Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana sprzętu KD


Pawel Dziwura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Po kilku ładnych latach użytkowania, chyba w końcu przyszła pora na stopniową wymianę sprzętu.

Wrażenia odsłuchowe co prawda uległy ostatnio nieco poprawie poprzez trochę zabawy z ustawieniem kolumn (za co dziękuje forumowiczom 😉), jednak w sumie już od kilku lat chodzi za mną wymiana sprzętu na coś trochę wyższej klasy, z tym, że chciałbym to zrobić stopniowo. Niby fundusze pozwalają na zmianę wszystkiego na raz ale to jednak nie jedyne wydatki i nie chce rozbijać banku.

Obecny zestaw:

• Pioneer VSX-527

• Taga Harmony TAV-606 (5.0)

• SVS SB2000Pro

Myślałem na początek nad zmianą elektroniki (amplik raczej do najlepszych nie należy, a i z kompatybilnością z TV już średnio), lub zmianą frontów (w sumie tak 50/50 muzyka/filmy, więc coś lepszego by się przydało). 

Moje pytanie w zależności od wymienianego na początek elementu:

Czy wymiana elektroniki na coś ze zdecydowanie wyższej półki cokolwiek zmieni przy tych kolumnach - myślałem nad:

- NAD T778

- Arcam AVR5

- Anthem MRX540

• Czy obecny Pioneer ma realne szanse podołać i przyzwoicie występować solidniejsze kolumny - tutaj zastanawiam się nad:

- Polk Audio Reserve R700

Dodatkowo jak już jesteśmy w temacie w/w ampli/kolumn, jeśli ktoś ma ochotę to chętnie posłucham opinii - wiem, było już o nich na forum, ale może ktoś ma jakieś nowe spostrzeżenia lub np połączone dane kolumny z którymś z wymienionych. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pawel Dziwura napisał:

Czy obecny Pioneer ma realne szanse podołać i przyzwoicie występować solidniejsze kolumny

Oczywiście wysterować 😄 Niestety nie mogę edytować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athem+Polk i masz super kanadyjsko/amerykanskie kino z dobra muzyką.

Te tagi sprzedaj i pionka też. Suba zostaw, bardzo dobry jest, kiedys drugiego dokupisz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, donsalieri napisał:

Te tagi sprzedaj i pionka też

Tak zamierzam, z tym że jak mówiłem, po prostu nie wszystko na raz 😉

Pytanie raczej wymiana czego na początek da relatywnie lepszy efekt.

Co do tego Anthema to w zasadzie głównie nad nim właśnie początkowo myślałem, ale ponoć ma strasznie upierdliwe wentylatory + arcam ponoć lepiej radzi sobie przy muzyce.

Chociaż być może anthem to lepsze połączenie do tych kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw kolumny zmienil, te tagi to słabe są, tzw budżetówka, zmiana kolumn już troszkę pomoże.

Arcam też będzie bardzo dobry- niemniej pamiętaj że trzeba dokupić mikrofon  oraz system kalibracji DIRAC - tu koszty będą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem dostajesz komplet razem z mikrofonem, też świetna kalibracja ARC genesis- design też nowoczesniejszy od Arcama.

Wentylator- jak jest zupelnie cicho to slychać. Ale ja po cichu nie siedze przy włączonym sprzecie wiec nie odczuwam dolegliwości, zreszta poprawili w jednej z ostatnich aktualizacji ten problem i nie wlacza sie zbyt czesto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jak sam napisałeś, wchodząc na taki poziom, przyda się zmiana zarówno wzmacniacza, jak i kolumn. Ciężko określić, od czego lepiej będzie zacząć, bo mimo wszystko to amplitunery mogą drożeć szybciej. Z drugiej strony kolumny dadzą większy skok już teraz. 

Arcam AVR5 jest świetną, uniwersalną opcją. Bdb kalibracja, naturalne granie. 

Anthem moim zdaniem brzmi jednocześnie bardziej surowo i nieco ciemniej. Też bardzo fajne rozwiązanie. 

Warto też spojrzeć na Integrę DRX 5.4. To brzmienie bardziej nasycone, udynamicznione. 

