Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo lub amplituner pod Dali Zensor 7


kaliope
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy. Niedawno wymieniłem kolumny z Quadrali QLX0175 na Zensor 7 i widzę tzn słyszę, że moja leciwa Yamaha RX-V595a nie rozkręca ich tak jakbym chciał. Chyba dorastam dokupienia czegoś lepszego. Bardzo proszę o dobór czegoś. Chyba bym wolał amplituner, żeby mieć w jednym, ale pewnie powiecie, że to słaby pomysł, więc w razie czego może być oddzielnie.   

Słuchałem Dali Z7 na wzmacniaczu Denon u kolegi i bas był dużo lepszy niż u mnie. Właśnie tego mi brakuje. Co polecicie? Max 3 tys.  Może jakąś używkę? W tunerze chcę mieć radio internetowe. No ale przede wszystkim, żeby sprzęt wyciągnął z tych Dali wszystko co one potrafią. Żeby była moc, a nie jakiś zdychanie. 

Chcę żeby był też wybór kolumn A i B, bo mam puszczone kable na taras i tam mam głośniki zewnętrzne. 

 

Nie wiem kompletnie w jaką firmę iść. Yamaha ma teraz 24 lata i nigdy się nie zepsuła. Nie jestem żadnym audiofilem, ale lubię dobry dźwięk. Moje założenie 3tys zł to jakiś żart przy tych wymaganiach, czy mimo wszystko coś się znajdzie? W ostateczności do 4 tys. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaliope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozpędzasz w używane, a już za niewiele więcej jest nowa wersja Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale można kupić np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a do niego streamer a są też używane RN 803 itp.

Lub np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu basu nie zabraknie, a przy tym nie ma skłonności do akcentowania

góry pasma, więc powinien pasować do Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

rochę się rozpędzasz w używane, a już za niewiele więcej jest nowa wersja Yamahy

No oglądam właśnie recenzje  R-N800A na amerykańskich kanałach i ludzie mówią, że sprzęt robi mega wrażenie i gra bardzo dobrze, wręcz wzorowo i wszystko w jednym. No to mam myślenice 🙂 

 

PS. Jakie kable kupić, żeby taka Yamaha zagrała dobrze z tym Dali Z7? Oczywiście coś w dobrej cenie, bez szaleństw.  Takie za 68zł za 1m są ok? QED XT40i 2 x 4 mm². Końcówki się kupuje oddzielnie? Założę je sam czy to jakieś urządzenie zaciskające trzeba? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaliope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kaliope napisał:

PS. Jakie kable kupić, żeby taka Yamaha zagrała dobrze z tym Dali Z7? Oczywiście coś w dobrej cenie, bez szaleństw. 

Chord, Van den Hul, Kimber, Audioquest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie gotowe kable za 400zł za dwie sztuki mogą być? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaliope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogą być, ale dopiero po złożeniu całości będziesz mógł

cieszyć się pełnią dźwięku, albo będziesz miał jakieś uwagi ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za +/- 400zł od tej Melodiki wolałbym Chord Silver, QED XT25 lub Kimber 4PR, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo cenię wzmacniacze Denona szczególnie od modelu 15xx/16xx tak nie uważam aby to był dobry kompan dla tych kolumn. Faktycznie bas staje się dobrze zarysowany ale tylko pod kątem ilości. Jest on mało zmienny i dość męczący przy dłuższym odsłuchu. 

Jeżeli takie brzmienie ci odpowiadało to polecam poszukać Roksan K2, rotela czy harmana690.

Co ciekawe jeżeli mówimy o amplitunerach to na przykład stary model dra 700 grał mniej dobitnym basem. 

Po drugiej stronie szali odsłuchaj sobie model axr 100 od Cambridge. Gra jaśniej szybciej. To nie poziom wspomnianego 1700. Ale pasuje do tych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego subwoofera byście polecili do max 3tys żeby jeszcze dopełnić Dali Z7 i pod Yamahę R-N800A?

