Skocz do zawartości
IGNORED

Wyciszenie


JazzmanX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, 

Jestem tutaj nowy, więc zacznę od początku. Mieszkam w kamienicy. Kilka dni temu odkupiłem zestaw stereo od swojego brata no i się zaczęło... To mój pierwszy zestaw stereo. Włączyłem cd i po kilkunastu minutach Policja puka do moich drzwi. Ktoś zgłosił, że było za głośno. Na szczescie mnie po uczyli a nie ukarali mandatem. Powiem, że nie słuchałem głośno wg mojego odczucia. Wskaźnik głośności był na godzinie 9 wzmacniacza Marantz pm 8006. Dlatego pytanie: czy jeśli bym wyciszył sufit za pomocna podwieszanego sufitu wraz z welna, do tego wyciszył ściany w całym pokoju to jest szansa, że sluchajac muzyki na "godzinie 9" to dzwiek nie przedostawać bym się wyżej... Czy to marzenie ściętej głowy i jedyne wyjście to sprzedaż zestawu stereo i zakup słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! 

Z ciekawości spytam ,o jakiej porze miało miejsce całe to zajście z interwencją Policji ?

Jaki był powód interwencji ?

17 godzin temu, JazzmanX napisał:

Ktoś zgłosił,

Wracając do meritum problemu.Najpierw trzeba zlokalizować ktosia ,gdyż nie wiesz ,komu przeszkadzasz.Komuś z dołu,góry ew. na tej samej kondygnacji ?

Na pewno zabiegi wytłumiania o jakich piszesz dają pewne efekty ,ale niestety małe i na pewno nie rozwiążą problemu.

Na początek proponuję :

- słuchanie muzyki w porze dziennej  ( rano tak od 8-9 do powiedzmy 20 -tej wieczorem,potem dobrze jest ściszyć albo przerzucić się na słuchawki)

- słuchając muzykę zamykaj okna 

Może na początek tyle .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baltfan napisał:

Jaki był powód interwencji ?

art. 51 KW

1 godzinę temu, baltfan napisał:

- słuchanie muzyki w porze dziennej  ( rano tak od 8-9 do powiedzmy 20 -tej wieczorem,potem dobrze jest ściszyć albo przerzucić się na słuchawki)

Ja słucham przede wszystkim wieczorem i w nocy. Ale ja lubię słuchać po cichu. W ciągu dnia na normalnym poziomie głośności a w nocy po cichu.

Niemniej czeka mnie inwestycja w warstwę wełny mineralnej i płytę gk na ścianę od strony sąsiadów. Choć tu z myślą o własnym komforcie akustycznym niż z myślą o nich 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek7 napisał:

art. 51 KW

No właśnie jestem ciekawy,czy to było w dzień czy w nocy 🙂

Zazwyczaj dzienne słuchanie jest tolerowane przez sąsiadów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej czeka mnie inwestycja w warstwę wełny mineralnej i płytę gk na ścianę od strony sąsiadów

Jesli sciany, sufity, podlogi sa laczone bez izolacji, to za wiele to nie pomoze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baltfan napisał:

Witaj ! 

Z ciekawości spytam ,o jakiej porze miało miejsce całe to zajście z interwencją Policji ?

Jaki był powód interwencji ?

Wracając do meritum problemu.Najpierw trzeba zlokalizować ktosia ,gdyż nie wiesz ,komu przeszkadzasz.Komuś z dołu,góry ew. na tej samej kondygnacji ?

Na pewno zabiegi wytłumiania o jakich piszesz dają pewne efekty ,ale niestety małe i na pewno nie rozwiążą problemu.

Na początek proponuję :

- słuchanie muzyki w porze dziennej  ( rano tak od 8-9 do powiedzmy 20 -tej wieczorem,potem dobrze jest ściszyć albo przerzucić się na słuchawki)

- słuchając muzykę zamykaj okna 

Może na początek tyle .

 

Po 14 godzinie. Dowiedziałem się że nie ma znaczenia czy jest tzw cisza nocna, bo w ciągu dnia czyli od 6do22 też można komuś zagłuszyć spokoj... Nawet rozmawiałem na ten temat z radca prawnym i tutaj Policja ma rację 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

Jesli sciany, sufity, podlogi sa laczone bez izolacji, to za wiele to nie pomoze

Wiem, że nie rozwiąże to wszystkich problemów. Zrobię tyle, ile się da

4 godziny temu, baltfan napisał:

No właśnie jestem ciekawy,czy to było w dzień czy w nocy 🙂

To nie ma znaczenia. Zwyczajowo przyjęty przedział czasowy 22-6 nie ma jakiegokolwiek oparcia w przepisach prawnych 

4 godziny temu, baltfan napisał:

Zazwyczaj dzienne słuchanie jest tolerowane przez sąsiadów.

Chyba, że ktoś pracuje w nocy a śpi w dzień, ma chore dziecko lub po prostu chce odpocząć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JazzmanX napisał:

Po 14 godzinie

Nie jestem zaskoczony,gdyż ludzie mają coraz większą świadomość swoich praw.

Nie będzie ci łatwo,gdyż trafiłeś na zdecydowanych sąsiadów.Nie odpuszczą.

