Skocz do zawartości
IGNORED

Wymieniłem lampę w moim JVC X7900.


Jager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze udało mi się przeczytać cały wątek od początku. Jakoś mi umknął wcześniej. Dzięki @Jager i @brewka87. Sporo informacji. U mnie na razie brak planu wymiany lampy. Chyba mam coś około 1100h dopiero. Więc luzik. Obraz żyleta. Cały czas robi na mnie wrażenie.
Z innej beczki. Jest tu sporo stałych/starych uczestników forum. Pisałem już o tym pare razy. Na uj Wy dyskutujecie z tym kretynem. Po co z nim dyskusja? Po co mu odpisujecie na każde kretyńskie pytanie? Po prostu zlewać go i tyle. Ignorować. A tak mam wrażenie, że sami tego chcecie. Że w sumie Wam się to podoba.
@brewka87 mam nadzieję, że ogarnąłeś temat nie tej lampy z serwisem? Czy Cię olali?
I mam nadzieję, że kolega @Jager jednak trafił z zakupem. Bo to będzie dla nas dobre info.
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, STELVIO said:

@brewka87 mam nadzieję, że ogarnąłeś temat nie tej lampy z serwisem? Czy Cię olali?

Ja odpuscilem sprawę paragonu, którego nie dostałem wychodząc z załozenia, ze sprzadawca w razie problemów z lampą uwzględni reklamację bez niego. Podobno był przypięty do wizytówki, której zdjęcie zamieściłem. Nie ma na niej sladu po jakims spinaczu biurowym, a tym bardziej zszywaczu.

Ballast projektora piszczy w trybie normal ale juz nie chciałem odsyłac lampy z tego powodu bo ogolnie swieci ladnie na HIGH. Minus tego taki, ze jest troche głosniej podczas oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie pytanie które mnie już długo zastanawia..w opisie np Sony laserowy jest że producent nie przewiduje wymiany lasera...no ok ale załóżmy że dalej po 15 latach chciałbym go używać to co wtedy? Do kosza bo nie ma modułu żeby wymienić jak w lampowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rybens86 napisał:

Ja takie pytanie które mnie już długo zastanawia..w opisie np Sony laserowy jest że producent nie przewiduje wymiany lasera...no ok ale załóżmy że dalej po 15 latach chciałbym go używać to co wtedy? Do kosza bo nie ma modułu żeby wymienić jak w lampowym?

No Sony jest zdania takiego że zanim "wypalisz laser" kupisz ich nowy projektor 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pewex1988PL napisał:

No Sony jest zdania takiego że zanim "wypalisz laser" kupisz ich nowy projektor

Z tego co widzę inni producenci to samo:( dlatego kupię lampę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rybens86 napisał:

Z tego co widzę inni producenci to samo:( dlatego kupię lampę 

Ja mimo wszystko kupiłbym ten laser.. te 20tys godzin.. to więcej niż OLED

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pewex1988PL napisał:

Ja mimo wszystko kupiłbym ten laser.. te 20tys godzin.. to więcej niż OLED

Tylko że OLED nie kosztuje tyle co kolejny nowy projektor;) zresztą szkoda wywalać tak o bo tylko laser zużyty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rybens86 napisał:

Tylko że OLED nie kosztuje tyle co kolejny nowy projektor;) zresztą szkoda wywalać tak o bo tylko laser zużyty 

Szczerze.. podejrzewam że szybciej w projektorze padną panele SXRD niż ten laser/ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pewex1988PL napisał:

Szczerze.. podejrzewam że szybciej w projektorze padną panele SXRD niż ten laser

Dalej chyba zostanę przy lampie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rybens86 napisał:

Dalej chyba zostanę przy lampie 😉

wiesz nie moja kasa.. Ale za 20tys brałbym LS12000.. Dynamiczny kontrast Lasera..  stabilniejsza praca. brak skoków w utracie jasności.. długość życia. Plus no SXRD miało problemy z degradacją kontrastu.. Ciekawe jak w nowych modelach.. 
I jakieś tanie DLP do 3D 
w sumie tylko taki rodzynek jak TW9400 który już kończy być produkowany i JVC NP5 są na lampie.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Jak bym miał dziś pierwszy raz kupować projektor wybrałbym lampę bezapelacyjnie. Nawet jeżeli by już ich miało nie być, zawsze pozostaje rynek używanych. Wtedy kupujemy taniej wyższy model a ni jeżeli mielibyśmy kupić nowy ze sklepu. Do tego od razu wymiana lampy na nową i oglądamy. W cenie nowego mamy model wyższy z nową lampą i gwarancją. 

