Skocz do zawartości
IGNORED

Wymieniłem lampę w moim JVC X7900.


Jager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalna lampa od producenta do JVC DLA X30 to model PK-L2210U i sprzedaje ją w Polsce salon HCX w Warszawie, lampa z modułem kosztuje 1799zł i jest potwierdzenie że to autentyczna żarówka, i wytrzyma to co producent obiecuje 3000h w trybie low, będzie na długie lata i cały czas zapewniając świetne oddanie pokrycia palety barw. Śmiało kupuj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pasibzuh napisał:

Trafiłem na firmę z Krakowa co prowadzi regenerację baniek. Cena 300 zł plus kurier.

Jakiś namiar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Robiłem tam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Pasibzuh said:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Robiłem tam

Nie znam firmy ale po przejściach z firmą Lampo-projekt z Warszawy odradzam. To w dłuzszej perspektywie wychodzi drozej niz oryginał 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gościowi daje link do oryginalnej lampy do X30 z dystrybucji za 1800zł, a on szuka zamiennika za kilka stów a później po miesiącu będzie narzekanie że kolory i kontrast nie te.

Niestety jakość kosztuje, Skoda to przecież "prawie" taka sama jakości co Audi "prawie" właśnie.

Do RS400 będziesz potrzebował innej lampy ale także w HCX ją kupisz PK-L2615U cena 2200zł.

Oni naprawdę są zaufani do RS2000 kuzynowi kupowałem jesienią też od nich lampę oryginał i działa po dziś a kuzyn dużo ogląda i nie zauważył spadku jasności, kolorów itp.

Człowiek chcę pomóc a później taki jeden z drugim biorą się za regenerację, czyli wsadzanie samych baniek do starych koszyków, to powinno być wymienione i bańka i koszyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zamiennik, to jest wciąż oryginał z nowym skalibrowanym żarnikiem, z tym samym oryginalnym koszyczkiem, czyli  uchwytem , zwykłym uchwytem na bańkę, który nie świeci, nie wnosi nic poza trzymaniem banki w projeku .

Kurde kupując oryginał,  płacisz  2 koła, jebne  2000 Pln za plastik i żarówkę,!!haha, no przepraszam ale za żarówkę??

 Taki klient powinien dostać w gratis tez wazelinę za dobre wydymanie przez Jvc, no ale niestety nie dają....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Pasibzuh said:

To nie zamiennik, to jest wciąż oryginał z nowym skalibrowanym żarnikiem, z tym samym oryginalnym koszyczkiem,

Zdziwisz się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, brewka87 napisał:

Zdziwisz się...

Dokładnie tak, chcę mu przemówić do rozumu bo gość nie zdaje sobie z tego sprawy że może kupić bubla.

JVC jako firma strzeliła by se w kolano, gdyby pozwoliła na to aby na wolnym rynku można było kupić taką samą bańkę która jest montowana jako oryginalna w module.

W tym temacie było już to poruszane nawet, że bańka bańce nie równa pomimo podobieństw są jednak inne, nawet są chyba inne oznaczenia NSH,UHP i różne firmy je robią Osram,Phillips, ale ta co siedzi w module od JVC to Ushio.

Nie da się na wolnym rynku znaleźć dokładnie takiej samej żarówki która siedzi w oryginalnym module.

Zakupiona sama bańka to zawsze będzie zamiennik który nie ma szans utrzymać takich kolorów, jasności, ogólnie żywotności co ta od producenta. Koszyk w sensie ten moduł też powinno się wymieniać nie tylko samą bańkę.

Takiej samej bańki która siedzi w oryginalnym koszyku nie znajdziesz na rynku, bo nie wiesz jakie ma oznaczenia kodowe, jaki model i od jakiego producenta JVC celowo nie podaje tych danych przy oryginale.

 

3 godziny temu, Pasibzuh napisał:

To nie zamiennik, to jest wciąż oryginał z nowym skalibrowanym żarnikiem, z tym samym oryginalnym koszyczkiem, czyli  uchwytem , zwykłym uchwytem na bańkę, który nie świeci, nie wnosi nic poza trzymaniem banki w projeku .

Kurde kupując oryginał,  płacisz  2 koła, jebne  2000 Pln za plastik i żarówkę,!!haha, no przepraszam ale za żarówkę??

 Taki klient powinien dostać w gratis tez wazelinę za dobre wydymanie przez Jvc, no ale niestety nie dają....

