Skocz do zawartości
IGNORED

kable głośnikowe Acrolink - poważne pytanie


2A3_fan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

interesuję się kablami głośnikowymi Acrolink, 7N-S8000 Anniversario, 7N-S8000 Leggenda i innymi ze średniej- wyższej półki.

Założyłem ten temat ponieważ informacji na forach na temat zasilających lub interkonektów tej firmy jest wiele, natomiast o głośnikowych z wyższej półki - w zasadzie jakichkolwiek informacji i opinii brak.

Proszę o wpisy osób które mają lub miały, ewentualnie testowały i mają praktyczne doświadczenia z kablami głośnikowymi Acrolink, minimum od serii S8000 wzwyż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 17.12.2023 o 10:26, 2A3_fan napisał:

cześć,

 

interesuję się kablami głośnikowymi Acrolink, 7N-S8000 Anniversario, 7N-S8000 Leggenda i innymi ze średniej- wyższej półki.

Założyłem ten temat ponieważ informacji na forach na temat zasilających lub interkonektów tej firmy jest wiele, natomiast o głośnikowych z wyższej półki - w zasadzie jakichkolwiek informacji i opinii brak.

Proszę o wpisy osób które mają lub miały, ewentualnie testowały i mają praktyczne doświadczenia z kablami głośnikowymi Acrolink, minimum od serii S8000 wzwyż.

Nie miałem u siebie, ale słuchałem u znajomego s20000. Bardzo precyzyjny, dobrze kontrolowany bas, gradacje różnych dźwięków mocno zaznaczone. Taki ekstremalnie audiofilski czyli wszystko jest „naj” przyciąga uwagę do drobnych smaczków. Główną wadą jaką widział właściciel był jego rozmiar i waga. By go normalnie używać trzeba było go podwieszać, podkładać podkładki, bo jego ciężar mógł wyłamać gniazda we wzmacniaczu. Wedle tego znajomego różnice między 10000 vs 8000 nie są olbrzymie, sam tego nie sprawdzałem. Te kable są praktycznie nie dostępne na rynku wtórnym…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, plastik1989 said:

Nie miałem u siebie, ale słuchałem u znajomego s20000. Bardzo precyzyjny, dobrze kontrolowany bas, gradacje różnych dźwięków mocno zaznaczone. Taki ekstremalnie audiofilski czyli wszystko jest „naj” przyciąga uwagę do drobnych smaczków. Główną wadą jaką widział właściciel był jego rozmiar i waga. By go normalnie używać trzeba było go podwieszać, podkładać podkładki, bo jego ciężar mógł wyłamać gniazda we wzmacniaczu. Wedle tego znajomego różnice między 10000 vs 8000 nie są olbrzymie, sam tego nie sprawdzałem. Te kable są praktycznie nie dostępne na rynku wtórnym…

Dziękuję za wpis i mam dodatkowe pytanie - czy podczas tych odsłuchów porównaliście S20000 do innego kabla czy po prostu słuchaliscie systemu w którym użytkowany jest ten kabel? Pytam, żeby wiedzieć jaki i czy był inny punk odniesienia.

S20000 to znacznie ponad mój budżet, ale na S8000 byłbym w stanie się szarpnać gdyby okazał się wybitny. Prywatnie spodziewam się, że pewnie niestety nie jest wybitny. Byłoby o nim więcej informacji a w praktyce z jakiegoś nieznanego mi powodu ludzie głównie używaja sieciówek Acro, ewentualnie sygnałowych. Głośnikowych jakby rzadziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Główną wadą jaką widział właściciel był jego rozmiar i waga. By go normalnie używać trzeba było go podwieszać, podkładać podkładki, bo jego ciężar mógł wyłamać gniazda we wzmacniaczu. 

Z tego powodu powinno używać się kabli głosnikowych zakończonych widłami. Nie ma wtedy problemu z wyłamaniem gniazd czy we wzmaku czy w końcówce ponieważ siła skierowana jest prostopadle do osi gniazda w dół, a takowe mają ogromną wytrzymałość na ścinanie.

 

Nie takie widły, takie widły to ogromny błąd konstrukcyjny, a to jest właśnie S20000. Chyba, że zamysłem producenta jest dosprzedanie bizuterii audiofilskiej:

s-l1600.jpg

 

Takie też nie są najlepsze:

cardas-grsu-new-350_0.jpg

 

Tu też będzie się tworzyć dźwignia. Płaszczyzna wideł i płaszczyzna osi kabla powinny być jak najbardziej równoległe.

Tak jak tutaj:

image.jpg?x=1000&y=1000&format=jpg&ex=10

products-RG8.jpg

 

Te są też fajne bo można sobie je dogiąć i ustawić potrzebny kąt:

eng_pl_Spades-ETI-speaker-connector-1231

W dobrych wzmakach i w dobrych kolumnach zazwyczaj da się zastosować takie "proste" widły jak te od Oelbacha.

 

Jak tutaj:

wireworld-solstice-speaker-cable-c1.jpg

 

Widły i kable "spadną" do dołu prostopadle do osi gniazda. Oczywiście tylna scianka wzmaka musi być dosunięta do krawędzi półki.

Mam nadzieję, że kumacie o co mi chodzi.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 godziny temu, 2A3_fan napisał:

Dziękuję za wpis i mam dodatkowe pytanie - czy podczas tych odsłuchów porównaliście S20000 do innego kabla czy po prostu słuchaliscie systemu w którym użytkowany jest ten kabel? Pytam, żeby wiedzieć jaki i czy był inny punk odniesienia.

S20000 to znacznie ponad mój budżet, ale na S8000 byłbym w stanie się szarpnać gdyby okazał się wybitny. Prywatnie spodziewam się, że pewnie niestety nie jest wybitny. Byłoby o nim więcej informacji a w praktyce z jakiegoś nieznanego mi powodu ludzie głównie używaja sieciówek Acro, ewentualnie sygnałowych. Głośnikowych jakby rzadziej.

Ja słuchałem tylko w zastanym systemie, nic nie zmienialiśmy tam wtedy. 

Faktycznie, znacznie cześciej zasilające się używa Acrolinka, nie wiem z czego to wynika, ale głośnikowe znacznie mniej popularne. Jeszcze z tych serii, starszy i znacznie tańszy 6N-S3000 słyszałem i też całkiem ciekawy kabel. Obecnie między 3500-4000 widziałem używki. 

23 godziny temu, pmcomp napisał:

Z tego powodu powinno używać się kabli głosnikowych zakończonych widłami.

Tam możesz odkręcić końcówki wtyku i zmienić z widełek na banany i na odwrót. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, plastik1989 napisał:

 

Tam możesz odkręcić końcówki wtyku i zmienić z widełek na banany i na odwrót. 

Pomysl super ale i tak te widly jak na zdjeciu wyrywaja gniazda jak ta lala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, pmcomp napisał:

Pomysl super ale i tak te widly jak na zdjeciu wyrywaja gniazda jak ta lala.

Tam głównym problemem jest sztywność i waga kabla. Banany też wyrwą gniazda, albo conajwyżej same się wygną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.