28 minut temu, Pewex1988PL napisał:

Ja mimo wszystko kupiłbym ten laser.. te 20tys godzin.. to więcej niż OLED

I co przez 10 lat będziesz go trzymał? Tylko po to by zwróciła Ci się wydana kasa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vintageaudiofil napisał:

Jak bym miał dziś pierwszy raz kupować projektor wybrałbym lampę bezapelacyjnie. Nawet jeżeli by już ich miało nie być, zawsze pozostaje rynek używanych. Wtedy kupujemy taniej wyższy model a ni jeżeli mielibyśmy kupić nowy ze sklepu. Do tego od razu wymiana lampy na nową i oglądamy. W cenie nowego mamy model wyższy z nową lampą i gwarancją. 

Ja już bym nie kupił lampy.. Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii..  Zresztą chyba tylko Optoma i Epson w niższych modelach został przy lampie.. BenQ chyba całkowicie odchodzi od lampy.. Sony tylko na laserze.. JVC to rodzynek z jednym modelem. 
Wybór na Lampie robi się bardzo ograniczony 
i nie kupiłbym już lampy. za dużo zalet ma laser

6 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Jak bym miał dziś pierwszy raz kupować projektor wybrałbym lampę bezapelacyjnie. Nawet jeżeli by już ich miało nie być, zawsze pozostaje rynek używanych. Wtedy kupujemy taniej wyższy model a ni jeżeli mielibyśmy kupić nowy ze sklepu. Do tego od razu wymiana lampy na nową i oglądamy. W cenie nowego mamy model wyższy z nową lampą i gwarancją. 

I co przez 10 lat będziesz go trzymał? Tylko po to by zwróciła Ci się wydana kasa…

możesz sprzedać przecież. nie musisz go trzymać... 10 lat.. .możesz trzymać ile chcesz. .możesz sprzedać po roku albo po 15 latach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pewex1988PL napisał:

Ja już bym nie kupił lampy.. Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii..  Zresztą chyba tylko Optoma i Epson w niższych modelach został przy lampie.. BenQ chyba całkowicie odchodzi od lampy.. Sony tylko na laserze.. JVC to rodzynek z jednym modelem. 
Wybór na Lampie robi się bardzo ograniczony 
i nie kupiłbym już lampy. za dużo zalet ma laser

możesz sprzedać przecież. nie musisz go trzymać... 10 lat.. .możesz trzymać ile chcesz. .możesz sprzedać po roku albo po 15 latach

No ale z lampą sprzedaż bo nowy właściciel wymieni lampę i elegancko a kupić używany laser gdzie brak możliwości wymiany...średnio ja właśnie celuję w rs1000 albo rs1100 zobaczymy i  świadomość że zawsze mogę lampę wymienić i mam jak nowy jakoś do mnie bardziej przemawia 

13 minut temu, Pewex1988PL napisał:

Ja już bym nie kupił lampy.. Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii..  Zresztą chyba tylko Optoma i Epson w niższych modelach został przy lampie.. BenQ chyba całkowicie odchodzi od lampy.. Sony tylko na laserze.. JVC to rodzynek z jednym modelem. 
Wybór na Lampie robi się bardzo ograniczony 
i nie kupiłbym już lampy. za dużo zalet ma laser

możesz sprzedać przecież. nie musisz go trzymać... 10 lat.. .możesz trzymać ile chcesz. .możesz sprzedać po roku albo po 15 latach

Oglądając że świadomością że zamiast wymienić lampę i tak jakby od nowa lecimy...a przy laserze z każda godzina zbliża się wywalenie go na śmietnik... No chyba że czegoś nie wiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rybens86 napisał:

No ale z lampą sprzedaż bo nowy właściciel wymieni lampę i elegancko a kupić używany laser gdzie brak możliwości wymiany...średnio ja właśnie celuję w rs1000 albo rs1100 zobaczymy i  świadomość że zawsze mogę lampę wymienić i mam jak nowy jakoś do mnie bardziej przemawia 

tak.. nowy właściciel jest chętny do kupowanie nowej lampy...Tia.... sprzedałem kilka projektorów i zawsze było pytanie o przebieg i żaden z nich nie wymieniał lampy... 
.. Każdy ma swój portfel i nim głosuje..  Twoja decyzja, Ale wymieniać lampę co 3000h za 2200zł.. A po 1500h projektor ewidentnie przyciemnia obraz. 
gdy teraz można kupić projektor który ma stałe źródło światła.. 
A tak masz spokój jak z telewizorem... Gdzie szybciej wymienisz projektor niż laser Ci padnie..  
Nie mówiąc o niestabilności lampy.. 
Ale 
te 20tys godzin to mniej więcej odpowiednik 7 lamp. czyli ile wydałbyś na same lampy 15tys złotych ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, Pewex1988PL said:

Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii.. 

