Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki może być problem z czytaniem płyt SACD w odtwarzaczu Marantz SA7003


Zbynio_1960
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na OLX 1 września 2023 r. odtwarzacz Marantz SA7003, który według zapewnień miał działać nienagannie. Owszem wygląd mogę określić na 4+, ale odtwarzacz nie czyta w ogóle płyt SACD. Zgłaszałem to sprzedającemu, który ściemniał mi że to trzeba pilotem sterować. Bzdury. Płyta powinna być odczytywana z automatu. Serwisant stwierdził, że jest zajechany już laser albo wstawiona jakaś mierna podróba chińska. Serwisant stwierdził, że aby stwierdzić czy to oryginał czy podróba musiałby rozkręcić cały transport na co ja się nie zgodziłem. Znów napisałem do sprzedające a on nawet się nie odezwał. Zażądałem zwrotu pieniędzy i odsyłam sprzęt. Jak mój kolega napisał do niego, że ja planuję oddać sprawę na policję, to on nagle czuje się obrażony i pomówiony. Sprzedał mi niesprawny sprzęt a teraz czuje się pomówiony? Koledzy, co mam zrobić? Możecie coś doradzić? Ja mam zamiar oddać sprawę na policję.

Miałem Sony SCD-XD780QS i tam odczyt następował z automatu i chyba wiem jak to powinno wyglądać. Padł mi w zeszłym roku ale po 9 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na olx niestety nie gwarantuje kupującemu żadnego bezpieczeństwa, jeśli sprzedawca był osoba prywatną to zwrotu przyjąć też nie musi.

Głowica do tego odtwarzacza kosztuje ok 150zl, a zamiennik który pochodzi ze 2 lata nawet poniżej 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bumpalump napisał:

Zakupy na olx niestety nie gwarantuje kupującemu żadnego bezpieczeństwa, jeśli sprzedawca był osoba prywatną to zwrotu przyjąć też nie musi.

Głowica do tego odtwarzacza kosztuje ok 150zl, a zamiennik który pochodzi ze 2 lata nawet poniżej 50zl.

Dzięki. Jaki tam jest laser? Podaj mi może link do tego lasera na wszelką ewentualność. Jak nie uda się nic załatwić, to może postaram się wymienić na nowy. Kawał dziada z tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zbynio_1960 napisał:

Ja mam zamiar oddać sprawę na policję

Spróbować można ale masz wydruki z aukcji z opisem, że wszystko jest w 100% sprawne? Sprzedający może twierdzić, że nie wiedział o wadzie, wtedy to nie oszustwo (przestępstwo=policja) tylko spór cywilny (wady ukryte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek666 napisał:

Spróbować można ale masz wydruki z aukcji z opisem, że wszystko jest w 100% sprawne? Sprzedający może twierdzić, że nie wiedział o wadzie, wtedy to nie oszustwo (przestępstwo=policja) tylko spór cywilny (wady ukryte).

Czyli można ścignąć z powództwa cywilnego, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile zapłaciłeś ale kupowanie tego typu sprzętu bez sprawdzenia na miejscu u sprzedającego tak się czasem kończy. Pewnie zaważyła odległość i wybrałeś wysyłkę.

Na Twoim miejscu zamiast tracić czas i nerwy na sądy bez gwarancji powodzenia i z ryzykiem dodatkowych kosztów, poszedłbym jednak w kierunku ugody w postaci np. pokrycia kosztów naprawy choćby częściowo.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, audiofan01 napisał:

Nie wiem ile zapłaciłeś ale kupowanie tego typu sprzętu bez sprawdzenia na miejscu u sprzedającego tak się czasem kończy. Pewnie zaważyła odległość i wybrałeś wysyłkę.

Na Twoim miejscu zamiast tracić czas i nerwy na sądy bez gwarancji powodzenia i z ryzykiem dodatkowych kosztów, poszedłbym jednak w kierunku ugody w postaci np. pokrycia kosztów naprawy choćby częściowo.

Zgłoszenie zrobię tak czy owak w takim razie a ugodę będę chciał zawrzeć podczas postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, audiofan01 napisał:

Jak się już topór wojenny pojawi to o ugodę będzie trudno.

