Skocz do zawartości
IGNORED

DAC - Optical IN, BT LDAC in / RCA Out - Co wybrać?


IreuN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Potrzebuję pomocy z wybraniem sprzętu, który ma służyć zwiększeniu używalności mojej wieży - Technics HD560. W skrócie, chcę przesyłać do niej dźwięk za pomocą:

  1. LDAC z telefonu
  2. TOSLINKa z TV

a sprzęt ma wyrzucić sygnał na RCA out, żeby wejść do wieży po RCA in.

Szukałem pół dnia takich sprzętów i to co znalazłem:

  • Fiio BTA30 Pro (600 zł nowy)
  • Topping DX3 Pro+ (900 zł nowy) - od powyższego może służyć za wzmacniacz słuchawkowy
  • Topping D50s (1150 zł nowy) - niby lepszy dźwiękowo od powyższego, ale bez wzmacniacza słuchawkowego

Ktoś doradzi coś? Patrzę też na używki, co by ograniczyć trochę cenę. Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje znacznie tańszy, chiński dac, za to o genialnych właściwościach użytkowych i dźwięku, który nie musi się niczego wstydzić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam, jestem bardzo zadowolony. Na stałe podłączony tv po optyku i dvd coax'em, z telefonu po BT odbieram radio internetowe, sporadycznie podpinam lapka pod USB. Po wyłączeniu zasilania pamięta ostatnie źródło i poziom głośności (ma też wzm. słuchawkowy).

IMG_20230925_015348.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, IreuN napisał:

Cześć!

Potrzebuję pomocy z wybraniem sprzętu, który ma służyć zwiększeniu używalności mojej wieży - Technics HD560. W skrócie, chcę przesyłać do niej dźwięk za pomocą:

  1. LDAC z telefonu
  2. TOSLINKa z TV

a sprzęt ma wyrzucić sygnał na RCA out, żeby wejść do wieży po RCA in.

Szukałem pół dnia takich sprzętów i to co znalazłem:

  • Fiio BTA30 Pro (600 zł nowy)
  • Topping DX3 Pro+ (900 zł nowy) - od powyższego może służyć za wzmacniacz słuchawkowy
  • Topping D50s (1150 zł nowy) - niby lepszy dźwiękowo od powyższego, ale bez wzmacniacza słuchawkowego

Ktoś doradzi coś? Patrzę też na używki, co by ograniczyć trochę cenę. Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. 🙂

Cześć, każdy z nich jest dobrą opcją. D50s gra nieco jaśniej od DX3 Pro, który jest naturalniejszy w brzmieniu. D50S za to fajnie podbija najniższy bas. Jeśli słuchawki grają istotną rolę, to poszedłbym w DX3 Pro+, a jeśli nie, to D50S jest lepszą opcją i bardzo przyszłościową. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dokończę wątek bo już po zakupach - ostatecznie uznałem że nie ma sensu bawić się w BT i LDAC, także zamiast tego kupiłem Wiim Pro Plus i mam święty spokój.

Ogółem w porównaniu z setupem 'telefon -> rcain' to na pewno zestaw 'wiim -> rca in' zyskał spooro na głośności. Niestety Technics HD560 powyżej -20 dB zniekształca dźwięk, totalnie ginie bas, aktualnie wieża na stałe jest rozkręcona na te -20 dB a regulacja głośności jest przez Wiima. Efekt taki, że dźwięk nie ginie, a i rozkręcić da się dużo bardziej. No i jestem zadowolony praktyczną bezobsługowością tego rozwiązania. Odpalam wieżę, puszczam play na Wiim i gra. Odpalam wieżę, odpalam TV i gra. Bajka.

Jedyny minus Wiima wraz ze Spotify to sekundowe przerwy przy 'przewijaniu' oraz przy zmianie utworu. Nie wiem czy to kiedyś poprawią w aktualizacjach, przez Google TV tego nie ma, przez telefon tego nie ma, ale przez Wiim jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez IreuN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc sekundowe przerwy przy zmianie utworu?

Chciałbyś żeby przeskoczył natychmiast?

To domena Spotify. Nie wiem jak na wyjściu RCA z którego korzystasz ale jeżeli jest podobnie jak na wyjściu cyfrowym to regulując głośnością na wiim nie masz bit Perfect. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałbym żeby przeskoczył natychmiast, albo przynajmniej szybciej. 

Rozwiniesz temat? Sugerujesz, że lepiej jakbym głośność regulował Techniscem a Wiima miał rozkręconego na stałe 100% 2 VRMS? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, IreuN napisał:

Tak, chciałbym żeby przeskoczył natychmiast, albo przynajmniej szybciej. 

Rozwiniesz temat? Sugerujesz, że lepiej jakbym głośność regulował Techniscem a Wiima miał rozkręconego na stałe 100% 2 VRMS? 

No tak mi się wydaje. Ale jak mówię jak głównie grałem na nich jako transportu. Na testach jak miałem to volume było na 100 procent.

No to Spotify nie przeskakuje natychmiast to nie kwestia wiim. Na telefonie jak dam kolejny utwór no to momencik czekam. Czy sekunda czy pół nie liczę. Ale to normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję jeszcze, ale coś myślę, że zostawię tak jak mam choćby ze względu na wygodę żeby nie łapać kolejnego pilota. 🙂 

No u mnie Spotify z oficjalnych apek zachowuje się inaczej lekko niż na Wiimie.