Starej ale dopracowanej. Kupowanie nowego proja laserowego przypomina mi trochę sytuację sprzed 20 lat, gdy nowe telewizory LCD wchodziły na rynek. Były fajne i nowoczesne, bo cienkie i bez "dupy" ale jaki oferowały kontrast w porównaniu do sprawdzonej i doszlifowanej przez lata technologii CRT? Ówczesne LCDeki oferowały ułamek jakości dobrego CRT, a kosztowały wtedy majątek. Głownie dlatego, ze były takie "nowoczesne" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brewka87 napisał:

Starej ale dopracowanej. Kupowanie nowego proja laserowego przypomina mi trochę sytuację sprzed 20 lat, gdy nowe telewizory LCD wchodziły na rynek. Były fajne i nowoczesne, bo cienkie i bez "dupy" ale jaki oferowały kontrast w porównaniu do sprawdzonej i doszlifowanej przez lata technologii CRT? Ówczesne LCDeki oferowały ułamek jakości dobrego CRT, a kosztowały wtedy majątek. Głownie dlatego, ze były takie "nowoczesne" 😉

Ja rozumiem to. Ale nie mów że taki LS12000 ma kiepski obraz.. Według mnie wygląda lepiej niż TW9400 ze względu na dynamiczny przyciemnianie lasera która działa znacznie lepiej niż przesłona.. 
To nie jest różnica jak CRT vs LCD jak to było 20 lat temu.. To nie jest zmiana w technologii projekcji.. ty tylko wymiana silnika światła.. 

Ale każdy zagłosuje swoim portfelem.. To jest tylko moja opinia.. 
RS1100 na pewno pięknie świeci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pewex1988PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Pewex1988PL napisał:

Ja już bym nie kupił lampy.. Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii..  Zresztą chyba tylko Optoma i Epson w niższych modelach został przy lampie.. BenQ chyba całkowicie odchodzi od lampy.. Sony tylko na laserze.. JVC to rodzynek z jednym modelem. 
Wybór na Lampie robi się bardzo ograniczony 
i nie kupiłbym już lampy. za dużo zalet ma laser

możesz sprzedać przecież. nie musisz go trzymać... 10 lat.. .możesz trzymać ile chcesz. .możesz sprzedać po roku albo po 15 latach

Oglądając że świadomością że zamiast wymienić lampę i tak jakby od nowa lecimy...a przy laserze z każda godzina zbliża się wywalenie go na śmietnik... No chyba że czegoś nie wiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rybens86 napisał:

Oglądając że świadomością że zamiast wymienić lampę i tak jakby od nowa lecimy...a przy laserze z każda godzina zbliża się wywalenie go na śmietnik... No chyba że czegoś nie wiem 😉

Nie.. oglądasz ze świadomością że nic nie musisz wymienić żadnej lampy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Pewex1988PL said:

Ale nie mów że taki LS12000 ma kiepski obraz.

Nigdzie tak nie napisalem.

Nie widzialem nawet na oczy tego projektora, wiec nie mam pojęcia jak swieci. Po prostu nie ekscytują juz mnie nowinki techniczne, mimo iz kazda reklamowana jest jako ósmy cud swiata 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pewexem też już nigdy nie kupił bym projektora opartego na lampię, osobiście polecam RS2100 lub jego odpowiednika z serii konsumenckiej NZ7.

Droższych JVC typu NZ8/RS3100 czy NZ9/RS4100 nie ma sensu kupować za drogie a mają taki sam laser co w NZ7.

Mam spokój na co najmniej 20 tys godzin jeżeli oglądamy cały czas w trybie high lub mieszanie ale z autopsji nikt tak nie ogląda bo proj wyje strasznie i oglądanie w trybie low wydłuży żywotność lasera do ok 30 tys godzin, ja oglądam cały czas w trybie low na NZ7.

