Skocz do zawartości
IGNORED

Darmowe jednodniowe wejściówki na Audio Video Show 2023


Espectro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Screenshot_37.png

https://audioshow.pl/

 

 

Tego roku mamy dla Was coś ciekawego i jeżeli tym razem zastanawialiście się, czy jechać na Audio Video Show to macie ku temu idealny pretekst.

 

Rozdajemy 10 wejściówek jednodniowych na tegoroczną wystawę.

 

Jest jedno wymaganie do spełnienia. (trzeba posiadać konto na naszym forum )

Odpowiadacie na jedno pytanie a my wybieramy 10 osób które wygrywają i otrzymują w zamian wejściówkę.

 

Pytanie: 

"Opisz swoje wspomnienie związane z Audio Video Show lub jeśli nie byłeś, to napisz, dlaczego chciałbyś być w tym roku. "

 

Czas macie do środy 25.10.2023

 

 

 

Dodatkowo jak co roku mamy pokój odsłuchowy nr 410  IV piętro w Hotelu Radisson Blu Sobieski (plac Artura Zawiszy 1, Warszawa) 

Z tego miejsca zapraszamy każdego chętnego na odwiedziny i chwilkę rozmowy o audio.

image.pngimage.png

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było poznać pracowników sklepów Audio,  z którymi mam częsty kontakt telefoniczny a których nigdy osobiście nie poznałem. Darmowa wejściówka była by dla mnie częściową rekompensatą za koszty autostrad jakie poniosę jadąc na wystawę ze Szczecina 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz byłem rok temu, odwiedziłem stadion.  Na początku byłem zdezorientowany ilością wydarzeń i musiałem sobie opracować jakiś pomysł, żeby nie oszaleć z nadmiaru wrażeń. Stwierdziłem, że będę się zatrzymywał w pokojach gdzie jest mniejszy ruch i zatrzymywał na dłużej tam gdzie pierwsze wrażenie spełnia moje oczekiwania. Pomyśl okazał się średni, bo się trochę nalatałem, za to miałem więcej miejsca dla siebie 😁

Właściwie to było to spełnienie marzeń, bo nigdy nie słyszałem takich hi-endowych systemów jak Focal Grande Utopia, Wilsonów, Gryphonów itd. Wrażenia oczywiście duże i z największych zawodników najlepiej wspominam Focale 😋

Natomiast mialem też swój plan na bardziej przyziemne systemy, które są w zasięgu normalnego śmiertelnika. Jako, że sam gram na Eposach to oczywiście były pierwsze na liście nowe 14tki. Drugie na liście był pokój Gato, gdzie zostałem wbity w ścianę wielkim dźwiękiem z takich maleństw....

Ciekawe doznanie to również pokój z monitorami aktywnymi Dutch 8c, które grały zjawiskowo i efekciarsko prezentując możliwości wbudowanego systemu dsp przy gołych ścianach pomieszczenia, bas był punktowy, szczegółowy i schodził piekelnie nisko, a reszta pasma bardzo precyzyjna że świetną stereofonią. Trochę się zakochałem, ale niestety nie moja półka cenowa 😁.

I tak niepostrzeżenie od 10.00 rano do 20.00 minął czas. 

W tym roku chciałbym się bardziej skupić na słuchawkach, bo już sobie nabyłem mini wzmacniaczyk pod telefon i będę szukał coś lepszego od tego co mam czyli budżetowych Encore Rockmaster. 

Jeśli uda mi się zdobyć wejściówkę, być może namówię druga połówkę na wycieczkę 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłam na Audio Show, chociaż wzmacniaczy lampowych słucham od lat (wg mnie prawdziwy dźwięk tylko na lampie). Natomiast jadę w oczywistym celu: aby w pokojach audiofilskich poszukiwać magicznego dźwięku, którego nie mogę znaleźć.
Dlatego z chęcią przygarnę wejściówkę oraz radę z jakim wzmakiem Klipsch Heresy zagra magicznie ;).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ubiegłym roku na Audio Shaw byłem pierwszy raz w Sobieskim. Chociaż z braku czasu spędziłem tylko dwie godziny byłem zachwycony panującą atmosferą i możliwością rozmowy z wystawcami. Fantastyczne pokoje odsłuchowe, szczególnie ekspozycje DIY zrobiły na mnie największe wrażenie. W tym roku już wcześniej zarezerwowałem sobie wolny czas i zapisałem w kalendarzu na czerwono by nie przegapić tego fantastycznego Shaw. Namówiłem syna i wybieramy się obaj i nie na dwie godziny !!! Jeszcze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2009 był tym, w którym odwiedziłem wystawę po raz pierwszy. Rok wcześniej zbudowałem swoje pierwsze kolumny na Scan Speakach i na wystawę pojechałem z chęcią porównania własnego rękodzieła - z tym co na świecie. Była to bardzo pouczająca wizyta, pokazująca moje miejsce w szeregu i raczej bliżej końca niż początku 🙂 

