Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa Focal Aria 926 do zestawu kina domowego 5.1 (budżet 10k)


Jacgues
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie mam Focal Aria 926 + Roksan Kandy K3.
Chciałbym w budżecie 10k (nowy lub używany sprzęt) rozbudować zestaw o:
- amplituner 5.2/7.2
- subwoofer
- dwa głośniki tylne (z tymże szukam czegoś z miarę płaską obudową jak Focal Chora Surround lub ściętą niczym Klipsch RP-500SA II)

Za czym się rozglądać, co powinno dobrze pasować do Focal Aria 926, a czego raczej unikać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacgues
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Jak rozumiem, centralny też powinien znaleźć się wśród nowych sprzętów? 😉

Z amplitunerów na pewno rozważyłbym Pioneera VSX-LX504, ewentualnie Marantz Cinema 70s jako tańszą opcję, która ma pre-out. 

Z surroundów opcji jest dużo 🙂 byłbyś w stanie podrzucić układ swojego pomieszczenia? Może ciekawszą opcją będą di/bipole jak Monitor Audio Bronze FX? Wiele osób decyduje się też na niewielkie Cambridge Minx, czy Dali On-Wall

Centralny możesz wybrać dość dowolnie, byle nie było to coś z najniższej półki. Theva Center, Klipsch RP-500C II 🙂

W kwestii subwoofera, czy chciałbyś go używać też do muzyki? Jak duże masz pomieszczenie? 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu fajny jest central Aria CC,  boczne także są ciekawe aria 906 lub Chora 806. Co do ampli obowiązkowo z pre outem, bo amplituner nie ma szans, aby zasilić te kolumny i cały zestaw kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma szans aby zasilił, zależy jaki amplituner taki za 3 czy 5 tys może nie zasilić, ale taki za 20k czy 30k tak są takie amplitunery to ze spokojem napędzi cały set na Arii to są dosyć wysoko skuteczne głośniki więc wcale nie trzeba do nich tak wysokiego modelu amplitunera, myślę że Denon 4800 lub Cinema 40 spokojnie bez zewnętrznych końcówek mocy da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2023 o 22:51, Jacgues napisał:

Cześć,

Obecnie mam Focal Aria 926 + Roksan Kandy K3.
Chciałbym w budżecie 10k (nowy lub używany sprzęt) rozbudować zestaw o:
- amplituner 5.2/7.2
- subwoofer
- dwa głośniki tylne (z tymże szukam czegoś z miarę płaską obudową jak Focal Chora Surround lub ściętą niczym Klipsch RP-500SA II)

Za czym się rozglądać, co powinno dobrze pasować do Focal Aria 926, a czego raczej unikać? 

Kolega napisał 10.000zł

 

13 godzin temu, JVC 4K napisał:

Jak to nie ma szans aby zasilił, zależy jaki amplituner taki za 3 czy 5 tys może nie zasilić, ale taki za 20k czy 30k tak są takie amplitunery to ze spokojem napędzi cały set na Arii to są dosyć wysoko skuteczne głośniki więc wcale nie trzeba do nich tak wysokiego modelu amplitunera, myślę że Denon 4800 lub Cinema 40 spokojnie bez zewnętrznych końcówek mocy da radę.

Brawo Ty 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kivlov napisał:

Kolega napisał 10.000zł

 

Brawo Ty 🙂

To powinien zrezygnować z Focal Aria i je sprzedać, bo z żadnym z budżetowym ampli tego nie napędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JVC 4K napisał:

To powinien zrezygnować z Focal Aria i je sprzedać, bo z żadnym z budżetowym ampli tego nie napędzi.

Brawo Ty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To powinien zrezygnować z Focal Aria i je sprzedać, bo z żadnym z budżetowym ampli tego nie napędzi.
Gdybyś Ty jeszcze ze zrozumieniem przeczytał porady w tym wątku...

Do autora, to co radzi [mention=21207]kivlov[/mention] ma sens. Budżet niestety ciut mały a kolumna dość wymagająca jeżeli chodzi o impedancje (za to dość skuteczna a Ty masz dodatkowo wzmacniacz więc mogłoby c gorzej ;) ). Jeżeli priorytetem jest kino to szukaj X3800 (Amazon ok 4k, PL ok 5.5k PLN), Klipsch RP1200SW i w zależności na czym bardziej Ci zależy i na co zostanie po rabatach jakiś Central Focala (Aria CC900 będzie do kompletu) albo surround (tutaj spokojnie Theva/Chora). Po uzupełnieniu budżetu brakujące głośnik i Dirac. Zakładam, że Roksana zostawiasz i bedzie robił za wzmacniacz LR.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chloru napisał:

Gdybyś Ty jeszcze ze zrozumieniem przeczytał porady w tym wątku...