Lampa do N5/NP5/RS1000,RS1100 nie kosztuje 2200zł tylko sporo więcej bo tam siedzi inny model lampy w innym module o większej mocy w stosunku do X7900/RS540 gdzie lampa kosztuje 2200zł i ma mniejszą moc i mniejszy moduł.

Do tego w serii RS1000/N5 lampy nigdy nie wytrzymują tego co podaje producent a nawet te 3000 godzin to między bajki można włożyć, wszystko zależy także od warunków pracy danego projektora w pokoju temperatura i wilgotność, ale lampowy N jest dużo gorzej chłodzony od lampowego X było to gdzieś na Amerykańskim forum.

Wszystko w tej chwili przemawia za laserem jak ktoś nie ma kasy i musi oszczędzać to brać Sony XW5000 lub Epsona LS12000 a jak ktoś się nie liczy z kasą to kupować NZ7 i żaden inny, nawet w kredycie na 5 lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, brewka87 napisał:

Nigdzie tak nie napisalem.

Nie widzialem nawet na oczy tego projektora, wiec nie mam pojęcia jak swieci. Po prostu nie ekscytują juz mnie nowinki techniczne, mimo iz kazda reklamowana jest jako ósmy cud swiata 😉

Odniosłem się tylko do Twojego porównania że projektor na laserze to jak telewizor LCD a crt 20 lat temu. Że to porównanie nie jest trafne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rybens86 napisał:

A jak ma się jakość zamienników bez modułu mam na myśli sama lampę z tego co widzę 500zl...

I tu jest cały ten temat. Prawda jest taka że pewnym się jest tylko oryginału czyli z modułem. Bo tak sprzedaje oficjalnie JVC. Reszta to loteria.  Różne temp barw, jasność czy długość życia.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy widzę to tak.Za Laserem przemawia  dłuższa żywotność.20 tyś godzin  to naprawdę dużo.

6 godź  dziennie 365 dni w roku przez 10 lat ... daje 219000 godź 😳😳😳.To naprawdę szmat czasu.Rzadko kto katuje tak projektor i pewnie znając dzisiejsze realia ,pewnie szybciej padnie sam projektor z innych powodów niż laser....lub

najdzie nas ochota na zmiany.Tak po 5 latach.Technologia ciągle się rozwija i idzie do przodu.Laserowe projektory dopiero raczkują.Ta technologia pewnie tak za 5- 10 lat dopiero zostanie dopieszczona.To tak jak z Telewizorami Lcd Plazma a teraz Oled.Oled pierwszej generacji kupiłem i co i po 4 latach wypalony ....To samo pewnie będzie i z tymi laserami bolączki mają wszyscy producenci.Tak myślę że od trzeciej generacji będzie stabilnie....ale to tylko gdybanie wróżką nie jestem

Mimo wszystko też jestem za laserem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Pewex1988PL napisał:

Ja już bym nie kupił lampy.. Lampa umiera,, Pakowanie się w projektor w starej technologii..  Zresztą chyba tylko Optoma i Epson w niższych modelach został przy lampie.. BenQ chyba całkowicie odchodzi od lampy.. Sony tylko na laserze.. JVC to rodzynek z jednym modelem. 
Wybór na Lampie robi się bardzo ograniczony 
i nie kupiłbym już lampy. za dużo zalet ma laser

Dla mnie laser jest nie dopracowany jeszcze, raczkuje…

Dlatego kupił bym dzisiaj jeszcze raz Lampę. Mam 1400h po 25 m-cach użytkowania i jeszcze ten rok pociągnie bez najmniejszego problemu, może nawet i dojadę do 3 tys godzin i dopiero wymienię na nowy moduł. Na laser zdecyduje się nie prędzej jak za 4-5 lat

I jeszcze jedno, bardziej mi się opłaca wydać za rok lub dwa 3 tys zł niż sprzedawać mój za 15 tys zł i dokładać jeszcze 35 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Epson chyba już wcześniej eksperymentował z projektorami laserowymi. W 2014 to była nowość.Chyba tu nawet ktoś ma na forum ?

Epson ls 10000 

Także Epson jakieś tam doświadczenia ma.Tylko dlaczego porzucili tę technologię aż do teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę więcej optymizmu. Nie wszystko co nowe musi się psuć. Gdybym miał kupować teraz pierwszy raz lub już kolejny i tak robiłbym porównanie. Wybrałbym po prostu najlepszy obraz. Nie patrzałbym na technologię w tym momencie. Czyli dałbym tyle kasy ile byłoby mnie stać i najładniejszy dla mnie obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.