 

 

 

 

2 tys zł za oryginalną lampę z modułem to jest bardzo tanio koleś, nawet nie wiesz ile może kosztować lampa oryginalna do projektorów komercyjnych stricte kinowych DCI które są w kinach Helios,Multikino to są kwoty 4,5 razy takie. I jakoś oni nie płaczą że za drogo.

JVC X30 jako nowy kosztował chyba coś koło 15 tys zł to oryginalny moduł za 1800zł raz na 3-5 lata to powinien być koszt wpisany w normalne użytkowanie/eksploatacje projektora, tak jak do auta trzeba przegląd i ubezpieczenie.

To że Ty kupiłeś 7 letni X30 za ułamek tej kwoty nie zwalnia Cię od zakupu oryginalnych części, szukając na siłę oszczędności które tylko są pozorne a ile później problemów z takim zamiennikiem to szkoda gadać.

Teraz będziesz mieć jeszcze droższy projektor i też będziesz szukał zamienników.

Tak jak z oponami do auta, można do Mercedesa z salonu założyć Dębica czy Kormoran ale czy warto na dłuższą metę będzie więcej problemów, a tak to powinno się sięgnąć po Bridgestone, Goodyear czy Pirelli to wtedy auto się odwdzięczy nam bezproblemowym użytkowaniem przez długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pasibzuh napisał:

To nie zamiennik, to jest wciąż oryginał z nowym skalibrowanym żarnikiem, z tym samym oryginalnym koszyczkiem, czyli  uchwytem , zwykłym uchwytem na bańkę, który nie świeci, nie wnosi nic poza trzymaniem banki w projeku .

Kurde kupując oryginał,  płacisz  2 koła, jebne  2000 Pln za plastik i żarówkę,!!haha, no przepraszam ale za żarówkę??

 Taki klient powinien dostać w gratis tez wazelinę za dobre wydymanie przez Jvc, no ale niestety nie dają....

 

 

 

 

Jeżeli nie stać cię na nowego Mercedesa z salonu to nie powinieneś kupować nawet takiego 5-6 letniego. To samo z projektorami jeżeli nie możesz sobie pozwolić na JVC nowego ze sklepu to nie powinieneś kupować 6 letniego jvc x30 bo koszty utrzymania/eksploatacyjne będą nie do zniesienia.

To nie jest marka projektorów dla każdego i każdemu to powtarzam, jeżeli niski próg wejścia i znikome późniejsze koszty są dla ciebie istotne to idź w Epsona,BenQ lub Optomę i takie marki projektorów powinien kupować APMB Kowalski.

Jeżeli natomiast najwyższa jakość obrazu ale nie liczymy się z kosztami to top liga JVC, Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Pasibzuh napisał:

Kurde kupując oryginał,  płacisz  2 koła, jebne  2000 Pln za plastik i żarówkę,!!haha, no przepraszam ale za żarówkę??

To sprzedaj proja jak z Ciebie taki dusi grosz!!! Narzekasz jak baba!!!

3 godziny temu, JVC 4K napisał:

Tak jak z oponami do auta, można do Mercedesa z salonu założyć Dębica czy Kormoran ale czy warto na dłuższą metę będzie więcej problemów, a tak to powinno się sięgnąć po Bridgestone, Goodyear czy Pirelli to wtedy auto się odwdzięczy nam bezproblemowym użytkowaniem przez długie lata.

Zapomniałeś dodać jeszcze o Run Fla-tach 👍 Uratowały mi nie raz dupe na autostradzie dzięki czemu dojechałem spokojnie a alu felga dalej cała 

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Jeżeli nie stać cię na nowego Mercedesa z salonu to nie powinieneś kupować nawet takiego 5-6 letniego. To samo z projektorami jeżeli nie możesz sobie pozwolić na JVC nowego ze sklepu to nie powinieneś kupować 6 letniego jvc x30 bo koszty utrzymania/eksploatacyjne będą nie do zniesienia.

To nie jest marka projektorów dla każdego i każdemu to powtarzam, jeżeli niski próg wejścia i znikome późniejsze koszty są dla ciebie istotne to idź w Epsona,BenQ lub Optomę i takie marki projektorów powinien kupować APMB Kowalski.

Jeżeli natomiast najwyższa jakość obrazu ale nie liczymy się z kosztami to top liga JVC, Sony.

