Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo rz 50 plus końcówka Onkyo Pa Mc 5500


Mal99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie

Posiadam oba te urządzenia i chce zrobić Atmos 7.2.4

(Czy 7.1.4 bo podwójne wyjscia sygnał jeden)

Chodzi o podłaczenie 

Co uważacie 

9 kanałów pod rz 50 a heigh 2 pod końcówke czy 9 kanałów z końcowki a heigh 1 z rz50 czy mieszane połączenie np plus fronty itd

Oba urządzenia róznią sie mocą i dodatkami

Jeden thx select drugi thx ultra

I jest jeszcze kilka innych róznic czy konstrukcyjnych czy multimedialnych

Zaden sprzedawca/znawca nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie

Wiem co słysze przy róznych konfiguracjach ale chce spytać tych co czytają specyfikacji i widzą to spojrzeniem naukowym czy schematem a nie uchem

Pozdrawiam 

Głosniki to Tonsil Siesta

4x Front L/P i Surround L/P

Surround Back 2x Siesta Sat

Centralny Siesta

Atmos 4x Siesta Sat

Dwa suby Aktiv 250

Całe okablowanie Ultralin Mk2

Challenger C2sc 12Awg

Fronty Ambi 125

Pomózcie Prosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał na fronty ten, który mi bardziej pasuje brzmieniowo (ewentualnie mocowo). Atmosy mogą byc zasilone ze słabszego urządzenia, bo w tych sufitowych nie pojawia się az tyle, zeby mogło tej mocy zabraknąc. 

Skoro masz oba, to podlącz i sprawdz który brzmi dla Ciebie przyjemniej. Tonsil Siesta to chyba nie są jakies wymagające kolumny 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Teraz spojrzałem i ta koncowka to całkiem mocny sprzęt wg specyfikacji czyli mniej wymagające atmosy pod ampli jak wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą problemy z podłączeniem to śmiało pisz - pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Po to pytam ekspertów na forum by znali lub przeczytali chociaż opis/specyfikacje amplitunera rz 50 czy końcówki mocy 55-00

Onkyo tx rz 50 ma tylko jedne atmosy z końcówek a drugie po pre out...

Do tego charakterystyka obu urządzeń

Rz 50 2019r około

Pa mc 5500 2011r około

Certyfikaty thx i inne sprawy rzutujące na całość 

Prosze o głebsze spojrzenie na moje pytanie i bardzo dziękuję za te 4 odpowiedzi

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Mal99 said:

Po to pytam ekspertów na forum by znali lub przeczytali chociaż opis/specyfikacje amplitunera rz 50 czy końcówki mocy 55-00

I uwazasz, ze po przeczytaniu specyfikacji będziemy wiedzieli jaka konfiguracja zagra lepiej? Czy może tez uwazasz, ze na forum jest ktos, kto miał dokładnie taki sam zestaw amplituner + koncówka + kolumny głośnikowe?

14 minutes ago, Mal99 said:

Onkyo tx rz 50 ma tylko jedne atmosy z końcówek a drugie po pre out...

No to nie rozumiem za bardzo nad czym dumasz ;)

Skoro podłączyłes i słyszałes, masz zapewne odpowiedz na zadane pytanie. Jesli jakas konfiguracja brzmi dla Ciebie lepiej, to podłączysz inaczej, bo ktos na forum tak napisał? Trochę to bez sensu. 

Specyfikacja to tylko suche informacje deklarowane przez producenta i często jest tak, ze realne parametry odbiegają od tych deklarowanych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

To ja powiem inaczej. Kup pan jeszcze jedną końcówkę 4 kanałową do zasilenia Atmosów. Użyj RZ50 jako procesora i po sprawie. 
 

Nadal twierdze że Koncówka mocy na Dolną strefę! I każdy to powie i napisze! 

I certyfikaty w najnowszych sprzętach nic nie znaczą!!! Dziś ważniejszy jest marketing a nie jakość! To ma się sprzedawać tonami! A nie sztukami…

Tak że THX się skończył w latach gdy nakręcono 3 część Gwiezdnych Wojen… później to tylko znaczek dla ozdoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o suche fakty specyfikacyjne co mozna stwierdzić czytają specyfikacje obu urządzeń i znawcy specyfikacyjni po rzucie okiem bedą widzieli co warto a co nie a odsłuch to jest subiektywny odbiór i jak pisałem wcześniej słuch jedno a podłączenie wg specyfikacji obu urządzeń jako całości to drugie

Zgadzam sie ze czesto podłaczenie tak jak powinno być nie jest satysfakcjonujące i zmieniamy i przekładamy ale chciałbym wiedzieć jak ma sie to na chłodno wg specyfikacji

Po drugie to zgadzam się na wasze spostrzeżenie ze dół końcówka a atmos z ampli stąd napisałem ze ampli ma tylko 1 wyjscie atmos na glosniki a drugie pre out

Końcówka ma 9 wyjść 

7 zajmie dół i 2 kolejne atmos heigh 2 i wtedy heigh 1 pójdzie z ampli i mamy 11 głosników

I taka konfiguracja bedzie ok?