No bo gość idzie w zaparte i twierdzi, że to ja zepsułem laser. I tylko pytanie w jaki sposób: stwierdził że podmieniłem. A ja już na drugi dzień jak odebrałem dzwoniłem do niego i zgłaszałem problem. To mi kazał pilotem operować. Instrukcji nie było a więc musiałem zapłacić aby ją ściągnąć. W instrukcji jest napisane, że płyta powinna być wczytywana z automatu. Najbardziej to rozsierdził mnie tym, że to ja wymieniłem laser a teraz złom chcę mu oddać. Jakiś c....l. To co mam zrobić? Pojechać do Jarosławia i mordę mu wyfasować? Nie mogę znaleźć jaki to typ lasera tam jest i kupię już i wymienię w serwisie. Ale musiałby go zawieść aż pod Warszawę. Jak tu ludziom ufać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Zbynio_1960 napisał:

No bo gość idzie w zaparte i twierdzi, że to ja zepsułem laser. I tylko pytanie w jaki sposób: stwierdził że podmieniłem. A ja już na drugi dzień jak odebrałem dzwoniłem do niego i zgłaszałem problem. To mi kazał pilotem operować. Instrukcji nie było a więc musiałem zapłacić aby ją ściągnąć. W instrukcji jest napisane, że płyta powinna być wczytywana z automatu. Najbardziej to rozsierdził mnie tym, że to ja wymieniłem laser a teraz złom chcę mu oddać. Jakiś c....l. To co mam zrobić? Pojechać do Jarosławia i mordę mu wyfasować? Nie mogę znaleźć jaki to typ lasera tam jest i kupię już i wymienię w serwisie. Ale musiałby go zawieść aż pod Warszawę. Jak tu ludziom ufać??

Daj spokój, i tak nic nie zdziałasz. Z twoich opisów wynika, że trafiłeś na oszusta i krętacza. Szkoda nerwów. Kup nową, oryginalną głowicę lasera i daj do wymiany jakiemuś sensownemu serwisowi. Unikniesz frustracji i straty czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yahoou napisał:

Daj spokój, i tak nic nie zdziałasz. Z twoich opisów wynika, że trafiłeś na oszusta i krętacza. Szkoda nerwów. Kup nową, oryginalną głowicę lasera i daj do wymiany jakiemuś sensownemu serwisowi. Unikniesz frustracji i straty czasu. 

Ale wiesz jak mnie dziad wk.....? On mi zarzucił że to ja wymieniłem ten laser albo się w transporcie zepsuł. Odpisałem mu, że w takim razie to żaden odtwarzacz nie powinien działać bo każdy z nich był gdzieś transportowany. Kawał szui. Ja tylko nie mogę znaleźć jaki tam laser siedzi.

Znalazłem taki: https://www.aliexpress.com/item/32882029794.html?spm=a2g0o.productlist.main.31.39ddf1bcmpLSUf&algo_pvid=e538e55d-7c09-4371-9676-f8b5ab7f62de&algo_exp_id=e538e55d-7c09-4371-9676-f8b5ab7f62de-15&pdp_npi=4%40dis!PLN!162.86!130.29!!!36.20!!%40211b88f016959800055241597e0ddb!65642721564!sea!PL!0!AB&curPageLogUid=EbbhJQaa9Ct6

Ale tam napisano że Marantz owszem, ale SA8001. I teraz nie wiem czy będzie pasować.

Edytowane przez Zbynio_1960
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan01 napisał:

tutaj jest pełna lista ale przy Twoim modelu jest tylko opis "SACD":

https://najlepszeodtwarzacze.pl/jakie-przetworniki-d-a-sa-w-odtwarzaczach-cd-i-dac-pelna-lista.php

Dziękuję Ci bardzo.

6 godzin temu, rafal735r napisał:

Chce ci się za 100zl latać po Policjach? I tak nic nie wskorasz tak naprawdę. Kup se nowy laser, wymień. Z tego co pamiętam to tam każdy sam se go wymieni bez problemu. Nie ma nic trudnego. 

To nie chodzi o 100 czy 150 zł, ale o fakt efektu w zaparte i wpierania że to ja wymieniłem laser. Tak, w piwnicy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie , ze szkoda nerwow a wymiana glowicy to nic trudnego dla nawet srednio zaawansowanego amatora. Nie ma tam zadnych regulacji a przy okazji mozna wyczyscic i nasmarowac tor przesuwu glowicy i bedzie jak nowy. Niewielu ludzi sprzedajacych te maszyny posiada jakiekolwiek plyty SACD. Kazdy kilkunastoletni odtwarzacz mozna uznac za "zajechany" i trzeba liczyc sie z wymiana glowicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, limono napisał:

Zgadzam sie , ze szkoda nerwow a wymiana glowicy to nic trudnego dla nawet srednio zaawansowanego amatora. Nie ma tam zadnych regulacji a przy okazji mozna wyczyscic i nasmarowac tor przesuwu glowicy i bedzie jak nowy. Niewielu ludzi sprzedajacych te maszyny posiada jakiekolwiek plyty SACD. Kazdy kilkunastoletni odtwarzacz mozna uznac za "zajechany" i trzeba liczyc sie z wymiana glowicy. 

Ok, trochę mi emocje opadły. Jak to dobrze, że można się przed kimś wygadać. Kupię tę głowicę i jakoś z kolegą wymienimy. On jest bardzie praktyk bo ja to raczej teoretyk. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.