Skocz do zawartości
IGNORED

TiGLON Klub


guinness_bis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po przetestowaniu kabla LAN Tiglona zamówiłem taki dla siebie i wziąłem w ciemno cyfrowy AES/EBU. Po 2 tygodniach mogę opisać wrażenia. Kabel LAN robi dużą różnicę ale w połączeniu z cyfrowym następuje niewiarygodne "otwarcie" dźwięku. Coś w stylu zdjęcia grubych koców z kolumn. Po czasie zawsze robię przejście z powrotem do starego kabla, bo dopiero wtedy można ocenić skalę zmian. Tym razem nawet nie mam ochoty tego robić bo różnica jest miażdżąca.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum posiadacz środkowego w ofercie Tiglona głośnikowego MSS-DF100SP-HSE i zechciałby podzielić się wrażeniami? Była wprawdzie obiecująca recenzja w High Fidelity ale każda opinia mile widziana.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam 
Co prawda skromnie bo głośnikowy MS-DR20SP, ale jeśli chodzi o przesył sygnału to już jest naprawdę bardzo dobrze.
Otwarcie dźwięku coś pięknego.
W Klubie kolega już pisał na ten temat, a ja mogę tylko potwierdzić.
Spójność przekazu, piękna dźwięczna góra.
Kabelki mają w sobie TO czego szukałem.
Trochę  kabli przerobiłem z różnych przedziałów cenowych, tutaj cena jakość jest na bardzo wysokim poziomie!
To nie jest ostatnie moje słowo jeśli chodzi o Tiglon’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po dłuższym czasie użytkowania produktów Tiglon czas na małe podsumowanie. Zacząłem nietypowo bo od platformy TMB-R20E. Platforma była na tyle dobra (po postawieniu na niej Lumina i podłączeniu kabelka uziemnienia pojawiło się tzw. czarne tło).że stopniowo dołączyły do systemu: interkonekty rca + zasilający podstawowy model, głośnikowy jubileuszowy (10lecie firmy Tiglon), cyfrowy oraz kabel LAN. Pomijając fakt, że kable sobie nie przeszkadzają to ich dźwięk charakteryzuje się przestrzennością, wypełnieniem i doskonałym BASEM. Dźwięk jest bardzo naturalny i nie jest męczący. Stosunek jakości do ceny jest doskonały. Nie chcę tu uprawiać czarnego PR-u ale wymieniłem kable znanego producenta z podobnego poziomu cenowego na Tiglona. W bezpośrednim porównaniu u mnie Tiglon był lepszy pod każdym względem. Do tego obsługa klienta na najwyższym poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-DR20 RCA 
Dzisiaj wpiąłem w system.
Nie trzeba się wsłuchiwać, te kabelki bardzo ładnie się uzupełniają razem.
Piękna barwa, duży detal i otwartość.
Bardzo profesjonalne wykonanie kabli, na żywo prezentują się super.
I opakowanie też wygląda zawodowo, po prostu Japonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2023 o 07:13, MarcinQoo napisał:

Witajcie

Od wczoraj cieszy moje oko kabel LAN. Podłączony ale na poważne posłuchanie przyjdzie czas dopiero w święta. Kontakt z Panem Kamilem i podejście do klienta wzorowe.

MarcinQoo zasłuchałeś się ?
Bo ja i owszem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,
Znów się chwalę :)
Od tygodnia jestem posiadaczem topowych głośnikowych TPL-2000SP z serii Premium Line.

IMG_0332.thumb.jpg.2bc010557c4a8ddc4ea514ab766588b9.jpgIMG_0331(Kopiowanie).thumb.jpg.3d6fd72f07aa6531bf987cc728a9edf7.jpg

Solidność wykonania oraz wrażenia foniczne to już prawdziwy high end.
Jeśli chodzi o głośnikowe to raczej moje ostatnie słowo w systemie. 
Kabelki, które w zamierzeniu miały mnie tylko odwiedzić na test, zrobiły takie wrażenie, że musiałem głębiej sięgnąć do kieszeni. Planowany był lepszy DAC, a zostały głośnikowe. Przewrotne życie.
Zmianę decyzji tłamczę sobie faktem, że to prawdopodobnie najważniejsze kable w systemie :)
A to akurat słychać...

