Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt na bazie ICEpower 1200AS2 i Bluesound Node 2


Jarek Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze wybaczyc brak polskich znakow.

Nosze sie z zamiarem stworzenia wzmacniacza z dodatkowa funkcja streamera. Pomysl jest nastepujacy...

Do wspolnej obudowy, zakupionej na AliExpress (najlepiej cos z rozmachem - np. Accuphase A65) chcialbym upakowac:

1. Modul wzmacniacza ICEpower 1200AS2;

2. Wnetrznosci z odtwarzacza sieciowego Bluesound Node 2 (po modyfikacji zasilania - zasilanie wyprowadzone obecnie na zewnatrz Bluesound + zasilacz zewnetrzny);

3. Modul filtrujacy napiecie sieciowe, pozyskany z listwy filtrujacej Taga Harmony PF2000;

4. Dodatkowa antena WiFi do Bluesound Node, wyprowadzona na zewnatrz planowanej aluminiowej obudowy (podejrzewam, ze obecna antena ma prawo bytu jedynie w plastikowej obudowie Bluesound Node);

5. Jakis preamp, ktory podwyzszy napiecie sygnalu na wyjsciu Bluesound z poziomu ok. 2V do preferowanych dla wejscia ICEpower 5V oraz da mozliwosc manualnej regulacji poziomu glosnsci (wspaniale byloby gdyby dalo sie glosnosc sterowac rowniez z pilota). Znalazlem podrobke (lub jak ktos woli bardziej oficjalbie - klona) wzmacniacza sluchawkowego klasy A firmy Lehmann. Kosztuje ponad 700zl ale ma swoja obudowe aluminiowa oraz zasilanie, no i HI-ENDowe zapedy. Narazie nie znalazlem jeszcze karty technicznej oryginalu, wiec nie do konca wiem czy wpasuje sie w koncepcje;

 

Zalozenia projektowe:

1. Urzadzenie ma sluzyc jedynie do streamingu muzyki poprzez WiFi oraz podlaczenia TV poprzez wejscie optyczne Toslink - te funkcjonalnosci zapewnia Bluesound.

2. Urzadzenie nie bedzie posiadalo zadnych gniazd wejsciowych i wyjsciowych (za wyjatkiem optycznego);

3. Wszystkie polaczenia wewnatrz wykonane beda metoda lutowania z uzyciem wysokiej klasy przewodow oraz cyny z dodatkiem srebra;

4. Przewody glosnikowe wlutowane beda bezposrednio w plytke ICEpower i wyprowadzone na zewnatrz;

5. Poszczegolne sekcje urzadzenia oddzielone beda od siebie metalowymi przegrodami lub znajdowaly sie beda w metalowych puszkach, w zaleznosci czy znajde odpowiednie na serwisach aukcyjnych);

Niedobory wiedzy:

1. Mam zamiar uzyc wskaznikow wychylowych VU meter umieszczonych na przedniej sciance urzadzenia - czy zaczerpniecie sygnalu z wyjscia wzacniacza mocy poprzez rezystor zalatwi sprawe, czy wplynie negatywnie na calosc ukladu (jakosc dzwieku / parametry techniczne)?

2. Czy obwody masy z kazdego wspomnianego obwodu powinny laczyc sie poprzez obudowe?

3. Czy alternatywa pominiecia przedwzmacniacza i zastapienie go zwyczajnym potencjometrem (np. Alps) uczyni wiele zlego?

4. Znalazlem na forum watki odnosnie preampa lampowego, ale jakies skomplikowane zbytnio dla mnie. Wolalbym kupic gotowy, zmontowany modul i zwyczajnie go zaimplementowac we wnetrzu. Moze byc lampowy, jezeli taki byscie zdecydowanie rekomendowali (wolalbym jednak klasyczny).

