Skocz do zawartości
IGNORED

TiGLON Klub


guinness_bis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2023 o 17:35, sebgla napisał:

I jak tam testowanie?

Z czym porównujesz?

 

Cześć wszystkim . 

Rzecz raczej nie będzie o RCA Tiglon TPL2000R , które same w sobie są zaskakująco jasne i przeźroczyste.

Dopiero pokazują pazur w duecie z głośnikowymi Tiglon TPL 2000 SP.

Najpierw testowałem same głośnikowe, a za jakiś czas przyjechały RCA z najwyższej serii.

Realizm w prezentacji w muzyce jest wybitny.

Kabelki nie „nakładają” się na siebie .

Nie „walczą” ze sobą, uzupełniają się.

Mam już kilka kabelków Tiglon w systemie .

Rozważam , czy nie zrobić ostatniego kroku, wymienić koty i zamknąć temat okablowania.

Z żalem się rozstaję z bastardami.

Jeśli brać na odsłuch lub kupować to raczej w duecie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stas napisał:

 

Cześć wszystkim . 

Rzecz raczej nie będzie o RCA Tiglon TPL2000R , które same w sobie są zaskakująco jasne i przeźroczyste.

Dopiero pokazują pazur w duecie z głośnikowymi Tiglon TPL 2000 SP.

Najpierw testowałem same głośnikowe, a za jakiś czas przyjechały RCA z najwyższej serii.

Realizm w prezentacji w muzyce jest wybitny.

Kabelki nie „nakładają” się na siebie .

Nie „walczą” ze sobą, uzupełniają się.

Mam już kilka kilka kabelków Tiglon w systemie .

Rozważam , czy nie zrobić ostatniego kroku, wymienić koty i zamknąć temat okablowania.

Z żalem się rozstaję z bastardami.

Jeśli brać na odsłuch lub kupować to raczej w duecie.

Pozdrawiam.

Nie dziwi mnie to ani trochę.Tiglon robi naprawdę świetne kable.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Staś Gratuluje ! 
Myślę, że temat okablowania masz zamknięty na długi czas.
Białe masz na myśli cały set topowego modelu TPL ?
Ostatnio sobie poszperałem na Temat japońskich kabelków.
Łączone są w kraju kwitnącej wiśni z elektroniką Kondo, samo mówi za siebie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2023 o 18:47, Cocojambo napisał:

Witam.
Staś Gratuluje ! 
Myślę, że temat okablowania masz zamknięty na długi czas.
Białe masz na myśli cały set topowego modelu TPL ?
Ostatnio sobie poszperałem na Temat japońskich kabelków.
Łączone są w kraju kwitnącej wiśni z elektroniką Kondo, samo mówi za siebie.
 

Na razie białe RCA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dołączam do Klubu jako posiadacz stopek antywibracyjnych Tiglon MZX 4. 🙂

Działają i to bardzo dobrze: lekko dociążają i zagęszczają brzmienie, ale bez sztucznego ocieplenia.

Do tego poprawa rozdzielczości i głębi dźwięku, a także kontroli basu. Jak dla mnie - same pozytywy, warto

wypróbować w swoim systemie, tym bardziej że jak na japońskie akcesoria to nie są zbyt drogie.

Wykonanie, jak to z Japonii - perfekcyjne, ale najważniejsze, że robią robotę, oczywiście w stopniu adekwatnym dla takich antywibracyjnych ustrojstw. U mnie wylądowały pod switchem Silent Angel N8.

 

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Xentrix napisał:

Cześć,

dołączam do Klubu jako posiadacz stopek antywibracyjnych Tiglon MZX 4. 🙂

Działają i to bardzo dobrze: lekko dociążają i zagęszczają brzmienie, ale bez sztucznego ocieplenia.

Do tego poprawa rozdzielczości i głębi dźwięku, a także kontroli basu. Jak dla mnie - same pozytywy, warto

wypróbować w swoim systemie, tym bardziej że jak na japońskie akcesoria to nie są zbyt drogie.

Wykonanie, jak to z Japonii - perfekcyjne, ale najważniejsze, że robią robotę, oczywiście w stopniu adekwatnym dla takich antywibracyjnych ustrojstw. U mnie wylądowały pod switchem Silent Angel N8.

 

Mniam . 
Mi czasem brakuje słów.

Tutaj opis jest w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Xentrix napisał:

Cześć,

dołączam do Klubu jako posiadacz stopek antywibracyjnych Tiglon MZX 4. 🙂

Działają i to bardzo dobrze: lekko dociążają i zagęszczają brzmienie, ale bez sztucznego ocieplenia.

