Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebuję argumentów


jarexx

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę podajcie mi kilka solidnych argumentów za "przesiadką" z wkładki MM na MC. Od jakiegoś czasu chodzi mi po glowie myśl spróbowania MC, ale jakoś do końca nie mogę się przekonać.

A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Jak ma się jakość reprodukowanego dźwięku z normalnej wkładki MC do wysokopoziomowej MC. Czy klasa dźwięku jest porównywalna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, zabawa w MC ma sens dopiero na sprzęcie z wyższej półki. Minimum to chyba phono za 1 tys., deck też musi być odpowiedniej klasy. Stąd też bierze się wyższa cena wkładek MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wysokopoziomowych MC wspominano juz na forum , niezbyt przychylnie jezeli chodzi o brzmienie. Niewykluczone jest, ze istnieja dobrze brzmiace wysokopoziomowe MC ale teoria raczej jest przeciw. Wysokie napiecie rowna sie wielozwojowa, wieksza cewka, wieksza cewka top wieksza masa, a wieksza masa drgajaca masa - wiadomo, juz nie chce mi sie pisac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma argumentu na zmiane wkładki MC na MM,wszystko zalezy od tego jaką posiadasz wkładke w tej chwili i na jaką chcesz zmienić .Wkładki MC, fakt grają lepszym dźwiękiem ale to duże uogólnienie ,jest duzo modeli i nie wszystkie są dobre,są też bardzo słabe MC. Porównując np jakiegoś Denona do wysokiego modelu Grado typu MM ta pierwsza będzie cieniutka. Więksość wkładek zarówno MC jak i MM tych z najwyższej pólki jest często robionych jako low output.Też uważam że chodzi o "odchudzenie"układu drgającego.Wkładki MC typu high output to takie przedszkole MC.Dużo i to bardzo dużo zależy od jakości preampa,zdaża się że np sekcja MM jest lepsza od MC i to przemawia w takim układzie do stosowania wkładek MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyldemon, akurat mam wkładkę Denon DL110, miałem też różne Grado, nawet całkiem wysokie, np. Gold. Grado są bardzo dobre, ale Denon jeszcze lepszy. Ogólnie po przesłuchaniu kilkunastu różnych wkładek twierdzę, że Denony DL110 i DL160 to jedne z najlepszych wkładek w ogóle, jakie można kupić za cenę około 100 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Gyver

To masz problem jak Ci dobrze gra DL 110 czy 160,coś chyba z systemem nie tak.Grado, wysoki model to dla mnie Reference wood ,a w nowej lini Statement.Grado Gold to raczej budżetówka,taka sama hulajnoga jak te Denony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinyldemon, może przeczytaj mój wpis jeszcze raz, to się dowiesz co naprawdę napisałem. Była mowa o porównaniu wkładek około 100 euro. Pewnie że z serią referencyjną Grado nie ma porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzenie mojego pierwszego wpisu było takie że nie ma co mówić o wkładkach MC że są lepsze niż MM ,ciężko mi coś powiedzieć o aktualnej ofercie produktów w cenie ok 100 Eur,myśle że wybór jest słabiutki( wkładki w tej cenie juz od dawna mnie nie interesują) ,granie jesli chodzi o wkładke gramofonową zaczyna się przynajmniej dla mnie od ok 400 Eur i to też trzeba wiedzieć co kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie ,są rzeczy o wybitnej relacji cena jakość oraz gorszej,ale pewnych spraw się nie przeszkoczy i za przysłowiowe pięć złotych nie kupi się bardzo dobrej wkładki gramofonowej lub innego sprzetu high-end,chyba że z drugiej ręki i jeszcze przy niewiedzy sprzedającego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyldemon, zajrzyj do "o mnie" Lenina (założyciela wątku). Dla niego wpisy o wkładkach po 400 euro i więcej nie będą zbyt użyteczne. Aby docenić choćby przyzwoitą wkładkę potrzebowałby wymiany kolumn i wzmacniacza, moim zdaniem dokąd tego nie uczyni powinien dać sobie spokój z teoretyzowaniem o wyższości MM lub MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,z tanich wkładek MC (high output) mogę zarekomendować PIONEERA MC-5,na wejściu MC jest taki sobie ale na wejściu MM nieźle się wyrabia,mozna tę wkładke jeszcze kupic z NOS na Ebayu za male pieniądze,przynajmniej nową igłe.Wkładki mam takie dwie tylko juz zjechane,jak Lenin chce popraktykować to mogę jedną mu odstąpić .Druga moja rekomendacja z tańszych rzeczy to Audio-Technica AT -30,31,.. można także kupic jeszcze NOS-y za małe pieniądze a te wkładki to już przedsionki bardzo dobrego grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vinyldemon

Podeslij mi konkretna oferte jesli chodzi o wkladki, ktore masz na zbyciu [email protected]

 

Jest rzecza oczywista, ze nie kupie wkladki za 400 Euro do mojego "cieniutkiego" sprzetu. Powiem szczerze, ze naczytalem sie mnostwo superlatyw (szczegolnie stosunek jakosc/cena) o Denonie DL-103 i to mnie podkusilo by moze sprobowac MC.

