Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 5000zł Airplay+Phono+HDMI ARC


audiofilman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 
Poszukuje wzmacniacza uniwersalnego, przyszłościowego na kolejne parę lat z następującymi funkcjonalnościami:
- chciałbym podpiąć do niego Gramofon

- fajnie jakbym mógł odtwarzać muzykę przez spotify czy via airplay z iPhone,

- narazie mam stary TV, ale będę wymieniał i fajnie jakbym mógł podpiąć pod HDMI ARC, ewentualnie może się da w nowych TV wysyłać dźwięk via WIFi do takiego wzmacniacza, więc too nie jest must have,

- jakby był pilot, to super opcja, żeby za każdym razem nie podchodzić włączać/wyłączać,

Sprzęt będzie stał w salonie koło TV. Obecne głośniki to Usher S-520. W przyszłości planuje Audio Physic Classic 3 ewentualnie ATM SCM7. 

Co do dźwięku. Kiedyś słuchałem z Luxmana L-510 i L-530, Kenwooda KA-747 .

Na czym mi zależy? Im mniej kabli tym lepiej. Będę chciał podłączyć Gramofon i Cd player. Najważniejsza z tego wszystkiego to jakość dźwięku. 

Sprzęt może być nowy, ale jak da radę w tej cenie coś lepszego to może być używany.

 

Dziękuję za wszystkie porady!
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, HDMI ARC jest sporym ograniczeniem niestety. Jedynym pełnym all-in-one jest SVS Prime Wireless Pro Soundbase, ale do niego będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego. 

Na pewno opcją godną sprawdzenia jest Audiolab 7000A, do którego bedziesz jednak potrzebował odtwarzacza sieciowego. Prosty WiiM Mini po optyku moim zdaniem jednak załatwi sprawę, ale jest to powyżej budżetu. Zapraszam do naszego filmu o tych sprzętach:

Dobrze jednak by było zrezygnować z HDMI ARC, by maksymalnie zwiększyć opcje - na ten moment wiele ich nie ma, wyżej można dopisać Cambridge Evo 75. Podłączenie do TV możesz zawsze zrealizować optykiem. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Q21 said:

Cześć, HDMI ARC jest sporym ograniczeniem niestety. Jedynym pełnym all-in-one jest SVS Prime Wireless Pro Soundbase, ale do niego będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego. 

Na pewno opcją godną sprawdzenia jest Audiolab 7000A, do którego bedziesz jednak potrzebował odtwarzacza sieciowego. Prosty WiiM Mini po optyku moim zdaniem jednak załatwi sprawę, ale jest to powyżej budżetu. Zapraszam do naszego filmu o tych sprzętach:

Dobrze jednak by było zrezygnować z HDMI ARC, by maksymalnie zwiększyć opcje - na ten moment wiele ich nie ma, wyżej można dopisać Cambridge Evo 75. Podłączenie do TV możesz zawsze zrealizować optykiem. 

Cześć. Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli jest opcja podpięcia optykiem, to mogę zrezygnować z HDMI ARC bez problemu. Nie znam się na Tv za bardzo, więc dziękuję za wyjaśnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel Röst z rynku wtórnego + przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box S2, Musical Fidelity V90 LPS lub Cambridge Audio Solo 

Gdybyś upierał się przy nowym urządzeniu to Cyrus One Cast wydaje się idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofilman napisał:

Sprzęt może być nowy, ale jak da radę w tej cenie coś lepszego to może być używany.

Przede wszystkim używany. Daj sobie spokój z wszystkomającymi zabawkami z tego segmentu cenowego. Chyba, że jakość dźwięku nie jest priorytetem (ale wtedy odpuść sobie głośniki typu ATC, o których wspominasz). Najpierw dobry wzmacniacz a do niego dokup przetwornik. I to by było optymalne rozwiązanie. Z nowych dorzuć trochę do puli i wynegocjuj dobrą cenę na Primare I15. Bardzo fajny wzmacniacz z dużymi możliwościami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Tal said:

Hegel Röst z rynku wtórnego + przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box S2, Musical Fidelity V90 LPS lub Cambridge Audio Solo 