Do tego poprawa rozdzielczości i głębi dźwięku, a także kontroli basu. Jak dla mnie - same pozytywy, warto

wypróbować w swoim systemie, tym bardziej że jak na japońskie akcesoria to nie są zbyt drogie.

Wykonanie, jak to z Japonii - perfekcyjne, ale najważniejsze, że robią robotę, oczywiście w stopniu adekwatnym dla takich antywibracyjnych ustrojstw. U mnie wylądowały pod switchem Silent Angel N8.

 

Gratulacje. Witamy w klubie i prośba o kilka zdjęć rzeczonych stopek jak i całego systemu  

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Stas napisał:

Mniam . 
Mi czasem brakuje słów.

Tutaj opis jest w dziesiątkę.

Dzięki, dokładnie tak.🙂

16 minut temu, guinness_bis napisał:

Gratulacje. Witamy w klubie i prośba o kilka zdjęć rzeczonych stopek jak i całego systemu  

Niestety, zdjęcia w dobrej rozdzielczości mi tutaj nie przechodzą, sorry. Dawno się na forum nie logowałem tak btw.

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,
Od tygodnia mam przyjemność testować nowy kabel zasilający TIGLON MS-DR20A-AD "Azure Dragon"

Do testów podchodziłem bez entuzjazmu, bo skoro w planach mam zakupu topowego TIGLONA TPL-2000, to nie ma sensu iść w półśrodki i marnować energię na kabel raczej z "budżetowej" oferty producenta. Spodziewałem się, że będzie to raczej krok w bok w porównaniu do obecnie używanego Black Cat Cable SIlverstar. 

Okazało się jednak jednak, że ten niepozorny kabel na wtykach FURUTECH FI-11-N1(R) wpięty do wzmacniacza Lector zrobił mega robotę. Nie potrafię precyzyjnie opisać zmian jakie wniósł (bo nie jest to różnica dzień/noc) ale całościowy wzrost kultury grania jest tym co czuję najbardziej. Jest lepsza kontrola basu, co przekłada się na bardziej czyste i przyjemniejsze granie. Innymi słowy, po wypięciu Tiglona i przejściu z powrotem na BCC dźwięk nie jest już tak wciągający.

Mniej więcej w podobnym czasie testowałem DAC Aqua Acoustics La Voce. Sam DAC bardzo fajny i może się podobać ale po pierwszym zachłyśnięciu się jego detalicznością jednak przegrał bitwę z muzykalnością Lectora. Ciekawe natomiast jest, że nowy zasilający TIGLON wniósł u mnie więcej dobrego niż wspomniany DAC, bo nie zmienił Lectorowego charakteru grania jak zrobił to La Voce, a tylko wydobył z tego co dobre jeszcze więcej miodu. Biorąc pod uwagę cenę (mniej niż połowa ceny TPL-2000) Azure Dragon zdecydowanie wart testowania. U mnie raczej zostanie, a na topowego zbieram dalej, bo jeszcze kilka innych zasilających mam do wymiany  :)

 

Na koniec wrzucam jak na swojej stronie producent opisuje produkt:

Trzeci model z okazji 15-lecia TIGLON „MS-DR20A-AD" (Azure Dragon).
Jest to kabel zasilający wyposażony w ekran nowej generacji, który jako pierwszy z sukcesem tworzy warstwę osłonową wykorzystując hybrydową strukturę, łączy w sobie dwa innowacyjne materiały - przewodnik fantomowy „DF-OFC” oraz opatentowaną na całym świecie technologię „Magnesium Shield”.
„DF-OFC” jest stosowane we wszystkich częściach przewodnika, a technologia tłumienia drgań elementu tłumiącego drgania „D-REN Pro” jest stosowana na zewnętrznej powłoce kabla. 
To skutecznie tłumi zewnętrzne zakłócenia wibracyjne i znacznie poprawia dokładność transmisji sygnału.
Co więcej, „MS-DR20A-AD (Azure Dragon)” wykorzystuje technologię wypalania „HSE Grande Treatment” stosowaną w topowym modelu „serii TPL-2000”. 
W rezultacie, będąc modelem standardowym, kabel ten emanuje klimatem modelu flagowego


 

 

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2023 o 17:57, Cocojambo napisał:

Nieźle kolego Lector najniższy w hierarchii DAC wygrał z Aqua, który jest przecież dwa razy droższy.
Mam pytanie, czy zasilający Dragon finalnie został u Ciebie w systemie ?