I jeszcze pytanie koncowe. Denon DL-103 vs Project K6 (Grado Prestige Gold). Bedzie odczuwalny skok jakosciowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy skok bedzie odczuwalny zalezy od reszty sprzetu. Jestem jednym z tych co rozsiewaja opinie, ze Denon 103 jest bardzo specjalny.Sa oczywiscie wspanialsze wkladki, ale za 400 PLN bedzie trudno znalesc cos lepszego (powtarzam sie).

Jezeli masz OK phonostage, warto zainwestowac w siebie. Trudno generalizowac, ale jako rodzina MC sa bardzej muzykalne

(cokolwiek to znaczy) od MM. Co oczywiscie nie znaczy, ze nie ma dobrych MM. Smieszna historia: pan Grado (ten od Grado),

jest wlascicielem (chyba byl, bo gdzes czytalem, ze jego firma jest teraz prowadzona przez Grado Junior) pierwszego patentu na MC. Sprzedal go duzym chlopcom a sam produkuje MM. Dla Ciebie zostawiam domysly.

Zeby zaoszczedic Ci tortur: jezelli nie uslyszysz teraz roznicy na "cienkim sprzecie", za jakis czas przytyjesz i wtedy 103 bedzie na Twoj rozmiar. Pomyszkuj w necie Denon 103 to klasyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym cie lenin namiawiał do eksperymentowania. Po prostu kup sobie MC na jakie cię stać i zobaczysz w która strone poszły zmiany. Ten ogólny kierunek da sie stwierdzić i na budżetowym sprzęcie. Dla uczciwości powiem, że moje doświadczenia z wysokopoziomowymi MC ograniczyły sie do Pioneerów, z tych o których wspomina Vinyldemon. NIższa miała sferę i słychać było tego konskwencje, do tego była nieprzyjazna dla płyt. Dźwiękowo określiłbym jako wysilona, skrępowana. Drugą, wyższą dostałem od brata, który nie znał mego zdania o niższej i dlatego mi ja przywiózł. Był pewien postęp w kierunku mniej wysilonej prezentacji, ale nie tak wielki. Dużo nią nie jeździłem bo chciałem sprzedać. I tak sie stało. Możliwe że prawdziwe smaki MC sa w regionie na który mnie i ciebie nie stać. Ale nie będę tego badał. Aż taki ciekaw nie jestem. Wolę sie poruszać wśród MM-ów, na lepiej mi znanym polu, przynajmniej na razie. Ale uważam, że takie "rozpoznanie bojem" każdy powinien przeprowadzić sam i na swoją miarę. I jeszcze: przykładam większą wagę do możliwie dobrej geometrii igły, bo więcej od tego zależy, niż do tego czy wkładka jest MM czy MC. Czyli: najpierw załatwić możliwie dobrze warunki podstawowe reprodukcji a smaków szukac ew. potem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładki DL-103 nigdy nie miałem,posiadałem wyższą i niższe modele,do odłuchu 103 -ki nie tesknie,granie Denonów jest dla mnie nie do przyjęcia.Gratuluje wszystkim którym te wkładki dobrze grają,Panowie wiecej słuchajcie a mniej czytajcie .

Profee >

MC3 PIONEERA jest zupełnie do bani,MC5 tak jak pisałem warta uwagi ale podłączona do wejsćia MM,fakt DENONY są bardziej stereofoniczne (stereofonia jest szersza) ale z resztą aspektów to klęska na całej lini.( chudy dźwięk,słabej jakości góra ,bas katastrofa- taki głuchawy i niezbyt nisko schodzący),umiejscowienie instumentów na scenie mocno problematyczne,scena ułozona za kolumnami też nie zadaleko i nie czuć dobrze jej gradacji.Poprzez swoje szerokie granie(tę dobrą stereofonie) robią wrażenie wkładki mocno otwartej,i może się to spodobać w pierwszej chwili ale muzykalnośc jest zerowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Znowu mój ulubiony temat :-))

>vinyldemon

Znam Twoją opinię o denonach a propo naszej korenspondencji n/t AKG V.D.H, którą chciałeś sprzedać.

To tak tytułem wstępu :-))

>lenin

Całkowicie się zgadzam z vinyldemonem - więcej słuchać, mniej czytać - PO PROSTU WEŹ CHŁOPIE I WYPRUBUJ TEGO DENONA Z PORZĄDNYM PRE ( polecam czeskie Ri-Audio ) i wtedy sam ocenisz, czy Ci się podoba i czy warto !!

Inaczej takie dyskusje są JAŁOWE :-))

Z powodu mniejszej masy drgającej wkąłdki MC mają szersze pasmo przenoszenia, i to słychać ( zwłaszcza wtedy, kiedy preamp ma również stałą czasową 3.18 uS ). To dodam od siebie...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vinyldemon

Nie , nie zmieniłem zdania :-))

Chodziło mi o to, żeby lenin sam się przekonał, co mu bardziej sie podoba - MM czy MC, oczywiście na przykładzie denona 103.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie ma innej metody by sie przekonac czy MM czy MC jak posluchac. Ale, nie wiem jak inni, ale mam ogromna frajde szmerac, gdybac, czytac, gadac, puszczac mydlane banki za nim zdecyduje sie na to czy owo. To gmeranie jest duza czescia przyjemnosci audioholika. Moja sugestia, leninie, gon za zajaczkiem bo to 90% przyjemnosci, zlapac go i nabyc wkladke czy to MM czy MC to kazdy potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.