Skocz do zawartości
IGNORED

Jak dużą różnicę robi wydajność (czułość) głośnika :-)


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, przemak napisał:

Różnica zasadniczo jest tak samo "ogromna", jakby te jedne i drugie kolumny podłączyć do tego samego wzmacniacza przy takich samych ustawieniach. 

Nie bawie sie w teoretyzowanie 🙂 Podlaczalem kino, uznalem ze ciekawostka warta podzielenia sie, wiec sie podzielilem 🙂 A dalej robta Sobie z tym co chceta 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, T napisał:

Z JVC powinniscie klub zalozyc, doradzaczy, moglibyscie rozszerzyc zakres i mowic tez nam co lubimy jesc, jak sie lubimy ubierac, jakie filmy lubimy ogladac itepe itede 😄 A jak ktos odwazy sie lubic cos innego, wtedy bedziecie pisac "nie tedy droga", surowo grozac palcami 😄

akurat ogólne zasady że optymalna konkrecja w górę powinna się ograniczać  do +3db są ogólnie znane, chcemy więcej to musimy mieć zapas w sprzęcie.

Nie umiesz rozmawiać, nie odpowiadasz na pytanie, ludzi traktujesz z góry... Może warto pomyśleć nie o klubie a o odpowiednim specjaliście ?

Publikowałeś gdzieś swoje pomiary ? jestem ciekaw jak Ci to wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fetek napisał:

akurat ogólne zasady że optymalna konkrecja w górę powinna się ograniczać  do +3db są ogólnie znane, chcemy więcej to musimy mieć zapas w sprzęcie.

Nie umiesz rozmawiać, nie odpowiadasz na pytanie, ludzi traktujesz z góry... Może warto pomyśleć nie o klubie a o odpowiednim specjaliście ?

Publikowałeś gdzieś swoje pomiary ? jestem ciekaw jak Ci to wyszło.

A rozumiesz roznice pomiedzy korekcja problemow wywolanych przez pomieszczenie, ktorych ja nie mam, a podglosnieniem pewnych czestotliwosci po prostu, pod wlasny gust ? 🙂 A mnie sie podoba mocne podbicie ponizej 30Hz, czy to sie komus podoba czy nie 🙂 Mam nadzieje ze nie uraze nikogo tym, ze slucham we wlasnym kinie tak jak lubie (choc obecnie jest to +5dB ponizej 30Hz) 🙂

Aby rozmowa miala sens, czy tym bardziej dyskusja, to wszyscy uczestnicy musza miec wiedze czy jeszcze lepiej doswiadczenie na podobnym poziomie, inaczej dyskusja nie ma sensu 🙂 Zapewne dla tego Ci Twoi fachowcy poznikali z forow, bo mieli dosc przepychanek z ignorantami, przeswiadczonymi o wlasnych racjach 🙂 A pomiary w wielu watkach publikowalem, poszperaj sobie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, T napisał:

A rozumiesz roznice pomiedzy korekcja problemow wywolanych przez pomieszczenie, ktorych ja nie mam, a podglosnieniem pewnych czestotliwosci po prostu, pod wlasny gust ? 🙂 A mnie sie podoba mocne podbicie ponizej 30Hz, czy to sie komus podoba czy nie 🙂 Mam nadzieje ze nie uraze nikogo tym, ze slucham we wlasnym kinie tak jak lubie (choc obecnie jest to +5dB ponizej 30Hz) 🙂

O ile pamiętam masz małe niskie pomieszczanie wyłożone styro więc bardzo ciężko uwierzyć że nie masz problemów z pomieszczaniem, pomijam już fakt że Twój setup trochę temu przeczy.

Ale ja się nie znam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Faktycznie nie masz problemów  z pomieszczeniem 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fetek napisał:

O ile pamiętam masz małe niskie pomieszczanie wyłożone styro więc bardzo ciężko uwierzyć że nie masz problemów z pomieszczaniem, pomijam już fakt że Twój setup trochę temu przeczy.

Ale ja się nie znam 🙂

 

Czy ja w sumie to w ogole jestem Ci potrzebny do czegos tu, jak Ty jestes w stanie wiedziec lepiej co mam, czego nie mam, jak u mnie gra, z czym mam problemy i co powinienem zrobic aby bylo lepiej ? 😄 Tak to wlasnie wygladaja, owe "rozmowy" 🙂

PS. ja na serio nie potrzebuje porad, nic lepszego sie u mnie nie da juz zrobic w zalozonym budzecie, nawet jakby ktos sie znal na temacie  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T napisał:

Czy ja w sumie to w ogole jestem Ci potrzebny do czegos tu, jak Ty jestes w stanie wiedziec lepiej co mam, czego nie mam, jak u mnie gra, z czym mam problemy i co powinienem zrobic aby bylo lepiej ? 😄 Tak to wlasnie wygladaja, owe "rozmowy" 🙂

Ja tylko czytam forum, pretensje może mieć wyłączone do siebie. Ale widzę że w każdym temacie jesteś złotym dzieciakiem. 

