Skocz do zawartości
IGNORED

Wymieniłem lampę w moim JVC X7900.


Jager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chinskie z aliexpress chodzą po około 100zł. Mam nadzieję, ze ta za niecałe 500zł nie padnie po 400h jak chinczyk 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

460zł a 1800zł jest dalej różnica ale nie jakaś kolosalna tym bardziej że na oryginał z modułem mógłbyś liczyć na jakiś rabat upust i finalnie by wyszło 1600-1700 z przesyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, JVC 4K said:

460zł a 1800zł jest dalej różnica ale nie jakaś kolosalna tym bardziej że na oryginał z modułem mógłbyś liczyć na jakiś rabat upust i finalnie by wyszło 1600-1700 z przesyłką.

Tylko widzisz, problem jest tego typu, ze te oryginalne lampy tez potrafią paść po przepracowaniu kilkuset godzin. Czytałem o wielu takich przypadkach, gdzie padały lampy fabrycznie zamontowane w projektorze po kilku miesiącach eksploatacji. Ja nie oglądam nałogowo filmów i czasem nie uzywam projektora przez kilka dni, zanim najdzie mnie ochota aby cos obejrzec. Z resztą az tak często nie pojawiają się interesujące mnie filmy, a nie oglądam po kilka razy tych samych (ewentualnie wtedy jak mnie ktos odwiedzi i chce zobaczyć jakiś tytuł). Jak mi padnie taka lampa JVC za 1800zł po 7 miesiącach mając kilkaset godzin na liczniku to co wtedy zrobię? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, brewka87 napisał:

Tylko widzisz, problem jest tego typu, ze te oryginalne lampy tez potrafią paść po przepracowaniu kilkuset godzin. Czytałem o wielu takich przypadkach, gdzie padały lampy fabrycznie zamontowane w projektorze po kilku miesiącach eksploatacji. Ja nie oglądam nałogowo filmów i czasem nie uzywam projektora przez kilka dni, zanim najdzie mnie ochota aby cos obejrzec. Z resztą az tak często nie pojawiają się interesujące mnie filmy, a nie oglądam po kilka razy tych samych (ewentualnie wtedy jak mnie ktos odwiedzi i chce zobaczyć jakiś tytuł). Jak mi padnie taka lampa JVC za 1800zł po 7 miesiącach mając kilkaset godzin na liczniku to co wtedy zrobię? 😉 

Na AVS Forum czytałem że gość o zgrozo montował zamiennik do RS3000 za $200 🙂 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Pewex1988PL said:

Na AVS Forum czytałem że gość o zgrozo montował zamiennik do RS3000 za $200 🙂 
 

Jakby mnie było stac na kupno rs3000 to bym sobie zamiennikami głowy nie zawracał ale niestety na takie wydatki mnie nie stac i dlatego szukam tanszych alternatyw 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brewka87 napisał:

Jakby mnie było stac na kupno rs3000 to bym sobie zamiennikami głowy nie zawracał ale niestety na takie wydatki mnie nie stac i dlatego szukam tanszych alternatyw 😊

No dziwna decyzja.. 
@brewka87 Mnie te paski w tej scenie martwiły.. Takie Fioletowe Poziome.. Jestem Ciekawy czy będą się powtarzać,, od Avatara 2 nie odpalałem JVC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Pewex1988PL said:

No dziwna decyzja.. 
@brewka87 Mnie te paski w tej scenie martwiły.. Takie Fioletowe Poziome.. Jestem Ciekawy czy będą się powtarzać,, od Avatara 2 nie odpalałem JVC

Mnie tez cos takiego by wystraszylo. A probowałes cofnąc film do tej sceny i sprawdzic czy się to powtorzy? Moze plik zawiera w tej scenie jakies metadane, których projektor nie potrafi prawidlowo zinterpretowac i stąd te paski. Na Twoim miejscu martwilbym się, gdyby cos takiego pojawilo się na innych plikach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, brewka87 napisał:

Mnie tez cos takiego by wystraszylo. A probowałes cofnąc film do tej sceny i sprawdzic czy się to powtorzy? Moze plik zawiera w tej scenie jakies metadane, których projektor nie potrafi prawidlowo zinterpretowac i stąd te paski. Na Twoim miejscu martwilbym się, gdyby cos takiego pojawilo się na innych plikach. 