Zabrakło tylko, aby jeszcze nakazał mu kupić projektor JVC i tylko z serii minimum RS2100 🙂  Inne nie mają racji bytu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdybym zrezygnował ze wzmacniacza stereo i kupił np. 5.2 do kina domowego w budżecie 20k to dostałbym za tę kasę coś pozwalającego uzyskać ten sam poziom brzmienia stereo co Roksan Kandy K3? Czy jednak warto mieć dwa osobne urządzenia? 

Ciekaw jestem też ile taki wzmacniacz pobierałby prądu, bo w spoczynku Roksan ciągnie 70W (pod obciążeniem niewiele więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy gdybym zrezygnował ze wzmacniacza stereo i kupił np. 5.2 do kina domowego w budżecie 20k to dostałbym za tę kasę coś pozwalającego uzyskać ten sam poziom brzmienia stereo co Roksan Kandy K3? Czy jednak warto mieć dwa osobne urządzenia? 

Ciekaw jestem też ile taki wzmacniacz pobierałby prądu, bo w spoczynku Roksan ciągnie 70W (pod obciążeniem niewiele więcej).
Wez swojego Roksana pod pachę i poszukaj salonu który ma na stanie Arcama AVR10/11 i umów się na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem ampli co dorównuje wzmacniaczom dedykowanym pod stereo, ale warto porównać i usłyszeć na własne uszy. Dlatego mam dwa zestawy u siebie jeden pod kino drugi pod stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kivlov napisał:

Zabrakło tylko, aby jeszcze nakazał mu kupić projektor JVC i tylko z serii minimum RS2100 🙂  Inne nie mają racji bytu.

 

Zauważ że już nie namawiam cię na lserówkę tylko na RS1100 opartego na lampie który to i tak pomimo tego że jest najtańszy ale z najnowszej serii to i tak zmiażdży twojego vintage RS540-tke. Panimajesz.

1 godzinę temu, kivlov napisał:

Nie słyszałem ampli co dorównuje wzmacniaczom dedykowanym pod stereo, ale warto porównać i usłyszeć na własne uszy. Dlatego mam dwa zestawy u siebie jeden pod kino drugi pod stereo.

Nie słyszałeś ampli które dorównują bo nie wiesz co to znaczy porządny amplituner od Denona, ale ty się zatrzymałeś na Onkyo i na Marantzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JVC 4K napisał:

Nie słyszałeś ampli które dorównują bo nie wiesz co to znaczy porządny amplituner od Denona, ale ty się zatrzymałeś na Onkyo i na Marantzu.

Brawo Ty,

Nie mam już od dawna Marantza i Denona i Yamahy, ale uważam je za dobry sprzęt.

 

7 godzin temu, JVC 4K napisał:

Zauważ że już nie namawiam cię na lserówkę tylko na RS1100 opartego na lampie który to i tak pomimo tego że jest najtańszy ale z najnowszej serii to i tak zmiażdży twojego vintage RS540-tke. Panimajesz.

Oj oj czyli wziąłeś na poważnie i do serca, że musisz zawsze namawiać na swój sprzęt. Proszę Cię daruj sobie te nieustanne wciskanie kitu. Mogę Cię w każdym wątku namawiać, że powinieneś jeździć nową S klasą bo czuję się w niej bajecznie. Zmień kolumny bo masz gorsze niż ja? Taka zabawa w piaskownicy? Daj człowieku spokój swoim kompleksom i ciesz się życiem, a nie nieustannie piszesz do mnie jakieś śmieszne PW, które tylko zaśmiecają i pocztę i nic nie wnoszą.

Jak będę potrzebować Twojej porady zapewne się o nią zwrócę.... Mam nawet jedno pytanie - jaki obecny w sprzedaży JVC ma lepszą czerń od RS540? Albo nie nie kłopocz się - nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kivlov napisał:

Brawo Ty,

Nie mam już od dawna Marantza i Denona i Yamahy, ale uważam je za dobry sprzęt.

