Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade zestawu H/K + Heco (preferowane ciekawe używki)


jarett
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie gra u mnie zestaw, który wybrałem kilkanaście lat temu bez większej świadomości i oczekiwań. 
Ampli Harman/Kardon 3490 + głośniki Heco Metas XT 701
Ostatnio zaczęło mi przeszkadzać jego suche, przede wszystkim pozbawione ładnego basu, brzmienie. 
Chciałbym coś pozmieniać. Zacznę od kolumn, być może ich wymiana da mi zadowalający efekt, jak nie - to zmienię i napęd. 

Wymagania:

  • Kolumny musi napędzić ampli 120W / 8ohm (tylko 8 ) 
  • Pomieszczenie 45m2
  • Nie jestem audiofilem, nie robię sobie osłuchów na sofie. Muzyka gra u mnie kilkanaście godzin dziennie, ale głównie w tle. 
  • Słucham muzyki wszelakiej (może poza klasyką i popem) - od Turnaua do Toola. Zależy mi więc na możliwej uniwersalności dźwięku. 
  • Zależy mi też na poprawieniu sceny, detaliczności ale głównie basu. Nie chodzi mi jednak o mocny dudniący bas tylko sprężysty, kontrolowany, punktowy. 
  • Budżet na kolumny - około 4000 zł na parę. 
  • Używki jak najbardziej akceptowane a może nawet i wskazane, szczególnie warte uwagi oldtimery. 


Po wstępnym researchu, poczytaniu opinii w oko wpadły mi:

  • Avance Dana 980  Signature 8 mk 2
  • Canton Ergo RC-L
  • JmLab (Focal) Cobalt 816 lub 826
  • a z nowszych Cabasse Jersey MC170


Oczywiście postaram sie ich posłuchać, ale jak to z używkami - nie wiem czy dam rade jezdzić za nimi po całej Polsce.  
Czy ktoś z Was miał z nimi styczność i może coś doradzić? 
Albo może ktoś może coś dodać do mojej listy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • jarett zmienił(a) tytuł na Upgrade zestawu H/K + Heco (preferowane ciekawe używki)

Poszukaj dobrego subwoofera, bo w tych metrach może być naprawdę ciężko 😉 

W Twoim budżecie jest choćby kilka Dynaudio Emit M30, ale jak szukasz basu,

to może coś z USA i nowszego - Polki Signature - już model S55 schodzi do 31 Hz.

Pewnie można gdzieś posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Poszukaj dobrego subwoofera, bo w tych metrach może być naprawdę ciężko 😉 

Mam suba (KEF PSW 2010) 🙂 ale go odłączyłem bo nie jestem zadowolony z efektu. 
Pomieszczenie jest duże ale nieregularne, można uznać, ze sama przestrzeń w którą bezpośrednio dmuchają te kolumny ma nie więcej niż 30 m. A sofa jest w odległości 3-4 m od nich. Zresztą naprawdę nie chodzi mi o to, żeby je wypełnić dźwiękiem po każdy kąt 🙂

Jeśli chodzi o suba to moze jest po prostu kiepski (jego nawet nie wybierałem tylko przypadkiem dostałem), a może dlatego, że jedyna opcja żeby stał to jest pod schodami, ale dawał męczący, dudniący bas, który robił zamieszanie w całym domu. Wolę sobie zmotać jakieś dobre 2.0.

Te Dynaudio z tego co widzę to 4ohmowe są, nie wiem czy mi zagrają z tym H/K który mocno podkreśla swoją 8mioohmowść 🙂 ale wyglądają interesująco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może główny problem z subem to właśnie akustyka wnętrza, czyli jego posadowienie.

Konstrukcja zamknięta, więc ja bym jednak próbował znaleźć inne miejsce.

Poza tym lepiej, żeby się nie okazało, że Heco też zagrają wzorowo basem,

ale ustawione w nieco innym miejscu 😉 

Pamiętaj, że jeśli u Ciebie głównym źródłem kłopotów jest akustyka, to nawet

kolumny 10 x droższe ustawione tam, gdzie Heco mogą zagrać tak samo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również stereo połączone z subem to jakoś nie to brzmienie - zapewne kwestia odpowiedniej konfiguracji, ale to już naprawdę na długą zabawę się zapowiada.

Miałem  u siebie wszystkie możliwe konfiguracje kolumn Focal Chora, Aria więc jest to dobry kierunek. Bas z modelu np. 828 jest naprawdę odpowiedni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kivlov napisał:

U mnie również stereo połączone z subem to jakoś nie to brzmienie - zapewne kwestia odpowiedniej konfiguracji, ale to już naprawdę na długą zabawę się zapowiada.

Miałem  u siebie wszystkie możliwe konfiguracje kolumn Focal Chora, Aria więc jest to dobry kierunek. Bas z modelu np. 828 jest naprawdę odpowiedni.

 

Powiem Ci, że im wiecej czytam tym bardziej do tych Focali sie przekonuję, na razie wychodzą na prowadzenie. Z ich odsłuchem na szczęście nie bedzie problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jarett napisał:

Powiem Ci, że im wiecej czytam tym bardziej do tych Focali sie przekonuję

To słabe kolumny. Męczące. Chyba, że lubisz podkreśloną górę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

To słabe kolumny. Męczące. Chyba, że lubisz podkreśloną górę. 

Nie mówie, że tak nie jest 😛 na razie znam je tylko z recenzji i forum 🙂
Co byś proponował jako alternatywe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, jarett napisał:

Nie mówie, że tak nie jest 😛 na razie znam je tylko z recenzji i forum 🙂
Co byś proponował jako alternatywe?

Zwiększ trochę budżet.

Spróbuj Pylon Diamond 28 lub 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zwiększenie budżetu tylko prawie jego podwojenie. 
Co nawet nie byłoby problemem, ale zwyczajnie nie jestem aż takim maniakiem, że chcieć tyle wydać. 
Chciałbym wybrać najlepszą opcję z przedziału cenowego 3000-5000 zł. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w każdym temacie dołóż, zwiększ budżet.... 🙂

Tak jak z każdym męskim zakupem np. auto - dołóż i będzie lepszy hehe.

Focal męczący? Każdy ma inne odczucia i coś innego go interesuje i każdy słuchał go w innym systemie i adaptacji. Ja uwielbiam Focale i Monitor Audio. Fajne kolumny które dobrze wspominam i dobrze by się wpisały w metraż to Dali Grand. Miałem 2 razy i zawsze mi się podobały - tylko zapewne będzie trzeba trochę poszukać i negocjować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kivlov

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jarett napisał:

Chciałbym wybrać najlepszą opcję z przedziału cenowego 3000-5000 zł. 

Za 5K wyrwiesz Pylony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.