Pomieszczenie ciężkie akustycznie. Salon + otwarta kuchnia + kawałek holu. Łącznie koło 45-50m2

Wiem, że do muzy bardziej z budową zamkniętą, ale jak rozumiem one są droższe. Więc może kupić z bassreflexem i go przyciszyć, żeby sobie lekko burczał, czyż nie? 

Może KLIPSCH SPL-120? 

Czy może Indiana Line BASSO 880 za 2tys zrobi robotę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że wyjście LFE jest przewidziane bardziej pod kino domowe niż pod muzykę, że dla muzyki lepiej się podłączyć pod High Level Input żeby subwoofer miał do dyspozycji całe spectrum tonów.   A suby SVS widzę nie mają High Level żeby się podłączyć pod wyjścia głośnikowe w wzmacniaczu. Dlaczego tak? 

Czy kupując SVS i podłączając się z Yamahą R-N800A pod LFE, sub będzie chodził przy muzuce tak jak trzeba?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suba, to wybieraj pomiędzy REL a SVS. Masz dosyć duże pomieszczenie, co zwiększa wymagania w kwestii mocy subwoofera. Z SVS idealnie pasuje seria 2000 w wersji zamkniętej, ale to jednak dosyć dużo ponad podany przez Ciebie budżet. Natomiast także dobrze sprawdzi się model REL HT/1205 MKII. Klipsch raczej zastosowałbym do kina domowego, chyba że seria SPL.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.12.2023 o 15:43, kaliope napisał:

Kable zamówione, Yamaha R-N800A zamówiona. Zobaczymy. Szkoda, że nie ma USB, żeby sobie muzę z pen'a zarzucić. 

Na jakie kable się zdecydowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.12.2023 o 15:43, kaliope napisał:

Kable zamówione, Yamaha R-N800A zamówiona. Zobaczymy. Szkoda, że nie ma USB, żeby sobie muzę z pen'a zarzucić. 

Dotarł sprzęt? Jak wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2023 o 19:40, kaliope napisał:

A jakiego subwoofera byście polecili do max 3tys żeby jeszcze dopełnić Dali Z7 i pod Yamahę R-N800A?

Pomieszczenie ciężkie akustycznie. Salon + otwarta kuchnia + kawałek holu. Łącznie koło 45-50m2

Wiem, że do muzy bardziej z budową zamkniętą, ale jak rozumiem one są droższe. Więc może kupić z bassreflexem i go przyciszyć, żeby sobie lekko burczał, czyż nie? 

Może KLIPSCH SPL-120? 

Czy może Indiana Line BASSO 880 za 2tys zrobi robotę? 

Na pewno nie Indiana line i nie klipsz który jest super subwooferem ale do kina domowego. W tej cenie svs sb1000 albo tel ht1003.

 

Wybrałeś już tego suba?

Cały system jest skompletowany?

Jak finalnie wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Woźniak napisał:

Dotarł sprzęt? Jak wrażenia?

Yamaha wymiata, ale obsługa Tunera dramat. Nie miałem świadomości, że teraz bez telefonu ani rusz. Nagrałem filmik o tym. Nie wiem czy to można wklejać, więc podaje tytuł na YT: Tuner czyli najsłabsza strona w Yamaha R-N800A | Test |  Opinia

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Cały system jest skompletowany?

Suba nie kupiłem jeszcze. Poluje na używki, bo budżet siadł. Obejrzałem wiele testów amerykańskich testerów audio i absolutna większość mówi, że REL wypada lepiej niż SVS. Więc poluje na:

Rel ht1003 lub 1205

Rel T7 i lub x

Rel T9 i lub x

Ale przeglądam też SVS. 

Wisi cały czas oferta B&W ASW 610 za 2100zł i też mnie trochę kusi. Ponoć gra bardzo dobrze. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaliope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaliope napisał:

Yamaha wymiata, ale obsługa Tunera dramat. Nie miałem świadomości, że teraz bez telefonu ani rusz. Nagrałem filmik o tym. Nie wiem czy to można wklejać, więc podaje tytuł na YT: Tuner czyli najsłabsza strona w Yamaha R-N800A | Test |  Opinia

Dzięki, naprawdę świetny film pokazujący jednak też ułomność tej Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądnąłem całego filmu wybacz ale już widzę gdzie jest problem. Miałem i testowałem poprzednie wersje Yamahy w których sterowanie jest praktycznie takie samo. Tutaj problemem jest ten wyświetlacz który to został już przez wiele osób mocno skrytykowany. 

