Skocz do zawartości
IGNORED

FLAC


KRZYZAK

Rekomendowane odpowiedzi

Ślepe testy jak slepej kurze ziarno...

Proponuje zrobic slepe testy nie z materialem audio ale np. plikiem tekstowym lub np. dokumentem worda itp. Spakowac go (bezstratnie!) np rarem oraz zipem. nastpenie rozpakwoac i porowanc zawartosc do oryginalu. Wmiedzy czasie mzoenmy tez pliczki wypalac 1000 razy na plyte i z plyty na plyte kopia 1000-eczna nawwt czytac i sprawdzic co gdzie kiedy sie przeklalamalo... Ale to juz nie bedzie slepy test bo trzeba bedzie uzyc oczu...

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-742102
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakie ślepe testy chodzi? Z użycie kompresji stratnej czy bezstratnej?

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-742117
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o testy z użyciem "idealnych kopii" i oryginałów... Widziałem, że taka propozycja padała kilkukrotnie więc jestem ciekawy czy coś z tego wyszło.

I przy okazji: jakiego programu używacie do nagrywania płyt audio?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-742324
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Wątek jest dość dawny ale na pewno zawsze na czasie. Otóż sam się przekonałem, co do kopii i oryginalnej płyty- i różnica poprostu jest. W oryginale dźwięk jest cieplejszy i bardziej przyjemny. Natomiast płyta nagrana CDR nawet for audio - nie jest tym samym. Używam normalnej nagrywarki W notku Toshiba i programu Nero. choc nie wiem czy oprogramowanie może mieć tu jakiekolwiek znaczenie. Lecz z drugiej strony obronie też i mp3 bo te akurat odtwarzam z twardego dysku nagrywarki dvd lg HR200MH i przez mój wzmacniacz lampowy brzmi świetnie. Te same mp3 odtwarzane poprzez wzmacniacz tranzystorowy były takie wyostrzone nienaturalnie. I wzmacniacz lampowy (hand made lepszy od amplifona w40) świetnie je odtwarza. Natomiast kiedy słucham płyty cd z tego dvd lg i denona DCD-735 słyszę różnicę sporą w jakości odtwarzanego dźwięku. Na pierwszy rzut oka niby tak samo ale brakuje jednak tego "wybrzmienia", które daje dobre CD. Nawet tu zastanawiam się nad zmianą CD-eka mimo wszystko na jeszcze lepszynp: Denon dcd-2560. Olbrzymi plus jednak dla wzmacniacza lampowego za to złagodzenie dźwięku. No i kolumny robią swoje. MAM ESA VIVACE 3 system trójdrożny 90DB/2basy/średni/wysoki.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-742525
Udostępnij na innych stronach

>jestem ciekawy czy coś z tego wyszło.

 

To ja ci powiem co by wyszło - że rónicy nie ma.

Zakładając że płyta została nagrana prawidłowo, różnicy po prostu być *nie może*. Ile razy trzeba to powtarzać...

Ja wiem, "szkiełko i oko" itd., ale to po prostu wynika z technologii zapisu.

Voodoo, voodoo, voodoo, a kysz!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-742555
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio najczęściej korzystam z k3b (pod linuxem). Jeśli do nagrania są flaki, to przedtem wsadowo dekompresuję je do wav.

Czasem korzystam też z Nero, EAC'a (ma też wbudowaną funkcję nagrywania), zdarzyło mi się nawet nagrywać foobar'em (z APE). Można też np. najpierw Nero do obrazu i potem obraz na płytę ImgBurn'em. Nie sądzę, żeby wybór programu miał bardzo istotne znaczenie, o ile unika się tworków typu Windows Media Player, bo takim to bym nie ufał ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-743102
Udostępnij na innych stronach

Master_dYoda, 10 Kwi 2007, 11:41

 

>No niby tak, ale są ludzie na tym forum, którzy twierdzą, że różnicę słyszą. Dlatego mnie to

>ciekawi :)

 

Zdrowy rozsądek zaleca najpierw sprawdzić, czy umieją nagrywać płyty (znany mi przypadek audiofila który przegrał mi CD za pomocą Windows przechodząc prawdopodobnie mimo woli przez stratne WMA i dostawiając 2-s przerwy miedzy ścieżkami) a nastepnie sprawdzic, czy słyszą różnicę w ślepym teście.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-743113
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

do wypalania APE/FLAC itd oststnio odkryłem (dzięki PALowi55) MediaMonkey - spryciula "łyka" wszystko jak młody pelikan, konwertuje w locie, obsługuje krzaczki, więc nie trzeba bawić się w zmianę nazw i potrafi wypalać z prędkością x2.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-743263
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze niższa prędkość nagrywania generuje mniej błędów C1 i C2. Nowe płyty obsługujące większe prędkości wykazują wręcz odwrotną tendencje. Testy, jeśli ma się nagrywarkę LiteOn-a można porobić samemu programem KProbe. Jeśli dobrze pamiętam do nagrywarek Plextor-a też jest podobne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16327-flac/page/12/#findComment-744592
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.