Czy inaczej moze surround back i heigh 1 z ampli a reszta z końcówki?

Czy jeszcze inaczej?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Kombinujesz jak KOŃ pod górę!!! Dostałeś wytyczne…

Twoje kolumny do tego sprzętu to szmelc więc nie odczujesz różnicy w podłączeniu. Zrozum w końcu! Dolna warstwa z PA MC5500! Nie ważne są tutaj certyfikaty i inne dane. A dla ATMOS kup 4-chanel końcówkę tanią i zapomnij o temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, Mal99 said:

Chodzi mi o suche fakty specyfikacyjne

Specyfikację to chyba sam mozesz przeczytac.

Jesli dla Ciebie wazniejsze są cyferki ze specyfikacji niz brzmienie, to ja w tym momencie wyłączam się z dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze przydałby sie lepsze kolumny ale bedę bronił tych siest kupionych w 2012 roku w starym tonsilu

Nie jeden audiofil nie widząc co gra nie mógł uwierzyć ze to siesty

Czy u mnie czy w sali odsłuchowej

Nie jednemu uśmiech zszedł z twarzy widząc znaczek tonsil

Duza w tym zasługa sprzętu,poprzednio było onkyo tx nr 906 teraz rz50 

Przewodu głosnikowe ultralink są przekroju 3,3mm2 i fronty 5.26mm2 ultralink 

Wszystkie interkonekty mkII ultralink

Kolumny wygrzane od wielu lat naprawde grają fajnie

Maesto,altusy czy cała reszta grała z Onkyo kartonowato zgadzam sie

Subwoofery 250 z początku trochę dudniły ale po czasie bas stał sie głeboki

Teraz mam nowe aktiv 200 i znów dudnią az sie nie wygrzeją lub inaczej mówiąc nie ułożą

Spdif też ultralink mkII do nich

Moim zdaniem to zasługa onkyo ze siesty robią robote no i moze troche pomagają przewody ich jakosc i przekrój 

Slyszałem te siesty z innymi markami o niższych parametrach i grały powiedzmy zadowalająco

Nie zmieniam narazie ponieważ wydałem na ten zestaw duzo kasy bo fronty wtedy były po 3tyś kpl satelitki po 2tyś kpl wiec sumując 4 fronty 6 satelitek+Centralny i 2 suby 250 i 2 suby 200 to duza kwota nie do odzyskania 

Jest to jedyna seria tonsila która robi na mnie wrażenie i kazdy moze pisać co uważa ale w tym moim połaczeniu zdziwiłby się nie jeden forumowicz,gwarantuje

Nie znam tych najnowszych omega itd

Wiec o nowym tonsilu sie nie wypowiadam o starym to tylko siesty reszta to karton jak pisał wyżej kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mal99
Bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

Owszem co do samych siest jak na Tonsil to najlepsze kolumny jakie kiedykolwiek ta firma wyprodukowała. Słyszałem je z Ampli Yamaha RX3400 czy jakoś takoś i robiły robote w paśmie powyżej 80hz

Suby wymień, każda lepsza firma je zje na śniadanie… 

np. Paradigm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któregoś dnia pozwole sobie na kef lub klipsch ale jeszcze nie teraz...

Zapomniałem dodać ze w stereo grają ze wzmacniaczem onkyo a 9755 i też jest przyzwoicie

Wiec stereo onkyo rz 50 lub a 9755 

Zeby zaraz ktoś na mnie nie nakrzyczał to informacyjnie mam 1 pare kolumn frontowych a dwa wzmacniacze i uzywam beresforda tc 7220 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do tematu bez dokupowania kolejnej końcówki podłaczyć cały dół pod końcówke i dwa atmosy tył,

a atmosy przód polecą z ampli rz50

To rozwiązanie najbardziej optymalne?

Bałem sie wejsc na forum bo na kazdym forum jak polska długa i szeroka ciągle te same akcje 

Polak polakowi nie dogodzi 

Ilu polaków tyle opini dlatego kazdy i tak robi jak mu wygodnie czy jak uwaza lub na co go stać

Z doświadczenia wiem ze niejeden forumowicz ma w domu szmelc ale drugiemu który ma coś lepszego i tak pociśnie lub obrzydzi to co ma

pytanie tylko po co?