Ostro jak na kogoś kto pierwszy raz DR użył w 2023 roku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fetek napisał:

Ja tylko czytam forum, pretensje może mieć wyłączone do siebie. Ale widzę że w każdym temacie jesteś złotym dzieciakiem. 

To jest klasyczny przyklad tego za malo wiesz, zeby wiedziec ze za malo wiesz 🙂 A mi sie nie chce tlumaczyc komus, kto mimo ze nie wie, wie ze wie 🙂 Groch, sciany, te sprawy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, T napisał:

To jest klasyczny przyklad tego za malo wiesz, zeby wiedziec ze za malo wiesz 🙂 A mi sie nie chce tlumaczyc komus, kto mimo ze nie wie, wie ze wie 🙂 Groch, sciany, te sprawy 🙂

Twój problem polega na tym że Ty nie masz bladego pojęcia co ja wiem i co wiedza inni, jak wertuje Twoje tematy to widzę że pomiatasz wszystkimi, totalnie wszystkimi.

Każdy z nas wie niewiele tylko jedni są tego świadomi a drudzy myślą że już wszystko wiedzą. Tak masz rację, w wielu miejscach się z Tobą zgadzam w 100% ale w tym co piszesz nie ma nic odkrywczego, nic nadzwyczajnego, niczego czego nie zajdziesz w necie albo z czasem sam nie okryjesz mecząc swoje pomieszczenie.

Bywasz na forum wiec doskonale wiesz że podstawy są wiedzą tajemną dla tych co chcą zrobić a jeszcze niczego nie próbowali a latka lecą.

Sensownych pomiarów Twojego setupu nie znalazłem, może źle szukałem nie wiem szkoda mi czasu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, fetek napisał:

Twój problem polega na tym że Ty nie masz bladego pojęcia co ja wiem i co wiedza inni, jak wertuje Twoje tematy to widzę że pomiatasz wszystkimi, totalnie wszystkimi.

Każdy z nas wie niewiele tylko jedni są tego świadomi a drudzy myślą że już wszystko wiedzą. Tak masz rację, w wielu miejscach się z Tobą zgadzam w 100% ale w tym co piszesz nie ma nic odkrywczego, nic nadzwyczajnego, niczego czego nie zajdziesz w necie albo z czasem sam nie okryjesz mecząc swoje pomieszczenie.

Bywasz na forum wiec doskonale wiesz że podstawy są wiedzą tajemną dla tych co chcą zrobić a jeszcze niczego nie próbowali a latka lecą.

Sensownych pomiarów Twojego setupu nie znalazłem, może źle szukałem nie wiem szkoda mi czasu.

 

Tak na prawde to ja juz nie wiem co Ty chcesz odemnie 🙂 Acz co bys nie chcial, wkleilem wczeniej juz zdjecie ktore Ci powinno odpowiedziec na wszystko 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, T napisał:

Tak na prawde to ja juz nie wiem co Ty chcesz odemnie 🙂 Acz co bys nie chcial, wkleilem wczeniej juz zdjecie ktore Ci powinno odpowiedziec na wszystko 🙂

Ja ? to Ty się wtrąciłeś więc to raczej Ty czegoś chcesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fetek napisał:

Ja ? to Ty się wtrąciłeś więc to raczej Ty czegoś chcesz.

 

No to powstalo nieporozumienie najwyrazniej, bo ja definitywnie niczego nie chce 😄 Tak jak wspominalem, w niewielkim budzecie 10k (wtedy jak bylo kupowane, dzis to 12-13k) osiagnalem wszystko co mozna bylo osiagnac, wiec definitywnie nie chce niczego od nikogo, nawet od samego siebie 🙂

A jesli chcesz cos odkrywczego poznac, to zakasaj rekawy i bierz sie za wlasne badania i doswiadczenia i kto wie, moze odkryjesz cos czego jeszcze nikt nie odkryl 🙂 W innym wypadku tak jak piszesz, wszystko juz zostalo odkryte i opowiedziane, jedynym bledem rozpowszechnianym masowo, jest szukanie odpowiedzi na tym czy tego typu forach, gdzie jest wiecej dezinformacji niz informacji 🙂 Jest dwoch ludzi na YT - Anthony Grimani i Paul McGowan - ktorzy praktycznie mowia wszystko co jest do powiedzenia czy w temacie kina czy stereo 🙂 Fora powinno sie traktowac jako forme rozrywki ino, jak ktos na serio podchodzi do tematu kina domowego 🙂