Może nie wygrał ale na pewno nie dał się zdetronizować 😉 Mój DAC jest zasilany przez dodatkowy zasilacz PSU-Z, przez co różnica w cenie nie jest aż tak duża jak piszesz. No ale ten zasilacz robi robotę. Gdy podpiąłem testowo La Voce do tego zasilacza to nastąpiła znaczna poprawa, jakby dostal sterydów. Reasumując gdybym nie słyszał Lectora to pewnie La Voce by mnie ujął, bo to dobry DAC jest. Jeśli dla kogoś detaliczność jest priorytetem to może to  być dobry wybór, tylko że takie wsłuchiwanie się w każdy niuans może być męczące i ostatecznie się znudzić. W Lectorze jest za to muzykalność i taka bezpośredniość wokali oraz autentycznośc wybrzmień instrumentów szczególnie te z pierwszego planu sceny. Jak np dęciak zabrzmi albo gitara akustyczna to się czuje jakby grało w pokoju na zywo.To jest uzależniające i w mojej ocenie nie było warte zmiany. 😀

Natomiast tak jak pisałem do brzmienia które lubię Azure Dragon dodał masę jakości,więc za ułamek ceny wymiany DAC dokonałem upgradu systemu. Odpowiadając, tak został. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Kolego Staś, może coś więcej na Temat niebieskich.
Znajomy był u mnie robiliśmy małe przetasowania w systemie.
Przyniósł ze sobą swoje kabelki trzy krotnie droższe od Japończyka.
Stwierdził po długodystansowych testach, że jego kable to zamulacze🙂.
Podoba mi się osobiście, że firma robi bardzo krótką listę zakupową.Dwa rodzaje IC/XLR, trzy głośnikowe, praktycznie trzy sieciowe, jeden LAN, jeden USB.
Porównując tą listę do innych to jest bardzo konkretna i nie jest rozbudowana, myśle że to nie jest przypadek tylko celowe działanie.Byłem na AVS w tym roku jeden dzień, zajrzałem do Sobieskiego w miarę dobry dźwięk usłyszałem w 4 max 5% pokoi, następny AVS odpuszczam.Brakowało mi pewnego wystawcy, tam zawsze gra Muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2023 o 17:16, Cocojambo napisał:

Cześć.
Kolego Staś, może coś więcej na Temat niebieskich.
Znajomy był u mnie robiliśmy małe przetasowania w systemie.
Przyniósł ze sobą swoje kabelki trzy krotnie droższe od Japończyka.
Stwierdził po długodystansowych testach, że jego kable to zamulacze🙂.
Podoba mi się osobiście, że firma robi bardzo krótką listę zakupową.Dwa rodzaje IC/XLR, trzy głośnikowe, praktycznie trzy sieciowe, jeden LAN, jeden USB.
Porównując tą listę do innych to jest bardzo konkretna i nie jest rozbudowana, myśle że to nie jest przypadek tylko celowe działanie.Byłem na AVS w tym roku jeden dzień, zajrzałem do Sobieskiego w miarę dobry dźwięk usłyszałem w 4 max 5% pokoi, następny AVS odpuszczam.Brakowało mi pewnego wystawcy, tam zawsze gra Muzyka.

Sądzę, że Guinness_bis dość dobrze niebieski opisał .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nagroda Best Product i Red Fingerprint magazynu HF dla Tiglon TPL 2000SP i Tiglon TPL 2000 RCA ;

„Każdy z tych kabli może pracować w dowolnym innym systemie, gdzie pokaże wszystkie zalety, o których pisałem w ich indywidualnych testach. Ale zastosowane razem podkreślą swoje mocne strony. A jest to skupione, gęste granie ze świetną energią i „natarciem” dźwięku. System okablowania, choć ciepły w wyrazie, nie spowalnia przekazu, a wręcz go energetyzuje.”

IMG_7993.thumb.jpeg.5e198047a2280228006b093763334500.jpeg
IMG_7994.thumb.jpeg.edb8527eed23e89b94f9a718afc91357.jpeg

Pozdrawiam…

IMG_7992.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie tylko fantastycznym okablowaniem Tiglon stoi. Na poniższym zdjęciu wnikliwe oko znajdzie trzy różne akcesoria Tiglon 😉

20231214_175057(Kopiowanie).thumb.jpg.76c4957d32b44010f79e4166fae0e864.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.