Przetestowałem przez apkę na PC, przez web Player na Chrome, przez Androida, przez Chromecast z Google TV, wszędzie jest jakiś delay, ale trwa to ułamek sekundy. Przez Wiim natomiast jest zdecydowanie gruba sekunda 'pauzy' dlatego twierdzę, że to wina Wiima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem no może ja generalnie też odtwarzam na różnych urządzeniach i powiem ci szczerze że nie zauważyłem jakiejś drastycznej zmiany.

Ale jeśli tobie to przeszkadza to rozumiem.

Nie wiem natomiast czy coś z tym zrobisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Co masz na myśli mówiąc sekundowe przerwy przy zmianie utworu?

Sukundową przerwę masz gdy Ty zmieniasz utwór, czy gdy Ty puszczasz całą płytę i jeden utwór się kończy a drugi zaczyna?

17 godzin temu, IreuN napisał:

Technics HD560 powyżej -20 dB zniekształca dźwięk, totalnie ginie bas, aktualnie wieża na stałe jest rozkręcona na te -20 dB a regulacja głośności jest przez Wiima. Efekt taki, że dźwięk nie ginie, a i rozkręcić da się dużo bardziej

W jednym urządzeniu rozkręcisz bardziej a w drugim mniej, ale zniekształcenia wystąpią przy tej samej głośności... chyba, że używasz filtry, chociażby bass/treble. Plusem jest wygoda i jeden pilot.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Sukundową przerwę masz gdy Ty zmieniasz utwór, czy gdy Ty puszczasz całą płytę i jeden utwór się kończy a drugi zaczyna?

Nie, gdy utwór naturalnie się kończy to przerwy nie ma, jedynie przy wymuszonej zmianie utworu.

10 minut temu, szymon1977 napisał:

W jednym urządzeniu rozkręcisz bardziej a w drugim mniej, ale zniekształcenia wystąpią przy tej samej głośności... chyba, że używasz filtry, chociażby bass/treble. Plusem jest wygoda i jeden pilot.

Właśnie nie, ustawiając Technicsa na -20dB i rozkręcając Wiima na full jest bez zniekształceń, schodząc z głośnością z Wiima i zwiększając ją w Technicsie tak żeby utrzymać tą samą głośność bas nagle ginie, także to już wina myślę że wzmacniacza. Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepsza wieża we wszechświecie - więc się nie czepiam, cieszę się natomiast, że Wiim mi ten problem rozwiązał. 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, IreuN napisał:

Nie, gdy utwór naturalnie się kończy to przerwy nie ma, jedynie przy wymuszonej zmianie utworu.

To faktycznie tak musi być.

3 minuty temu, IreuN napisał:

Właśnie nie, ustawiając Technicsa na -20dB i rozkręcając Wiima na full jest bez zniekształceń, schodząc z głośnością z Wiima i zwiększając ją w Technicsie tak żeby utrzymać tą samą głośność bas nagle ginie, także to już wina myślę że wzmacniacza.

Na 100% nie wzmacniacza.

4 minuty temu, IreuN napisał:

Ale nie oszukujmy się, to nie jest najlepsza wieża we wszechświecie

Wiim to dobra podstawa do budowy lepszego systemu 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Sukundową przerwę masz gdy Ty zmieniasz utwór, czy gdy Ty puszczasz całą płytę i jeden utwór się kończy a drugi zaczyna?

Banned

7 godzin temu, IreuN napisał:

Nie, gdy utwór naturalnie się kończy to przerwy nie ma, jedynie przy wymuszonej zmianie utworu.

No to może bufor wiim.

Ale tego nie zmienisz. 

Dasz radę z tym żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2023 o 16:25, IreuN napisał:

Rozwiniesz temat? Sugerujesz, że lepiej jakbym głośność regulował Techniscem a Wiima miał rozkręconego na stałe 100% 2 VRMS? 

testuj, wiim ma możliwość ustawienia mniejszego napięcia,

z zasady, jak jest to podłączone do klasycznego wzmacniacza to regulacja głośności powinna odbywać się po stronie wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2023 o 16:14, Piotr Sonido napisał:

Dasz radę z tym żyć?

Będę musiał. 😅 Support Wiima niezbyt pomocny, sugerowali wyłączenie fade in/out albo żebym zmienił ustawienia zewnętrznego DACa (którego nie mam i nigdzie nie napisałem, że mam). No nic. 

W dniu 13.12.2023 o 18:27, ro35 napisał:

testuj, wiim ma możliwość ustawienia mniejszego napięcia

Dobra, will do, spróbuję obniżyć to napięcie i zobaczymy czy coś to zmieni, może to faktycznie głośniki nie wyrabiają już przy takim ustawieniu 2V/100%/-0dB.

 Dzięki chłopaki za wszystkie głosy i rady! 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo powiem ci że jest bardzo duży wątek na temat tych urządzeń na forum audio także tutaj te urządzenia nie skrywają specjalnie tajemnic a naprawdę jesteś pierwszą osobą która wskazała że jej to przeszkadza.

Jak mi to zasugerowałeś to zrobiłem przez weekend bardzo króciutki teścik i faktycznie to przełączanie po connect ze Spotify jest nieco dłuższe niż odtwarzanie z telefonu ale jak mówię gdybyś mi tego nie zaszczepił w głowie to bym tego nie zauważył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.