 

Prosze zgromadzonych o podowiedz, czy taki projekt ma prawo bytu, jezeli tak, to jakie zagrozenia na mnie czychaja. Pozostane wdzieczny za wszelkie informacje i uwagi (za wyjatkiem tych obrazliwych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znam juz odpowiedzi,

1. Podlaczenie VU meter poprzez rezytor / potencjometr, diode prostownicza plu kondensator;

2. Z obwodem masy ostroznie, bo w ICE jest on "odseparowany" od radiatora przy uzyciu rezystorow;

3/4. Skorzystam z doswiadczen forum i uzyje polecanego Conrad Johnson PV12 z lampami 12AU7.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2023 o 13:29, Jarek Ch. napisał:

1. Modul wzmacniacza ICEpower 1200AS2;

A nie lepiej Hypex Ncore ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, methan napisał:

W mojej opinii ICE zagrał lepiej od NC252

Potwierdzam. Miałem NC252 i zmieniłem na 1200AS2. W połączeniu z preampem lampowym lepiej siadł mi Icepower. 
VU Metry możesz podpiąć pod złącze P106 w Ice. Mam tak wpięte u siebie.
Rozważ osobne obudowy preamp/streamer i osobno końcówka. Upchać to w jednej obudowie to wyjdzie wyjątkowo duży kloc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qban napisał:

VU Metry możesz podpiąć pod złącze P106 w Ice. Mam tak wpięte u siebie.

Tak zrobię, dzięki.

 

2 godziny temu, Qban napisał:

Rozważ osobne obudowy preamp/streamer i osobno końcówka. Upchać to w jednej obudowie to wyjdzie wyjątkowo duży kloc

Właśnie chciałem żeby było duże. W obudowie od Accuphase a65 jeszcze bym swojego kota upakował 🙂

Ma wyglądać jak milion dolarów i grać podobnie. 

No i dodatkowo chciałbym zrobić coś oryginalnego i nietuzinkowego. 

Narazie zamówiłem ICE, podepnę na krótko. Jak uznam, że to żyje to zaczynam zabawę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obudowa ma wymiary 45x40x10 cm. Zamontowany jest tylko moduł ICEpower , chłodzenie ze sterowaniem oraz VU Metry ze sterownikiem- mógł bym inaczej wszystko zamontować aby zaoszczędzić miejsce ale akurat w moim przypadku nie było takiej konieczności. Chodzi o to że twoja obudowa będzie musiała być znacznie większa lub  wyższa ( montaż piętrowy)  aby wszystko zamontować.
Conrad Johnson PV12 zajmuje sporo miejsca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_2583.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jarek Ch. napisał:

Ma wyglądać jak milion dolarów i grać podobnie. 

Chyba, żartujesz, że to będzie grać dobrze 😉 Co najwyżej przeciętnie. Przynajmniej się pobawisz w składanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrościa muszę stwierdzić, ze ice 1200as2 poległ w starciu z klonem fm300a za 1500zł. Ice nie jest tak angażujący, ma gorszą scenę. Nie jest zły ale sa znacznie lepsze rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, awietek napisał:

Z przykrościa muszę stwierdzić, ze ice 1200as2 poległ w starciu z klonem fm300a za 1500zł. Ice nie jest tak angażujący, ma gorszą scenę. Nie jest zły ale sa znacznie lepsze rozwiązania.

Zgadzam się. Dobra scena w d klasie zależy bardziej od synergii z resztą zestawu i na to potrzeba testów.

Założenie że dany zestaw - oparty na ampie D klasy - zagra angażująco (i przyjemnie będzie tego słuchać), jest mocno skazane na porażkę. Zwykle jest max przeciętnie albo nudno, potencjał bywa niewykorzystany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2023 o 22:33, awietek napisał:

Z przykrościa muszę stwierdzić, ze ice 1200as2 poległ w starciu z klonem fm300a za 1500zł. Ice nie jest tak angażujący, ma gorszą scenę. Nie jest zły ale sa znacznie lepsze rozwiązania.

Ja gram z pre lampowym C-J PV12 i śmiało mogę polecić to rozwiązanie. 

Nie znam fm300a ale sporo tych klocków przerzuciłem i obecny setup mi odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, methan said:

Ja gram z pre lampowym C-J PV12 i śmiało mogę polecić to rozwiązanie. 