Gdybyś upierał się przy nowym urządzeniu to Cyrus One Cast wydaje się idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To trochę dużo urządzeń. Priorytetem jest dla mnie jedno urządzenie. Zwłaszcza, że do tego dojdzie transport CD albo odtwarzacz CD, gdzieś mi leży 777es więc chciałbym go wykorzystać. 
Podoba mi się opcja tego Cyrusa i Audiolab 7000a. Chciałbym mieć jednak Phono we wzmacniaczu i możliwość podłączenia telefonu/laptopa po BT w razie jakby odwiedzający chciał posłuchać swojej muzyki bez zbędnej zabawy i żeby sterowanie odbywało się z poziomu telefonu/laptopa wtedy.
Zawszę do 7000a mogę dokupić streamer, ale i tak wolałbym nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofilman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7000A ma Bluetooth, ale streamer z np. Tidalem Hi-Fi to zawsze wyższa jakość.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to wszystko w jednym urządzeniu to faktycznie zamykasz sobie kompletnie drogę. Jeśli takie urządzenie znajdziesz to będzie ono drogie nieproporcjonalne do swoich możliwości nie mówiąc o kompletnie zestawieniu go z twoimi kolumnami.

Zewnętrzny przed wzmacniacz gramofonowy da ci dużo lepszy efekt a wcale nie musisz wydawać na niego fortuny. 

Funkcje sieciowe zapewni tani wiim. Na poziomie wyższym niż to co masz wbudowane w gotowe tego typu urządzenia.

Więc tak naprawdę szukaj wzmacniacza z wejściem optycznym i to wszystko

Arcam sa20, wspomniane audiolaby, denon pma1700. Jest tego sporo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Piotr Sonido said:

Jeśli chcesz to wszystko w jednym urządzeniu to faktycznie zamykasz sobie kompletnie drogę. Jeśli takie urządzenie znajdziesz to będzie ono drogie nieproporcjonalne do swoich możliwości nie mówiąc o kompletnie zestawieniu go z twoimi kolumnami.

Zewnętrzny przed wzmacniacz gramofonowy da ci dużo lepszy efekt a wcale nie musisz wydawać na niego fortuny. 

Funkcje sieciowe zapewni tani wiim. Na poziomie wyższym niż to co masz wbudowane w gotowe tego typu urządzenia.

Więc tak naprawdę szukaj wzmacniacza z wejściem optycznym i to wszystko

Arcam sa20, wspomniane audiolaby, denon pma1700. Jest tego sporo

Widzę, że Wiim trochę załatwia sprawę funkcji sieciowych. Jest to jakaś opcja. Co do kolumn, obecnie mam te Usherki i grają ok, ale tak jak pisałem, chcę mieć wzmacniacz przyszłościowy, właśnie jakbym zmienił kolumny na coś innego. 
Priorytetem jest dźwięk. Teraz gram w salonie. Gdzie potrzebuje TV, spotify, gramofon. Natomiast planuje osobne pomieszczenie już do słuchania tylko muzyki, dlatego zależy mi na tym, aby w razie czego to przenieść, zwłaszcza wzmacniacz/gramofon/CD. Żebym od zera nie musiał wszystkiego budować. 

Dziękuje za porady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, audiofilman napisał:

Widzę, że Wiim trochę załatwia sprawę funkcji sieciowych. Jest to jakaś opcja. Co do kolumn, obecnie mam te Usherki i grają ok, ale tak jak pisałem, chcę mieć wzmacniacz przyszłościowy, właśnie jakbym zmienił kolumny na coś innego. 
Priorytetem jest dźwięk. Teraz gram w salonie. Gdzie potrzebuje TV, spotify, gramofon. Natomiast planuje osobne pomieszczenie już do słuchania tylko muzyki, dlatego zależy mi na tym, aby w razie czego to przenieść, zwłaszcza wzmacniacz/gramofon/CD. Żebym od zera nie musiał wszystkiego budować. 

Dziękuje za porady. 

No to tym bardziej jeżeli w tym momencie nie wiesz jakie kolumny będziesz miał w przyszłości To nie możesz się zamykać do wyboru jednego tylko wzmacniacza. 

Jeśli będziesz miał pomieszczenie dedykowane do muzyki to też nie rozumiem z czego wynika konieczność posiadania wszystkiego w jednym. Jak masz osobne elementy to i gra to lepiej i masz większe możliwości manewru.

