Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c326 BEE nie działa, zamilkł


wojtek.flakiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2023 o 09:39, muda44 napisał:

Czego oczekiwać od wzmacniacza za 1700 czy 2500zł?

Za tyle to nie da się kupić dobrych kabli RCA a ludzie cudów wymagają. Oszczędności są i muszą być. Tyle że to samo mają wzmacniacze za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy. Nie chcę podawać marek i konkretnych modeli, pisałem już o tym wielokrotnie. Dotyczy to też firm " legend " a są takie babole że te NADy przy nich to i tak hi end 🙂

Podstawą eksploatacji 326BEE czy innych to jak najlepsza wentylacja. Warto też jak najszybciej zajrzeć do środka i sprawdzić montaż. Jak się da odgiąć ( odsunąć ) kondensatory od rezystorów większej mocy. To już wystarczy żeby pograły kilkanaście lat.

Trzeszczące potencjometry analogowe to są nawet w sprzęcie made in japan za grubą kasę. 

Cięcia kosztów i ich kosztów spowodowały że da się kupić tanio dobrze grający wzmacniacz ale powiedzmy sobie prawdę. Dobrze zrobiony nowy wzmacniacz dzisiaj made in japan to np Accuphase, Luxman. Popatrzcie na ich ceny. Takie są realia.

Zawsze dobry sprzęt audio był drogi. Był i jest.

A jakie są techniczne przewagi Nadka 356 nad 326 ? Co decyduje se jest lepszy ? Jak z modyfikacją? Czy można to zrobić z obu czy tylko z 356 ? Ile kosztuje modyfikacja 356 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wojtek.flakiewicz napisał:

A jakie są techniczne przewagi Nadka 356 nad 326 ? Co decyduje se jest lepszy ? Jak z modyfikacją? Czy można to zrobić z obu czy tylko z 356 ? Ile kosztuje modyfikacja 356 ?

356 ma większą moc, lepszy projekt i części.  Modyfikacje można zrobić w obydwu i kilku innych modelach. I tu ważna uwaga, mniej lub bardziej ale różnią się brzmieniem. 

Oferta jest na allegro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, muda44 napisał:

356 ma większą moc, lepszy projekt i części.  Modyfikacje można zrobić w obydwu i kilku innych modelach. I tu ważna uwaga, mniej lub bardziej ale różnią się brzmieniem. 

Oferta jest na allegro. 

Dzięki , napisałem na Allegro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtek.flakiewicz napisał:

Dzięki , napisałem na Allegro 

Miałem u siebie NAD C326Bee po modyfikacji.

Aktualnie mam VMV A2. 

Powiem Ci tak..

To jest ogromna przepaść na korzyść chińczyka, pod każdym możliwym względem.  

Zdecydowanie VMV, to najlepszy wzmacniacz jakikolwiek słyszałem.

Brzmienie i wykonanie to wysoka półka. (Nawet pilot to aluminium)

Jestem przeszczęśliwym użytkownikiem SMSL. 

 

Ps. Jak masz do wydawania ponad 2000zl, to przeznacz je na Sabaj A30a, nie na NADa...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam, że mając u siebie Nad 319 byłem zadowolony co do brzmienia. Niestety jak to Nad, miał problem ze zrównoważeniem kanałów. Potek głośności nie wzmacniał równo.

Porównując do nowszego C326 granie IMHO było lepsze z 319.

Aaa jeszcze jeden szkopuł to zdalne sterowanie w Nad, działało skokowo 😏 dla porównania sterowanie w HK680/690 było płynne i przyjemne a kanały grały równo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, muda44 napisał:

356 ma większą moc, lepszy projekt i części.  Modyfikacje można zrobić w obydwu i kilku innych modelach. I tu ważna uwaga, mniej lub bardziej ale różnią się brzmieniem. 

Oferta jest na allegro. 

Jaki będzie dźwięk w 326 bee po modyfikacji ? Czego mogę się spodziewać ? Ci do kolumn , gram z Avance omega 530. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtek.flakiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie nie słuchałem ani jednego ani drugiego po modyfikacji.

Ale model 356 nieco różni się od całej serii.

O ile 316-326-375 wrzucił bym do jednego worka na zasadzie - gra lepiej ale to rozwinięcie grania niższego modelu. 

O. Tyle model 356 gra inaczej. 

Jest nieco bardziej żywiołowy na średnicy 

Jest także lepiej wykonany od modelu 326.