To, co uważałem u siebie za bas (a był to dźwięk z 18W/4531, od 38 Hz 0dB) było tak naprawdę wstępem do niskiego basu. Po wystawie sprzedałem swoje głośniki i zbudowałem kolejne, wypełniające brakującą pierwszą, słyszalną oktawę. 

Od tego czasu, niemal coroczne wizyty pokazują nieustającą i niemal bezgraniczną w sensie kosztów gonitwę producentów w dążeniu do zbudowania sprzętu z największymi możliwościami odtwarzania. Przepraszam wystawców za omijanie pokoi z głośnikami 18 cm i mniejszymi, ale moja odchyłka hobbystyczna nie pozwala mi na zapomnienie o brakującej części pasma nawet za obietnicę doskonalej sceny, czystości, dynamiki czy czego tam jeszcze.

W tym roku również planuję wizytę i jak co roku, będę wsłuchiwał się w komentarze odwiedzających, muzykę i dźwięk, będę otwarty na swobodną wymianę opinii, która jest zupełnie pozbawiona agresji i jadu znanego z forum.   

Do zobaczenia, Colega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS pojawiłem się po raz pierwszy w 2015 roku. W tamtym czasie firma w której pracowałem sprowadzała chińskie akcesoria komputerowe w tym słuchawki i zestawy głośnikowe 2:1, przy tej okazji miałem możliwość po raz pierwszy brać udział w próbnych odsłuchach. Jako, że wcześniej nie miałem możliwości spotkania się z "prawdziwym" HiFi byłem ciekaw jak wypada porównanie. 

Sam nie spodziewałem się jaka przepaść dzieli marketową chińszczyznę (może poza nielicznymi wyjątkami) od nawet tych tańszych "prawdziwych" zestawów audio. Po raz pierwszy miałem okazję posłuchać muzyki z płyt winylowych - miodzio. Jednak najwięcej emocji przyniósł mi odsłuch pary słuchawek Sennheiser Orpheus. Zapisałem sie do kolejki i po jakimś czasie mogłem wreszcie usięść w fotelu po jakiejś drobnej dziewczynie. Z lekkim drżeniem rąk umieściłem przygotowaną wcześniej płytę w napędzie i założyłem słuchawki. Były nastawione za ciasno więc lekko pociągnąłem prawy nausznik, żeby trochę rozłożyć pałąk. Natychmiast zrobiło mi się gorąco i oblał mnie zimny pot, gdyż w tym momencie słuchawki wydały niepokojący trzask i w jednym reku został mi jeden nausznik, a w drugim reszta słuchawek. Pomyślałem, że to już koniec dopiero rodzących się marzeń o dobrym audio - w końcu wyceniano je na 120 tys zl. zmurowało mnie kompletnie, na szczęście ktoś z obsługi szybko podszedł i okazało się, że nausznik zwyczajnie wypiął się z zawiasu i szybko umieścił go spowrotem. Dalszy kilkuminutowy odsłuch przebiegł już bezproblemowo. 

Później byłem jeszcze kilka razy, w tym w poprzednim roku już z jasnym celem budowy własnego zestawu audio. Inspiracją był pokój DYI, który odwiedziłem i tu wielkim zaskoczeniem było to, że jak dla mnie rzeczy tam umieszczone grały podobną jakością jak te firmowe. Postanowiłem pójść tą drogą i mam już swój pierwszy zestaw DYI, a to dopiero początek przygody!

W tym roku znów jest możliwość odsłuchu następcy Sennheiser Orpheus -   Sennheiser HE-1 Obiecuję, że nie zepsuję!

 

pozdrawiam i do zobaczenia!

 

Sennheiser Orpheus.png

Edytowane przez szypen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się 15 lat temu - AUDIOSHOW 2008 - razem z tatą odwiedziliśmy w sobotę wszystkie trzy hotele zaczynając od Sobieskiego co skutkowało staniem w ogromnej kolejce przez blisko godzine do wejscia. ( pamiętam do dziś 🙂 ) 

Moja zajawka z HIFI i muzyką trwa nieprzerwanie do dzis a od kilku lat zabieram córkę, którą też zarażam dobrym gustem muzycznym i przedewszystkim zwracaniem uwagi na jakość odtwarzanego dźwięku. 