No tylko w tej scenie to zauważyłem... Bardzo dziwne to jest.. nie spotkałem się z czymś takim A na forach jest mowa o pionowych pasach,, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Pewex1988PL napisał:

No tylko w tej scenie to zauważyłem... Bardzo dziwne to jest.. nie spotkałem się z czymś takim A na forach jest mowa o pionowych pasach,, 

Gdyby to było jakieś uszkodzenie to miałbyś te pasy widoczne przez cały czas, a nie przez sekundę w jednej scenie. Moim zdaniem nie masz się czym martwić. Jeśli to był plik z HDR-em to rzeczywiście mogły tam być jakieś metadane z którymi projektor ma problem. Ja miałem jakiś plik, z którym mój komp robiący za odtwarzacz miał problem i miejscami przekłamywał kolory, a TV, a nawet inny komp wyświetlał ten plik bez problemu, także takie sytuacje się zdarzają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, qbakos napisał:

Gdyby to było jakieś uszkodzenie to miałbyś te pasy widoczne przez cały czas, a nie przez sekundę w jednej scenie. Moim zdaniem nie masz się czym martwić. Jeśli to był plik z HDR-em to rzeczywiście mogły tam być jakieś metadane z którymi projektor ma problem. Ja miałem jakiś plik, z którym mój komp robiący za odtwarzacz miał problem i miejscami przekłamywał kolory, a TV, a nawet inny komp wyświetlał ten plik bez problemu, także takie sytuacje się zdarzają. 

Dzięki za słowa otuchy,, będę sprawdzał,, i napisze czy sytuacja się powtarza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, qbakos said:

Gdyby to było jakieś uszkodzenie to miałbyś te pasy widoczne przez cały czas, a nie przez sekundę w jednej scenie. Moim zdaniem nie masz się czym martwić. Jeśli to był plik z HDR-em to rzeczywiście mogły tam być jakieś metadane z którymi projektor ma problem. Ja miałem jakiś plik, z którym mój komp robiący za odtwarzacz miał problem i miejscami przekłamywał kolory, a TV, a nawet inny komp wyświetlał ten plik bez problemu, także takie sytuacje się zdarzają. 

Tez mi się wydaje ze to raczej kwestia pliku. Nie ma co sie bac na zapas ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vintageaudiofil napisał:

O widzę że Pewexik mnie zgłosił bo mu odpowiedzi się nie spodobały w sprawie jego problemu który miał miejsce dwa dni temu i jeszcze nie zostało to sprawdzone😆😆😆 

Dobre, tak trzymać👏 Takim ludziom trzeba przytakiwać nie ma co, brawo moderacja👏👍

Zgłosiłem Cię bo matką cię kultury nie nauczyła.. Więc obcy człowiek w necie musi cię kolego nauczyć tego, czego z domu nie wyniosłeś 

Po prostu z takimi żałosnymi ludźmi. nie można inaczej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Czas by siedzieć na forum to masz, ale żeby sprawdzić przypadłość jaka Ci doskwiera to już nie i trąbisz o tym od dwóch dni. I kto tu jest źle wychowany? Chwalisz się całemu światu nie robiąc nic z tym! Zresztą nie moje pieniądze wydane więc to olewam.
 

 

20 lat temu była inna mentalność człowieka, dziś dla tego samego człowieka pieniądz nie znaczy nic… ot tak brak dla niego szacunku

Edytowane przez Vintageaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, brewka87 napisał:

Tylko widzisz, problem jest tego typu, ze te oryginalne lampy tez potrafią paść po przepracowaniu kilkuset godzin. Czytałem o wielu takich przypadkach, gdzie padały lampy fabrycznie zamontowane w projektorze po kilku miesiącach eksploatacji. Ja nie oglądam nałogowo filmów i czasem nie uzywam projektora przez kilka dni, zanim najdzie mnie ochota aby cos obejrzec. Z resztą az tak często nie pojawiają się interesujące mnie filmy, a nie oglądam po kilka razy tych samych (ewentualnie wtedy jak mnie ktos odwiedzi i chce zobaczyć jakiś tytuł). Jak mi padnie taka lampa JVC za 1800zł po 7 miesiącach mając kilkaset godzin na liczniku to co wtedy zrobię? 😉 

No właśnie dlatego kupiłem laserowy projektor i tobie też to radzę. Nie musi być JVC jak Cię nie stać, Epson LS12000 lub Sony XW5000 jest ok alternatywą dla uboższego społeczeństwa.

Chciałem pozbyć się tego syfu z projektora raz na zawsze czyli "lampy".

Ja na projektorze oglądam wszystko TV mecze, wiadomości ,sport, koncerty, nc+, polsat box, konsola PS5, Netflix, Apple TV, Youtube itp. Nie po to kupiłem projektor aby włączać go raz na tydzień czy raz na miesiąc na tzw. 'hity filmowe" - chociaż do osiągnięć Jagera dużo mi brakuje ja miesięcznie oglądam średnio 110-130 godzin, on ponad 210 godzin.