I mimo że w obu przypadkach serwis prędzej czy później jest konieczny To jednak model 356 podziała dłużej.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 21:21, Bukaj napisał:

Miałem u siebie NAD C326Bee po modyfikacji.

Aktualnie mam VMV A2. 

Powiem Ci tak..

To jest ogromna przepaść na korzyść chińczyka, pod każdym możliwym względem.  

Zdecydowanie VMV, to najlepszy wzmacniacz jakikolwiek słyszałem.

Brzmienie i wykonanie to wysoka półka. (Nawet pilot to aluminium)

Jestem przeszczęśliwym użytkownikiem SMSL. 

 

Ps. Jak masz do wydawania ponad 2000zl, to przeznacz je na Sabaj A30a, nie na NADa...

 

Tu warto dodać że Ty grasz na monitorach plus subwoofer do czego ten wzmacniacz jest zrobiony a NAD pod dwie kolumny.

Trzeba być świadomym kilku spraw.

Taki NAD żeby trafić z oficjalnej dystrybucji do sklepu w danej cenie musi spełniać pewne wymogi, normy, certyfikaty. Przechodzi przez to przez kilka rąk więc i cena rośnie i jest mniej atrakcyjna niż chińczyk z bezpośredniego importu.

Sprowadzając takiego chińczyka trzeba zadać sobie pytanie czy jego używanie nie zagraża naszemu zdrowiu i życiu.

Czy materiały z których jest wykonany nie są szkodliwe. Czy jest zabezpieczony w razie awarii. Czy ma jakieś zabezpieczenia chroniące przed pożarem i porażeniem prądem. Jak ubezpieczyciel naszego domu czy zdrowia podejdzie do tematu ewentualnego odszkodowania jeżeli szkoda wyniknie przez urządzenie nie dopuszczone na nasz rynek.

Trzeba być też świadomym że często taki sprzęt nie ma powtarzalności wykonania ( więc inne egzemplarze mogą grać różnie ) a takie cyfrowe urządzenia są w zasadzie jednorazowe. O ile taki NAD C326BEE da się naprawić to tu wymienia się całą płytę więc kolejne pytanie co jak padnie? NAD ma gwarancję, to firma która była jest i póki co będzie na rynku. Chińczyk dzisiaj jest, jutro pod danym adresem może być np  stragan 😉 

 

Warto to mieć na uwadze.

W dniu 5.02.2023 o 07:48, Tajitsu napisał:

Od siebie jeszcze dodam, że mając u siebie Nad 319 byłem zadowolony co do brzmienia. Niestety jak to Nad, miał problem ze zrównoważeniem kanałów. Potek głośności nie wzmacniał równo.

Porównując do nowszego C326 granie IMHO było lepsze z 319.

Aaa jeszcze jeden szkopuł to zdalne sterowanie w Nad, działało skokowo 😏 dla porównania sterowanie w HK680/690 było płynne i przyjemne a kanały grały równo.

Problemy z potencjometrami analogowymi dotyczą wielu współczesnych wzmacniaczy. Nawet tych drogich z napisem z ryłu made in japan.

319 to był wysoki model, 326BEE to model podstawowy. 319 z 375BEE trzeba by porównać z obecnej produkcji.

22 godziny temu, wojtek.flakiewicz napisał:

Jaki będzie dźwięk w 326 bee po modyfikacji ? Czego mogę się spodziewać ? Ci do kolumn , gram z Avance omega 530. 

Słychać więcej i lepiej. Lepsza rozdzielczość, selektywność, kontury, scena, stereofonia itd a do tego lepsza barwa. Nie jest tak suchy i techniczny w graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.01.2023 o 21:42, wojtek.flakiewicz napisał:

Na dzień dzisiejszy zamierzam skierować kroki do AV-service z Piastowa. Pem tak: zadzwoniłem do serwisu na Ursynowie z pytaniem, czy mi pomogą. Oni jak się okazało, robią w Hi end, i nie zajmują się tą półką. Ale bardzo poprosiłem o zaproponowanie solidnego miejsca, któremu mogę zaufać i powierzyć sprzęta.  Wskazali właśnie tego Pana. Traktuję to jako dobry znak...

