Skocz do zawartości
IGNORED

Co po ATC SCM7?


Qaz12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są w ogłoszeniach forum Sonus Olivy, ale szersze o całe 4 cm i wyższe o 10,

ale najgorsze to, że będą grubo za tanie ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2024 o 17:32, #Szakovsky napisał:

No ciężko aby mieć "twardy bas" z kolumn które można spakować do torby podróżnej i przewieść na drugi koniec świata. 
Mówię o bliskim odsłuchu. Do większych odległości potrzebujemy większych kolumn, to naturalne. 

Jak średnica może być przyjemniejsza skoro jest posiekana i dzwoni zauważalnie bardziej niż w KEFach? 
I co to znaczy "lepszej jakości góra"? W kefach jest gładka. 

A przede wszystkim, kefy nie wku.. wkurzają. Można ich tak zwyczajnie, po ludzku słuchać. I nie musimy ograniczać repertuaru do kolumn, bo zagrają wszystko a w najgorszym wypadku będzie mdło, ale nie będzie się z uszu lać krew. Czego o AP i Splendorach powiedzieć nie można. I to są jedne z naprawdę niewielu "marketowych" kolumn które mają taką cechę. 

 

Pelna zgoda. To co ostatnimi czasy robi B&W nadaje sie tylko i wylacznie do ogladania, bo sluchac tego to katorga. Jest fajnie przez pierwsze 5 minut a pozniej meczarnia. 

Porownywalem ostatnio LS50 Meta, R3 Meta i B&W 705 S3. Powiem tak, nie wiem za co placi sie u Bowersa w tej chwili, ale chyba tylko za wyglad bo w kazdej innej konkurencji KEF przebija go o lata swietlne. Nawet duzo tansze LS50 Meta mozna sluchac bez konca i niekoniecznie w bliskim polu, brzmienie jest spojne, niemeczace a za razem bardzo detaliczne i szczegolowe. To samo moge powiedziec o R3 Meta, to w zasadzie to samo co LS50 Meta tylko z wieksza masa na dole. 705 S3? Jakies nieporozumienie. Wysokie tony brzmia osobno, srednica osobno a bas w zasadzie nie istnieje. Po dolozeniu suba sytuacja na dole sie poprawia ale pomiedzi srednica i gora nadal pozostaje dziura ktorej w zaden sposob nie da sie naprawic. Na 705 S3 Mark Knopfler czy Alan Tylor brzmia jakby nigdy nie przeszli mutacji.  Za cene 705 S3 mozna miec LS50 Meta i R3 Meta. Jezeli dla kogos brzmienie stoi na pierwszym miejscu to wybor jest prosty.

W cenie do €3000 nie widze lepiej brzmiacego monitora niz R3 Meta. Te wszystkie nowe klasyki pokroju ProAc, Spendor, Harbeth to jakies chore wznawianie legend o ktorych juz wszyscy zapomnieli. Lapanie ludzi na jakies opowiesci o BBC i inne tego typu bajki a tak po prawdzie to w tych firmach rozwoj nie istnieje. Pchaja dalej te same przetworniki do inaczej wykonczonych skrzynek i opowiadaja legendy o slynnym brzmieniu. Dla mnie to jak kupowanie nowych Altusow, tylko dlatego ze kilkadziesiat lat temu...

Chcesz dobrego brzmienia, wyberaj firma ktora idzie z postepem, rozwija sie i nie spoczela na laurach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF miałem u siebie Sonetto 3. Zmęczyły. Nie wiem jak starsze, czy wyższe. 

Godzinę temu, BlueDot napisał:

wszystkie nowe klasyki pokroju ProAc, Spendor, Harbeth to jakies chore wznawianie legend o ktorych juz wszyscy zapomnieli. Lapanie ludzi na jakies opowiesci o BBC i inne tego typu bajki a tak po prawdzie to w tych firmach rozwoj nie istnieje.

Co z tego, jak grają lepiej od wspomnianych kefów? xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlueDot napisał:

Na 705 S3 Mark Knopfler czy Alan Tylor brzmia jakby nigdy nie przeszli mutacji.

Haha, dobre 😄

PS Ludzie wciąż mylą gust z jakością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Haha, dobre 😄

PS Ludzie wciąż mylą gust z jakością. 

Gdybym nie slyszal Knopflera czy Tylora na zywo to bym tak nie pisal. Na 705 S3 brzmia jak wykastrowani.

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Co z tego, jak grają lepiej od wspomnianych kefów? xD

🤣

Lepiej to jak by ich producenci wzieli sie do pracy a nie robili kopiuj/wklej i nowa historyjka o legendarnosci i ze BBC i ze angielskie brzmienie...