Wcześniej miałem okazję testować kabel zasilający TPL-2000A również z topowej serii.
Super kabel ale u mnie przyniósł mniej korzyści niż wspomniane głośnikowe.
Pomimo to został dopisany do listy życzeń - może kiedyś się uda  :)


TPL-2000SP zastąpiły wcześniej posiadane Tiglony MS-DF12SP-HSE.
Gdyby ktoś był zainteresowany i szukał świetnych kabli w dobrej cenie proszę o kontakt na priv.
Stan idealny, w moim posiadaniu od listopada 2021

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, guinness_bis napisał:

Witam,
Znów się chwalę 🙂
Od tygodnia jestem posiadaczem topowych głośnikowych TPL-2000SP z serii Premium Line.

IMG_0332.thumb.jpg.2bc010557c4a8ddc4ea514ab766588b9.jpgIMG_0331(Kopiowanie).thumb.jpg.3d6fd72f07aa6531bf987cc728a9edf7.jpg

Solidność wykonania oraz wrażenia foniczne to już prawdziwy high end.
Jeśli chodzi o głośnikowe to raczej moje ostatnie słowo w systemie. 
Kabelki, które w zamierzeniu miały mnie tylko odwiedzić na test, zrobiły takie wrażenie, że musiałem głębiej sięgnąć do kieszeni. Planowany był lepszy DAC, a zostały głośnikowe. Przewrotne życie.
Zmianę decyzji tłamczę sobie faktem, że to prawdopodobnie najważniejsze kable w systemie :)
A to akurat słychać...

Wcześniej miałem okazję testować kabel zasilający TPL-2000A również z topowej serii.
Super kabel ale u mnie przyniósł mniej korzyści niż wspomniane głośnikowe.
Pomimo to został dopisany do listy życzeń - może kiedyś się uda  🙂


TPL-2000SP zastąpiły wcześniej posiadane Tiglony MS-DF12SP-HSE.
Gdyby ktoś był zainteresowany i szukał świetnych kabli w dobrej cenie proszę o kontakt na priv.
Stan idealny, w moim posiadaniu od listopada 2021

Gratuluje!
Nie jestem zdziwiony wyborem kolegi.
Byłem u dystrybutora, wszystko było spietę kabelkami Tiglon serii Premium Line włącznie z końcówkami mocy.
Jak bym miał takie brzmienie u siebie w domu to będę spełnionym audiofilem melomanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie 

Dzięki uprzejmości Pani Joanny z Lector Audio Poland testuję dwa kabelki Tiglona. Usb TPL2000u oraz zasilający MS-DF12A-HSE Dip-Forming Series. 

Wczoraj wraz z kolegą zrobiliśmy w dwóch systemach test kabli usb i zdecydowanym zwycięzcą został Tiglon. Ten kabel jest po prostu znakomity, równy w całym paśmie, oferuje gładki, przyjemny i nie męczący dźwięk. Bardzo dobra rozdzielczość i szczegółowość, ale bez żadnej ostrości czy natarczywości. Cena wysoka, ale według mnie jakość tego kabla w pełni ją uzasadnia. Po wpięciu go po prostu pojawia się uśmiech na twarzy, jest miło i przyjemnie, chce się słuchać i można słuchać godzinami bez zmęczenia. 

Kabel sieciowy wydaje mi się neutralny, co jest komplementem, bo większość tanich sieciówek psuje bardziej lub mniej, dociąża dół, przygasza górę, zabija rozdzielczość lub wszystko naraz. Tutaj nie zauważyłem takiego zjawiska, jest równo. Żywota nie ma u mnie lekkiego bo porównuję go z Oyaide Tunami gpx v2. Mam jeszcze kilka dni na porównania, postaram się napisać coś więcej o tym kablu. 