Nie znam fm300a ale sporo tych klocków przerzuciłem i obecny setup mi odpowiada. 

Rozumiem - gralem z tym pre i innym pre Elekita tu8500 - w obu wypadkach gralo poprawnie ale bez egzaltacji, zaangażowania, szcególnie scena nie była tak trójwymiarowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, awietek napisał:

Rozumiem - gralem z tym pre i innym pre Elekita tu8500 - w obu wypadkach gralo poprawnie ale bez egzaltacji, zaangażowania, szcególnie scena nie była tak trójwymiarowa.

Gratuluję, nie wiem, może coś zrobiłem inaczej. Ze swojego zestawu jestem jak najbardziej zadowolony.  Masz zdjęcie tego pre? co tam siedziało ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, methan said:

Gratuluję, nie wiem, może coś zrobiłem inaczej. Ze swojego zestawu jestem jak najbardziej zadowolony.  Masz zdjęcie tego pre? co tam siedziało ?  

Nie zeby jakies fajerwerki - chinski gotowiec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieład, przerabiam zasilanie bo zmieniam typ lamp na 7AU7, ale mam inny układ zasilania, inne podzespoły, lampy NOS GE i kondy na wyjściu- True Copper. Myślę że tu może być różnica w naszych spostrzeżeniach, albo rzeczywiście ten fm300a to fenomen. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, methan said:

U mnie nieład, przerabiam zasilanie bo zmieniam typ lamp na 7AU7, ale mam inny układ zasilania, inne podzespoły, lampy NOS GE i kondy na wyjściu- True Copper. Myślę że tu może być różnica w naszych spostrzeżeniach, albo rzeczywiście ten fm300a to fenomen. 

Moze po prostu lepiej się wpasował u mnie i z Tannoyami tworzy dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich majsterkowiczów. Wziąłem sobie do serca Wasze podpowiedzi (szczególnie tą, że Bluesound Node to porażka) i postawiłem na inne rozwiązanie. Jak na fotkach - końcówka mocy oddzielnie w obudowie z AliExpress plus odtwarzacz sieciowy z funkcją korekcji pomieszczenia, korektorem audio oraz DAC. Odtwarzacz to miniDSP SHD. Fajna zabawka, tylko trochę droga. Na razie testuję wszelkiego rodzaju ustawienia, więc jeszcze nie znam pełnego potencjału odtwarzacza, ale z pewnością jest to fajne połączenie z ICEPower, chociażby ze względu na kompatybilność sygnału zbalansowanego. Dźwięk jest czyściutki i precyzyjny, bez najmniejszego szmerku w tle. Bas przyjemny, nisko schodzący. Pozostałe tony również bez zastrzeżeń. Uruchamianie bez żadnych trzasków w kolumnach.

Jeszcze chciałem podpytać, czy ktoś z Was korzystał może w ICE z funkcji wzbudzania sygnałem. Zakładam, że załączenie na stałe (poprzez rezystor 10k) funkcji standby - łącząc piny 101/3 i 101/6 oraz podpięcie przewodu sygnałowego (piny 102/20, 21 i 22) do wejścia sygnałowego załatwi sprawę. Proszę o ewentualne potwierdzenie, jeżeli ktoś z Was korzystał już z tej opcji. Nie chciałbym zniszczyć układu przez jakiś trefny ruch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240110_211815.jpg

20240117_195916.jpg

20240110_211831.jpg

20240110_211824.jpg

20240117_195944.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie mam radiatora i nie dostrzegam potrzeby jego stosowania w obecnej konfiguracji. Obudowa lekko się nagrzewa, ale w mojej opinii nie do przesady. Pewnie gdyby chcieć stale pracować na wysokich mocach wyjściowych, to dodatkowe odrowadzenie ciepła byłoby niezbędne. 

Co się zaś tyczy mojego pytania odnośnie wzbudzania układu poprzez sygnał wejściowy, to wszystko działa tak jak w zadanym przeze mnie pytaniu, które okazało się jednocześnie odpowiedzią. Zrobiłem i wszystko działa perfekcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.