Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

Denafrips Klub
IGNORED

Denafrips - dyskusja ogólna na temat urządzeń tej marki


Premiumsound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy, 

Z racji tego, że z marką Denafrips mamy styczność od dłuższego czasu, pora rozpocząć dyskusję. Ostatnio wiele się dzieje w kontekście samych urządzeń, firma wypuszcza nowe produkty z okazji 12 lecia istnienia, oraz ściśle współpracuje z zarówno z Kinki jak i Jay's Audio. Czy są tutaj użytkownicy wspomnianych wyżej urządzeń? 

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się jako użytkownik DAC Pontus II. Miałem DAC Ares, który mnie oczarował swoim brzmieniem, a jednocześnie rozbudził ciekawość jak brzmią lepsze r2r, w szczególności, że w mój system domagał się przetwornika wyższej klasy. Jakość prezentacji Pontusa absolutnie mnie zachwyciła! Do tego stopnia, ze zdecydowałem się na rewolucję w torze sygnałowym systemu, tak aby DAC Denafripsa stał się jego sercem: sprzedałem odtwarzacz CD Pioneera, a w jego miejsce wszedł transport Moon 260 Dt.

 

Edytowane przez EmilioE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam Pontusa 2 i do tego transport Silent Angel m1t. Zakup w premiumsound. Pontus to dla mnie rewelacja. Wgrywałem w kwietniu nowy firmware ale wróciłem do starego, który u mnie brzmi zdecydowanie lepiej. Szczegółowo, analogowo i muzykalnie. Czasami kusi mnie taka myśl o luminie u2 mini, ale cena troche studzi apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 godzin slucham muzyki na Pontusie II na nowym firmware tj. 1.4. Ktoś już pisał na zachodnim forum i ja potwierdzam że nowy firmware jest dźwiękowo pomiędzy original em tj. 1.0 a 1.3. U mnie w moich warunkach wersja 1.4 jest przyjemniejsza niż wersja 1.3 a wydaje się mieć także sporo szczegółów i przestrzeni. Kto wie jak poslucham jeszcze z tydzień, może nie wrócę do wersji 1.0

Ktos tu jeszcze bawi się wgrywaniem firmware? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vinshineaudio.com/post/new-fpga-firmware-denafrips-pontus-dac?utm_campaign=70cd7c90-d92e-47dc-9f84-86820220d6ad&utm_source=so&utm_medium=mail&cid=76a19168-7cc5-4a3f-b568-612faec263e7

6 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Ktos tu jeszcze bawi się wgrywaniem firmware? 

Ja jutro chyba się za to zabiorę. Choć zastanawiam się, czy chce mi się cokolwiek zmieniać. Podoba mi się to, jak teraz gra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ja jutro chyba się za to zabiorę. Choć zastanawiam się, czy chce mi się cokolwiek zmieniać. Podoba mi się to, jak teraz gra 

Oryginalny firmware jest fajny, nasycony i lampowy w porownaniu do 1.3 który już idzie w szczegół przestrzen i może nawet coś w strone chłodu. Tu lepiej wychodzi oryginał 1.0

Za to najnowszy firmware wydaje się łączyć zalety obu wersji. Trzeba pograć kilka dni żeby się zdecydować. Zawsze można wrócić do preferowanej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również Pontusa 2. Po wygraniu wersji 1.3 poprawiło się wszystko, ale stracił tą swoją analogowość. Czytałem forum na stronie producenta i co niektórzy narzekali, że pojawiają się sybilanty i przesterowania. Nie zauważyłem tego u siebie. Dwa dni temu dostałem info od Alvina o wersji 1.4 i postanowiłem wrzucić do mojego Pontusa. Dlaczego? Przed obawami, że może te przypadłości przesterów pokażą się i u mnie. Wersja 1.4 przewraca analogowy charakter Pontusa i pozostawia z wersji 1.3 większą szczegółowość i przestrzeń. W moim systemie ta wersja jest najlepsza.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja zaktualizowałem oprogramowanie. Jest nieźle. Wydaje się, że poprawie uległo "podtrzymanie" dźwięku. Dłużej wybrzmiewa a tym samym przestrzeń wydaje się głębsza. Choć wokale wydają się bliższe???   Z drugiej strony, poprzednia wersja podobała mi się z uwagi na swą neutralność. Nieważne jakiej muzyki się słucha, wszystko zabrzmi dobrze. Jeśli ktoś ma gęsto grające źródło, to poprzednia może okazać się lepszym rozwiązaniem. W każdym razie trzeba sprawdzić u siebie i zdecydować. A że zmiana oprogramowania jest procesem odwracalnym, można się pobawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham sobie wersji 1.4 i nie do końca jestem przekonany. Na pewno jest lepiej niż 1.3

Ale wydaje mi się że najwięcej czaru i magii robi u mnie 1.0 Odbywa się to jednak kosztem detali i energii która posiada 1.3 i 1.4 Z drugiej strony gdyby mi najbardziej zależało na detalach, szczegółach i energetycznych bitach nie bralbym denafripsa. 