Do miłego zobaczenia w najbliższy weekend na AVS

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Show w Warszawie wybieram się już kolejny raz.

Choć dla mnie taka wycieczka to w sumie 6 godzin w pociągu, to jednak warto wstać blady świtem, by porozmawiać z podobnymi mi fascynatami o „dobrym dźwięku”, by posłuchać i zobaczyć nowości w świecie audio, by się wyleczyć z chęci nabycia danego sprzętu, a w innym się zakochać, mimo iż wcześniej nie brało się go w ogóle pod uwagę. By wreszcie dać się zaskoczyć i zmienić swój z góry założony plan dnia, bo w pokoju „X” coś zagrało tak świetnie, że utknąłem w nim na niemal godzinę…

A Audio Show to nie tylko błyszczący sprzęt, ale i spotkania z ciekawymi ludźmi – artystami, dziennikarzami muzycznymi, producentami sprzętu. W zeszłym roku np. bardzo podobała mi się ciekawa prezentacja dotycząca budowy dźwięku wielokanałowego na podstawie „surowych” ścieżek ze studia nagraniowego.  

I w tym roku liczę na podobne zaskoczenia i emocje.

Miłą niespodzianką byłoby wejście dzięki darmowemu zaproszeniu z Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienia, przeżycia i doświadczenie ze sprzętem audio to to, co serwuje mi w domu mąż  🙂 Poczawszy od calego kacika ktory uxupelnikam o biurko, lutownice itp, bo to uwielbia, po plyty które lubi,kocha, a na nie zadawaniu pytań o cenę sprzętu skończywszy  😜 Ja często nie jestem w stanie w pełni zrozumieć,  jak mając podobne uszy słyszymy tak inaczej, tak różnie... To on odkrywa przede mną dźwięki,  nowe brzmienia a mnie pyta o wygląd, estetykę,  ale ta nierzadko nijak się ma do jakości...Ładne nie zawsze piękne brzmieniowo...Ale w tym roku chciałabym móc spróbować przeżyć z nim to wydarzenie, a jednocześnie sprawić mu przezent,  z którego na pewno bardzo się ucieszy  ❤️ Jeśli mi w tym pomożecie to super, jeśli nie i tak to zrobię 😉 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat, w te wakacje zarobiłem na swoj pierwszy zestaw stereo. Chciałbym pójść na AVS ze względu na wielkość tego wydarzenia, interesuję się bardzo tematem audio, naprawiam, ożywiam, słucham. Chciałbym zobaczyć jak konstruktorzy z całego świata prezentują swoje nowości i zaawansowany technicznie sprzęt. Dodatkowo mam zamiar wybrać się z poznanymi znajomymi którzy interesują się tym co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS jeżdżę od co najmniej dekady, pamiętam pierwszą moją wystawę i zetknięcie z zestawem składającym się ze sprzętu Jeff Rowland i Raidho Acoustic. Wrażenie podczas odsłuchu było tak mocne, że ciarki na ciele utrzymywały się jeszcze przez wiele dni na samą myśl o tej chwili. Po odsłuchu zauważyłem osobę, która ze łzami w oczach podeszła do konstruktora i podziękowała mu za to co zrobił, co ze sobą przywiózł i jak to wpłynęło na odbiór muzyki tego popołudnia w tej właśnie sali. Od tego momentu jestem stałym bywalcem AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2023 o 20:37, Pitaudio napisał:

Jeszcze nie byłam na Audio Show, chociaż wzmacniaczy lampowych słucham od lat (wg mnie prawdziwy dźwięk tylko na lampie). Natomiast jadę w oczywistym celu: aby w pokojach audiofilskich poszukiwać magicznego dźwięku, którego nie mogę znaleźć.
Dlatego z chęcią przygarnę wejściówkę oraz radę z jakim wzmakiem Klipsch Heresy zagra magicznie ;).