Ludzie kupujący drogie PJ myślą że ten sprzęt jest bez obsługowy… ale tak nie jest! Trzeba co jakiś czas odkurzyć filtr powietrza, wymiana żarówki po x godzinach pracy, ponowna kalibracja itd…

Zwykły zjadacz chleba powinien kupić TV i wymieniać go co dwa - trzy latany być na czasie z techniką! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pasibzuh napisał:

To nie zamiennik, to jest wciąż oryginał z nowym skalibrowanym żarnikiem, z tym samym oryginalnym koszyczkiem, czyli  uchwytem , zwykłym uchwytem na bańkę, który nie świeci, nie wnosi nic poza trzymaniem banki w projeku .

Kurde kupując oryginał,  płacisz  2 koła, jebne  2000 Pln za plastik i żarówkę,!!haha, no przepraszam ale za żarówkę??

 Taki klient powinien dostać w gratis tez wazelinę za dobre wydymanie przez Jvc, no ale niestety nie dają....

 

 

 

 

Powodzenia życzę i krzyżyk na drogę 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Stary200 napisał:

To sprzedaj proja jak z Ciebie taki dusi grosz!!! Narzekasz jak baba!!!

Zapomniałeś dodać jeszcze o Run Fla-tach 👍 Uratowały mi nie raz dupe na autostradzie dzięki czemu dojechałem spokojnie a alu felga dalej cała 

Ludzie kupujący drogie PJ myślą że ten sprzęt jest bez obsługowy… ale tak nie jest! Trzeba co jakiś czas odkurzyć filtr powietrza, wymiana żarówki po x godzinach pracy, ponowna kalibracja itd…

Zwykły zjadacz chleba powinien kupić TV i wymieniać go co dwa - trzy latany być na czasie z techniką! 

Ja dodam od siebie że zwykły zjadacz chleba tzw. Kowalski to nie wymienia TV co 3 lata bo go na to nie stać, zawsze są inne pilniejsze wydatki.

Znam trochę tych Kowalskich i oni raczej z reguły wymieniają TV ale raz na 15 lat a nawet rzadziej, dopiero wtedy kiedy się zepsuje i nie będzie się go dało naprawić to wtedy wymieniają, i tyczy się to nie tylko elektroniki,TV ale również samochodów i innych rzeczy.

Nowy TV co 3 lata to trochę im schlebiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci. Godziny pracy lampy również.

Na dziś 2442 godzin przepracowane.

8 marca, tego roku. Sprawdzę, ile ostatecznie przez rok, działał projektor z tą lampą.

Z plusów dodatnich.

Brak niepokojących dźwięków.

Generalnie po tych wszystkich Waszych informacjach w temacie. Z większą uwagą zacznę się przyglądać co się będzie teraz działo. 

Obraz na dziś raczej bez zmian. Kontrast jest super. Czerń w ciemnych scenach taka, że jak zrobię pauzę i się gdzieś chce przemieścić to się potykam o własne nogi - nic nie widać 😉

Jasne sceny nadal bez zastrzeżeń. 

Nie widzę jeszcze żadnego dryfowania barw w stronę niebieskiego, czerwieni czy innych odcieni.

Odcienie barw twarzy z bliska bez zastrzeżeń - naturalne.

Tak z tydzień temu, tak mnie tknęło, oglądając jeden z filmów. Że musiałem zmrużyć oczy jak obiektyw kamery operator skierował prosto w nadjeżdżające światła auta. Poczułem się oślepiony obrazem. Stąd mój wniosek, że HDR działa nadal dość skutecznie.

Z kronikarskiego obowiązku. 

Kilka dni temu aktualizowałem jedną z przeglądarek internetowych.

Bezpośrednio po włączeniu przez 3 do 5 sekund. Migotała mi czarna czcionka tekstu na całej białej karcie. 

Ale nie wiem czy to nie kwestia połączenia, ( wymiany protokołów ) między źródłem w postaci PC, Trinnov a JVC. W sensie ustalenie rozdzielczości między nimi. Mam inne rozdzielczości obrazu w niektórych źródłach. Natomiast po przełączeniu na ciemne karty wszystko ok. Jednak przez te ponad około 2400 h nie widziałem tego nigdy. Muszę to poobserwować bo to takie luźne spostrzeżenie. 

Po za tym wszystko ok.

Generalnie lampa przebiła moje oczekiwania ponad 2000 h bezproblemowej pracy. Za chyba 450zł ? Na pewno poniżej 500zł.

Jak wiecie kupiłem też nową lampę z HCX.

W razie tzw. W...

Ostatnią lampę wymieniłem w okolicy 3420h ? Przypomnę, ze wtedy pojawił mi się komunikat JVC. Bym wymienił lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2023 o 15:39, brewka87 napisał:

No tak ale jesli ktos zmieniał lampę i włozył oryginał, to zapewne nie bawił się w kombinowanie z licznikiem tylko zresetował przy wymianie.

