Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany stereo, ale jak kino domowe


szymam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czytam, czytam, przeglądam i chyba sam już zgłupiałem. Szukam wzmacniacza do nowo budowanego domu. Salon, w którym będzie stał sprzęt będzie miał około 35m2.
Co potrzebuję do niego podłączyć?
- TV
- Xboxa (przez TV)
- gramofon
- wzmacniacz musi obsługiwać Spotify i AirPlay/Chromecast
Wydaje mi się, że z wymagań to bardziej pasuje tu wzmacniacz wielokanałowy kina domowego. Niestety, rozstawianie głośników przestrzennych i wielokanałowość mnie w ogóle nie interesuje. Chciałbym do tego wzmacniacza dobrać parę kolumn 2.0, ewentualnie system 2.1, ale to wszystko. Niestety, wzmacniacza o w/w parametrach, żebym mógł TV, Xboxa podłączyć po HDMI i gramofon przez chinch nie znalazłem. Pomóżcie proszę! Co wybrać, czego szukać?

Budżet na całość, tj. wzmacniacz i 2 kolumny w okolicy 8000zł, jeśli będzie jakiś sztos to można go trochę nagiąć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Szymon
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podać preferencje , jakiego dźwięku oczekujesz, czego słuchasz, czy bardziej do muzyki czy do filmów,

czy lubisz dać "czadu" czy raczej niezbyt głośne słuchanie. 

Wybór jest duży.

I czy używki czy tylko nowe. Jak nowe to sprawa łatwiejsza, umów się w sklepie na prezentacje kilku modeli. 

za 8000 ja bym kupił używaną integrę z dobrze działającym wejściem gramofonowym, DAC osobno do wejść cyfrowych i kolumny , wszystko z drugiej ręki. Bo na nowe to mały budżet do 35m2, Xboxa bym puścił przez TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad okazjonalnie 😄 

Nowe.

Myślę, że 75% muzyka, 15% TV i 10% granie, natomiast TV bym w ogóle nie liczył, bo to raczej jakieś seriale dla odmóżdżenia niż Interstellar. Ma to służyć przede wszystkim do muzyki. Kolumny nie muszą być podłogowe, ale nie wiem jak to się kształtuje. 

Jeśli chodzi o rodzaje muzyki to na prawdę wszystko, natomiast z dużą przewagą funku, disco lata 70', 80', jazz i trochę trash/death metalu.

 

Odnośnie umawiania się to mam taki plan, ale mam obawy, że sprzedawcy wcisną mi to co chcą, a nie to co powinni 🙂 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )       i gdyby do niego dołożyć parę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to może udało by się jeszcze uzyskać pewne oszczędności w budżecie,

bo zakup u jednego sprzedawcy. Ale poczekaj na lepsze propozycje ...

oczywiście z PHONO itd, itp .... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 35 metrów jednak szedł bym w kolumny podłogowe. No chyba że od razu dochodzi zakup subwoofera.

No i jeśli nie budujesz kina nie idziesz w kino 

Wspomniany Cyrus one cast ale i cabasse abyss albo wiele innych amplitunerów jak bardzo dobry Cambridge axr100 do którego po prostu podłączasz wiim mini. Chowasz go z tyłu i po problemie. Nikt go nie widzi. A wybór się zwiększa.

 

Kolumny

Heco Aurora 700/1000, elac f6.2, kef q950, do ciemniejszego wzmacniacza monitor audio bronze 500, magnat signature 507

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szymam napisał:

Cześć!

Czytam, czytam, przeglądam i chyba sam już zgłupiałem. Szukam wzmacniacza do nowo budowanego domu. Salon, w którym będzie stał sprzęt będzie miał około 35m2.
Co potrzebuję do niego podłączyć?
- TV
- Xboxa (przez TV)
- gramofon
- wzmacniacz musi obsługiwać Spotify i AirPlay/Chromecast
Wydaje mi się, że z wymagań to bardziej pasuje tu wzmacniacz wielokanałowy kina domowego. Niestety, rozstawianie głośników przestrzennych i wielokanałowość mnie w ogóle nie interesuje. Chciałbym do tego wzmacniacza dobrać parę kolumn 2.0, ewentualnie system 2.1, ale to wszystko. Niestety, wzmacniacza o w/w parametrach, żebym mógł TV, Xboxa podłączyć po HDMI i gramofon przez chinch nie znalazłem. Pomóżcie proszę! Co wybrać, czego szukać?