 

Oj oj czyli wziąłeś na poważnie i do serca, że musisz zawsze namawiać na swój sprzęt. Proszę Cię daruj sobie te nieustanne wciskanie kitu. Mogę Cię w każdym wątku namawiać, że powinieneś jeździć nową S klasą bo czuję się w niej bajecznie. Zmień kolumny bo masz gorsze niż ja? Taka zabawa w piaskownicy? Daj człowieku spokój swoim kompleksom i ciesz się życiem, a nie nieustannie piszesz do mnie jakieś śmieszne PW, które tylko zaśmiecają i pocztę i nic nie wnoszą.

Jak będę potrzebować Twojej porady zapewne się o nią zwrócę.... Mam nawet jedno pytanie - jaki obecny w sprzedaży JVC ma lepszą czerń od RS540? Albo nie nie kłopocz się - nie ma.

 

Napiszę to najprościej jak tylko potrafię jak się da prościej się już nie da, ale będzie to raczej ostatni mój post skierowany w twoją osobę.

A więc nie tylko ja tak uważam ale również inni i zaraz dam ci namacalne dowody na to że moja racja nie jest jedyna i są inni fani kina czy projektorów którzy uważają podobnie jak ja.

A więc znam wielu posiadaczy X7900/RS540 którzy mieli te projektory kupione na premierę i mają je już bardzo długo i jak weszła najnowsza linia sprzedażowa ta poprzednia bo ta nowa obudowa zadebiutowała w poprzedniej serii sięgnęli po te projektory NX,NZ,NP przesiadając się z X7900. I oni wszyscy twierdzą że natywne 4K jest lepsze od Full HD na e-shifcie co do tego nie mamy żadnych wątpliwości i kosztem podkreślam tylko trochę gorszego kontrastu i czerni zdecydowali się jednak na lepszą rozdzielczość, ostrość i nowy rasowy wygląd, wygląd bo to jest ważne sorry ale RS540-tka wygląda jak Merc GLA lub maks GLB, a projektory z serii N czy nowych RS-ów wyglądają co najmniej jak Merc GLE Coupe lub GLS Maybach.

Tak więc jak konfrontujesz nawet najniższy model z serii aktualnej lub poprzedniej czyli RS1000/RS1100 to ten projektor i tak będzie lepszy od RS540-tki bo ma lepszą ostrość i wyższą rozdziałkę i zdecydowanie lepszy HDR w mapowaniu, owszem zdaję sobie sprawę że ma mniejszy kontrast to mi nie przeszkadza bo i tak mam jaskinię batmana owszem brakuje mu również filtra kinowego ale on według mnie zdecydowanie psuł obraz i zmniejszał dużo jasność zabierał sporo lumenów, czego sam doświadczyłem jak miałem NX7 przez 7 miesiecy, nie wiem czy to jest zrozumiałe.

Brak filtra kinowego i Kontrast obniżony to są elementy które w szczególności w marce JVC nie przeszkadzają aż tak bardzo jak brak tych elementów u konkurencyjnych producentów projektorów.

Bo dalej chyba zgodzisz się ze mną jednak że nawet taki najniższy model RS1000 czy RS1100 pod względem posiadanego kontrastu i czerni i legendarnej jakości obrazu które te projektory generują na przestrzeni ponad 25 lat istnienia przetwornika LCOS D-ILA ta marka wyrobiła sobie renomę że żaden inny projektor od Sony, Epsona, Barco, Christie, Optoma, NEC czy BenQ od nich wszystkich RS1000 będzie miał lepszą czerń ale od wyższych modeli JVC wiadomo nie.

Najpierw są projektory wszystkich marek i na różnych przetwornikach LCD, DLP, SXRD i potem jest JVC RS1000 i dopiero lepsza czerń i kontrast jest na RS3100/RS4100 i DLA 25 LTD,to chyba oczywiste i zrozumiałe jednak są ludzie w tym i ja co budżet lub zdolność kredytowa pozwala kupić podstawowy model ale legendarnej firmy JVC co jest lepszym rozwiązaniem od Sony czy Epsona innych już nie będę wymieniał, a niestety brakuje sporo pieniędzy na RS3100 czy RS4100 i przed takim dylematem stałem ja i wielu kinomaniaków na świecie w pełni zadowolonych ze swoich podstawowych modeli JVC.

