Skocz do zawartości
IGNORED

Vincent sv-237 czy Marantz 40n


azimut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup wzmacniacza w budżecie ok. 10k zł za nowy sprzęt.

Słucham każdego rodzaju muzyki oprócz disco i rapu. 

Będzie podłączony do kolumn Triangle Esprit Gaia EZ w pokoju ok. 30 m2. Wcześniej miałem do nich podpięty Musical Fidelity ms5 + Bluesound Node 2i i byłem bardzo zadowolony z tego połączenia. Jeszcze wcześniej testowałem z nimi Cambridge Audio, Marantz 6005, BC Acoustic. W końcu z Musical Fidelity zostałem na dłużej. Ale po kilku latach w związku z przeprowadzkami i td. musiałem go sprzedać. Teraz znowu wracam do słuchania muzyki, więc musze kupić wzmacniacz. 

Na razie skłaniam się do dwóch modeli - jak w tytule. Z opisów, testów, charakterystyk i td. raczej będzie to brzmienie w moim typie. Oczywiście i tak pójdę na odsłuch albo wypożyczę do domu przed zakupem. Ale czy ktoś z was miał do czynienia z tymi sprzętami i jest w stanie powiedzieć coś dobrego albo złego na ich temat? 

Jak sądzicie, lepiej kupić "goły" wzmacniacz czy już iść zgodnie z duchem czasu i nie bać się kombajnów? Ogólnie pasuje mi że Marantz 40n ma odtwarzacz sieciowy i wejście HDMI do podłączenia telewizora (co daje lepszą jakość dźwięku z TV niż po optyku). Tylko się obawiam czy "goły" wzmacniacz w tej samej cenie co kombajn nie będzie o klasę lepszy jeśli chodzi o dźwięk. Co tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mimo wszystko bardzo inne wzmacniacze. Marantz jest bardziej nastawiony na analityczne brzmienie, a Vincent 237 jest spokojniejszym, ocieplonym wzmakiem. Szukając detaliczności z podobnym stylem, ale mniejszą masą w brzmieniu, to warto rozważyć model SV-228.

HDMI ARC oczywiście jest dużą zaletą, a HEOS ma swoich fanów i wrogów. Jeśli jest to dość istotna kwestia, to spojrzałbym w stronę np. NuPrime Omnia WR-2, który jest streamerem, ale może działać również jako DAC. 

Do TV jednak w większości sytuacji starczy optyk, a tu warto spojrzeć na Rega Elicit MK5. 

Zachęcam do obejrzenia naszego filmu, gdzie omawiamy właśnie kilka z tych opcji, w tym Twojego poprzedniego Musicala 🙂 Komplet sprzętów znajduje się także w naszym salonie, więc gorąco zapraszam do wizyty i kontaktu. Jako forumowicz możesz również liczyć na atrakcyjny rabat. 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem już wcześniej. Dobra robota.

Nie zależy mi na analitycznym brzmieniu. Bardziej preferuję dźwięk dobrze dociążony i delikatnie ocieplony. Więc Marantz 40n odpada i raczej wszystkie inne kombajny. Chyba jednak wolę zapłacić za 100% "wzmacniacza we wzmiacniaczu" 🙂

Słucham dużo rocka w tym ostry metal, ale też dużo jazzu. Więc fajnie by było mieć wzmacniacz który sobie poradzi z tymi skrajnościami. 

Czy Vincent sv-237 mkII da radę? A może lepiej Musical Fidelity ms6 albo Unison Research Unico Due? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azimut napisał:

Tylko się obawiam czy "goły" wzmacniacz w tej samej cenie co kombajn nie będzie o klasę lepszy jeśli chodzi o dźwięk. Co tym sądzicie?

Tak. Golas zagra lepiej. Co do zasady bo oczywiście mogą się trafić odstępstwa od reguły. Jeśli planujesz kupić wzmacniacz do słuchania muzyki a nie do nagłośnienia imprezy, Copland CSA70 lub Pathos Classic One MkIII. Oba kosztują trochę więcej niż 10 tys ale może uda się coś urwać z ceny. Wspomnianego Arcama też bym sprawdził mimo, że to kombajn 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azimut napisał:

Bardziej preferuję dźwięk dobrze dociążony i

 

1 godzinę temu, azimut napisał:

Słucham dużo rocka w tym ostry metal,

Moim zdaniem proponowany  Copland CSA 70 to kompletnie nie ten kierunek. Bardzo lekka średnica i dół pasma, trochę "krzykliwy" na przełomie środka i góry.

Zdecydowanie dociążony i ciepły jest Elicit mk5 ale tu znowu nie wiem czy nie będzie aż "za bardzo analogowy" do rocka i metalu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie chcę. Ten Copland wygląda ciekawie, ale już za drogi. Musiałbym szukać używki, ale ja i tak chcę kupić na raty, więc używki odpadają. Chyba jednak pójdę w Vincenta vs-237 mk II

Elicit mk5 też odpada bo to już ponad 11k zł. Wiem że to tylko tysiaka dołożyć, ale jak dołożę tysiaka do 11k to zaraz się okaże że jak dołożę jeszcze tysiaka do 11k to jeszcze coś lepszego można znaleźć.

