Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do 4tys


heiserd092
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Piopio napisał:

To akurat jest prawda.

 Tam jest cudzysłów. Nie załapałes 😛

3 minuty temu, ferszcik napisał:

To czemu odpalasz "loudness +3" w Sabaju skoro sam w sobie ma hi-endowe fenomenalne brzmienie?

Boom siadło.

2 minuty temu, Piopio napisał:

Bo mam kolumny z małą ilością basu.

No a je też polecasz dalej jako fenomenalne. No to jak to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No a je też polecasz dalej jako fenomenalne. No to jak to?

Jedno nie przeczy drugiemu. To są kolumny do małych pomieszczeń. Za 4K nie da się kupić lepszych kolumn. Za 8K owszem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piopio napisał:

Jedno nie przeczy drugiemu. To są kolumny do małych pomieszczeń. Za 4K nie da się kupić lepszych kolumn. Za 8K owszem. 

Czyli wszystkie kolumny do 4 k nie mają Basu? Mają go mało?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli wszystkie kolumny do 4 k nie mają Basu? Mają go mało?

 

Bas to nie jest jedyny wyznacznik jakości. Chyba znasz legendę BBC ls3/5a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Bas to nie jest jedyny wyznacznik jakości. Chyba znasz legendę BBC ls3/5a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodzi mi o to że

- uważasz że sabaj jest najlepszym wzmacniaczem do 10 000 i tak piszesz w każdym poście a nie jest i wiele osób sprawdzających i odsłuchujących inne konstrukcje ci to przyznało.

- dyskredydujesz wszystkie wadliwe konstrukcyjnie uwagi na jego temat

- uważasz że twoje kolumny są najlepsze na świecie do 4 tysięcy. Ale mają mało basu więc

- podbijasz loudness na +3 mimo że uważasz że w tej sposób traci się naturalny przekaz co wracamy do punktu pierwszego.

Robi się z tego pętla.

Powiem ci że ja już momentami nie mam sily do wchodzenia w polemikę z twoimi wypowiedziami a z drugiej strony szkoda mi nowych użytkowników którzy to czytają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido Mogłem się powstrzymać przed pisaniem tego komentarza 😛

Nie psujmy kolejnego wątku kolejną kłótnią o chińską skrzyneczkę. Widocznie wymaga podbijania loudnessu o 3 i psuje tym neutralne brzmienie. Ale poza tym jest fenomenalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ferszcik napisał:

@Piotr Sonido Mogłem się powstrzymać przed pisaniem tego komentarza 😛

Nie psujmy kolejnego wątku kolejną kłótnią o chińską skrzyneczkę. Widocznie wymaga podbijania loudnessu o 3 i psuje tym neutralne brzmienie. Ale poza tym jest fenomenalny.

Ok. Masz rację.

3 minuty temu, Piopio napisał:

To nie wchodź w polemikę. A mnie szkoda tych co Ciebie słuchają. Proponujesz zawsze przeciętne sprzęty jak mierny sprzedawca bez polotu i doświadczenia. 

Ja staram się słuchać klientów i będąc miernym sprzedawca, założycielem jednego z ciekawszych salonów audio w Polsce i mając słabe doświadczenie w handlu 18 lat doradzam sprzęty które im mogą się spodobać.

Nie wciskam wszędzie sprzętu który sam wybrałem i muszę go edytować loudnessem i kablem zasilającym dodajmy.

Twoje porady są nudne i nie słuchasz tak naprawdę potrzeb osoby które pytają. Interesuje cię jedynie wszczęcie dyskusji z której potem wychodzisz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Twoje porady są nudne i nie słuchasz tak naprawdę potrzeb osoby które pytają. Interesuje cię jedynie wszczęcie dyskusji z której potem wychodzisz. 

"Wiesz że akurat ja jestem ostatni co do kłótni więc absolutnie nie będę podważył twojego słowa czy zdania.
Absolutnie masz rację. Jestem daleki oceniania cię. "

"Ale panowie spokojnie po co tyle agresji.
Tak samo jak z kablami tak samo jak z transportami każdy z nas który ma jakieś doświadczenie w audio ma swoje zdanie i go nie zmieni pod wpływem innej osoby."

Jesteś hipokrytą. Co innego piszesz a co innego robisz.

