Skocz do zawartości
IGNORED

Sony TA-F435R + Phonar Micro 2


blort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zestaw jak w tytule, ogólnie jak dla mnie gra to całkiem przyjemnie lecz chciałbym coś poprawić, brakuje mi tutaj trochę niskich tonów, zastanawia mnie, czy może wymiana wzmacniacza by coś zmieniła, czy raczej te monitorki takie są, że nie zagrają fajniejszym basem nawet przy odpowiednim wzmaku, czy w ogóle pod tym wzmakiem coś może zagrać dobrze w sensownym budżecie, czy raczej wszystko do wymiany. Pokój w jakim to gra to około 20m2. Na tą chwilę nie chciałbym jeszcze wydawać zbyt dużo kasy na audio, ale no jeśli ktoś zna ten sprzęt i mógłby podwiedzieć co mógłbym poprawić w kwocie do około 1000-1500zl, jeśli niewiele to zaczne odkładać na coś lepszego. Muzyki słucham z pc, bardzo różnej.

Wiem, że audio powinno się kupować po odsłuchach, ale najpierw chciałbym wiedzieć w która strone się kierować aby na ta chwilę nie wywalając całej wypłaty kupić coś co może zagrać lepiej, czy coś zmienić w tym zestawie który posiadam. Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory są OK, wzmacniacz, jak sprawny też, więc chyba najrozsądniej byłoby

dokupić subwoofer aktywny z wejściem wysokopoziomowym i powinno wystarczyć.

W razie wątpliwości lepiej szukać lokalnie bo i sprawdzić i obejrzeć ... np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podłączany do drugiej pary wyjść głośnikowych.

Fakt, że do muzyki polecają raczej konstrukcje zamknięte, ale wiele z BR też daje radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że z subem będzie lepiej, ale zastanwawiało mnie, czy dorzucając trochę do kolumn, czy wzmaka mógłbym osiągnąć wystarczające tony niskie i ogólnie troche lepszy dzwięk z deczko szerszą sceną bo troche mi tego brakuje. Nie mam niestety też porównania, bo niewiele dobrych sprzętów audio w życiu słuchałem.

Druga sprawa to ciekawi mnie też czy kondy w zwrotnicach trzymają parametry i co może oznaczać lekki szum w obu kolumnach jak nic nie jest odtwarzane, na jakichś tam kolumnach od wieży tego nie było, czyli nie jest to wina wzmacniacza.

Niedawno zrobiłem małe kolumienki 2.0 z projektu ze strony Diyaudio dla brata na stx w11.100.8 + t9.100.8 + wzmacniacz na tpa3116d2 i wydaje mi się, że miały one wiecej basu niż mój zestaw, a gabaryt i przetworniki dużo mniejsze od tych micro 2, co do grania ogólnego, szczegółowości jednak bardziej podobał mi się mój zestaw. Myślałem też nad zrobieniem dla siebie większych kolumn na stx, np w18+t10, widziałem projekty gdzieś na necie, ale nie wiem, czy mi się chce, czy to się opłaca, mam obawy, że się narobie, a nie będe zadowolony, bo co pózniej z tym zrobić.

Sam już nie wiem co robić, czy lepiej może przeznaczyć na ten cel większą kwotę i wtedy pojeździć po salonach i posłuchać, albo najpierw posłuchać po salonach, żebym wiedział, czego chce 🙂

 

Miałem nadzieję, że może ktoś z forum słuchał właśnie tych monitorów w połączeniu z innym wzmakiem, bądź tego wzmaka w połączeniu z innymi kolumnami i mógłby się wypowiedzieć jak to może zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice w Phonarach mogą być już ruszone zębem czasu, ale tylko jeśli są tam

kondensatory elektrolityczne bipolarne, bo te foliowe się nie starzeją.

Szum może być spowodowany lepszą jakością głośników od wysokich, bo sam

wzmacniacz pewnie szumi tak samo - wystarczy sprawdzić słuchawkami ...

Bo widzisz - jak już rzeźbić swoje monitory to trzeba np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    a do tego w zależności od portfela np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    albo coś droższego.

I powinien być zarówno dobry bas, jak góra pasma. Inwestycja tego rodzaju nie

niesie dużego ryzyka finansowego, ale oczywiście zawsze jakieś istnieje.

Jeśli się zachowa rekomendowany litraż, to powinno dobrze grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeden to mundorf m-cap mkp 6.8uF czyli foliowy, ale są jeszcze 2 elko glat to chyba są bipolary elektrolityczne, ale to chyba już tor wysokotonowca więc tu raczej nie ma czego szukać. Być może jest jak mówisz z tym szumem, nie mam teraz jak sprawdzić tymi słuchawkami, bo posiałem gdzieś przejściówke z małego jacka.

