Skocz do zawartości
IGNORED

dac-amp słuchawkowy Burson HA 160 DS jakie do tego słuchawki


Spiety
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powyższe urządzenie jest podpięte przez usb do kompa w pracy, słucham często kilka godzin dziennie, z tidal/spotify, obecne słuchawki sennheiser hd 558 modyfikowane

słucham jazz, klasyka, folk, łagodne i wolne rzeczy, ważna wygoda i brak ostrości - mają nie męczyć przez nawet 5-6 godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam za soba „orgie sluchawkowa“ i z tych ktore uslyszalem polecal bym beyerdynamic DT 1990 (otwarte) albo 1770 (zamkniete)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 14:22, Spiety napisał:

powyższe urządzenie jest podpięte przez usb do kompa w pracy, słucham często kilka godzin dziennie, z tidal/spotify, obecne słuchawki sennheiser hd 558 modyfikowane

słucham jazz, klasyka, folk, łagodne i wolne rzeczy, ważna wygoda i brak ostrości - mają nie męczyć przez nawet 5-6 godzin.

Ja bym pomyślał o HiFiManach Sundara lub Sennheiserach HD650. Powinny pasować pod takie granie i potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie otwarte. Myślałem właśnie o Sennheiser HD650, to chyba mój faworyt, tyko nie wiem czy to będzie dużo lepiej od HD558,  przynajmniej nie będzie wyzwania z akomodacją słuchu. Zakładam , że wszystkie Sennheisery mają coś wspólnego. 

Może jednak planary HiFi Sundara lub Audeze LCD-2c (o ile nie pomyliłem nazw), wydaje mi się, że to może być nawet  ciekawszy dżwięk, ale czy na dłuższą metę nie męczą, no i wygoda, ciężar, tu są poważne obawy. 

Beyerdynamic DT 1990, chyba  jednak zbyt wyczynowe dla mnie. 

Powyższe wypociny wyłącznie na podstawie pobieżnej lektury. Po prostu nie mam możliwości zorganizowania orgii słuchawkowej, wiec muszę brać w ciemno. Każde ucho jak sadzę ma nieco inną akustykę, więc zdaję sobie sprawę, ze moje zapytanie jest nieco żałosne, nie mniej dziękuje za wszystkie głosy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Spiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Spiety napisał:

Koniecznie otwarte. Myślałem właśnie o Sennheiser HD650, to chyba mój faworyt, tyko nie wiem czy to będzie dużo lepiej od HD558,  przynajmniej nie będzie wyzwania z akomodacją słuchu. Zakładam , że wszystkie Sennheisery mają coś wspólnego. 

Może jednak planary HiFi Sundara lub Audeze LCD-2c (o ile nie pomyliłem nazw), wydaje mi się, że to może być nawet  ciekawszy dżwięk, ale czy na dłuższą metę nie męczą, no i wygoda, ciężar, tu są poważne obawy. 

Beyerdynamic DT 1990, chyba  jednak zbyt wyczynowe dla mnie. 

Powyższe wypociny wyłącznie na podstawie pobieżnej lektury. Po prostu nie mam możliwości zorganizowania orgii słuchawkowej, wiec muszę brać w ciemno. Każde ucho jak sadzę ma nieco inną akustykę, więc zdaję sobie sprawę, ze moje zapytanie jest nieco żałosne, nie mniej dziękuje za wszystkie głosy.

LCD-2C to bardzo ciężkie słuchawki, 550 g. Nie będą wygodne na długi okres czasu. Moje Sundary Closed mają 450g i już potrafią przeszkadzać przy dłuższym posiedzeniu.

Sundara otwarta ma bardzo liniowy, lekki i neutralny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze będą ciężkie. Sam miałem prywatnie kilka modeli i za każdym razem był problem z masą albo z ergonomią. 
W zakładanym budżecie miałbyś teraz Hifiman Ananda, które zaprezentują muzykalne brzmienie z bardzo dobrą przestrzenią. Do końca października jest na nie promocja. 
Alternatywą mogłyby być Sennheiser HD660s, które również nie powinny męczyć podczas długich sesji. Warto jedynie rozciągnąć nieco pałąk aby lżej dociskały do głowy. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD660 sa bardzo wygodne, lekkie z malym naciskiem na glowe/uszy, ale (dla mnie) brzmieniowo strojenie troche dziwne (szczegolnie przy cichym sluchaniu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, xajas napisał:

strojenie troche dziwne (szczegolnie przy cichym sluchaniu)

