Skocz do zawartości
IGNORED

Smsl m400 vs Smsl d1 ktoś porównywał?


Aleko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się mają tytułowe DACi względem siebie m400 jest na AK4499 a d1 na es 9038pro. Poszukuję świeżego DACa na miejsce wysłużonej lampowej Cytrynki (Citrone Tube Dac) Kolega podrzucił mi do testów Gustarda S26 pro i starszego Smsl D1. Ku zdumieniu ten drugi bardziej wpasował się w mój tor i moje gusta, można powiedzieć że jestem pod wrażeniem tego przetwornika. Podoba mi się to co sobą prezentuje, bas zwarty, dość głęboki i dobra struktura, średnica dość dźwięczna, gęsta, nie ustępuje tej mojej lampowej,wystarczająco selektywna, góra wyraźna, nie za ostra i ogólnie świetna dynamika. Nie znam natomiast nowszego modelu M400, który ma dobre recenzje, ciekaw jestem jak on się by miał do D1 ale nogdzie nie znalazłem porównań obu modeli, coś ktoś miał doczynienia z powyższymi?.. 

Dziś dojechał Chord Qutest - będą testy, porównania do Smsl D1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych 3 daców, tj. Qutesta , m400 i d1. Poczekam jak posłuchasz Qutesta, nie chcę Ci sugerować swoich odczuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

Słuchałem tych 3 daców, tj. Qutesta , m400 i d1. Poczekam jak posłuchasz Qutesta, nie chcę Ci sugerować swoich odczuć.

Pierwsze kawałki poszły... Zaznaczyć trzeba że Qutest jest dziewiczy,niewygrzany prosto z pudełka z zasilaczem jakim dołącza producent. Testuje na Tidalu, za transport robi Node2i zasilany liniowym PDcreativ, kabel coax Stereovox. Na pewno Chord ma wyższy sygnał wyjściowy a pierwsze wrażenia to bas nie jest tak obfity i dociążony jak w Smsl-u, co nie znaczy że go nie ma..-jest wystarczający i za to bardziej konturowy, sprecyzowany przez co ogólnie cały przekaz jest wyraźniej przejrzysty, jaśniej na górze bardziej separatywnie ale też nieco chłodniej. Na razie nie kombinuję z filtrami i to tyle po pierwszych godzinach, jadę dalej mam tydzień na osłuchanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj chorda z zasilania przez te kilka dni, szybciej się wygrzeje. Najlepiej słuchać go albo po złączu usb lub bnc ale bez przelotki, bo ona znacząco osłabia sygnał z punktu widzenia jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, RobG1974 napisał:

Nie wyłączaj chorda z zasilania przez te kilka dni, szybciej się wygrzeje. Najlepiej słuchać go albo po złączu usb lub bnc ale bez przelotki, bo ona znacząco osłabia sygnał z punktu widzenia jakości.

Tak, będzie cały czas na prądzie, co do połączeń to BS Node nie ma usb out jest tylko optyk i coax po rca więc do kabla Stereovoxa zapinam przejściówkę a przy Chordzie już bezpośrednio bnc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączeniu, można ustawić poziom wzmocnienia sygnału, są  3 stopnie,  w instrukcji jest pokazane jak to zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RobG1974 napisał:

Przy włączeniu, można ustawić poziom wzmocnienia sygnału, są  3 stopnie,  w instrukcji jest pokazane jak to zrobić.

Mhmm, to będę kombinował, a możesz określić jakie w/g Ciebie są różnice w brzmieniu Smsl D1 względem M400?. tego nie mam pod ręką by porównać... Zachęcająco brzmią opinie o nim ale jak on się ma właśnie do D1 - tego znam. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej m400 do Qutesta niż do D1. U mnie d1 wypadł najgorzej, poza dynamiką, niczym specjalnym nie wykazał się. Tylko to wszystko uzależnione jest jak oceniamy daca, od pozostałych komponentów. Ja jestem zwolennikiem daców r2r (już nawet Ares II lub 12th). Taki SMSL czy to m400 czy D1, graja dość prostym dźwiękiem, nie pokazują zaawansowanej faktury instrumentów, jak posłuchasz np skrzypce, albo gitarę, powinno być słychać struny, uderzenia w pudło, struny mają rożne brzmienie, podstawowe dac-e jednak to upraszczają. Dace te jednak mają całkiem fajną dynamikę. Ale żeby to usłyszeć, z drugiej strony trzeba mieć przejrzyste kolumny i przede wszystkim wzmacniacz. Qutest już daje zalążek bardziej wyrafinowanego brzmienia. To jest oczywiście moje subiektywne podejście. M400 jest barwniejsze od d1, ale i tak od obu ja wylałbym Denafripsa Aresa . Ogólnie Sabre jakoś mi nie leżało. Słuchałem LKS004 i D1 i brzmienie dla mnie było takie trochę mało barwne i techniczne. Ostatnio jednak mam takiego daca do szybkiego słuchania Sabaj A20d i on też jest na SE9038pro i tutaj trochę mnie już zaskoczył, da się to słuchać, ale jak podłączam do pre lampowego.  Moje odczucia mogły jednak ulec zmianie, ponieważ, wcześniej słuchałem tamtych daców na  Leemie Tucana II, a teraz mam Końcówkę mocy z pre Lampowym.