I projektor lampowy nie jest dla mnie.

Ale jak już gadamy o lampach to na oryginalną z modułem z dystrybucji Polskiej jest gwarancja rok lub 1000 godzin w zależności co stanie się pierwsze, więc to jest jakieś pocieszenie jak kupuje się cały moduł. Więc nawet jak będziesz miał pecha i się zepsuję w 13 miesiącu co według mnie jest niemożliwe to w nieco ponad rok chyba uzbierasz te 1800zł do skarbonki, a jak nie to można taką lampę z modułem wziąć na raty 0 % 10 lub 20 miesięcy a samej bańki na raty przecież nie weźmiesz, jak ktoś nie ma gotówki ale w to nie wierzę bo wszyscy mają kasę patrząc na to jak koszyki w marketach przeładowane z żarciem i płacą grube stówki za jedzenie obrzydza mnie to.

I po sprawie

Na zamienniki czy tzw. gołe bańki nie ma żadnej gwarancji. I robią Cię w bambuko ale to nie mój problem "na szczęście mam laserowe źródło światła w projektorze".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Nie po to kupiłem projektor aby włączać go raz na tydzień czy raz na miesiąc na tzw. 'hity filmowe" - chociaż do osiągnięć Jagera dużo mi brakuje ja miesięcznie oglądam średnio 110-130 godzin, on ponad 210 godzin.

Ja w ciągu miesiąca wyświetliłem: 187 godzin 

Było 1053 h jest teraz 1240 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 02:16, brewka87 napisał:

Wysłałem do nich kilka tygodni temu zapytanie w sprawie usługi przeglądu projektora. Zbyli mnie pisząc, ze nie wiedzą, bo "technik jest na urlopie" 😂 jesli oficjalny serwis JVC na Polskę to JEDNA osoba, to juz się boję wysyłac im projektor 😄

Chyba na takim "bezterminowym" urlopie 🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Vintageaudiofil napisał:

Czas by siedzieć na forum to masz, ale żeby sprawdzić przypadłość jaka Ci doskwiera to już nie i trąbisz o tym od dwóch dni. I kto tu jest źle wychowany? Chwalisz się całemu światu nie robiąc nic z tym! Zresztą nie moje pieniądze wydane więc to olewam.
 

 

20 lat temu była inna mentalność człowieka, dziś dla tego samego człowieka pieniądz nie znaczy nic… ot tak brak dla niego szacunku

Może pracuje Einsteinie przy komputerze. Tak 20 lat temu była inna mentalność i kultura 
I tej mentalność i kultury ewidentnie Ci brakuje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, RAF77 napisał:

Obrzydza Cię jak ludzie robią zakupy spożywcze...

Dziwię się że nie ma RS4100 
Przecież 2100 to tani model 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pewex1988PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Pewex1988PL said:

Dziwię się że nie ma RS4100 
Przecież 2100 to tanie model 😉 

 

14 hours ago, JVC 4K said:

dla uboższego społeczeństwa

Nigdy nie myslalem o sobie, ze jestem ubogi ale przynajmniej to co mam kupiłem za gotówkę, a nie na kredyt 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, RAF77 napisał:

Obrzydza Cię jak ludzie robią zakupy spożywcze...

Nie to że w ogóle robią tylko na jakie kwoty ja zawsze mieszczę się w określonej niskiej kwocie na jedzenie może dlatego że jest nas tylko 2 w domu, ale jak widzę przy kasie na jakie kwoty są paragony i ile jedzenia się przez to marnuje to nie dziwię się że później brakuje kasy na oryginalną lampę z modułem.

Wystarczy mniej kupować/marnować jedzenia i nie palić papierosów to już będzie więcej kasy w skarbonce.

29 minut temu, Pewex1988PL napisał:

Dziwię się że nie ma RS4100 
Przecież 2100 to tani model 😉 

W porównaniu do twojego x7900 to mój model projektora jest arcydrogi.