Z tego co wiem, jvc tego nie zlicza.

Coś zlicza jednak.

Przypomnę, że ja zacząłem szukać lampy po tym jak mi mój projektor JVC wyświetlał monit abym wymienił lampę na nową. Żałuję, że zdjęcia nie zrobiłem. Wyświetlał za każdym razem po włączeniu. 

Pytanie co zliczał ?

Czy czas pracy lampy u mnie 3430 h - najprostsze ale przecież oryginalny moduł z lampą w HCX piszą o trwałości 4500 h  w ECO.

Czy też parametry lampy ? brewka87 pisał o biasie ?

Może projektor odczytuje jaki jest stan tego łuku, napylonego metalu na ten łepek od zapałki w lampie ? Jakieś napięcie, wahania ?

Teoretycznie, w mojej ocenie, za wypalenie lampy odpowiada degradacja tego napylonego metalu stąd mniej światła na ekranie i ciemnej i barwy zmieniają się.

Jestem bardzo ciekaw czy w ciągu kilku miesięcy ponownie wyświetli mi się ten sam monit projektora o koniecznej wymianie lampy na nową.

I co spowodowało, że komunikat pojawił się konkretnie przy tym przebiegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JVC 4K napisał:

Co w 11 miesięcy zrobiłeś prawie 2,5 tys godzin na projektorze, no nic tylko siedzi na kanapie i ogląda TV, na przyszłość mógłbyś już nie wrzucać fotki z licznikiem godzin na tle menu z tego trinnova, co spanujesz chcesz się pochwalić tym amplitunerem całemu światu czy co.

A ceny prądu w górę i mocno odczują nawet ci którzy mają fotowoltaike, mam znajomka co to ma na dachu a i tak dostał rachunek za prąd na kilka ładnych tys zł. Więc czy się te panele ma czy nie to nic nie daje.

Nawet bezrobotni oglądają mniej 2500 godzin w rok, faktycznie może lepiej nie kupuj lasera bo po 6-7 latach proj do wyrzucenia.

To zdecydowanie nie jest temat dla ludzi o tak słabych nerwach jak Ty. 

Temat jest dla ludzi, którzy mają projektory z lampą i w sumie nawet tym konkretnym modelem. Bo jak się okazuje nie ma do końca przełożenia na inne lampy.

 

Przestań pisać nie na temat.

Załóż własny i tam pisz. Obiecuję, że nie będę czytał ani się tam udzielał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JVC 4K napisał:

Ale chwalić się amplitunerem już nie musisz, czy ty nie możesz zrobić fotki tego licznika na innym tle czy to takie trudne?

Ale ja też mam JVC i mogę się tu udzielać, temat jest dla osób z tymi projektorami firmy JVC a czy laserowe,lampowe to jeden pies.

Temat dotyczy projektorów z lampą. Nie z laserem.

Ty widzisz tylko menu określonej marki.

Większość nawet nie zwróci uwagi na tło tylko na to co ma znaczenie w temacie. Pierwszy plan. A na nim jest...

Licznik pracy lampy.

I tego dotyczy temat.

Lampy do: JVC X7900 / RS 540.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Jager said:

Może projektor odczytuje jaki jest stan tego łuku

Raczej nie odczytuje aczkolwiek ballast moze komunikować się z projektorem. Bawiłem się dawno temu z projektorem Epsona, zeby go uruchomić bez lampy. Musiałem podsłuchac transmisję pomiędzy płytą główną a zasilaczem. Zasilacz lampy komunikował się z płytą uartem. Żeby nie wyskoczył błąd trzeba było wysyłać "odpowiedzi" na kazde zapytanie o stan lampy. Projektor "pytał" zasilacz o kilka parametrów, między innymi o prąd który płynie przez lampę. Musiałem się nakombinować, zeby zasymulowac cały zasilacz ale układ działał. Mimo wszystko nie wydaje mi się, zeby ballast mierzył coś więcej niz tylko napięcie i prąd.  Tak było w Epsonie. Z tego co wiem niektore modele Sanyo tez mają komunikację po uarcie. W zdecydowanej większosci projektorow sterowanie ballastem jest zrealizowane na 3 transoptorach . Płyta załącza ballast jednym transoptorem, jesli lampa odpali, ballast sygnalizuje ze jest ok za pomocą drugiego transoptora. Trzeci jest do przełączania mocy high/low. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jednak sam pomiar napięcia i prądu moze dawac informację o zuzyciu lampy. Im więcej przepracowanych godzin tym bardziej wypalone elektrody w lampie, co przekłada się na wyzsze napięcie łuku podczas pracy (elektrody są bardziej oddalone). Moze przy jakims konkretnym napięciu progowym projektor wyrzuca informację o zblizającym się końcu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jager, odpalisz może oryginał lampy by porównać z tym za 450pln????