A co do tego ze nie mam problemow z pomieszczeniem, to wkleje raz jeszcze pomiar u mnie bez zadnych korekcji elektronicznych 🙂 Pomysl nad tym nieco, wysil sie, a domyslisz sie czemu mowie ze nie mam problemow z pomieszczeniem 🙂 W ramach podpowiedzi, wkleilem Ci pomiar RP1600SW bez wplywu pomieszczenia (nie znalazlem RP1400SW, ale poza ciut nizszym zejsciem, pomiar wygladalby tak samo). Calkiem podobne, nie ? 😉


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, T napisał:

A co do tego ze nie mam problemow z pomieszczeniem, to wkleje raz jeszcze pomiar u mnie bez zadnych korekcji elektronicznych 🙂 Pomysl nad tym nieco, wysil sie, a domyslisz sie czemu mowie ze nie mam problemow z pomieszczeniem 🙂 W ramach podpowiedzi, wkleilem Ci pomiar RP1600SW bez wplywu pomieszczenia (nie znalazlem RP1400SW, ale poza ciut nizszym zejsciem, pomiar wygladalby tak samo). Calkiem podobne, nie ? 😉

4 suby pewno ustawne w DBA to raczej zaprzeczenie tego co piszesz, publikowałeś szczątkowe pomiary w różnych tematach i tam wyraźnie widać że problemy masz jak każdy zjadacz chleba.

Człowiek z takim doświadczaniem i wkleja najmniej mówiący pomiar. 😎

49 minut temu, T napisał:

A jesli chcesz cos odkrywczego poznac, to zakasaj rekawy i bierz sie za wlasne badania i doswiadczenia i kto wie, moze odkryjesz cos czego jeszcze nikt nie odkryl 🙂 W innym wypadku tak jak piszesz, wszystko juz zostalo odkryte i opowiedziane, jedynym bledem rozpowszechnianym masowo, jest szukanie odpowiedzi na tym czy tego typu forach, gdzie jest wiecej dezinformacji niz informacji 🙂 Jest dwoch ludzi na YT - Anthony Grimani i Paul McGowan - ktorzy praktycznie mowia wszystko co jest do powiedzenia czy w temacie kina czy stereo 🙂 Fora powinno sie traktowac jako forme rozrywki ino, jak ktos na serio podchodzi do tematu kina domowego 🙂

Zgadzam się w 95% , nie mówią wszystkiego, nie mówią niczego odkrywczego. Po za tym im dłużej człowiek w tym siedzi tym bardziej ma to w D..... i widzi że wiele mądrości to se można między książki wsadzić bo my i tak mamy nędzny pokój.

BTW mocno się różni RP 1200 od 1400 ? nie pytam o papier.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

4 suby pewno ustawne w DBA to raczej zaprzeczenie tego co piszesz, publikowałeś szczątkowe pomiary w różnych tematach i tam wyraźnie widać że problemy masz jak każdy zjadacz chleba.

Człowiek z takim doświadczaniem i wkleja najmniej mówiący pomiar. 😎

Zgadzam się w 95% , nie mówią wszystkiego, nie mówią niczego odkrywczego. Po za tym im dłużej człowiek w tym siedzi tym bardziej ma to w D..... i widzi że wiele mądrości to se można między książki wsadzić bo my i tak mamy nędzny pokój.

BTW mocno się różni RP 1200 od 1400 ? nie pytam o papier.

 

 

Widze ze nie chce Ci sie wysilic zbytnio 🙂 Kazdy pokoj ma mody wlasne, bez wyjatku 🙂 Jedyne co mozesz zrobic to je zniwelowac, w jeden z paru dostepnych sposobow 🙂 I jak uda Ci sie je zniwelowac, to otrzymujesz pomiar taki jak producent pokazuje bez wplywu pomieszczenia 🙂 Innymi slowy, nie mam problemow z pomieszczeniem, dla tego ze udalo mi sie je zniwelowac nie uzywajac nic poza prawami fizyki 🙂 Dla tego pomiar basu wyglada u mnie tak jak pomiar suba na wolnym powietrzu, czyli innymi slowy w mojej konfiguracji nie mam problemow z pomieszczeniem, poniewaz zostaly zniwelowane praktycznie calkowicie 🙂 Nic lepszego nie jestes w stanie uzyskac, po prostu 🙂