Daje sobie jeszcze tydzień i podejmę decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem do firmware 1.0

Aby mieć większą, czystsza i klarowną scene wraz z precyzja i detalem, dokupiłem dyfuzory Vicoustic Multifuser na boczne odbicia. Udało się. Mam wszystko co powyżej, a zachowałem piękny analogowy dzwiek Denafripsa. Koniec kombinowania. Teraz się tylko pozostaje cieszyć. Mam swój ulubiony dzwiek. Tego też życzę wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.07.2023 o 23:30, Mikelas76 napisał:

Wróciłem do firmware 1.0

Aby mieć większą, czystsza i klarowną scene wraz z precyzja i detalem, dokupiłem dyfuzory Vicoustic Multifuser na boczne odbicia. Udało się. Mam wszystko co powyżej, a zachowałem piękny analogowy dzwiek Denafripsa. Koniec kombinowania. Teraz się tylko pozostaje cieszyć. Mam swój ulubiony dzwiek. Tego też życzę wam.

Czy Pontus II i Pontus 12th anniversary to ta sama wersja bo to dość niejednoznacznie na stronie jest pokazane jakby wersja PONTUS II była tą samą co PONTUS II Anniversary.
Można się pogubić
I idąc przetartą ścieżką Mikelas76 dobrze byłoby wiedzieć jaki firmware jest w najnowszych wersjach. A jeśli nie ten najlepsiejszy 😉 czyli 1.0  to czy wymagane jest nabycie płytki za ok 400 EUR aby manewrować firmwarami czy też może to jakoś ulepszyli że bez niej da się wgrywać ?
Uff sporo pytań , wybaczcie ale wszystko się nasuwa zanim wyda człowiek pieniądze i to nie małe w sumie..
Dziękuję z góry za poświęcony czas na odpowiedź i sugestię.
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek O. napisał:

czy wymagane jest nabycie płytki za ok 400 EUR

Nie trzeba nic kupowac, wgranie firmware jest odwracalne i mozesz testowac ile chcesz. Na stronie jest instrukcja. 

Najnowszy firmware byl 1.4

1.3 nie bardzo. 

Ale poczytaj dokladnie zanim cos zaczniesz robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Faktycznie , nieuważnie  przeczytałem na stronie Denafripsa. Okazuje się że w nowszych modelach jest wbudowany moduł pozwalający na wgrywanie firmwarów a jedynie w starszych modelach (ver I ) tą płytkę należy dokupić.

Orientujesz się może czy wersja "Pontus II" oraz  "Pontus II 12 th anniversary" to nazwy zamienne czy też różnią się te modele ?
Miłego dnia.

Edytowane przez Marek O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jakie są różnice między 3-ema modelami Denafrips  PONTUSA ? / z jedyneczką po 12th widzę że są nowe modele
Jakieś różnice muszą być domyślam się / To bardzo ciekawe jak są duże te zmiany skoro nadają inną numerację przy modelu .

1 Pontus II / standard
2 Pontus II 12 th
3 Pontus II 12 th.1   

 

Tu widać wyraźnie zmianę na nowsze oznaczenie:  PONTUS II  12th-1 

👇

 

 

Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dostalem wrzutke na FB, ze Denafrips za chwile wypusci swoj drugi streamer. Jesli go dopracuja, bedzie swietny transport do naszych zabawek. Na pokladzie ma juz porzadny DDC. Tak wiec w sumie dwa urzadzenia w jednym, z zasilaczem liniowym na pokladzie. Cena nie bedzie niestety niska. Cos kolo 11000zl jak nie wiecej. Ale taki lumin u2 mini kosztuje tyle sami ale ddc juz nie ma. Bardzom ciekawy. Kto wie, czy nie warto sie na niego skusić za jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.