Faktycznie sama idea przeniesienia go na dół i zmniejszenia jego rozmiaru wybiła ten amplituner bardziej do poziomu wzmacniacza. W takim pozytywnym znaczeniu.

Na przykład w modelu poprzednim 803 to wszystko było widoczne na dwulinijkowym wyświetlaczu.

Więc problemem jest nieobsługa a ten nowy wyświetlacz.

W dniu 29.01.2024 o 18:17, kaliope napisał:

Yamaha wymiata, ale obsługa Tunera dramat. Nie miałem świadomości, że teraz bez telefonu ani rusz. Nagrałem filmik o tym. Nie wiem czy to można wklejać, więc podaje tytuł na YT: Tuner czyli najsłabsza strona w Yamaha R-N800A | Test |  Opinia

Suba nie kupiłem jeszcze. Poluje na używki, bo budżet siadł. Obejrzałem wiele testów amerykańskich testerów audio i absolutna większość mówi, że REL wypada lepiej niż SVS. Więc poluje na:

Rel ht1003 lub 1205

Rel T7 i lub x

Rel T9 i lub x

Ale przeglądam też SVS. 

Wisi cały czas oferta B&W ASW 610 za 2100zł i też mnie trochę kusi. Ponoć gra bardzo dobrze. 

 

 

Modele T moim ale nie tylko moim zdaniem świetnie nadają się do stereo to są subwoofery zbudowane o wzmacniacz pracujący w klasie AB ich zmienność pasu i naturalność przekazu jest ich olbrzymią zaletą. Modele HT to coś uniwersalnego Z czego są to subufery o konstrukcji zamkniętej jednak nadal kontrola basu i jego barwa jest na bardzo wysokim poziomie.z svs musisz szukać sb2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolega @kaliope coś kupił? Bo z tą Yamahą to dla mnie nie bardzo do Zensor, ale są różne czynniki i kryteria. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił właśnie tą Yamahę i przecież nakręcił nawet film o tym jest tam powyżej. 

Teraz była rozpatrywana kwestia tylko subwoofera do kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenzor 7 świetnie zgrywa się ze wzmakiem estradowym Crowna i nie jest to przy tym duży wydatek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wzmacniacz pracujący w klasie d o bardzo dobrej kontroli czystości brzmienia i energii.

To się da uzyskać też ze wzmacniaczy typowo domowych ale tak to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Właśnie kupiłem suba REL T7/i. Mam pytanie co do podłączenia pod moją Yamahę R-N800A +Dali Zensor 7.

Podłączyłem suba na kablu High Input pod speakers A, czyli te same wtyki co idą Dali. 

1. Rozumiem, że nie muszę zmieniać ustawień impedancji speakers A? Fabrycznie jest ustawione na 4omy. Dali mają 6 omów, no i doszły teraz przewody od suba. 

2. A jakbym podłączył suba pod puste wtyki speakers B i potem włączył speakers A+B do grania, to muszę zmieniać impedancje na drugie ustawienie, czyli 8 omów? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.03.2024 o 18:34, kaliope napisał:

Witam ponownie. Właśnie kupiłem suba REL T7/i. Mam pytanie co do podłączenia pod moją Yamahę R-N800A +Dali Zensor 7.

Podłączyłem suba na kablu High Input pod speakers A, czyli te same wtyki co idą Dali. 

1. Rozumiem, że nie muszę zmieniać ustawień impedancji speakers A? Fabrycznie jest ustawione na 4omy. Dali mają 6 omów, no i doszły teraz przewody od suba. 

2. A jakbym podłączył suba pod puste wtyki speakers B i potem włączył speakers A+B do grania, to muszę zmieniać impedancje na drugie ustawienie, czyli 8 omów? 

 

1. Nie musisz

2.

Nie bo to jest dokładnie to samo w tym modelu i tak są dwie końcówki mocy czy one pracują na dwóch terminalach czy na czterech nie ma znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.