 

 

Ps.

Wczoraj dostałem priva od użydownika 

dziwisi4k8hdultramammaleego , i powiem że dzięki za poprawę humoru!!

Czekam na wiecej takich smaczków!!

Jak by coś mogę zacytować;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pasibzuh napisał:

Jager, odpalisz może oryginał lampy by porównać z tym za 450pln????

 

 

Ps.

Wczoraj dostałem priva od użydownika 

dziwisi4k8hdultramammaleego , i powiem że dzięki za poprawę humoru!!

Czekam na wiecej takich smaczków!!

Jak by coś mogę zacytować;)

 

Koleś co ty robisz w tym wątku, podobno to jest temat dla właścicieli X7900/RS540 oraz N5/N7/NX9 i RS1000, RS2000 i RS3000.

Ja się tu udzielam bo kupowałem dla kuzyna lampę oryginalną w HCX do jego projektora N7 któremu go sprzedałem 2 lata temu, więc jak najbardziej mogę, ale Ty z tym starociem X30 nie masz startu do X7900 a co dopiero serii N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że użydkownik dziwisi jest jakimś takim emmm noooo ymm..... niedopracowanym botem.??? Czaicie?? Taki bot co stara się naśladować ludzkie zachowania ale mu nie wychodzi, bo napisał go niedoświadczony programista który zapomniał podstaw kodowania...

;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, JVC 4K said:

podobno to jest temat dla właścicieli X7900/RS540 oraz N5/N7/NX9 i RS1000, RS2000 i RS3000.

Według tytułu to jednak chodzi o x7900

2 hours ago, JVC 4K said:

Ja się tu udzielam bo kupowałem dla kuzyna lampę

 

2 hours ago, JVC 4K said:

więc jak najbardziej mogę

Po tym co piszesz to Ty tez raczej nie powinienes się tu udzielać 😎

Czasem piszesz z sensem, ze nawet warto poczytac ale raz na jakis czas walniesz coś tak głupiego, ze nawet swoje mądre wypowiedzi przyćmisz.

Z resztą co ja piszę, mam starego X90 to nie powinno mnie tu być 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Moje zdanie jest takie że wszyscy co mają JVC projektory mogą tutaj pisać nie ważne czy użytkują proja NP5 czy X30 lub jeszcze starszego. Ja ten temat traktuję jako zbiorczy o wszystkich lampach i nie wyśmiewam kogoś kto ma taki czy siaki projektor. Mnie satysfakcjonuje że w ogóle są tacy użytkownicy i że dzięki nim można się też dowiedzieć jak te starsze PJ się mają… bo a nóż widelec chciałbym kupić takiego to będę wiedział gdzie się odezwać… 

ps. Prywatnie to mam tylko jeden ból dupy, że co niektórzy naśmiewają się z ludzi którzy chcą kupić oryginalną lampę do starych projektorów, a sami jadą na tanich zamiennikach lub regenerowanych gdzieś tam przez kogoś, dla mnie takie osoby nie powinny wogólę zerkać w stronę JVC ale i nie tylko tej firmy… nie stać kogoś na kupno, utrzymanie projektora, to niech go w ogóle nie kupuje… proste😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stary200 napisał:

Moje zdanie jest takie że wszyscy co mają JVC projektory mogą tutaj pisać nie ważne czy użytkują proja NP5 czy X30 lub jeszcze starszego. Ja ten temat traktuję jako zbiorczy o wszystkich lampach i nie wyśmiewam kogoś kto ma taki czy siaki projektor. Mnie satysfakcjonuje że w ogóle są tacy użytkownicy i że dzięki nim można się też dowiedzieć jak te starsze PJ się mają… bo a nóż widelec chciałbym kupić takiego to będę wiedział gdzie się odezwać… 

ps. Prywatnie to mam tylko jeden ból dupy, że co niektórzy naśmiewają się z ludzi którzy chcą kupić oryginalną lampę do starych projektorów, a sami jadą na tanich zamiennikach lub regenerowanych gdzieś tam przez kogoś, dla mnie takie osoby nie powinny wogólę zerkać w stronę JVC ale i nie tylko tej firmy… nie stać kogoś na kupno, utrzymanie projektora, to niech go w ogóle nie kupuje… proste😎