Chyba się zgodzisz ze mną że lepiej jest mieć totalnie gołe Audi Q3 lub Q5 bez skór, bez panoramy, bez automatu bez el. klapy bagażnika, ze słabym silnikiem aniżeli kupić na pełnym wypasie najbogatsze wersje wyposażenia i najlepsze silniki w jakiejś Skodzie Kodiaq czy VW T-Rocku, albo Seacie Ateca.

Tak samo lepiej jest mieć JVC jako markę nawet jeżeli stać mnie tylko na RS1100 niż mieć Sony,Epsona, Optomę i całą resztę która nie dorasta do pięt JVC pod względem kontrastu i czerni.

RS2100 ma taki sam kontrast i czerń co RS1000/RS1100 - różnią się tylko źródłem światła (ja chciałem laser zamiast lampy po problemach z N7).

Kończąc.....

Osoby które miały długo RS540-tkę a zamieniły na RS1000/2000/3000 i nowsze RS1100/2100/3100/4100. To mianowicie użytkownicy i tego forum ale też innych jak HDTV.com czy HDTV Centrum Polska

Gmeru, Bipo,Szewi, Barnaba, Konrado, Pelzak, Deimos czy MartyMcFly.

Modelowo to Gmeru - RS1000, Bipo - RS2000, kolega Szewi - RS3000, Barnaba ma RS2000, Pelzak ma RS1000, Deimos ma RS3100 a MartyMcFly ma RS4100.

ONI WSZYSCY MIELI WCZEŚNIEJ RS540/X7900 lub nieco starsze RS520/X7500 oraz RS500/X7000 - które także charakteryzowały się wyższym kontrastem i czernią od każdego nowego JVC.

Chcesz jeszcze jakieś inne namacalne dowody kierowniku kuli ziemskiej.

Edit odnosnie audio sprzętu, Słuchałem kolumn firmy Brytyjskiej Monitor Audio które to tak zachwalasz i w porównaniu do Dali z tego samego pułapu cenowego to na moje ucho lepiej grały Dali niż MA dlatego zdecydowały moje uszy.

Dobra nara

                                                                                                   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmak stereo - Roksan K3 Kandy - może działać jako końcówka mocy.
 

W takim wypadku mogę Arie zasilić nim, a suba, centralke i 2 tylne jakimś tańszym amplitunerem 5.2, który w przypadku kolumn przednich będzie działać jako przedwzmacniacz.

Mając to na względzie, za czym się rozglądać? Czy jakbym chciał zainwestować np. w zestaw Focal Chora (bez frontów) to czy pozostałe głośniki będzie łatwo napędzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pozostałe głośniki nie wymagają zbyt wiele. Skupilbym się na amplitunerach z Diraciem typu lx 505 lub x3800h (tutaj trzeba dokupić więc podnosi cene).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Stary200 said:

X3800 do Focala i do Arii? Serio

 

Przecież Arie będą napędzane Roksanem. To co X3800 nie da rady napędzić centralnego i  kilku surroundów odciętych na 80 Hz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chloru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chloru napisał:

Przecież Arie będą napędzane Roksanem. To co X3800 nie da rady napędzić centralnego i  kilku surroundów odciętych na 80 Hz? 

Nie o to mi chodziło lecz o barwę, Focale są jasne i nie pasują do Denona… Bardziej jest tutaj potrzebne brzmienie pokroju Angielskiego jak Arcam, Roksan, Rotel lub JBL, Anthem a nie g… warty przy tych kolumnach Denonik 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Stary200 said:

Nie o to mi chodziło lecz o barwę, Focale są jasne i nie pasują do Denona…

Akurat Denon nie gra jasno ale musiałeś coś napisać... 

10 minutes ago, Stary200 said:

Bardziej jest tutaj potrzebne brzmienie pokroju Angielskiego jak Arcam, Roksan, Rotel lub JBL, Anthem

Oczywiście i wszystkie z nich można kupić za 10 kPLN i jeszcze zmieścić w tym budżecie subwoofer, centralny i surroundy. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Przymiotniki piszemy z małej litery... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Chloru napisał:

Akurat Denon nie gra jasno ale musiałeś coś napisać..

Nie, nie musiałem… Miałem 1913, 2700,4700,8500 i wiem jak grają!!! Pasują pod kolumny takich firm jak Heco, Dali, Magnat, Canton, itd które to grają bardziej miękko niż jasno! Gdzie ma to miejsce właśnie we Focalu… Brzmienie jest tak samo jasne jak w Klipschach  z serii RP.