Budżet na całość, tj. wzmacniacz i 2 kolumny w okolicy 8000zł, jeśli będzie jakiś sztos to można go trochę nagiąć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Szymon
 

jeśli koniecznie wszystko chcesz łączyć po HDMI do wzmacniacza, a nie poprzez TV, to zobacz Nad C368 z modułami BluOS (sieciowy) oraz HDM-2. To załatwia temat. Kwestia tylko z jakimi kolumnami to spiąć. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na HDMI CEC, tj. żeby wszystkie systemy włączały się poprzez włączenie jednego z urządzeń (tak mam teraz z Xboxem i z dekoderem). A np. amplituner ze wsparciem 5.1 to overkill do 2.0?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie overkill, ale po prostu zły wybór. Oferują one gorszą jakość dźwięku, niż wzmacniacze stereo w tym samym budżecie. 

HDMI ARC obcina sporo możliwości niestety, ale warto rozważyć takie opcje jak Denon DRA-800H, wyżej wspomniany Cyrus One Cast. 

Świetną opcją byłby np. Audiolab 7000A, który ma HDMI ARC, ale funkcje sieciowe musiałbyś załatwić np. Octavio Streamem, co już jest blisko domknięcia zakładanego budżetu. 

Pozostając przy Denonie i Cyrusie spojrzałbym na kolumny takie jak Q Acoustics 3050i, Monitor Audio Bronze 500. 

Zapraszam też do naszego filmu, gdzie omawiamy kilka propozycji podłogówek do 5 tys PLN:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, szymam napisał:

A np. amplituner ze wsparciem 5.1 to overkill do 2.0?

Szkoda kasy na ampli kina, gdzie 2/3 nie wykorzystasz, a płacisz za to. Nad C368 z modułem HDM załatwia ten temat, a zagra lepiej niż ampli kina za 10 tys

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2023 o 18:27, szymam napisał:

Zależy mi na HDMI CEC, tj. żeby wszystkie systemy włączały się poprzez włączenie jednego z urządzeń (tak mam teraz z Xboxem i z dekoderem). A np. amplituner ze wsparciem 5.1 to overkill do 2.0?

No ale po co?

Po pierwsze co jeśli arc nie pyknie? To się zdarza 

Druga sprawa to wybierasz tylko przez to sprzęt znacznie gorzej grający czyt. Dra800

Albo znacznie droższy od swojego budżetu czyt. Nad 368. 

Dokupując do niego dwa moduły nie poprawiasz brzmienia tego wzmacniacza 

Fajny no ale umówmy się. 

Serio stawiasz za taką pierdołe brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr Sonido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.05.2023 o 20:05, szymam napisał:

Odnośnie umawiania się to mam taki plan, ale mam obawy, że sprzedawcy wcisną mi to co chcą, a nie to co powinni 🙂 

będąc na odsłuchu możesz zawsze poprosić o podłączenie tego co Cię interesuje i samemu ocenić czy to Ci odpowiada. Jeżeli sprzedawca będzie upierał się tylko przy swoim to nie warto z nim dyskutować i lepiej jechać w inne miejsce.

Co do amplitunera to Denon DRA-800H może być w Twoim przypadku dobrym wyborem. Najlepiej podjedź gdzieś na odsłuch i sam zdecyduj. Wybierz coś co Ci odpowiada wizualnie i cenowo, podjedź tam gdzie to mają do odsłuchu i działaj 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zdecydowanie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz to co kiedyś opisałem na ten temat. Podejdź do sprawy na spokojnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.