W jakim znaczeniu dziwne? One mają ogólnie takie radosne granie, w niczym nie drażni i dźwięki są na tyle milutko "napompowane", że właśnie również przy cichym odsłuchu wszystko jest podane czytelnie i zauważalnie. Przy tym, jak na Sennheisera przystało, dźwięk jest gładki, czyli w długim okresie czasu (chodzi o jednorazową sesję odsłuchową) bardziej zyskuje niż traci. W stosunku do droższych słuchawek mniej wszystko "atakuje" i wychodzi do przodu, co może powodować lekko mniejsze wciąganie w muzykę. Konturowość mogłaby być lepsza, to fakt. Niebawem porównam 660S z podobnymi cenowo MEZE, co będziesz mógł przeczytać w temacie obok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W jakim znaczeniu dziwne? One mają ogólnie takie radosne granie, w niczym nie drażni i dźwięki są na tyle milutko "napompowane", że właśnie również przy cichym odsłuchu wszystko jest podane czytelnie i zauważalnie. Przy tym, jak na Sennheisera przystało, dźwięk jest gładki, czyli w długim okresie czasu (chodzi o jednorazową sesję odsłuchową) bardziej zyskuje niż traci.
 


Dlaczego dziwne?
„Milutko“ napompowana jest srednica, przez co szczegolnie przy cichszym sluchaniu brakuje basu i calosc jest totalnie nudna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To podobny typ jak AMIRON

AMIRON.thumb.jpg.114efcd2a04fb39cbaeea5eb97a47397.jpg

Tak wyglada bardziej neutralne strojenie

114419046_FocalUtopia.thumb.jpg.221ef3206da26a8211ecd4fff6604da1.jpg


2009801552_HiFimanXS.thumb.jpg.5e2e5fb421d23cf080cfa9d4d3a6b31f.jpg

A tak wyglada „milutko“ napompowane, zapewniajace wiecej uciechy

1035542144_AudezyLCD-2.thumb.jpg.ded965651f5e380a76d1b37682a6a351.jpg 

1407074643_DT1770.thumb.jpg.79be6b0a3c23b058931be15dd644e615.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

przy cichszym sluchaniu brakuje basu

Czułość ucha jest mniejsza dla basu przy niskich poziomach głośności.

Chcesz wyrównanej charakterystyki niskich tonów w takiej sytuacji?

A co będzie, jak zagrasz głośniej?

Wiesz, że w studiu człowiek pracuje kilka godzin bez przerwy w słuchawkach?

Pytanie: lepiej dla niego słuchać parę godzin głośno czy raczej ciszej?

Ucho samoistnie "kompresuje" głośność i przestajemy poprawnie słyszeć - jeśli było głośno.

Takie parę przemyśleń - bo nie te słuchawki dobre, które mają jakiś-tam wykres, ale są dobre naprawdę.

A co znaczy "dobre naprawdę", to może objaśnię innym razem : -)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignorujesz powyzsze dane/pomiary i zmyslasz chistorie, Te wszystkie studyjne 770, 700, 1770 maja podbity bas.
Patrz powyzej
Tyle na temat przemyslen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, xajas napisał:

Te wszystkie studyjne 770, 700, 1770 maja podbity bas.

A może nie tyle podbity bas, co obniżone wysokie... 
A to nie to samo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatecznie,  wybierałem niędzy Sennheiser HD650 a HD660s. Wybór padł na starsze, wg. opisów gęstsze, ciemniejsze, bardziej zmulone = mniej wyczynowe, gdyż tak widzę swoje potrzeby (niemęczące, przyjemne tło).

W recenzji mojego dac-ampa z 2012 r. z witryny HiFi Philosophy (bodaj Pan Piotr Ryka ?) wyczytałem:

"HD 600, trzeba im oddać honor, bo zagrały bez zarzutu, nie okazując żadnych słabości. Brzmienie było wyrafinowane i wytworne, łączące aksamitną miękkość dźwięku i meszek jego faktury z głębią kolorystyki i oddaniem szczegółów. A wszystko to na scenie rozległej i głębokiej, w spójną całość poukładanej. Na ich tle późniejszy flagowiec – HD 650 – zagrał większą sceną (co jest normą) i też bardzo dobrze. Może nawet (co jest niezwykłe) bardziej szczegółowo, ale z takim jakimś sztucznym nalotem, który ciągle się w jego graniu z różnym sprzętem pojawia i za którym osobiście nie przepadam. Ni to mgiełka, ni to srebrzysta poświata; takie dziwne coś ich graniu towarzyszy, do czego idzie przywyknąć i co się nawet może komuś wydać ciekawym, ale ja niespecjalnie gustuję, chociaż w kreacji z Bursonem podkreślić muszę wybitnie jak na HD 650 dobrą reprodukcję sopranów, tym razem wcale nie przyciętych, jak to się im częstokroć przydarza."