Najpierw ustal ,komu przeszkadzasz.Potem trzeba podjąć decyzję jak głęboko ingerujesz w architekturę pomieszczenia odsłuchowego.

Czasami pomaga też dialog ,ale rzadko daje efekt pozytywny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2023 o 22:28, piotrek7 napisał:

Wiem, że nie rozwiąże to wszystkich problemów. Zrobię tyle, ile się da

 

W dniu 17.09.2023 o 22:12, JazzmanX napisał:

Dlatego pytanie: czy jeśli bym wyciszył sufit za pomocna podwieszanego sufitu wraz z welna, do tego wyciszył ściany w całym pokoju to jest szansa, że sluchajac muzyki na "godzinie 9" to dzwiek nie przedostawać bym się wyżej

Dla zainteresowanych... Polecam oba filmiki i sekcję komentarzy ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/17/2023 at 10:12 PM, JazzmanX said:

Dobry wieczór, 

Jestem tutaj nowy, więc zacznę od początku. Mieszkam w kamienicy. Kilka dni temu odkupiłem zestaw stereo od swojego brata no i się zaczęło... To mój pierwszy zestaw stereo. Włączyłem cd i po kilkunastu minutach Policja puka do moich drzwi. Ktoś zgłosił, że było za głośno. Na szczescie mnie po uczyli a nie ukarali mandatem. Powiem, że nie słuchałem głośno wg mojego odczucia. Wskaźnik głośności był na godzinie 9 wzmacniacza Marantz pm 8006. Dlatego pytanie: czy jeśli bym wyciszył sufit za pomocna podwieszanego sufitu wraz z welna, do tego wyciszył ściany w całym pokoju to jest szansa, że sluchajac muzyki na "godzinie 9" to dzwiek nie przedostawać bym się wyżej... Czy to marzenie ściętej głowy i jedyne wyjście to sprzedaż zestawu stereo i zakup słuchawek.

Nie klei mi sie ta historia, czemu? Tak po prostu ktos bez uprzedzeń naslal na Ciebie policje w bialy dzien? Nie bylo wczesniej ostrzezen? Pukania? Listow? Podrzucania zdechlych myszy? To sie nazywa tez nekanie w 2 strone, jeszcze bardziej szkodliwe niz te w Twoim wykonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2023 o 18:09, GT napisał:

Tak po prostu

Nie znamy wielu szczegółów tej historii .Np. od kiedy JazzmanX mieszka w tej kamienicy .Może jest tam nowy i nie zna sąsiadów,którzy mieli wcześniej problemy z melomanami i działają teraz szybko i zdecydowanie.

Jak wygląda aktualnie sytuacja ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JazzmanX jak to taki duży problem, może warto pomyśleć o przejściu na dobry zestaw słuchawkowy, akustyka odpada, a dodatkowo będziesz mógł słuchać głośno jak Ci się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Prewwit napisał:

zestaw słuchawkowy,

Faktycznie jest to doskonałe rozwiązanie.W dzisiejszych czasach wystarcza dobry DAP i słuchawki .

Moim zdaniem,zestaw słuchawkowy nie daje takiego odbioru muzyki jak zestaw głośnikowy.

Dlatego warto  powalczyć z izolacją i akustyką ,żeby mieć frajdę ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też na jakie poziomy głośności nas zadowalają, bo może być taki że danie wełny czy innych materiałów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na sufity, ściany, podłogę plus danie solidnych szczennych drzwi to będzie za mało, a poniesie się potężne koszty. Pytanie ile dB w pokoju satysfakcjonuje? Dodatkowo jak muza z nisko schodzącym basem to dodatkowy problem.

Też wolę słuchać na kolumnach, ale z raci tego że też mieszkam w budynku wielorodzinnym, jak chcę posłuchać na poziomach bardzo głośnych, co zdarza się rzadko, ale czasami najdzie chęć🙂 lub w nocy po 22 trochę głośniej to zakładam słuchawki na uszy i jest gites.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Prewwit napisał:

Kwestia też na jakie poziomy głośności nas zadowalają, bo może być taki że danie wełny czy innych materiałów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na sufity, ściany, podłogę plus danie solidnych szczennych drzwi to będzie za mało, a poniesie się potężne koszty. Pytanie ile dB w pokoju satysfakcjonuje? Dodatkowo jak muza z nisko schodzącym basem to dodatkowy problem.

Też wolę słuchać na kolumnach, ale z raci tego że też mieszkam w budynku wielorodzinnym, jak chcę posłuchać na poziomach bardzo głośnych, co zdarza się rzadko, ale czasami najdzie chęć🙂 lub w nocy po 22 trochę głośniej to zakładam słuchawki na uszy i jest gites.

Bardzo przydatny link wstawiłeś👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.09.2023 o 21:14, JazzmanX napisał:

Po 14 godzinie. Dowiedziałem się że nie ma znaczenia czy jest tzw cisza nocna, bo w ciągu dnia czyli od 6do22 też można komuś zagłuszyć spokoj... Nawet rozmawiałem na ten temat z radca prawnym i tutaj Policja ma rację 

Zmień prawnika, od 6 do 20 możesz nawalać bez litości, z dobrym prawnikiem do 22.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.