Ja bym tak naprawdę zaczął od wymiany kolumn a potem do nich dobierał wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Piotr Sonido said:

No to tym bardziej jeżeli w tym momencie nie wiesz jakie kolumny będziesz miał w przyszłości To nie możesz się zamykać do wyboru jednego tylko wzmacniacza. 

Jeśli będziesz miał pomieszczenie dedykowane do muzyki to też nie rozumiem z czego wynika konieczność posiadania wszystkiego w jednym. Jak masz osobne elementy to i gra to lepiej i masz większe możliwości manewru.

Ja bym tak naprawdę zaczął od wymiany kolumn a potem do nich dobierał wzmacniacz

Problem w tym, że obecne pomieszczenie nie pozwala na jakieś lepsze kolumny. Jest po prostu za małe, dużo w nim rzeczy i słaba akustyka(połączenie z kuchnią). Do tego nie mogę sobie pozwolić na wysunięcie kolumn mocno od ściany w którąś stronę, dlatego te Usherki obecnie się sprawdzają. Dlatego też nie chcę ich zmieniać, dopóki nie będę mieć pokoju właściwego, gdzie je odsłucham i najwyżej zwrócę, jak nie przypasują. 
Obecnie największy problem, to że stary wzmak już siada i wieczy problem z przełączaniem źródeł + dużo kabli. 
Dlatego szukam czegoś tak jak pisałem z Phono, Airplay/spotify(tu rozwiązaniem jest Wiim tak jak pisałeś), Pilot, podpięcie pod TV(tu rozwiązaniem jest optyk, czego nie widziałem :D). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofilman napisał:

Problem w tym, że obecne pomieszczenie nie pozwala na jakieś lepsze kolumny. Jest po prostu za małe, dużo w nim rzeczy i słaba akustyka(połączenie z kuchnią). Do tego nie mogę sobie pozwolić na wysunięcie kolumn mocno od ściany w którąś stronę, dlatego te Usherki obecnie się sprawdzają. Dlatego też nie chcę ich zmieniać, dopóki nie będę mieć pokoju właściwego, gdzie je odsłucham i najwyżej zwrócę, jak nie przypasują. 
Obecnie największy problem, to że stary wzmak już siada i wieczy problem z przełączaniem źródeł + dużo kabli. 
Dlatego szukam czegoś tak jak pisałem z Phono, Airplay/spotify(tu rozwiązaniem jest Wiim tak jak pisałeś), Pilot, podpięcie pod TV(tu rozwiązaniem jest optyk, czego nie widziałem :D). 

No spoko ja to rozumiem.

Próbuję ci tylko wytłumaczyć że teraz wybierając jeden konkretny model wzmacniacza który spełnia twoje funkcje zamyka ci poniekąd drogę do wielu kolumn w przyszłości.

Łatwiej jest bowiem wybierać na odwrót. 

Chyba że będzie to coś co grałoby zbliżonym dźwiękiem do obecnych usherow. 

Ale mimo wszystko zostaw all on one. Tego typu urządzenia najszybciej tracą na wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Piotr Sonido said:

No spoko ja to rozumiem.

Próbuję ci tylko wytłumaczyć że teraz wybierając jeden konkretny model wzmacniacza który spełnia twoje funkcje zamyka ci poniekąd drogę do wielu kolumn w przyszłości.

Łatwiej jest bowiem wybierać na odwrót. 

Chyba że będzie to coś co grałoby zbliżonym dźwiękiem do obecnych usherow. 

Ale mimo wszystko zostaw all on one. Tego typu urządzenia najszybciej tracą na wartości

Ok, czaje. W takiem razie co byś polecił za urządzenia z Phono/2xoptyk/Pilot?
Mogą być używane i nawet coś starszego jeżeli mają oferować wyższy poziom grania i mieć zapas pod nowe kolumny w przestrzeni wymiany do roku czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Rozmawiałem ze znajomym, który trochę siedzi w sprzętach audio i polecił mi, żebym zakupił jednak coś zintegrowanego do tego co mam. Dopiero jak będę robił pokój właściwy, to wtedy już na spokojnie kupić dobry wzmacniacz analogowy i kolumny.

Tak więc to jego propozycje:

- Emotiva BasX TA1

- Denon PMA-900HNE

- Cambridge Audio CXA81.
 