Tip dla moderacji:

"U hipokryty występuje bowiem rozbieżność między zasadami moralnymi, które głosi, a ich przestrzeganiem we własnym życiu. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój sobie Panowie z tym całym piopio. Nie warto wchodzić w polemikę z kimś kto ma mierne pojęcie na temat dobrego brzmienia a na który tak chętnie się wypowiada.

Tak na marginesie to wkurza mnie ten typ nie mniej niż was ale jak długo jestem na forum to zawsze znajdzie się ktoś jego pokroju. Człowiek z misją xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ProgRockJester napisał:

Nie warto wchodzić w polemikę z kimś kto ma mierne pojęcie na temat dobrego brzmienia a na który tak chętnie się wypowiada.

A skąd wiesz, że mam mierne pojęcie na temat dobrego brzmienia ? Znasz mnie ? Chyba nie. Jesteś więc kolejnym hejterem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo wywnioskować po tym jaki sprzęt polecasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ProgRockJester napisał:

Łatwo wywnioskować po tym jaki sprzęt polecasz.

Polecam to na co ludzi stać - najczęściej określają budżet i tego się trzymam. 

Założę się, że przesłuchałem w życiu kilka razy więcej high-endowych zestawów niż Ty. Mam pojęcie o dobrym brzmieniu i polecam tylko to co dobrze gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz chińską tandete, która nie ma nic wspólnego z dobrym brzmieniem. Do tego robisz to tak często, że właściwie Twoje posty można uznać za scam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ProgRockJester napisał:

Polecasz chińską tandete, która nie ma nic wspólnego z dobrym brzmieniem.

Widać nie słuchałaś 😉 Czasy się zmieniły. Chińskie DAC są lepsze od europejskich odpowiedników. Taki Gustard R26 w swojej cenie nie ma praktycznie konkurencji. 

Widzę polegasz na swoich fałszywych przekonaniach i bierzesz je za prawdę. Współczuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem słuchałem te smsle i lampowe yaqiny stąd moje przekonanie o tandecie i braku dobrego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ProgRockJester napisał:

Owszem słuchałem te smsle i lampowe yaqiny stąd moje przekonanie o tandecie i braku dobrego brzmienia.

A co w takim razie wg Ciebie jest dobre ? Pamiętaj, że rozpatrujemy brzmienie w stosunku do ceny a nie bezwzględnie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Dobre jest to co dobrze gra a nie tylko wysyła impulsy jak najszybciej bez ładu i składu. 
Mówią ci coś takie pojęcia jak barwa dźwięku, muzykalność czy synergia? Bo jeśli polecasz chińską tandetę to zdradzasz, że nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posłuchałem" paru dac'ów powiedzmy do 3k
Ten cudzysłów na początku bierze się stąd, że nie usłyszałem na moim zestawie żadnych różnic. No może 2 %
Wg mnie podstawową ich wadą jest modne ostatnio "granie sobą" 🙂
Zaznaczam, że nie wchodziłem na wyższe półki z wiadomych przyczyn.
Aż tu nagle ... RME   
ofc jest droższy od założeń ale :
Niesamowita możliwość ogarnięcia pomieszczenia !
Mój zestaw to NODE2i>Atoll 200se>Pylon31
Do tego pomieszczenie, które wydawało się potworem nie do ogarnięcia 😄
Może moje achy/ochy wynikają z tego, że bawię się RME od niedawna i dopiero go poznaję ale on w tym pomieszczeniui z tym sprzętem zrobił ogromną robotę
p...lenie, że DSP zmienia "naturalne" brzmienie nie ma sensu
Nawet Master w studio je koryguje zanim nagranie wyjdzie do ludzi 😄
Poza tym każdy słyszy inaczej i w 
Sèvres nie ma wzorca !


Jeszcze jedno : ten Dac mz trochę odstrasza tym, że jest skomplikowany (dla mnie) i tu :
Wielkie Podziękowania dla pewnego Kolegi z Forum , który zapalił światło w tunelu ! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ProgRockJester napisał:

Dobre jest to co dobrze gra a nie tylko wysyła impulsy jak najszybciej bez ładu i składu. 

Konkrety proszę. Nowy nie-chiński DAC w cenie:

do 2.500

do 5.000

do 10.000

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Aprox napisał:

Jak wyżej @strat69 napisał ...do 5 tysi - RME Adi-2 Dac FS - i konkretnie gra muzyka 🤘💪

Są opinie, że RME gra słabo ... owszem funkcjonalność nie do pobicia ale dźwiękowo ...