Biorąc pod uwagę smsl d1, m400 i Qutesta to z tych ja bym wybrał Qutesta. Ja słucha głównie jazz, muzykę klasyczną, trochę elektroniki, rock ale łagodniejszy.

D1 może jest bardzo neutralnym dacem co chodzi o barwę, ale mi brakuje w nim emocji, mam jednego daca lampowego na PCM1794, który zarówno barwą jak i dynamiką pokazuje jak powinien wyglądać dobej jakości dźwięk, tak samo dla odniesienia taki Meitner MA02, też przy super dynamice, potrafi bardzo dobrze oddać wiele niuansów w nagraniu. Bardzo często do tesów używam płyty Nilsa Lofgrena Acoustic live. Na tej płycie słyszymy dwie gitary,  które maja zróżnicowaną tonację barwną i dobre dace to pokazują, a na słabych wszystkie grają jak jedna gitara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RobG1974 napisał:

Bliżej m400 do Qutesta niż do D1. U mnie d1 wypadł najgorzej, poza dynamiką, niczym specjalnym nie wykazał się. Tylko to wszystko uzależnione jest jak oceniamy daca, od pozostałych komponentów. Ja jestem zwolennikiem daców r2r (już nawet Ares II lub 12th). Taki SMSL czy to m400 czy D1, graja dość prostym dźwiękiem, nie pokazują zaawansowanej faktury instrumentów, jak posłuchasz np skrzypce, albo gitarę, powinno być słychać struny, uderzenia w pudło, struny mają rożne brzmienie, podstawowe dac-e jednak to upraszczają. Dace te jednak mają całkiem fajną dynamikę. Ale żeby to usłyszeć, z drugiej strony trzeba mieć przejrzyste kolumny i przede wszystkim wzmacniacz. Qutest już daje zalążek bardziej wyrafinowanego brzmienia. To jest oczywiście moje subiektywne podejście. M400 jest barwniejsze od d1, ale i tak od obu ja wylałbym Denafripsa Aresa . Ogólnie Sabre jakoś mi nie leżało. Słuchałem LKS004 i D1 i brzmienie dla mnie było takie trochę mało barwne i techniczne. Ostatnio jednak mam takiego daca do szybkiego słuchania Sabaj A20d i on też jest na SE9038pro i tutaj trochę mnie już zaskoczył, da się to słuchać, ale jak podłączam do pre lampowego.  Moje odczucia mogły jednak ulec zmianie, ponieważ, wcześniej słuchałem tamtych daców na  Leemie Tucana II, a teraz mam Końcówkę mocy z pre Lampowym.

Biorąc pod uwagę smsl d1, m400 i Qutesta to z tych ja bym wybrał Qutesta. Ja słucha głównie jazz, muzykę klasyczną, trochę elektroniki, rock ale łagodniejszy.

D1 może jest bardzo neutralnym dacem co chodzi o barwę, ale mi brakuje w nim emocji, mam jednego daca lampowego na PCM1794, który zarówno barwą jak i dynamiką pokazuje jak powinien wyglądać dobej jakości dźwięk, tak samo dla odniesienia taki Meitner MA02, też przy super dynamice, potrafi bardzo dobrze oddać wiele niuansów w nagraniu. Bardzo często do tesów używam płyty Nilsa Lofgrena Acoustic live. Na tej płycie słyszymy dwie gitary,  które maja zróżnicowaną tonację barwną i dobre dace to pokazują, a na słabych wszystkie grają jak jedna gitara.

No właśnie to wszystko to taki skok w bok jak słucham w porównaniu do mojej starej lampowej cytrynki a chciałem podnieść się o level wyżej dlatego chyba będę celował w Pontusa II. 

Dzięki za odniesienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.