19 minut temu, brewka87 napisał:

 

Nigdy nie myslalem o sobie, ze jestem ubogi ale przynajmniej to co mam kupiłem za gotówkę, a nie na kredyt 😄

I chwała ci za to ja tam wolę dobry kredyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, JVC 4K said:

Ja na projektorze oglądam wszystko TV mecze, wiadomości ,sport, koncerty, nc+, polsat box, konsola PS5, Netflix, Apple TV, Youtube itp. Nie po to kupiłem projektor aby włączać go raz na tydzień czy raz na miesiąc na tzw. 'hity filmowe"

To nie jest tak, ze ja jakoś oszczędzam projektor albo lampę. Po prostu nie oglądam praktycznie telewizji, nie gram na konsolach itp. Czasem włącze jakis sport ale nie wiem co musialbym oglądac zeby miec projektor wlączony codziennie po kilka godzin. Oczywiście są tacy, co włączają telewizor zaraz po przebudzeniu i wyłączają go przed snem ale ja do takich ludzi się nie zaliczam 😉

 

1 minute ago, JVC 4K said:

nie dziwię się że później brakuje kasy na oryginalną lampę z modułem.

Stac mnie na to, zeby kupic sobie co miesiąc taką lampę oryginalną ale zrozum, ze kazdy ma SWOJE PRIORYTETY. Projektor i lampa to nie jedyny cel w zyciu dla którego egzystuję ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JVC 4K napisał:

Nie to że w ogóle robią tylko na jakie kwoty ja zawsze mieszczę się w określonej niskiej kwocie na jedzenie może dlatego że jest nas tylko 2 w domu, ale jak widzę przy kasie na jakie kwoty są paragony i ile jedzenia się przez to marnuje to nie dziwię się że później brakuje kasy na oryginalną lampę z modułem.

Wystarczy mniej kupować/marnować jedzenia i nie palić papierosów to już będzie więcej kasy w skarbonce.

W porównaniu do twojego x7900 to mój model projektora jest arcydrogi.

I chwała ci za to ja tam wolę dobry kredyt.

Mam jeszcze starszy model...Dajesz wiarę  🙂
 Ale na Twoim miejscu brałbym RS4100.. 2100 to taki popularny model, Nie stać się na RS4100 
?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Pewex1988PL said:

2100 to taki popularny model, Nie stać się na RS4100 ?

Przeciez wystarczy jeszcze o połowę zmiejszyc wydatki na jedzenie, zamiast 4-warstwowego papieru kupowac ten szary z makulatury i juz kazdego stac na rs4100. To takie łatwe 😂

Ze tez wczesniej ja na to nie wpadłem 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Gmow1977 napisał:

I zaś się wątek zpier....lił 😔

Ehhhh....

No lipa
@brewka87 Jak lampa ? piszczenie ustało.. ? 
I ile masz godzin ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Pewex1988PL said:

No lipa
@brewka87 Jak lampa ? piszczenie ustało.. ? 
I ile masz godzin ?

Piszczenie się zmiejszyło ale nie ustało. Podczas ostatniego seansu zaczęło mnie to na tyle irytować, ze przestawiłem proja na high. W trybie high nie słyszę zeby cos piszczało, moze to przez większy szum watraków, nie wiem. Szum wentylatorów mniej mnie irytuje niz ten cichy pisk o wysokiej częstotliwosci. Mogłbym oglądac na normal bo jest jasno ale wychodzi na to, ze teraz będzie cały czas na high..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pewex1988PL napisał:

Mam jeszcze starszy model...Dajesz wiarę  🙂
 Ale na Twoim miejscu brałbym RS4100.. 2100 to taki popularny model, Nie stać się na RS4100 
?

Nie kupiłbym 4100 patrząc na to jakie mam warunki i jak duży ekran, posiadam tylko 105 cali ramowy i na taki wymiar 2100 to absolutny maks nawet 3100 jest trochę przerost formy, a 4100 stosuje się od 150 cali wzwyż, na tylko 105 cali 4100 jak i 3100 to byłaby czysta głupota, finansowo również łatwiej jest kupić projektor za 50 tysięcy zł aniżeli 120 tysięcy zł.

1 godzinę temu, Pewex1988PL napisał:

I razem z @JVC 4K Powinieneś założyć własne forum.. 
Forum Narcystycznych, nie wychowanych, mało inteligentnych snobów.. 
Mielibyście własną grube. wzajemnej adoracji i mierzylibyście sobie kto jakiego ma 
Ale po czasie wybuchłaby kłótnia..