Tonsil ma złą renome ale ta opinia nie idzie z odsłuchu,porównań,zmian sprzetowych i podłaczaniu tonsila pod rózne klocki czy porównaniu kabli tylko poprostu bo inni tak mówią lub u kumpla tak grało w 95' słuchając 2 unlimited z vivy😉

Przykre ze sami sobie tak robimy

Naprawde warto czasem spojrzeć z innej bardziej empatycznej strony

Sami wiecie ze zdarza sie ze gówniane głosniki zagrają tak ze nie wiemy co powiedzieć a te topowe/premium grają znośnie ale przez firme nasze podsumowanie było ze grają kozacko...

Nie mam zamiaru nikogo urazić,nie otwieram też szerszej rozmowy w tym temacie poprostu po 40 czlowiek patrzy innym spojrzeniem i bardziej ufa uszą niż oczą a loga na głosnikach to nie ich charakterystyka i brzmienie

Kazda kolumna z róznymi typami urządzeń i przewodów zagra inaczej w róznych pomieszczeniach,domach i blokach

Małych czy duzych pokojach...

Onkyo rz 50/A9755 z ultralink i tonsil siesta gra naprawde jak przyzwoite kolumny ze sredniej półki a  po dirac'u z umik 1 poprawe słyszy nawet żona😁

Dobrego wieczoru 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z powyższych doświadczeń mam pytanie o funkcjonalność podłączenia 7.2.4 w Rz50.

 

Czy dobrze odczytuję z instrukcji, że jeśli chcesz mieć 7.2.4 to musisz "poświęcić" surround back , który wymaga zewnętrznej końcówki , i tylko te kanały stanowią  nr 10 i 11. Tzn. że odpalając sam ampli bez włączania końcówki będziemy mieli 5.2.4 a odpalając razem z końcówką 7.2.4.

Jeśli tak to słabo . Bo dla mnie must have to 7.2 , dopiero potem 7.2.2 (rear) i na końcu 7.2.4 . Szkoda, że nie można przypisać front high do 10 i 11 kanału. Np. do TV, seriali i zwykłej TV wystarczyłoby odpalać sam ampli i 7.2.2 a tylko do projektora i seansów filmowych razem z końcówką aby mieć 7.2.4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy możemy jednak wzmaka do kanałów 10 i 11 podłączyć pod front high a powyższy rysunek jest tylko poglądowy. Ktoś wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rz 50 mozna podłaczyć z końcówek do wszystkich 7 kanałów dolnych,2 subów i glosników wysokościowych atmos przód 

Głośniki wysokościowe atmos tył trzeba napędzić zewnętrzną końcówką mocy

Wiec system bez zewnętzrnej końcówki to 7.2.2

Pozdrawiam 

Ps widać na zdjeciu wyjscia pre out i terminali głosnikowych

Ps2 inna opcja poczekać na rz70 i mamy 11.2 z Amplituner 

Ale cena narazie około 15tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pioneerze jest tak, że chcąc uzyskać system 7.2.4 musisz zasilić tylne surround z końcówki mocy (reszta będzie grała z amplitunera), nie ma możliwości "przypisania" innych kanałów dla brakujących końcówek mocy. Podejrzewam że w Onkyo jest dokładnie tak samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Z instrukcji wynika, że można mieć 7.2.2 z front high zasilanymi z ampli i tylko tak. Jak chcesz podpiąć kolejne dwa sufitowe, czyli rear high to musisz jakby "wypiąć" surround back,   bo z zewnętrzną końcówką 7.2.4 osiągalne jest tylko zasilając dodatkowo surround back.  Słabo.

Miałem nadzieję, że jednak można

- mieć 7.2.2 z rear high zasilanymi tylko z ampli

- podpiąć wzmacniacz dwu kanałowy do front high

 

*p.s. mam potrzebę na co dzień odpalać tylko ampli z tylnymi atmos, a okazjonalnie ze wzmakiem przednie górne stąd tak drążę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie da. Nie ma takiej konfiguracji przewidzianej jak ty chcesz. Żeby górne były 2 z tyłu, tylko.
Mogą być 2 z przodu, albo 2 w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mozna to łatwo obejsc modyfikując amplituner.. Mozna zamienic miejscami sygnały doprowadzone do końcówek mocy z przedwzmacniacza. Przeróbka łatwa i jak najbardziej wykonalna ale zawsze to juz ingerencja we wnętrze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
Godzinę temu, brewka87 napisał:

W sumie mozna to łatwo obejsc modyfikując amplituner.. Mozna zamienic miejscami sygnały doprowadzone do końcówek mocy z przedwzmacniacza. Przeróbka łatwa i jak najbardziej wykonalna ale zawsze to juz ingerencja we wnętrze..