Pomijając fakt ceny ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji wrzucenia chińskiego badziewia; zła praca balastu, lampa w trybie high świeci jak ori w trybie low, różnica temperatury barwowej kolorów, brak odprowadzania ciepła. Wszystko jest opisane na poprzednich stronach ze szczegółami łącznie z porównaniem wizualnym budowy żarników, podane jak na tacy, wystarczy się cofnąć i przeczytać. Nie przegadasz, stanie się babol z projo to będą pisać i prosić o pomoc 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram , chińskie zamienniki to strzał w kolano. Natomiast regeneracja oryginału już nie. Ten kto będzie chciał to sprawdzi, zaoszczędzi parę PLN.  Dla mnie jeśli taka lampa wytrzyma 1500 h to rewelacja, bo mam  rok spokoju i mogę ją ponownie regenerowac. I nie wierzę że oryginał wysmiga 2000 h bez utraty jakości.  Miałem sprawdzałem , a i na zagranicznych forach piszą oryginal 1500h i spadek jasności. 

Każdy podąża własną ścieżką, ja mam wywalone , nie oszczędzam Jvc, katowane po srednio 5h dzienne. Bajki, filmy muzyka w tle, bo nie mam tv , wieczorami caly czas coś leci... Dla mnie wymiana żarnika w oryginale to sposób na posiadanie super kina za psie pieniądze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Pasibzuh said:

Dla mnie wymiana żarnika w oryginale to sposób na posiadanie super kina za psie pieniądze. 

Tylko ze chociazby w tym temacie masz przykłady na to, ze te niby oryginalne "bańki" do regeneracji tak naprawdę są jedynie podróbkami wartymi 100zł na aliexpress, sprzedawanymi po 500pln przez rodzimych "fachowców".  Ja juz mam za sobą wiele lamp (i projektorów) kupując chińczyka za 100zł wiedziałem co kupuję i ze poświeci krótko. Jednak dałem się naciąć tez na niby oryginał bez koszyczka. Wydałem 500zł, lampa straciła jasnośc po około 150h i to juz nie było miłe..

Twoja kasa, zrobisz jak zechcesz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja miałem od nowości JVC DLA-RS1000 w rok zrobiłem ponad 1000h i też go nie oszczędzałem, później kupiłem używkę RS2000 która miała ponad 2 tys godzin na pierwszej lampie i już od tego czasu używając oba PJ robiłem 400h na RS1000 a 280h na RS2000 w rok i w końcu sprzedałem oba… Gdybym wtedy sprzedał oba w tym samym czasie to do dziś miałbym RS3000 ale że się nie udało to nie mam żadnego… i teraz za 1,5 roku kończy mi się kredyt na mieszkanie to NZ8 u mnie zagości bo na NZ9 mnie nie stać… tz mógłbym ale po co… i tak nie zauważę różnicy między NZ8 a NZ9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewka87, my się nie zrozumieliśmy.

Posiadając oryginalna lampę z oryginalnym koszyczkiem, wysyłasz ja do serwisu regenerującego. Wysyłasz swoją bańkę i dostajesz swoją bańkę z wymienionym żarnikiem. Nie regenerujesz chińczyka, bo oni tego nie robią.Tylko oryginał.

Świece cały czas na oryginale , wymieniam tylko żarniki. U mnie się to sprawdza. Jeśli macie oryginał banki wyślijcie do serwisu i sprawdźcie czy to ma sens.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Pasibzuh napisał:

Brewka87, my się nie zrozumieliśmy.

Posiadając oryginalna lampę z oryginalnym koszyczkiem, wysyłasz ja do serwisu regenerującego. Wysyłasz swoją bańkę i dostajesz swoją bańkę z wymienionym żarnikiem. Nie regenerujesz chińczyka, bo oni tego nie robią.Tylko oryginał.

Świece cały czas na oryginale , wymieniam tylko żarniki. U mnie się to sprawdza. Jeśli macie oryginał banki wyślijcie do serwisu i sprawdźcie czy to ma sens.

 

 

Teraz to Cię zrozumiałem. 500 zł za żarnik to nie dużo. Można spróbować. 
 

Tylko trzeba zaznaczyć jedno! Po każdej wymianie powinna być przeprowadzona kalibracja a znając życie nikt tego nie robi bo szkoda kasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.