Polk R700 to bardzo fajny kierunek, ale sprawdziłbym też na pewno Pylony Diamond 25. W tej linii jest bdb centralny, zgrają się z każdą z w/w opcji. 

Grunt to jednak odsłuch, w razie czego zapraszamy do kontaktu 🙂 Stoją u nas Polki oraz Diamondy, trochę ampli też się znajdzie 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Q21 napisał:

sprawdziłbym też na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślałem również o nich, jednak u mnie będą musiał stać dość blisko ściany, więc tutaj tylny port bass reflex raczej się nie sprawdzi   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest świetną, uniwersalną opcją. Bdb kalibracja, naturalne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) moim zdaniem brzmi jednocześnie bardziej surowo i nieco ciemniej. Też bardzo fajne rozwiązanie.

Odnośnie Arcama - DIRAC to faktycznie bdb opcja, aczkolwiek zostaje albo dokupić licencję albo wybrać AVR11 + do tego dochodzi zakup mikrofonu, a to już jest kwota 2 Anthemów ewentualnie modelu wyżej - 740, ale po za 5.1 może 5.2 raczej i tak w najbliższym czasie nie będę wychodzić także raczej nie ma potrzeby przeskakiwać na wyższy model 😉 

O kalibracji Anthema też sporo czytałem i ponoć wcale jakoś specjalnie nie odstaje 

A jak w tym porównaniu wypada wspomniany jeszcze NAD? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pawel Dziwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pawel Dziwura napisał:

Myślałem również o nich, jednak u mnie będą musiał stać dość blisko ściany, więc tutaj tylny port bass reflex raczej się nie sprawdzi   

On nie jest wielką przeszkodą, ogółem rzecz biorąc, ale fakt, Diamondy lubią mieć więcej przestrzeni. 

Tego NADa niestety nie słuchałem. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tylnym bassreflexem to taki forumowy mit powtarzany przez wiele osób. ŻADNA kolumna nie lubi stac pod scianą (no moze poza tymi dedykowanymi i strojonymi do powieszenia na scianie).

Bez względu na to w którą stronę promieniuje port b-r bas będzie podbity gdy kolumnę ustawimy blisko sciany albo jeszcze gorzej w narozniku pomieszczenia. Nie ma roznicy czy port br jest z przodu, z tyłu czy od spodu. Przy tych częstotliwosciach roznica w połozeniu b-r względem sciany na poziomie 30-40cm (przód lub tył kolumny) nie ma praktycznie znaczenia. Całą kolumnę nalezy traktowac jak jednorodne zródło dzwięku i kazda po odsunięciu od sciany odwdzięczy się lepszym brzmieniem.

I tu nawet nie chodzi o zmniejszenie podbicia basu, tylko po prostu kolumny odsunięte od sciany zaprezentują szerszą/głębszą scenę i lepszą lokalizację źrodeł pozornych. Przy bliskosci scian na dzwięk z kolumny nakłada się dzwięk odbity od scian powodując rozmycie  przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, brewka87 napisał:

Całą kolumnę nalezy traktowac jak jednorodne zródło dzwięku i kazda po odsunięciu od sciany odwdzięczy się lepszym brzmieniem.

I tu nawet nie chodzi o zmniejszenie podbicia basu, tylko po prostu kolumny odsunięte od sciany zaprezentują szerszą/głębszą scenę i lepszą lokalizację źrodeł pozornych. Przy bliskosci scian na dzwięk z kolumny nakłada się dzwięk odbity od scian powodując rozmycie  przekazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiam się jeszcze, jak ma się seria reserve 700 do legend 600? Bo w zasadzie na papierze wyglądają dość podobnie - po za ceną oczywiście 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znaczne różnice, choćby w obudowie i sposobie emitowania dźwięku - podwójne przetworniki średnio i wysokotonowe (ale to chyba od serii 800, już nie pamiętam). To jest seria typowo pod stereo. Do KD raczej mało kto to kupuje, no może poza centralem, który w serii Legend jest wyjątkowo udany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L600 to moim zdaniem spory przeskok jakościowy, ale nówki może być cieżko dostać, seria już została wycofana. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.