Dlatego 10k to jest maks. Jak na moje potrzeby to i tak jest duży budżet bo ja nie jestem audiofilem. Jestem melomanem z nienajlepszym słuchem :), więc nie ma co szaleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zostać z Musical fidelity nie chcesz? Może wyższy model ,moim zdaniem w porównaniu do Marantza to byłaby zdecydowanie wyższa półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, azimut napisał:

Lampy nie chcę. Ten Copland wygląda ciekawie, ale już za drogi. Musiałbym szukać używki, ale ja i tak chcę kupić na raty, więc używki odpadają. Chyba jednak pójdę w Vincenta vs-237 mk II

Elicit mk5 też odpada bo to już ponad 11k zł. Wiem że to tylko tysiaka dołożyć, ale jak dołożę tysiaka do 11k to zaraz się okaże że jak dołożę jeszcze tysiaka do 11k to jeszcze coś lepszego można znaleźć.

Dlatego 10k to jest maks. Jak na moje potrzeby to i tak jest duży budżet bo ja nie jestem audiofilem. Jestem melomanem z nienajlepszym słuchem :), więc nie ma co szaleć.

Elicita mamy w bdb cenie w outlecie - https://www.q21.pl/rega-elicit-mk5-outlet.html😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten karton z tym wgniecionym rogiem wygląda nieciekawie. Nie mam pewności czy ten wzmacniacz w tym kartonie nie spadł na ten róg. Więc wolę nie ryzykować.

Wysłałem do was zapytanie przez allegro w sprawie Vincenta sv-237 mk II. Czekam na odpowiedź bo jutro będę w Łodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pajtek napisał:

A zostać z Musical fidelity nie chcesz? Może wyższy model ,moim zdaniem w porównaniu do Marantza to byłaby zdecydowanie wyższa półka.

Może to i dobry pomysł, ale człowiek zawsze chce wypróbować coś innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elicit MK5 to cienias, sam producent ostrzega ze przy dluzszych odsluchach z wieksza moca bedzie sie wlaczac zabezpieczenie. 

Vincent szumi, trzeba miec to na uwadze i na glosnikach o wysokiej efektywnosci bedzie to wyraznie slychac.

Jezeli nie Marantz Model 40n to polecam Model 30, duza moc, piekna kontrola nad glosnikami i swietne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, BlueDot napisał:

Elicit MK5 to cienias, sam producent ostrzega ze przy dluzszych odsluchach z wieksza moca bedzie sie wlaczac zabezpieczenie. 

Moje doświadczenie jest inne. Wzmacniacz grał prawie całe wakacje, ciągiem po 14- 16h na dobę, w pokoju temp. często wynosiła ok. 30 stopni, grał z Dynaudio i ATC, nie zawsze cicho...

Zabezpieczenie nie wyłączyło piecyka ani razu. Za to niektóre piece innych producentów ( często zbudowane w środku jak połączone w jednej skrzynce dwie Regi Elicit mk5)  przy głośniejszym graniu w letnie temperatury, w połączeniu z ATC już po 20 minutach potrafiły się wyłączyć z odpowiednim komunikatem informującym o przekroczeniu dopuszczalnej temp., chociaż w ich instrukcji nie było informacji jaką podaje u siebie Rega. Wszystkie piecyki zawsze mają u mnie zapewnioną wolną przestrzeń. To, że jeden producent coś napisze w instrukcji a drugi nie to jedno a użytkowanie i tak wszystko weryfikuje. Również pod tym kątem testowałem inne modele Regi (dokładnie Elex mk4) i podobnie jak z Elicit mk5 nigdy nie miałem przypadku, że uruchomiłem zabezpieczenie. Podobne wnioski ma nasz magazyn "Audio"  w teście Regi Elicit mk5 wskazując, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby Elicit mk5 grał wykorzystując swoją bardzo wysoką moc. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Adam 38 napisał:

Moje doświadczenie jest inne. Wzmacniacz grał prawie całe wakacje, ciągiem po 14- 16h na dobę, w pokoju temp. często wynosiła ok. 30 stopni, grał z Dynaudio i ATC, nie zawsze cicho...

Zabezpieczenie nie wyłączyło piecyka ani razu. Za to niektóre piece innych producentów ( często zbudowane w środku jak połączone w jednej skrzynce dwie Regi Elicit mk5)  przy głośniejszym graniu w letnie temperatury, w połączeniu z ATC już po 20 minutach potrafiły się wyłączyć z odpowiednim komunikatem informującym o przekroczeniu dopuszczalnej temp., chociaż w ich instrukcji nie było informacji jaką podaje u siebie Rega. Wszystkie piecyki zawsze mają u mnie zapewnioną wolną przestrzeń. To, że jeden producent coś napisze w instrukcji a drugi nie to jedno a użytkowanie i tak wszystko weryfikuje. Również pod tym kątem testowałem inne modele Regi (dokładnie Elex mk4) i podobnie jak z Elicit mk5 nigdy nie miałem przypadku, że uruchomiłem zabezpieczenie. Podobne wnioski ma nasz magazyn "Audio"  w teście Regi Elicit mk5 wskazując, że nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby Elicit mk5 grał wykorzystując swoją bardzo wysoką moc. 

 

Producent informuje o takiej mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.