Poczytałem trochę oo tych wzmakach i wydają się być ciekawe, natomiast, czy ktoś miał z nimi doświadczenie i może któryś polecić, albo urządzenia podobne(lepiej grające) w tym budżecie? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, audiofilman napisał:

Więc tak. Rozmawiałem ze znajomym, który trochę siedzi w sprzętach audio i polecił mi, żebym zakupił jednak coś zintegrowanego do tego co mam. Dopiero jak będę robił pokój właściwy, to wtedy już na spokojnie kupić dobry wzmacniacz analogowy i kolumny.

Tak więc to jego propozycje:

- Emotiva BasX TA1

- Denon PMA-900HNE

- Cambridge Audio CXA81.
 

Poczytałem trochę oo tych wzmakach i wydają się być ciekawe, natomiast, czy ktoś miał z nimi doświadczenie i może któryś polecić, albo urządzenia podobne(lepiej grające) w tym budżecie? 

 

Każdy z nich gra trochę inaczej dodatkowo Denon ma funkcję sieciowe.

Nie jest to jego duży atut ale jednak.

Natomiast z tych modeli moim zdaniem zdecydowanie naprzód wysuwa się CXA81

Faktycznie sprawdź jeszcze Cyrus cast to dobre urządzenie, arcama sa20 chodź ten ma jednego optyka. Roksan attessa.

Z Denona wolał bym starszy a wyższy model pma1600ne na przykład.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. Obecnie mam dylemat Yamaha A-S1000 vs Cambridge CXA81. Ewentualnie Yamaha S700. Dużym plusem tej Yamahy, że mógłbym ją potem użyć. Minusem brak wejść cyfrowych, ale Wiima czy TV mógłbym popiąć zawsze RCA.

Co myślicie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pogłębię ten dylemat, bo kupując choćby:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz też wejście optyczne - do TV plus cyfrowe coax w zapasie.

Moc i barwa wystarczy do nieco poważniejszych niż te maluchy,

a jest też mocniejszy 701 również z DAC ... a i wiima też podepniesz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge i Yamaha w zestawieniu z S-520 zagra chudo, sterylnie i jaskrawo... 

Do tych Usher szukaj lepiej coś w stylu Vincenta, Xindaka, Atolla czy Musical Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Tal said:

Cambridge i Yamaha w zestawieniu z S-520 zagra chudo, sterylnie i jaskrawo... 

Do tych Usher szukaj lepiej coś w stylu Vincenta, Xindaka, Atolla czy Musical Fidelity.

Aż tak źle będzie? Przecież to nie byle jaki sprzęt jednak. 
Z tych ci podałeś na jakie modele patrzeć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Atolla IN80 oraz IN80, Vincent SV-500, a Musical to M3si. 🙂 Bardzo fajne opcje. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, audiofilman napisał:

Aż tak źle będzie? Przecież to nie byle jaki sprzęt jednak. 
Z tych ci podałeś na jakie modele patrzeć? 

Owszem nie byle jakie jednak z charakterem jaki prezentują będą moim zdaniem kiepskim połączeniem z S-520. Mając do wydania 5k co jest już bardzo fajną sumą za którą można nabyć już dobre wzmacniacze rozważyłbym któryś z poniższych z naciskiem na Musical Fidelity i Vincenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Yamaha 701 - z lekkim ociepleniem, tym bardziej, że plan przewiduje

w pewnej perspektywie wymianę Usherków na coś innego.

Nie wiem, czy równie miniaturowego, czy choćby wielkości R200 Polka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, Tal said:

Owszem nie byle jakie jednak z charakterem jaki prezentują będą moim zdaniem kiepskim połączeniem z S-520. Mając do wydania 5k co jest już bardzo fajną sumą za którą można nabyć już dobre wzmacniacze rozważyłbym któryś z poniższych z naciskiem na Musical Fidelity i Vincenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słyszałem, że MF’y i Vincenty bywały awaryjne i trzeba liczyć się z naprawami. Polepszyło się to już? Xindaka bym odpuścił. Nie znam tej firmy a cena spora. W tej cenie najchętniej dual mono jeżeli jest szansa.  Co powiesz na dołożenie do tego zestawienia Elecrocompaniet ECI 1? Trochę wiekowy sprzęt jednak. 
Granie na jakim mi zależy to dobre stereo bez podkręcania jakiś konkretnych pasm. Bas kontrolowany, szeroki, ale nie mocno punktowy. Góra z kolorem ale bez sybilantów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofilman
text bug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofilman napisał:

Słyszałem, że MF’y i Vincenty bywamy awaryjne i trzeba liczyć się z naprawami. Polepszyło się to już? Xindaka bym odpuścił. Nie znam tej firmy a cena spora. W tej cenie najchętniej dual mono jeżeli jest szansa.  Co powiesz na dołożenie do tego zestawienia Elecrocompaniet ECI 1? Trochę wiekowy sprzęt jednak. 
Granie na jakim mi zależy to dobre stereo bez podkręcania jakiś konkretnych pasm. Bas kontrolowany, szeroki, ale nie mocno punktowy. Góra z kolorem ale bez sybilantów. 

Zaproponowane przeze mnie wzmacniacze szczególnie MF i Vincent to stosunkowo młode wzmacniacze dlatego o jakąkolwiek awarie raczej trudno poza tym są to mimo wszystko najwyższe modele w swoich latach więc jakość jest proporcjonalna w hierarchii konkretnego producenta. Electrocompaniet to zacna marka i ceniona wśród audiofilów jednak ECI-1 to jak piszesz już wiekowy sprzęt więc różnie może być z jego stanem. Nie ryzykowałbym jednak tylu pieniędzy i odpuścił jego zakup. Jeśli upierasz się przy konstrukcji dual-mono to jedynym wzmacniaczem tak zbudowanym jest MF A300 którego uważam za bardzo dobrego partnera dla Twoich monitorów. Świetnie wyposażoną konstrukcją dual-mono jest też NAD M3 którego sam posiadam i którego również Ci polecam ze względu na jakość wykonania jak i brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Tal said:

Zaproponowane przeze mnie wzmacniacze szczególnie MF i Vincent to stosunkowo młode wzmacniacze dlatego o jakąkolwiek awarie raczej trudno poza tym są to mimo wszystko najwyższe modele w swoich latach więc jakość jest proporcjonalna w hierarchii konkretnego producenta. Electrocompaniet to zacna marka i ceniona wśród audiofilów jednak ECI-1 to jak piszesz już wiekowy sprzęt więc różnie może być z jego stanem. Nie ryzykowałbym jednak tylu pieniędzy i odpuścił jego zakup. Jeśli upierasz się przy konstrukcji dual-mono to jedynym wzmacniaczem tak zbudowanym jest MF A300 którego uważam za bardzo dobrego partnera dla Twoich monitorów. Świetnie wyposażoną konstrukcją dual-mono jest też NAD M3 którego sam posiadam i którego również Ci polecam ze względu na jakość wykonania jak i brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Spodobały mi się opinie i recenzje odnośnie Atolli. Natomiast nigdy nie miałem okazji posłuchać. Czy opcja Atoll IN80SE lub IN100SE będzie dobra na próbę? Jak mi siądzie, to pewnie pomyślę o czy nie spróbować MF A300/M6i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofilman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audiofilman napisał:

Spodobały mi się opinie i recenzje odnośnie MF-ów. Natomiast nigdy nie miałem okazji posłuchać. Czy opcja MF IN80SE lub IN100SE będzie dobra na próbę? Jak mi siądzie, to pewnie pomyślę o A300/M6i.

Określ się bo piszesz o MF ale pytasz o wzmacniacze Atolla (IN80SE, IN100SE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Tal said:

Określ się bo piszesz o MF ale pytasz o wzmacniacze Atolla (IN80SE, IN100SE).

Poprawiłem już wcześniej, źle napisałem. Chodziło oczywiście o Atolle. A później, że spróbowałbym MF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll to dobre towarzystwo dla uszatków jednak ze wskazaniem na IN100SE. W razie niezadowolenia z ewentualną odsprzedażą nie powinieneś mieć problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim jednak się ostatecznie zdecydujesz na zakup Atolla proponuję porozmawiać w razie ewentualnego wypożyczenia z jednym z salonów. Jako alternatywę możesz też rozważyć i wypożyczyć jeszcze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.