To jest mój pierwszy kontakt z kablami tej marki i jestem pod dużym wrażeniem, wiem że ten usb trafi do mnie prędzej czy później, tego się już nie da "odusłyszeć". 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę od dwóch godzin, przepinam sieciówki Tiglona i Oyaide naprzemiennie między preampem i końcówką. Wszystko jest już jasne. Oyaide podpięty do końcówki wyraźnie narzuca swój charakter, dociąża, ociepla i niestety, nie zdawałem sobie sprawy do czasu podłączenia Tiglona, zabiera cześć szczegółów i powietrza. Tiglon zdaje się być przezroczysty, nie wiem czy w skali bezwzględnej, ale w porównaniu do Oyaide na pewno. Cóż, na razie będę musiał z tą świadomością żyć, a w przyszłości musiał myśleć o wymianie, lub przynajmniej dokupieniu dwóch, trzech sieciówek Tiglona. 🤷‍♂️ 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Siedzę od dwóch godzin, przepinam sieciówki Tiglona i Oyaide naprzemiennie między preampem i końcówką. Wszystko jest już jasne. Oyaide podpięty do końcówki wyraźnie narzuca swój charakter, dociąża, ociepla i niestety, nie zdawałem sobie sprawy do czasu podłączenia Tiglona, zabiera cześć szczegółów i powietrza. Tiglon zdaje się być przezroczysty, nie wiem czy w skali bezwzględnej, ale w porównaniu do Oyaide na pewno. Cóż, na razie będę musiał z tą świadomością żyć, a w przyszłości musiał myśleć o wymianie, lub przynajmniej dokupieniu dwóch, trzech sieciówek Tiglona. 🤷‍♂️ 

Witamy kolejnego "nawróconego" 😉 i dzięki za opisy testów. 
Jak masz do czego podpiąć to koniecznie sprawdź u siebie kabel LAN 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, guinness_bis napisał:

Witamy kolejnego "nawróconego" 😉 i dzięki za opisy testów. 
Jak masz do czego podpiąć to koniecznie sprawdź u siebie kabel LAN 

Dzięki, jeżeli nadarzy się sposobność, to sprawdzę, system jest plikowy, więc w torze mam kabel LAN. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2023 o 11:36, staropolanka2000 napisał:

Siedzę od dwóch godzin, przepinam sieciówki Tiglona i Oyaide naprzemiennie między preampem i końcówką. Wszystko jest już jasne. Oyaide podpięty do końcówki wyraźnie narzuca swój charakter, dociąża, ociepla i niestety, nie zdawałem sobie sprawy do czasu podłączenia Tiglona, zabiera cześć szczegółów i powietrza. Tiglon zdaje się być przezroczysty, nie wiem czy w skali bezwzględnej, ale w porównaniu do Oyaide na pewno. Cóż, na razie będę musiał z tą świadomością żyć, a w przyszłości musiał myśleć o wymianie, lub przynajmniej dokupieniu dwóch, trzech sieciówek Tiglona. 🤷‍♂️ 

Witamy Kolegę.
Proszę po testach kilka zdań koniecznie napisać.
Z mojego doświadczenia wynika, że kable które dobarwiają, koloryzują to nie jest kierunek w którym ja chciałbym iść.
Już byłem w takim miejscu i nie ma powrotu.
Tiglon jest kablem bardzo naturalnym i transparentnym, ale jest ten japoński GEN, który pozwala słuchać muzyki bez zmęczenia godzinami.
Pomału zbieram fundusze na kable zasilające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Cocojambo napisał:

Proszę po testach kilka zdań koniecznie napisać

Cześć,

myślę że wszystko już napisałem. Jeżeli chcesz o coś dopytać, to pisz śmiało. Sieciówka Tiglona jest fajna. Oyaide gpx to jest dobry kabel, ale wyraźnie dodaje od siebie i gra mniej przestrzennie. O ile ocieplenie i dociążenie, to kwestia preferencji i konkretnego systemu, to już obcinanie szczegółów i powietrza jest obiektywnie minusem. Będę chciał newralgiczne miejsca okablować Tiglonem. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2023 o 18:26, staropolanka2000 napisał:

Cześć,

myślę że wszystko już napisałem. Jeżeli chcesz o coś dopytać, to pisz śmiało. Sieciówka Tiglona jest fajna. Oyaide gpx to jest dobry kabel, ale wyraźnie dodaje od siebie i gra mniej przestrzennie. O ile ocieplenie i dociążenie, to kwestia preferencji i konkretnego systemu, to już obcinanie szczegółów i powietrza jest obiektywnie minusem. Będę chciał newralgiczne miejsca okablować Tiglonem. 

