Skocz do zawartości
IGNORED

Plexamp jako alternatywa dla ROON`a


robixx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że Plexamp wraz z Plex Media Serwer są dobrą alternatywą dla ROON`a, Volumio, Moode i innych tego typu systemów.

Na początku był Plex Media Serwer dedykowany bardziej do filmów i seriali. Od kilku lat rozwija się aplikacja Plexamp dedykowana do audio. Plexamp dostępny jest na wszystkie platformy. Zaletą Plexampa jest możliwość integracji z Tidalem i to co ma tylko Roon - możliwość integracji Tidala ze swoją biblioteką. Mogę dodać brakujące albumy z Tidala do swojej biblioteki. Można stworzyć również swój album np. z kilku singli.

Plex Media Serwer ma możliwość nieograniczonej edycji swojej biblioteki (tego Roon chyba nie posiada). Można poprawiać dopasowanie, jeśli jest kilku wykonawców o takiej samej nazwie. Można zmieniać okładki dodawać polskie opisy.

Aplikacja plexamp do niedawna była jako płatna opcja. Od niedawna jest bezpłatny w podstawowej funkcjonalności, więc można sobie popróbować. Wersja dożywotnia kosztuje ułamek tego co Roon. Jeśli komuś wystarczy Tidal w wersji hifi i brak DSP to warto spróbować. Plexamp od dawna ma to czym dopiero teraz szczyci się Roon czyli możliwość słuchania poza swoją siecią LAN, w tym android auto. Można zrobić sobie endpointa na Raspberry pi. Poniżej link do instrukcji, z której kiedyś korzystałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie wszystko co mi potrzeba mam na komputerku typu NUC. Mój NUC ma miejsce na dysk SSD M.2  i SSD. Na 128GB postawiłem system z linuxem ubuntu.  Zainstalowałem na nim Plex media serwer i Plexamp. Aplikacja plexamp działa na zasadzie odbiornik nadajnik łącząc się z serwerem Plex. Dodatkowo zaintalowałem dysk SSD 1TB na moją bibliotekę. Stary tablet z aplikacją Plexamp może robić za wyświetlacz.

Warto się zainteresować tematem Plexampa i Plex Media Serwera bo daje multum możliwości. Plex Media Serwer można zainstalować również na większości NAS`ów. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tidal connect. Plex Media Serwer musi być zainstalowany. Można go zainstalować na prawie każdym sprzęcie od windowsa po NASa.

Plexamp integruje razem muzykę z własnych plików oraz tidala. Plexamp "współpracuje" z serwerem. Widzi całą bibliotekę muzyczną. Umożliwia dodanie wybranych albumów i utworów do własnej biblioteki. 

Na tidalu nieraz zdarza się, że pod jedną nazwą jest kilku wykonawców. Plex umożliwia dodanie tylko tego co chcemy.

Plexamp umożliwia przekierowanie (wysłanie) muzyki do urządzenia na którym zainstalowany jst tzw. endpoint plexamp. Może to być inny komputer tablet, smartfon, RPI. Na androidzie i windowsie puki co nie ma bit perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś Plexa na próbę jako apkę do DAP - funkcjonalnie jest ciekawa. Dźwiękowo wg mnie szału nie ma - zarówno UAP jak i natywne aplikacje serwisów grały lepiej.
Porównywanie do Roona ma ograniczony sens - bo moim zdanie transport oparty na Plex nie będzie miał startu ani ani do Roona ani do Audirvāny czy HQPlayera.

Są jakieś nowe opcje - czy trzeba grać przez PC po USB? Roon to jednak jest soft pod streamery.

Jeśli chodzi o alternatywę dla Roon to bardzo ciekawą opcją jest jPlay IOS - który potencjalnie można używać z dowolnym serwerem i dowolnym streamerem na upnp (pewnie lepiej sprawdzić daną konfigurację). Program (apka na IPhony i iPady, działa też ponoć na wszystkim co ma M1/M2) jest dużo prostszy od Roona - ale możliwości w zakresie integracji z Tidalem i Qobuzem są podobne. Bawiłem się tym kiedyś 2 tygodnie i wrażenia miałem pozytywne. Tylko pozornie jest to coś w stylu mConnect - zarówno brzmieniowo jak i funkcjonalnie wypada dużo lepiej. Dźwiękowo wypadł u mnie nawet lepiej od Audirvāny grającej jako serwer upnp z laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plex media player i plexamp to dwa różne playery plexamp na linuxie i raspberry pi (headless) gra bitperfect do dac`a, za dekodowanie odpowiada dac. Miałem ROON`a, teraz mam plexamp i dźwiękowo jest to samo bo sygnał leci po USB do dac`a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pierwszy poważny producent wdraża plexamp w swoim streamerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z okazji black friday plex oferuje zniżkę 25% z 504 zł na 378 zł.
Powinno automatycznie doliczyć zniżkę po zalogowaniu, ew. z kodem "FUZZYFRIDAY".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
On 8/8/2023 at 5:36 PM, robixx1 said:

Uważam, że Plexamp wraz z Plex Media Serwer są dobrą alternatywą dla ROON`a, Volumio, Moode i innych tego typu systemów.

Na początku był Plex Media Serwer dedykowany bardziej do filmów i seriali. Od kilku lat rozwija się aplikacja Plexamp dedykowana do audio. Plexamp dostępny jest na wszystkie platformy. Zaletą Plexampa jest możliwość integracji z Tidalem i to co ma tylko Roon - możliwość integracji Tidala ze swoją biblioteką. Mogę dodać brakujące albumy z Tidala do swojej biblioteki. Można stworzyć również swój album np. z kilku singli.

Plex Media Serwer ma możliwość nieograniczonej edycji swojej biblioteki (tego Roon chyba nie posiada). Można poprawiać dopasowanie, jeśli jest kilku wykonawców o takiej samej nazwie. Można zmieniać okładki dodawać polskie opisy.

Aplikacja plexamp do niedawna była jako płatna opcja. Od niedawna jest bezpłatny w podstawowej funkcjonalności, więc można sobie popróbować. Wersja dożywotnia kosztuje ułamek tego co Roon. Jeśli komuś wystarczy Tidal w wersji hifi i brak DSP to warto spróbować. Plexamp od dawna ma to czym dopiero teraz szczyci się Roon czyli możliwość słuchania poza swoją siecią LAN, w tym android auto. Można zrobić sobie endpointa na Raspberry pi. Poniżej link do instrukcji, z której kiedyś korzystałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie wszystko co mi potrzeba mam na komputerku typu NUC. Mój NUC ma miejsce na dysk SSD M.2  i SSD. Na 128GB postawiłem system z linuxem ubuntu.  Zainstalowałem na nim Plex media serwer i Plexamp. Aplikacja plexamp działa na zasadzie odbiornik nadajnik łącząc się z serwerem Plex. Dodatkowo zaintalowałem dysk SSD 1TB na moją bibliotekę. Stary tablet z aplikacją Plexamp może robić za wyświetlacz.

Warto się zainteresować tematem Plexampa i Plex Media Serwera bo daje multum możliwości. Plex Media Serwer można zainstalować również na większości NAS`ów. 

 

Ktos sie może orientuje jak w tym ich software podłaczyc USB DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym innym. Wybierasz odpowiednie wyjście w programie plexamp. U siebie testowałem na DACu z wejściem USB w Rotelu ra 1592 mk2. Bit Perfect działa na linuxie  (np. ubuntu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się bardzo ciekawa opcja, sam właśnie testuję to rozwiązanie, nie jestem fanem plex'a ale plexamp na pierwszy rzut oka działa naprawdę dobrze.
 

W dniu 13.08.2023 o 10:00, rambo54 napisał:

Dzwiek - kaplica 😞

Mozesz rozwinąć ? albo ty, albo ja czegoś nie rozumiemy... chyba  że wchodzimy na obszar wpływu software'u na brzmienie, jesli tak, to ja się wypisuję z tej polemiki,
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 20:08, jeremy napisał:

Zgodzę się bardzo ciekawa opcja, sam właśnie testuję to rozwiązanie, nie jestem fanem plex'a ale plexamp na pierwszy rzut oka działa naprawdę dobrze.
 

Mozesz rozwinąć ? albo ty, albo ja czegoś nie rozumiemy... chyba  że wchodzimy na obszar wpływu software'u na brzmienie, jesli tak, to ja się wypisuję z tej polemiki,
Pozdrawiam.

Jeśli nie słyszysz tej różnicy, warto sprawdzić swój słuch lub tor odtwarzania. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropieee XL oferuje plexamp na RPI bez żadnych kombinacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.