Nawet by mi do głowy nie przyszło takie druciarstwo… nie ważne jaki to sprzet, stary czy nowy… 

Polecam poszukać 6 używanych koncówek mocy stereo Rotela i w tedy będziesz sobie włączał kanał który Ci się tylko wymaży, ewentualnie kupić 6 Technicsów tak jak @xajas ( chyba on miał tak zasilane moduły w kolumnach ale to nie problem w kinie ) i masz bez pierdzielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Nawet by mi do głowy nie przyszło takie druciarstwo… nie ważne jaki to sprzet, stary czy nowy…

Jak ktos nie zna budowy wewnętrznej amplitunerów, to się nie dziwię, ze nie przyszłoby mu to do głowy 😉

15 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Polecam poszukać 6 używanych koncówek mocy stereo Rotela i w tedy będziesz sobie włączał kanał który Ci się tylko wymaży, ewentualnie kupić 6 Technicsów

@Arek_Gd chciał uniknąc załączania 2 urządzen, gdy nie korzysta z atmosa, a Ty mu proponujesz zakupic 6 urządzen... No przyznam, ze 

17 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Nawet by mi do głowy nie przyszło

Zaproponowane przez Ciebie "rozwiązanie" problemu myslę ze nie jest do konca tym, o co chodziło Arkowi 😆

3 hours ago, Arek_Gd said:

p.s. mam potrzebę na co dzień odpalać tylko ampli z tylnymi atmos, a okazjonalnie ze wzmakiem przednie górne stąd tak drążę

@Vintageaudiofil zanim zaczniesz "doradzac, to chociaz przeczytaj najpierw jaki jest problem 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. To zresztą jedna z przyczyn dlaczego niektórzy przechodzą z Onkyo na Denona  , tęskniąc jedocześnie za dynamiką i pazurem w brzmieniu KD (brak mozliwości przypisywania końcówek, albo jak ja potrzebuję albo dla L/R front )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arek_Gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Arek_Gd napisał:

Szkoda. To zresztą jedna z przyczyn dlaczego niektórzy przechodzą z Onkyo na Denona  , tęskniąc jedocześnie za dynamiką i pazurem w brzmieniu KD (brak mozliwości przypisywania końcówek, albo jak ja potrzebuję albo dla L/R front )

A to urządzenie nie rozwiąże  problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Gmow1977 said:

A to urządzenie nie rozwiąże  problemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie. Tu nie chodzi o przełączanie pomiędzy wzmacniaczem stereo, a amplitunerem. Tu chodzi o to, zeby w trybie, który nie wykorzystuje głosników sufitowych nie trzeba było uruchamiac koncówki mocy(wzmaka).

Amplituner nie umozliwia przypisania górnych głosników pod pre-out, a dolnej warstwy z wbudowanych końcówek. Jesli chce się miec 7.x.4 to pod zewnętrzyną koncówkę przypisane są tylne surroundy.

A przynajmniej tak zrozumialem z wypowiedzi Arka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Albo masz 7.2.2 (front high) z ampli

Albo masz 7.2.4 gdzie z ampli jest zasilanie 5.2.4 a surround back z dodatkowego wzmacniacza i tylko tak ( 10 i 11 kanał to surround back)

No chyba , że ktoś posiadając RZ50 to podważy empirycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arek_Gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, brewka87 napisał:

Nie. Tu nie chodzi o przełączanie pomiędzy wzmacniaczem stereo, a amplitunerem. Tu chodzi o to, zeby w trybie, który nie wykorzystuje głosników sufitowych nie trzeba było uruchamiac koncówki mocy(wzmaka).

Amplituner nie umozliwia przypisania górnych głosników pod pre-out, a dolnej warstwy z wbudowanych końcówek. Jesli chce się miec 7.x.4 to pod zewnętrzyną koncówkę przypisane są tylne surroundy.

A przynajmniej tak zrozumialem z wypowiedzi Arka.

To to urządzenie ,które wkleiłem  nie pozwala na bezpośrednie podłączenie terminali głośnikowych amplitunera/końcówki ? Dwuch par  równolegle ...a potem odpowiednio włączać i wyłączać  wrazie potrzeby....?Można chyba pod siebie coś pokombinować...Tam w opisie wyjaśniają.

Chyba ,że źle zrozumiałem ...🤔

To sorry 🙂 nie było tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Gmow1977 said:

To to urządzenie ,które wkleiłem  nie pozwala na bezpośrednie podłączenie terminali głośnikowych amplitunera/końcówki ?

Nie w tym problem. Chodzi o to, zeby przy filmach w 7.1 wykorzystywac TYLKO amplituner takze do zasilania głosników surround back. Jesli się skonfiguruje w ustawieniach 7.x.4, to wtedy surround back są na sztywno przypisane pod zewnętrzną koncowkę mocy, co wymusza włączanie 2 urządzen podczas oglądania filmu w 7.x bez atmosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.