Sam nie słuchałem więc się nie wypowiem. Nawet jeśli uznamy, że jest dobry to jest to tylko jeden DAC, który może być konkurencją dla chińczyków ...

Konkurencją dla chińskich DAC może być Chord. Jednak funkcjonalność mocno kuleje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Są opinie, że RME gra słabo ... owszem funkcjonalność nie do pobicia ale dźwiękowo ...

Sam nie słuchałem więc się nie wypowiem. Nawet jeśli uznamy, że jest dobry to jest to tylko jeden DAC, który może być konkurencją dla chińczyków ...

Konkurencją dla chińskich DAC może być Chord. Jednak funkcjonalność mocno kuleje ...

Odnośnie każdego sprzętu są opinie że "gra słabo" ...jak to mówi stare chińskie powiedzenie - ilu użytkowników tyle opinii. Jak dla mnie RME z DSP na pokładzie jest w tym przedziale cenowym nie do pobicia. Ale to moje uszy i brzmienie jakie lubię ...😁🤘

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aprox napisał:

Odnośnie każdego sprzętu są opinie że "gra słabo" ...jak to mówi stare chińskie powiedzenie - ilu użytkowników tyle opinii. Jak dla mnie RME z DSP na pokładzie jest w tym przedziale cenowym nie do pobicia. Ale to moje uszy i brzmienie jakie lubię ...😁🤘

Mnie też się podoba połączenie DAC z DSP. RME to kawałek świetnej inżynierii. Nie ma konkurencji jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Jako czysty DAC nie jest już taki genialny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Są opinie, że RME gra słabo ... owszem funkcjonalność nie do pobicia ale dźwiękowo ...

Sam nie słuchałem więc się nie wypowiem. Nawet jeśli uznamy, że jest dobry to jest to tylko jeden DAC, który może być konkurencją dla chińczyków ...

Konkurencją dla chińskich DAC może być Chord. Jednak funkcjonalność mocno kuleje ...

Kiedyś znajomy do mnie go przywiózł. Dla nie totalnie bezduszne, cyfrowe plumkanie. Masa detali, ale bez jakiejkolwiek muzykalnosci. Chyba że lubisz takie to wtedy rzeczywiście jest to konkurencja dla chińczyków. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Piopio napisał:

Mnie też się podoba połączenie DAC z DSP. RME to kawałek świetnej inżynierii. Nie ma konkurencji jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Jako czysty DAC nie jest już taki genialny. 

Zgadza się

28 minut temu, rafal735r napisał:

Dla nie totalnie bezduszne, cyfrowe plumkanie. Masa detali, ale bez jakiejkolwiek muzykalnosci.

Mi brakowało średnicy, do tego jednostajny bas i trochę wysuszona góra - lepiej od Toppinga, ale dalej trochę w takim stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piopio napisał:

Mnie też się podoba połączenie DAC z DSP. RME to kawałek świetnej inżynierii. Nie ma konkurencji jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Jako czysty DAC nie jest już taki genialny

co masz na myśli pisząc czysty ?
z wyłączonym eq ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, strat69 napisał:

z wyłączonym eq ?

Włączenie lub wyłączenie DSP w RME nie wpływa (moim zdaniem) na pogorszenie jakości, co świadczy o dobrej jego implementacji. Natomiast jako dac (nieważne czy z dsp czy bez) ma swoje brzmienie które nie każdemu musi się podobać. Ja po roku zrezygnowałem z Rme i DSP, bo całokształtowo brzmieniem spodobał mi się inny dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś znajomy do mnie go przywiózł. Dla nie totalnie bezduszne, cyfrowe plumkanie. Masa detali, ale bez jakiejkolwiek muzykalnosci. Chyba że lubisz takie to wtedy rzeczywiście jest to konkurencja dla chińczyków. 

Co to jest ta twoja „muzykalnosc“?

To jest to, co ci chinczyk do twojego chinczyka zabudowal.
I albo musisz ta „muzykalnosc“ zaakceptowac / lubiec, albo kupujesz nastepnego chinczyka z nadzieja, ze jego „muzykalnosc“ bedzie sie bardziej pokrywa z tym, co tobie sie podoba i stwierdzasz ze to jest „muzykalne“.