No, to NAD poszedł do roboty. popsuł się zasilacz Standby. Kondensatory już liche. Ma być gruntowny przegląd i porządne elementy w środku. koszt około 1K, ale co tam wchodzę. Jak już tysiaka wrzuciłem, to dam drugiego i będę miał sprzęt na porządnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.03.2023 o 13:43, wojtek.flakiewicz napisał:

No, to NAD poszedł do roboty. popsuł się zasilacz Standby. Kondensatory już liche. Ma być gruntowny przegląd i porządne elementy w środku. koszt około 1K, ale co tam wchodzę. Jak już tysiaka wrzuciłem, to dam drugiego i będę miał sprzęt na porządnie.

No i jesteśmy już z powrotem po naprawie u Pana Michała. Przeszedł porządny przegląd, wymieniliśmy chyba wszystkie kondensatory na Nichikon. Tak teraz wygląda w środku. Efekt jest - myślę- całkiem ciekawy. Pierwsza rzecz, która wzwróciła moją uwagę: Bas był przed awarią dość ciężki, potrafił przywalić bułę. Sporo osób zwracało na to uwagę. Np. taki kawałem Organka - idziemy w miasto. Tam sobie gra perkusja i było coś takiego, jakby facet z nożnym kotłem siedział na przedzie , a cała reszta z tyłu. waliło, dominując resztę. Teraz wyraźnie słychać, że bas połączył się z resztą. Jest go sporo (kolumny Avance Omega tez wg mnie w basy nieźl potrafią, na nich gram), ale jes napewno lżelszy i spokojniejszy. Góra wydaje się teraz bliższa, bardziej obecna. Wokal wyszedł do przodu. W mojej ocenie poprawa jest duża,w  sumie cały czas raczej dynamicznie, nie neutralnie (to chyba taki charakter Nada) , ale spokojniej i znacznie spójniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

NAD003.jpg

2 minuty temu, wojtek.flakiewicz napisał:

No i jesteśmy już z powrotem po naprawie u Pana Michała. Przeszedł porządny przegląd, wymieniliśmy chyba wszystkie kondensatory na Nichikon. Tak teraz wygląda w środku. Efekt jest - myślę- całkiem ciekawy. Pierwsza rzecz, która wzwróciła moją uwagę: Bas był przed awarią dość ciężki, potrafił przywalić bułę. Sporo osób zwracało na to uwagę. Np. taki kawałem Organka - idziemy w miasto. Tam sobie gra perkusja i było coś takiego, jakby facet z nożnym kotłem siedział na przedzie , a cała reszta z tyłu. waliło, dominując resztę. Teraz wyraźnie słychać, że bas połączył się z resztą. Jest go sporo (kolumny Avance Omega tez wg mnie w basy nieźl potrafią, na nich gram), ale jes napewno lżelszy i spokojniejszy. Góra wydaje się teraz bliższa, bardziej obecna. Wokal wyszedł do przodu. W mojej ocenie poprawa jest duża,w  sumie cały czas raczej dynamicznie, nie neutralnie (to chyba taki charakter Nada) , ale spokojniej i znacznie spójniej.

 

 

Dostałem też całą siatkę ze wszystkimi wyjętymi elementami, długo sobie pogadaliśmy o tym, co mu dolegało, i o audio w ogóle. W moim odczuciu było bardzo miło, i zna się człowiek na tym fachu. Supe rsobie też porozmawialiśmy o vintage, także mam tez jakiś ciekawy temat na przyszłość... Najważniejsze, że teraz można spokojnie grać, posłuży wiele lat. i już nie ma w środku tej chińszczyzny.

NAD001.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówiłem też. Jest parę rzeczy do wymiany ale teraz wzmak pochodzi lata.

Tak z ciekawości ile teraz cię wyszedł taki serwis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No właśnie o tym mówiłem też. Jest parę rzeczy do wymiany ale teraz wzmak pochodzi lata.

Tak z ciekawości ile teraz cię wyszedł taki serwis?

950.   Kasa mi sie napewno nie zwróci, ale cóż... dałęm 900 na olx, 950 za naprawę. mogłem sprzedać uszkodzony za jakiś psi grosz, ale znowu bym musiał wydać na jakiś używany, a teraz mam zrobiony dla siebie, na dłuższy czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wojtek.flakiewicz napisał:

950.   Kasa mi sie napewno nie zwróci, ale cóż... dałęm 900 na olx, 950 za naprawę. mogłem sprzedać uszkodzony za jakiś psi grosz, ale znowu bym musiał wydać na jakiś używany, a teraz mam zrobiony dla siebie, na dłuższy czas...

No to nie mało. Serwis tego modelu przed pandemia wychodził jednak taniej. 

Od tamtego czasu nie miałem z tym do czynienia dlatego pytałem. 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.