Jesteś mój mały koleżko. Tutaj zbędny 
I tak jak @Gmow1977 Pisał zaśmieciłeś ten temat 

Więcej CI nie odpisze.. Bo z zerem, nie będę wchodził w jałowe dyskusje i zniżał się do twojego nędznego poziomu     

RS2100 popularny może w USA gdzie ludzie dobrze zarabiają i ich stać ale nie w Polsce, tu rządzą Epsony, BenQ, Optomy do maks 10 tys, 2100 ani nawet 1100 to nie są popularne modele tylko egzotyczne drogie urządzenia tylko dla nielicznych, nawet tak bardzo chodliwy swego czasu rs540/x7900 w Polsce nie wyrósł na króla popkultury, tylko pewna grupa bogatych koneserów kina go kupiła ale nie róbmy z tego dramy to dalej nie jest popularny projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

We wtorek wysyłałem zapytanie do dwóch firm zajmujących się serwisem JVC, odpowiedź dostałem na chwilę obecną tylko od jednej firmy którą jest HCX Warszawa.

Treść pytania była następująca:

Witam

„Chciałbym się dowiedzieć jaka lampa pasuje do tego modelu JVC DLA RS x000 ? Pytam bo na waszej stronie jest inna lampa niż na stronie allegro i jest to dla mnie bardzo zastanawiające? Pytanie drugie czy w tych ofertach chodzi o cały moduł wraz z żarówką czy to są oferty samych żarówek? Pytanie trzecie, u was na stronie nie ma nic wspomniane o gwarancji natomiast na allegro podajecie 500h lub 6 miesięcy w trybie high a 1000 w trybie low/eco? Jak to faktycznie wygląda? Czwarte pytanie, czy przyjeżdżając do was z projektorem wymiany dokonujecie od ręki? Jeżeli tak to ile czasu wam to zajmuje? 

Pozdrawiam”

W odpowiedzi dostałem: 

„Dzień dobry, 
Do modelu RS x000 jest dedykowana lampa JVC PK-L2618UG i jest ona kompatybilna też z innymi seriami stąd może takie zamieszanie. Jest to cały moduł z koszykiem i niestety nie prowadzimy sprzedaży samych żarówek ponieważ producent nie oferuje ich w sprzedaży. Co do gwarancji jest ona wszędzie taka sama jak podana na allegro. Jesteśmy w stanie wymienić ją od ręki na miejscu. Zajmuje to nie dłużej niż 5minut”

Z tej odpowiedzi wynika jedno - nie ważne gdzie zostanie zakupiona sama bańka do projektora, nie będzie to oryginał. Nie chce mi się w to wierzyć, są podwykonawcy którzy produkują na 100% taką samą bańkę pod tym samym modelem ale już bez znaczka JVC dla zwykłego kowalskiego a jakość na pewno jest porównywalna do pierwowzoru. 
 

To samo jest w autach marki BMW, np. dolny wahacz kupując w autoryzowanym serwisie dostajemy Lemforder ze znaczkiem i kartonikiem BMW natomiast jadąc do zwykłego serwisu i zamawiając tą samą część otrzymujemy wahacz bez wybitego znaczka BMW oraz bez oryginalnego kartonika za to jest niebieski kartonik z napisem Lemforder przy czym oszczędzamy pare setek na parze…

Edytowane przez Vintageaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Vintageaudiofil napisał:

Z osobą twojego pokroju nie ma co dyskutować, nie warto zniżać sie do tego poziomu. Sądzę że w piaskownicy znalazł byś prędzej ziomków godnych z tobą prowadzić jakąkolwiek rozmowę.

Aha i to ty spierd…liłeś ten temat żaląc się po obejrzeniu Avatara. Temat jest i był o wymianie lamp a nie o filmach tak dla przypomnienia

Cieszy mnie bardzo że już się zamknąłeś. Bardzo dobra decyzja kolego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Korespondując dalej z HCX poinformowali mnie że nie warto wymieniać modułu po 2 tys/h gdy korzystamy z trybu ECO. Ja nie korzystam, mam tylko Full HD wyświetlany obraz: C636DFA6-6933-4892-A0CA-EE40A0197CC4.thumb.jpeg.d911d73fdde95d9d34f9814aba2b1624.jpeg

Oto ich odpowiedzi…:

jesteśmy salonem przy dystrybutorze i regularnie trafiają do Nas projektory na wymianę lampy, także nie sugerowałbym się tymi 2000h tym bardziej jeśli użytkuje Pan projektor głównie w trybie ECO. Sama lampa w tym przypadku ma żywotność 4000h. A co istotne stan zużycia lampy nie wpływa na optykę więc taka częsta wymiana nie jest konieczna

Wiadome że serwis na każdej wymianie lampy zarabia więc nie dziwie się że takie daą rekomendacje 🙂

Po takim przebiegu zdarzało się Nam wymieniać lampę ale u klienta który korzystał z projektora tylko w trybie wysokiej mocy lampy i nie oglądał nic innego poza materiałami 4K z HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.