W RME wyglada to inaczej.
Po pierwsze, to ja wiem dokladnie co dla mnie jest „muzykalne“ i co chce osiagnac. I to JA DECYDUJE I DEFINIUJE/KONFIGURUJE to RME tak, by brzmialo tak, jak ja sobie wyobrazam „muzykalnie“.

A aby to osiagnac, trzeba najpierw zrozumiec, opanowac i wyprobowac wszystkie dostepne mozliwosci i funkcje tego ustrojstwa. A jest ich mnostwo

Jestem swiecie o tym przekonany, ze wszyscy tacy „porownywacze“ przynoszacy takie z ustrojstwo ze sklepu albo od kumpla (jak powyzej) nie znaja i nie rozumia nawet 10% mozliwosci tego ustrojstwa. A z tych 10%, ktore moze pojeli nie wyprobowali nawet polowy! A o tym ze do tego wyprobowali w wielu roznych wariantach/setupach, to juz nawet nie mowie.

A to, ze mozna to zrobic z uwzglednieniem/wspomaganiem pomiarow reszty wlasnego sprzetu i akustyki wlasnego pomieszczenia, toego to juz w ogole opisuje, bo to juz zupelnie siodmy kosmos

Spojzmy prawdzie w oczy.

To nie jest ustrojstwo dla tych, ktorzy nie czytaja instrukcji, chca wetknac dwa kabelki, nacisnac guzik i oczekuja ze wynik bedzie pasowal do tego, co im sie wydaje ze jest „muzykalne“.
Dla takich uzytkownikow sa chnczyki

Jesli chcesz osiagnac „muzykalnosc“, to musisz wsadzic zarowno troche grypsu jak i wiele czasu/odwagi/inwencji, by to osiagnac. A na to nie wystarczy kilka godzin cykania i krecenia pokretelkami.

Ale jak sobie naprawde zadales tego trudu, to masz „totalna muzykalnosc“, i to obojetnie co i gdzie do niego podlaczyles . I to taka „muzykalnosc“, jak ty lubisz, a nie chinczyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_2412.thumb.jpg.be610bc2bf7720d782b68cf64df41d77.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

I to JA DECYDUJE I DEFINIUJE/KONFIGURUJE to RME tak, by brzmialo tak, jak ja sobie wyobrazam „muzykalnie“.

2 minuty temu, xajas napisał:

Jestem swiecie o tym przekonany, ze wszyscy tacy „porownywacze“ przynoszacy takie z ustrojstwo ze sklepu albo od kumpla (jak powyzej) nie znaja i nie rozumia nawet 10% mozliwosci tego ustrojstwa. A z 10%, ktore moze pojeli nie wyprobowali nawet polowy! A o tym ze wyprobowali w wielu roznych wariantach/setupach, to juz nawet nie mowie.

Decydujesz co najwyżej o przebiegu amplitudy  🙂 

Testowałem chyba z kilkaset różnych ustawień DSP (kilka kolumn po drodze, nie na pałę, tylko na podstawie pomiarów, robiąc różne wersje filtrów, testując różne głębokości, rózne Q, różne zakresy korekcji), każdy jeden filtr cyfrowy RME, kilkadziesiąt ustawień loudness, granie jako dac ze wzmacniaczami oraz jako preamp z Hypex i monitorami studyjnymi i Rme zawsze brzmi jak Rme. 

5 minut temu, xajas napisał:

Spojzmy prawdzie w oczy.

Muzykalność to najmniejszy problem - to by można było poprawić czy ciepłym wzmacniaczem czy kolumnami. Rme przy porównaniu z średniej klasy interfejsem dla muzyków gra mdło, bezbarwnie, szaro, bas dudni, a wysokie szeleszczą... Na początku też w to nie mogłem uwierzyć. Miałem dwa komplety sprzętu - dobre monitory studyjne i moje kolumny z klasycznym wzmacniaczem. W każdym zestawieniu zestaw z RME grał po prostu gorzej. Porównywałem chyba przez tydzień - po drodze kilkakrotnie resetowałem RME do ustawień fabrycznych. testowałem w różnych ustawieniach wzmacniaczy ( z impulsowymi fabrycznymi 12V i z zasilaczem liniowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie wszystko nie przekonuje.

Zacznijmy od tego, na jakiej podstawie i w jaki sposob wyznaczyles te „amplitudowe“ setupy?

PS
Ja „wyprobowuje“ juz od Stycznia i mam jeszcze sto pomyslow na to, co by jeszcze mozna zmienic/poprawic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.