Pozdro

Do Heresy niezmiennie polecam Sun Audio 2A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Z pewnością cudownym uczuciem byłoby spotkać się z ogromnym gronem zakochanych ludzi w dobrym brzmieniu. Wielu z Nas tym żyje i każdego dnia doświadcza wielu muzycznych doznań. Audio Show jest zdecydowanie miejscem, w którym powinien odnaleźć się każdy z Nas. Nowe doświadczenia, nowe znajomości, aż po zakochanie w czyjejś pracy, którą ktoś stworzył z myślą o Nas melomanach, audiofilach i muzycznych maniakach. Życzę wszystkim dobrej zabawy na najbliższym Audio Show i powodzenia w tym konkursie ;)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przyszedł czas na zakup następnego wzmacniacza. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy wzmacniaczem zintegrowanym, a osobnymi stopniami końcowymi. Na horyzoncie pojawiła się też dość mocna altermatywa wzmacniacz zintegrowny  dual-mono naszego rodzimego producenta WSH805. Chętnie porównam jego walory z innymi produktami obecnymi na wystawie. Z pewnością pomoże mi to podjąć decyzję w zakresie zakupu. Swoimi spostrzeżeniami z pewnością podzielę się z innymi użytkownikami forum.  

Edytowane przez MPX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nigdy nie byłem 

Bo chciałbym być 

Bo na nowo zafiksowałem na punkcie stereo

Bo jechałem 300 km po kolumny i się okazało, że mi dwie nie wejdą więc przewiozłem je pojedynczo na dwa razy

Bo jest szansa posłuchania i porównania  w jednym miejscu 

Bo i tak będę ale jakbym wygrał darmową wejściówkę poprostu bym się cieszył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać o tym że podnoszenie parametrów sprzętu jest do jego pewnej wartości. Powyżej której zaczyna się często snobizm, ucho nie łapie już niuansów, łapią to tylko wyrafinowane przyrządy, chociaż nie we wszystkich przypadkach się to dzieje. W każdym razie zawsze miło popatrzeć na nowe perełki i porównać ich brzmienie z tym co mamy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz byłem na audio show w zeszłym roku. Muszę przyznać,że uczucia miałem mieszane, obawiając się,że to co tam usłyszę sprawi,że zamknę na cztery spusty swój sprzęt w piwnicy ze wstydu.Na szczęście,wystawa i ja wyszliśmy z tej rozgrywki win-win. Ja nie popadłem po powrocie w depresję, a moja pamięć została wzbogacona we wspomnienia super emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zdecydowanie chciałbym przeżyć je raz jeszcze, do czego zdecydowanie przyczyniłaby się Wasza wejściówka.

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miłośnikiem sprzętu audio praktycznie od dziecka. Pierwszy wzmacniacz dostałem od mojego Taty jak miałem 9 lat i w zasadzie przez całe życie towarzyszy mi muzyka. Zaczynałem od polskich producentów z czasów PRL Unitra, Radmor, Diora. W latach 90 XX wieku, kiedy do Polski zawitał sprzęt z "zachodu" kupiłem sobie, pierwszy poważny wzmacniacz i odtwarzacz CD NAD. To był przełom w moim domowym centrum muzyki. Potem pojawiły się kolumny głośnikowe zachodniej produkcji, stare Tonsil Altus 110 zamieniłem na KEF Coda przeżyłem szok jak je pierwszy raz podłączyłem do mojego zestawu. Od tamtej pory co parę lat ulepszałem mój domowy zestaw. Na Audio Video Show byłem w zeszłym roku. Nie mogłem się nacieszyć takim ogromem sprzętu i różnorodnością wystawców.

W tym roku, o ile uda mi się zdobyć bilety będę szukał wystawców oferujących słuchawki głośnikowe i na pewno przejrzę ofertę płyt winylowych.

Mam nadzieję do zobaczenia na Targach 🙂

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Serdecznie...

Najbardziej wspominam kolumny  ZETA ZERO Orbital 360 na Audio Show chyba w 2018 r.

To były wspaniałe doznania odsłuchowe - klasa sama w sobie.

Chętnie posłucham ich jeszcze raz - a pewnie są już inne modele...

Zapraszam wszystkich audiofilów z najdalszych miejsc w Polsce...

WARTO przyjechać ...wrażenia gwarantowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Video Show byłem raz. To było wtedy, gdy dopiero zaczynałem swoją drogę z audio. Jeszcze niewiele wiedziałem, jeszcze “kupowałem” oczami, jeszcze “kupowanie” uszami było przede mną. I nie, nie słuchałem tych najdroższych systemów, gdzie tłum publiki. Rozkoszowałem się wielością odcieni muzyki wśród małych manufaktur, często kompletnie nieznanych… nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, żeby zejść z utartego szlaku, to był główny wniosek.

Minęło kilka lat, a ja wciąż coś poprawiam, czegoś szukam i czegoś słucham. Chciałbym posłuchać więcej.

No i zobaczyć odświeżoną Unitrę 🙂 

Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.