Skocz do zawartości
IGNORED

Przesiadka z LCD2c - na LCD3 czy X ?


1siedem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie upgrade w stajni Audeze

Na miejscu mam mozliwość posłuchania Xów ale nie trójek, stąd pytanie: jaka jest różnica między LCD 2c a LCD3 a LCD X ? poza ceną 🙂

Internet "mówi",  że oba modele są lepsze od LCD 2 ale X grają już wyraźnie detaliczniej.

W sklepie twierdzą, że trójki już nie wnoszą tyle względem X-ów w kontekście ceny.

Jeśli macie doświadczenia z ww modelami, to chętnie bym je poznał

Pozdroovka !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 1siedem napisał:

Chodzi mi po głowie upgrade

A jednak zabawy ciąg dalszy 😉

Pytanie,czy chcesz wejść w słuchawki bardziej do analizy muzyki,czy do zabawy .

A może inna firma ? 

Stosunkowo szybko szukasz zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przede wszystkim scena się tam znacząco zmienia. Moim zdaniem dwójki są pod tym kątem dość "zamknięte". Są też ciemniejsze od X-ów i trójek. Do tego dochodzą klasyczne polepszenia brzmienia, jak detaliczność, zmiana barwy i tak dalej 😉 

Jeśli interesowałyby Cię też produkty spoza oferty Audeze, to na pewno warto spojrzeć na Meze Liric. Zamknięte, ale z fajną przestrzenią, świetną barwą, mogą dobrze zejść na basie. Podobnie Denon AH-D9200, chociaż one są moim zdaniem gęstsze. Warto na pewno też sprawdzić ofertę ZMF

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, baltfan napisał:

A jednak zabawy ciąg dalszy 😉

Pytanie,czy chcesz wejść w słuchawki bardziej do analizy muzyki,czy do zabawy .

A może inna firma ? 

Stosunkowo szybko szukasz zmiany.

do zabawy a raczej pełniejszego cieszenia się muzyką, na pewno nie chce nadmiernej analityczności/suchości

szybko bo Xy są w promocji

Inna firma - czemu nie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, przede wszystkim scena się tam znacząco zmienia. Moim zdaniem dwójki są pod tym kątem dość "zamknięte". Są też ciemniejsze od X-ów i trójek. Do tego dochodzą klasyczne polepszenia brzmienia, jak detaliczność, zmiana barwy i tak dalej 😉 

Jeśli interesowałyby Cię też produkty spoza oferty Audeze, to na pewno warto spojrzeć na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zamknięte, ale z fajną przestrzenią, świetną barwą, mogą dobrze zejść na basie. Podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , chociaż one są moim zdaniem gęstsze. Warto na pewno też sprawdzić ofertę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a w necie wyczytałem, że dwójki mają najwięcej powietrza 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one są mocno tunelowe i gęste - piszę to jako posiadacz X'ów 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Dla mnie one są mocno tunelowe i gęste - piszę to jako posiadacz X'ów 😉 

Czy przy X'ach jest dalsza potrzeba zmiany ? pomijając wieczną potrzebę zmiany 🤣

z czym Xy dobrze grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz 😉 Jest parę słuchawek, które wolę od X'ów, ale ogółem w mój gust się bardzo dobrze wpasowują. Gdybym miał zmieniać, to pewnie spojrzałbym w stronę Meze Empyrean, może właśnie też Meze Liric, Hifiman HE6Se, do tego przyjrzałbym się jeszcze bliżej ZMFom. 

  Lubią neutralne, ale mocne źródła moim zdaniem, ja obecnie je nieco podbarwiam kosztem mniejszej mocy, bo wtedy nie zatracam się w muzyce przy pracy 😉  Na pewno dobrze by zagrały z czymś pokroju Toppinga D70 Pro + Topping A70 Pro, ale jakiś Burson Conductor 3 też sobie z nimi poradzi 🙂 Lampa pokroju Fezza Omega Lupi też ich na pewno nie zniszczy, a wiele osób preferuje je z lampą. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 1siedem napisał:

Na miejscu mam mozliwość posłuchania Xów ale nie trójek, stąd pytanie: jaka jest różnica między LCD 2c a LCD3 a LCD X ? poza ceną

Audeze LCD-X to inne granie, nie bez powodu wybierają je do studiów nagraniowych itp. Rozwinięcie charakteru jaki masz teraz przy LCD-2c to właśnie LCD-2 Caribbean lub od razu LCD-3. Na trójkach i tak już będzie żywiej (LCD-2c to najciemniej grające Audeze z aktualnie dostępnych).

LCD-X grają może ciut szerzej i naturalniej, jednak już tak nie kolorują jak LCD-2c, LCD-2, LCD-3 czy LCD-4. 

 

p.s.

Jaki masz wzmacniacz aktualnie?

Audeze lubią połączenie balanced. Praktycznie zawsze jest szersza scena i więcej powietrza.

Aha, no i uważam, że do słuchawek tej klasy wzmak za 3 tys to zdecydowanie za mało, aby nie ograniczał słuchawek. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Audeze LCD-X to inne granie, nie bez powodu wybierają je do studiów nagraniowych itp. Rozwinięcie charakteru jaki masz teraz przy LCD-2c to właśnie LCD-2 Caribbean lub od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Na trójkach i tak już będzie żywiej (LCD-2c to najciemniej grające Audeze z aktualnie dostępnych).

LCD-X grają może ciut szerzej i naturalniej, jednak już tak nie kolorują jak LCD-2c, LCD-2, LCD-3 czy LCD-4. 

 

p.s.

Jaki masz wzmacniacz aktualnie?

Audeze lubią połączenie balanced. Praktycznie zawsze jest szersza scena i więcej powietrza.

Aha, no i uważam, że do słuchawek tej klasy wzmak za 3 tys to zdecydowanie za mało, aby nie ograniczał słuchawek. 

Teraz mam Topping e50 + L50 (zbalansowane) - jestem zadowolony. Do ciemnych LCDc pasują, bo ich juz nie pociemniają a dynammika, scena, detale są na bardzo dobrym poziomie

przymierzam się do Coplanda 215, już go słuchałem - ociepla, zaokrągla górę, nawet fajnie

Dynamika i stereofonia jak w toppingach ale chińczyk gra liniowo i nie dodaje lampowych smaczków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 1siedem napisał:

Teraz mam Topping e50 + L50 (zbalansowane) - jestem zadowolony. Do ciemnych LCDc pasują, bo ich juz nie pociemniają a dynammika, scena, detale są na bardzo dobrym poziomie

przymierzam się do Coplanda 215, już go słuchałem - ociepla, zaokrągla górę, nawet fajnie

Dynamika i stereofonia jak w toppingach ale chińczyk gra liniowo i nie dodaje lampowych smaczków

no więc do modeli LCD-2, 3, 4 będzie ok połączenie (barwowo), pytanie tylko ile można zyskać lepszym wzmakiem. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.