Dzięki za sugestie, pomyśle jeszcze nad tymi samoróbkami. Czyli ten mój soniacz mógłby zagrać dobrze z kolumnami na przetwornikach które podałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, blort napisał:

No jeden to mundorf m-cap mkp 6.8uF czyli foliowy, ale są jeszcze 2 elko glat to chyba są bipolary elektrolityczne, ale to chyba już tor wysokotonowca więc tu raczej nie ma czego szukać. Być może jest jak mówisz z tym szumem, nie mam teraz jak sprawdzić tymi słuchawkami, bo posiałem gdzieś przejściówke z małego jacka.

Dzięki za sugestie, pomyśle jeszcze nad tymi samoróbkami. Czyli ten mój soniacz mógłby zagrać dobrze z kolumnami na przetwornikach które podałeś ?

W sensie nie ma czego szukać jeśli chodzi o te niskie tony, ale szum może stąd, a może i nie, nie wiem, może kiedyś je wymienie, i zobaczymy. Nie jest to duży szum, bardzo delikatny i nawet przy cichutkim słuchaniu to nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kondensatory to raczej odwrotnie - dla basu elektrolity, a dla wysokich foliowe,

bo one lepiej przenoszą wyższe częstotliwości.

Jeśli na górze pasma jest 6,8 uF to siedzi tam chyba niezły głośniczek ...

Co do basu - lepiej by zagrał na dole z wooferem 22 cm, niż 12 cm 😉 

Szumem też bym się specjalnie nie przejmował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokotonowiec to Vifa tc20td05-06, a wofer to phonar pwm 130pk/8-1 abs

Z tego co widzę to mało popularne przetworniki prawie nic o nich nie można znaleźć na necie

Ogólnie te monitory wyglądają na solidne, i zwrotnice i całe ich wykonanie, dlatego zastanawiało mnie czy właśnie pod odpowiednim wzmakiem nie zagrałyby nieco lepiej, ale z drugiej strony to po membranie 12cm nie ma się chyba co spodziewać niskiego zejścia, przynajmniej tak na internetach piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam - to wystarczy w zupełności, bo wszystko wiadomo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A woofer trochę mały nawet jak na dzisiejsze standardy 😉  i jest ich trochę na rynku -

pewnie o porównywalnych, jak nie lepszych parametrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę jeszcze, a może jeszcze jakiś czas zostane przy tym co mam, ogólnie za ten zestaw nie zapłaciłem jakoś dużo bo 230zł za wzmaka i 300zł za monitory w dobrym stanie kawałek temu. A jeszcze mam w planach zrobić przemeblowanie, pokombinuje, może coś się troszkę poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przemeblowanie, pod wzgledem akustycznym odpowiedniejsze, może troszkę się poprawiło, ale niewiele. Ale po raz kolejny posłuchałem głośniczków u brata które dla niego wykonałem, o których pisałem wcześniej i tam ten bas jest znacznie lepszy mimo, że dużo mniejsze przetworniki nisko-średniotonowe. Postanowiłem zrobić monitory electron 220m według schematu ze strony stx, jeśli nadal będzie lipa wymienie wzmaka na coś lepszego, a jak to już mnie nie zadowoli to będzie trzeba przeznaczyć na ten cel znacznie, znacznie więcej w przyszłości. Ale myślę, że takie elektrony na w18 to już powinny zagrać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej, niż Micro, ale czy w 20 m2 wystarczy woofer 18 cm ?

Może lepiej zrobić większe właśnie z wooferem W22.200 i tą samą kopułką.

Strojone na 35 Hz i głębsze, bo powinny mieć prawie 2x tyle litrów.

Ale są pewne szanse, że monitory "Electron 220m" też wystarczą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wystarczą nie chodzi mi też o trzęsienie ziemi, ale, żeby jednak było to zejście jako takie, nie musi być 35hz

Słuchając tych poprzednich maleństw które zrobiłem na chińskiej klasie d z 11cm i obudową około 6l jestem w stanie uwierzyć, źe takie 16.5l na 18cm mogą zagrać wystarczająco jak dla mnie. Postanowiłem już. Dzięki audioburak za zainteresowanie tematem. Jak już zrobie te monitory to napiszę w tym poście, czy było warto. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomym jest, że nie chodzi mi też o same niskie tony, a raczej wyrównanie pomiędzy pasmami, jako taką przestrzeń i jakieś tam szczegóły w utworach, a nie samo zalanie pasma niskim basem z suba, bo gdyby chodziło mi tylko o niskie zejście to w ogóle nie byłoby tego tematu, sub by wleciał i okej, nawet podpinałem kilka subów, różnych ale nigdy to nie było to o co mi chodziło, zawsze tego suba było gdzieś tam słychać, jednak to mi nie odpowaiada do końca. Może też nie precyzyjnie się wyrażałem w pierwszych postach. Być może mimo małego doświadczenia i niewielu przesłuchanych sprzętów z prawdziwego zdarzenia, albo chociaż zwyczajnje dobrze grającego stereo mam zbyt wygórowane potrzeby. No a wracając do tych monitorków to nie było tak, że tylko niskie tony były ok, ale też jakaś tam średnica no i wysokie w niektórych utworach potrafiły zaskoczyć, ale jednak phonary średnicą i wysokimi grały lepiej jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.