Tiglona nigdy nie mialem, ale to wysoka polka i dzwiek. Co do Tunami v2, to kabel jest bardzo ok, w tanszej wersji gpx, czerwone wtyki ograniczaja ten kabel i jest tak jak napisales, na bialych wtykach Oyaide jest duzo lepiej, tak samo na innych dobrych firmowych Oyaide, Wattgate, Furutech czy IeGo. Furu i Iego najlepiej na rodzie, bedzie szczegol, powietrze, szybkosc ataku, bardziej neutralnie😉.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Tiglona nigdy nie mialem, ale to wysoka polka i dzwiek. Co do Tunami v2, to kabel jest bardzo ok, w tanszej wersji gpx, czerwone wtyki ograniczaja ten kabel i jest tak jak napisales, na bialych wtykach Oyaide jest duzo lepiej, tak samo na innych dobrych firmowych Oyaide, Wattgate, Furutech czy IeGo. Furu i Iego najlepiej na rodzie, bedzie szczegol, powietrze, szybkosc ataku, bardziej neutralnie😉.

Ja mam Czarku dwie sztuki Oyaide gpx właśnie na czerwonych wtykach, kable kupione w bardzo okazyjnych cenach, dlatego ciężko narzekać. Tyle że Tiglon jest po prostu lepszy. Zagadką są te wtyki Oyaide robione według zaleceń Tiglona, może dystrybutor rozwieje wątpliwości, co się pod tym hasłem kryje. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tyle że mi się nie chce już bawić w loterię i składanie kabli, na zasadzie może będzie dobrze. Biorę kabel w konfekcji producenta i jak nie pasuje to oddaje. Możliwości składaków jest multum, pewnie niektóre w odniesieniu do ceny brzmią super, nie wątpię. 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 22:27, staropolanka2000 napisał:

Jasne, tyle że mi się nie chce już bawić w loterię i składanie kabli, na zasadzie może będzie dobrze. Biorę kabel w konfekcji producenta i jak nie pasuje to oddaje. Możliwości składaków jest multum, pewnie niektóre w odniesieniu do ceny brzmią super, nie wątpię. 😉

Dobre podejście.
Mam bardzo konkretny produkt, przemyślany, w konfekcji producenta, takiej a nie innej.
Można się bawić zmieniać wtyki i dokręcać śrubki z odpowiednim momentem Nm.
Ale „Dzień bez muzyki dniem straconym”🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czołem klubowiczom 🙂

Miałem przyjemność przetestować przez 10 dni topową sieciówkę Tiglon TPL2000a. Po sprawdzeniu usb z serii 2000 i podstawowego kabla zasilajacego MS-DF12A-HSE moje oczekiwania były duże.

Sieciówka z serii 2000 to ten sam firmowy sznyt, przyjemny, miły dla ucha dźwięk. Jest to bez wątpienia przewód do najlepszych systemów, gdzie przewód ma przede wszystkim nie ograniczać. Podpięty do końcówki mocy w moim systemie oraz do wzmacniacza w systemie kolegi zagrał zbyt potężnym dźwiękiem z dużą ilością basu.

Zabawa zaczęła się, gdy próbowaliśmy go w źródłach i listwach zasilających. Największe wrażenie zrobił podpięty do transportu sieciowego Lumina. Po wpięciu kilku innych kabli, różnica była bardzo duża i oczywista na korzyść Tiglona. W moim systemie znakomicie spisał się wpięty do listwy zasilającej źródła, konwerter ddc oraz daca. Bardzo dobra rozdzielczość, dużo szczegółów, super dynamika, równo w całym paśmie.

Już po teście zostałem poinformowany przez Panią Joannę z Lector Audio, że to jest kabel najlepiej "chodzący" w źródłach, listwach i pokrywa się to z naszymi spostrzeżeniami w 100 procentach.

Osobiście obracam się w innych rejonach cenowych i sam celowałbym w podstawowego Tiglona MS-DF12A-HSE, ale do wyższej klasy i droższych systemów na pewno warto sprawdzić TPL 2000.

Poniżej kilka zdjęć.

tiglon zmniejszony.jpg

tiglon zmniejszony2.jpg

tiglon zmniejszony3.jpg

tiglon zmniejszony4.jpg

tiglon zmniejszony5.jpg

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.