Zatrzymali sie w miejscu i tyle. Moze w latach siedemdziesiatych takie brzmienie to bylo cos, ale teraz to jak stara babka po operacji plastycznej. Niby nowa, ale nic nowego.

Inzynierowie z ProAc nadaja sie moze do sprzatania fabryki KEFa a nie do projektowania nowych zestawow. Zawiesili sie chlopcy i leca na reputacji marki i legendach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadane, nie ma sensu się powtarzać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą BlueDot w kwestii brzmienia B&W i na tym kończą się podobieństwa naszych opinii. Mi brzmienie Spendorów i ProAców bardzo odpowiada. Przez ostatni rok szukałem kolumn  przesłuchałem kilkanaście modeli różnych producentów min. KEF R3 a także MA Gold 300 , AP Tempo , Audiovector Qr3, Elac vela 407 , dwa modele B&W , Pylon Jasper , Opera Seconda, PMC, Audiosolution  Herbethy i kilka innych . Na ich tle KEF R3 wypadł moim zadanie poprostu średnio i ostatecznie stanęło na ProAc. Szanuję zdanie BlueDota ale pisanie że inżynierowie innych firm mogą tylko sprzątać fabrykę KEF-A to lekka przesada. Każdy z nas ma inne preferencje , i czego innego oczekuje od muzyki . Szanujmy upodobania innych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 18:35, Przyslaw napisał:

Szanuję zdanie BlueDota ale pisanie że inżynierowie innych firm mogą tylko sprzątać fabrykę KEF-A to lekka przesada.

No moze troche przesadzilem z tym sprzataniem fabryki, ale zgodzisz sie ze buty to im moga pastowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zgodzę się. Jeśli uważnie przeczytałeś mój poprzedni wpis to zrozumiesz dlaczego. Ciesz się muzyką z Kefów ja będę cieszył się muzyką z ProAców a ktoś inny np. z AP. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Przyslaw napisał:

Nie nie zgodzę się. Jeśli uważnie przeczytałeś mój poprzedni wpis to zrozumiesz dlaczego. Ciesz się muzyką z Kefów ja będę cieszył się muzyką z ProAców a ktoś inny np. z AP. 

Ale ja mam Martin Logan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2024 o 08:14, Adam 38 napisał:

Prywatnie mam scm 7. Szukałem namiętnie monitorów, które mogą je zastąpić w moim małym pokoju (ok. 12m). Większość z propozycji podanych wyżej miałem na testach, były też inne, bardzo cenione i lubiane monitory, w tym różne brytyjskie i duńskie klasyki. Oczywiście ostatecznie wszystko kwestią gustu ale dla mnie dokładnie lepszą dynamikę i rozdzielczość oraz trochę większy dźwięk przy zachowaniu spójności, szybkości, radości grania oraz przepięknej średnicy oferują tylko Usher SD500. Do tego po przyzwyczajeniu się do jakości niskich tonów z ATC scm7 idzie zaakceptować BR z "Uszatków" co przy innych konstrukcjach z BR dla mnie było niewykonalne!. Kapitalne brzmienie a do tego monitorek zgrabny i ładny.Na 16-20m jak znalazł.

Wspomniane wyżej scm11 nie są rozwinięciem brzmienia scm7. Siódemki są żywsze, szybsze, równiejsze, nie tak podgrzane jak scm11. No i bryła/ proporcje scm11 w małych pokojach wygląda tak sobie. Jak lubisz charakter scm 7 to raczej nie przestawisz się na barwę i charakter scm11. Będzie to krok w bok, zyskasz na wyraźnie większej ilości niskich tonów ale stracisz w każdym innym aspekcie za który kocha się siódemki. 

Tak. Chociaż jak już wspomniałem, dla mnie najbliżej cech brzmienia scm7 są Usher SD500. 

Jak z rzekomo świetną górą w Usher sd500? Jak wypadają na ich tle Neat Petite Classic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, masz ATC scm 7 więc masz bardo dobry punkt odniesienia. Moim zdaniem powinieneś wypożyczać i oceniać osobiście.

Dla mnie rozwinięcie brzmienia ATC scm 7 to zdecydowanie Usher SD500. Z dwójki Usher/Neat zawsze i wszędzie Usher. Ale w audio wszystko to De gustibus. Powodzenia w podjęciu właściwej decyzji. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Słuchaj, masz ATC scm 7 więc masz bardo dobry punkt odniesienia. Moim zdaniem powinieneś wypożyczać i oceniać osobiście.

Dla mnie rozwinięcie brzmienia ATC scm 7 to zdecydowanie Usher SD500. Z dwójki Usher/Neat zawsze i wszędzie Usher. Ale w audio wszystko to De gustibus. Powodzenia w podjęciu właściwej decyzji. 

 

SCM 7 sprzedałem jakiś czas temu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.