I nie wciskaj tutaj Kitu, bo nie mając nic z tego co wymieniłem po prostu polemizujesz, wypowiedzi swoje uzasadniasz na podstawie testów urządzeń osobno przeczytanych gdzieś tam…

Godzinę temu, Chloru napisał:

Przymiotniki piszemy z małej litery... 

 

Pisał będę tak jak mi się zechce!!! KPW świeżaku 

Godzinę temu, Chloru napisał:

Oczywiście i wszystkie z nich można kupić za 10 kPLN

 

Godzinę temu, Chloru napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania

Co tu masz bufonie napisane? Czytanie ze zrozumieniem się kłania… 

W dniu 20.12.2023 o 23:18, Jacgues napisał:

Czy gdybym zrezygnował ze wzmacniacza stereo i kupił np. 5.2 do kina domowego w budżecie 20k

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem 1611, s970 a teraz X3800 ... z Focalami wlasnie. Odnieś się do budżetu i jakości swojego doradztwa z którego wynika, że Denon nie pasuje do Klipscha. 🤣 Nie wspomnę już o tym, że można w Diracu dostosować to pod swoje gusta. 

5 minutes ago, Stary200 said:

Pisał będę tak jak mi się zechce!!! KPW świeżaku

Oczywiście możesz pisać jak tylko zechcesz. Ale po pierwsze świadczy to tylko o tobie, a po drugie nie wiadomo jak długo multikontowy klawiaturowy wojowniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co autor napisał? Ty jesteś zaślepiony czy czytasz między wierszami? Nawet w ostatnim poście Ci to zacytowałem! Anthem ponad 10 tys za 5.2 ampli ? No śmieszny jesteś Ci powiem… potwierdzasz że mało wiesz i słyszałeś!
Znalazł się kolejny dzban, kolega przydupas JVC
Chciałbym Ci merytorycznie odpowiedzieć ale niestety nie jestem w stanie rozszyfrować tego bełkotu. Śledzik był?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Stary200 said:

Nie, nie musiałem… Miałem 1913, 2700,4700,8500 i wiem jak grają!!! Pasują pod kolumny takich firm jak Heco, Dali, Magnat, Canton, itd które to grają bardziej miękko niż jasno! Gdzie ma to miejsce właśnie we Focalu… Brzmienie jest tak samo jasne jak w Klipschach  z serii RP.

I nie wciskaj tutaj Kitu, bo nie mając nic z tego co wymieniłem po prostu polemizujesz, wypowiedzi swoje uzasadniasz na podstawie testów urządzeń osobno przeczytanych gdzieś tam…

Pisał będę tak jak mi się zechce!!! KPW świeżaku 

 

Co tu masz bufonie napisane? Czytanie ze zrozumieniem się kłania… 

 

I na takie pytanie odpisałem mu, żeby wziął swojego Roksana pod pachę i porównał sobie w jakimś sklepie z Arcamem AVR10/11. 

A Denona/Pioneera zasugerowałem na kolejny post w wątku. O ten poniżej. Na który Ty zasugerowałeś Arcama AV860 jako tańszy amplituner.  Najwidoczniej więcej niż 1 post przekracza możliwości czytania ze zrozumieniem.... 

18 hours ago, Jacgues said:

Mój wzmak stereo - Roksan K3 Kandy - może działać jako końcówka mocy.
 

W takim wypadku mogę Arie zasilić nim, a suba, centralke i 2 tylne jakimś tańszym amplitunerem 5.2, który w przypadku kolumn przednich będzie działać jako przedwzmacniacz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chloru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Chloru napisał:

Na który Ty zasugerowałeś Arcama AV860 jako tańszy amplituner

ale to nie jest amplituner tylko procesor wielki znawco, i nie odpisywałem na twój post tylko zasugerowałem wspomniany procesor plus końcówki mocy zamiast wzmacniacza plus amplitunera… co oznacza jedno iż dzielony system będzie najlepszym rozwiązaniem, nawet od topowego Amplitunera Denona 8500 czy Marantza 8015

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałeś bez cytowania bezposrednio pod postem w którym było pytanie o tańszy amplituner. Czytanie na poziomie szkoły podstawowej cie przerasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.