Czyli generalnie bomba, pod warunkiem, że moje ucho nie produkuje "srebrzystej ni to mgiełki ni to poświaty". Jak będzie dobrze dam znać, jak będzie niekorzystna srebrzystość, również (wtedy będę próbował dalej - 660s i 600).

Ps. 600 i 650 wykorzystują w komorze przetwornika jedwab austyczny a 660s stalową siatkę. Osobiście jestem przyzwyczajony do głosników wysokotonowych z jedwabną kopułką, o ile to jakaś analogia.

Podrawiam i dziękuję za wszystkie propozycje, wskazówki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Spiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Burson HA 160 DS + sennheiser hd 650 słucham parę dni, ucho i mózg jeszcze całkiem nie wygrzane, ale już coś powiem.

Hd 650 są rzeczywiście ciemne i jak na mój gust lekko przebasowane - brak tu równowagi, a to poważny zarzut. Na początku byłem załamany, słuchałem przez dziurkę słuchawkową przedwzmacniacza audiolab - duszno, ciemno, parno, kocyk, góra stłumiona. Moje stare hd 558  były jak dla mnie idealnie zrównoważone. Niemniej  od razu usłyszałem wyższą rozdzielczość, czystość, znacznie mniej zniekształceń.  Mimo to nie dało się ich słuchać, myślałem o powrocie do 558.

Po podłączeniu do bursona nastąpiła znaczna poprawa. Przypomniałem sobie na szczęście o aplikacjach - eqalizerach. Tidal - EQ - Burson, taka ścieżka nie zdegradowała czystości dźwięku (u mnie opcja sterowanie system ewidentnie zmuliła), a poprzez filtry typu ambience, surround lekko napowietrzyła, prześwietliła dźwięk, doprawiałem to minimalną korektą do smaku (góra dodać, doły odjąć). Wreszcie dało się tego słuchać.

Chyba zostanę z HD 650. To mocno wymagające urządzenie, myślę że potrzebują bardzo dobrego wzmacniacza. Średnica dobrze podparta niskimi jest po prostu bajeczna. Są tu nawet audiofilskie smaczki - oddechy, mlaśnięcia wokalisty itp. Muzyka symfoniczna zrobiła się znacznie bardziej uporządkowana. No i jest dożo dobrej barwy - np. świetnie brzmiące skrzypce i trąbka.

Wszystkie ww. zabiegi (w tym EQ) i tak zasadniczo nie zmienią  charakteru tych słuchawek. Intuicyjnie postawiłem na nie jako niemeczące i tu raczej trafiłem, można z nimi długo wytrzymać, a to dla moich potrzeb kluczowe. Póki co, im dłużej ich teraz słucham tym większą czuję satysfakcję.

Ale gdyby ktoś pytał to nie zaryzykuję by je polecać, są specyficzne, HD558 od pierwszego założenia na uszy, i z każdym źródłem były OK. Z HD 650 już tak niestety nie jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było jeszcze sprawdzić Emotiva Airmotiv GR1 - no ale już za późno. 🙂 Niemęczące, ale grające równo, oddają akustykę instrumentów, no i są bardzo wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upływa kolejny tydzień słuchania. Słuchawki HD 650 się chyba wygrzały, moja głowa też, bo chwilami grają nawet zbyt jasno. Do starych HD558 nie ma powrotu, zostały zdeklasowane. Powiem krótko - gra to bardzo przyjemnie, a barwa - rzecz dla mnie szczególnie istotna, jest wybitnie bogata, najbogatsza z jaką obcowałem. Nacisk imadła na ucho też bardzo słabnie.

I to by było na tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd 650 są rzeczywiście ciemne i jak na mój gust lekko przebasowane - brak tu równowagi, a to poważny zarzut.

Na początku byłem załamany, słuchałem przez dziurkę słuchawkową przedwzmacniacza audiolab - duszno, ciemno, parno, kocyk, góra stłumiona. Moje stare hd 558  były jak dla mnie idealnie zrównoważone.

Średnica dobrze podparta niskimi jest po prostu bajeczna. Są tu nawet audiofilskie smaczki - oddechy, mlaśnięcia wokalisty itp.


Wszystkie ww. zabiegi (w tym EQ) i tak zasadniczo nie zmienią  charakteru tych słuchawek. Intuicyjnie postawiłem na nie jako niemeczące i tu raczej trafiłem, można z nimi długo wytrzymać, a to dla moich potrzeb kluczowe.
 


Moze to kwestja gustu, ale te Senheisery napewno nie sa „przebasowione“. Wszystkie dostepne pomiary wykazuja co innego

Ponizej znajdziesz ciekawy ekstrakt na temat wynikow pomiaru lacznie z parametrami EQ wymaganymi do zlinearyzowania tych sluchawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_3132.png

Wiecej na ten temat pod linkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3130.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.