W malych i srednich pomieszczeniach nie ma praktycznie roznicy, szczegolnie jak ktos chce wsadzic dwa lub wiecej, w np. 20m2 🙂 Mam 1400 dla tego ze obecnie gra tylko jeden 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kazdy pokoj ma mody wlasne, bez wyjatku Jedyne co mozesz zrobic to je zniwelowac, w jeden z paru dostepnych sposobow I jak uda Ci sie je zniwelowac, to otrzymujesz pomiar taki jak producent pokazuje bez wplywu pomieszczenia Innymi slowy, nie mam problemow z pomieszczeniem, dla tego ze udalo mi sie je zniwelowac nie uzywajac nic poza prawami fizyki  Dla tego pomiar basu wyglada u mnie tak jak pomiar suba na wolnym powietrzu, czyli innymi slowy w mojej konfiguracji nie mam problemow z pomieszczeniem, poniewaz zostaly zniwelowane praktycznie calkowicie Mam 1400 dla tego ze obecnie gra tylko jeden  

Tego nie calkiem zrozumialem.
Jakich praw fizyki i ktorego z dostepnych sposobow uzyles, ze zupelnie zniwelowales mody i nie masz problemow z pomieszczeniem stosujac tylko jeden 1400?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, xajas napisał:


Tego nie calkiem zrozumialem.
Jakich praw fizyki i ktorego z dostepnych sposobow uzyles, ze zupelnie zniwelowales mody i nie masz problemow z pomieszczeniem stosujac tylko jeden 1400?

Jeden 1400 ? Gdzie tak pisalem ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:


Tego nie calkiem zrozumialem.
Jakich praw fizyki i ktorego z dostepnych sposobow uzyles, ze zupelnie zniwelowales mody i nie masz problemow z pomieszczeniem stosujac tylko jeden 1400?

A, widze, odpowiadalem na pytanie czy jest roznica miedzy 1200 a 1400, nie mialo to nic wspolnego z wypowiedzia o zniwelowaniu modow 🙂 W legendzie pomiaru jest napisane 2xRP1400 + 2xSKW940, wiec byl to uklad Weltiego z 4 subami w rogach, tym zniwelowalem wplyw pomieszczenia 🙂 Jednym subem nie da sie oczywiscie zniwelowac fal stojacych 🙂

Pojedyncze suby w przykladowych ustawieniach zachowuja sie u mnie tak, bardzo daleko od "bez wplywu pomieszczenia" 🙂


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:


Jak to gdzie?
 

Przeczytaj raz jeszcze, albo dwa, albo dotad az zrozumiesz sens wypowiedzi 🙂 Ewentualnie mozesz zerknac powyzej na wyjasnienie, zanim znow pospieszysz z odpowiedzia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T napisał:

A, widze, odpowiadalem na pytanie czy jest roznica miedzy 1200 a 1400, nie mialo to nic wspolnego z wypowiedzia o zniwelowaniu modow 🙂 W legendzie pomiaru jest napisane 2xRP1400 + 2xSKW940, wiec byl to uklad Weltiego z 4 subami w rogach, tym zniwelowalem wplyw pomieszczenia 🙂 Jednym subem nie da sie oczywiscie zniwelowac fal stojacych 🙂

Pojedyncze suby w przykladowych ustawieniach zachowuja sie u mnie tak, bardzo daleko od "bez wplywu pomieszczenia" 🙂

😅

16 godzin temu, T napisał:

problemow wywolanych przez pomieszczenie, ktorych ja nie mam,

 ważne że Twoje na wierzchu a barany i tak nie ograniają. 🤘

szkoda że zamiast od razu przyznać mi rację musiałeś zmarnować trochę mojego  i swojego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przytoczone przez fetka fragmenty pokazuja sprzeczne wypowiedzi (nie mam problemow wywolanych przez pomieszczenie vs. zniwelowales problemy przez uzycie 4 subwooferow)

Masz problemy, ale udalo ci sie znalezc skuteczne „antidotum“ w postaci 4 subwooferow.

To nie jest to samo.

Gdybys nie mial problemow, nie potrzebowal bys 4 subwooferow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2024 o 17:43, T napisał:

 

No skoro juz zaczynasz temat to rozwin i napisz czym jest dynamika, i na podstawie tego dojdziemy co jest czym i gdzie sa pomylki 🙂

Dynamika w audio to zakres od najniższego do najwyższego poziomu głośności - chyba tak bym to opisał. Takim najbardziej namacalnym przykładem obrazującym ten termin są nagrania "biorące udział" w loudness war.

Czyli podciąganie całej "linii" dźwięku tak, że ciche dźwięki (np trójkąt) są sztucznie pokręcone, a pierwotnie głośne dźwięki (np organy) wychodzą poza skalę przez co są "ucinane". Taki zabieg daje pozorne poczucie polepszenia dźwięku jednak w rzeczywistości staje się jedną wielką męczącą w słuchaniu papką (niska dynamika - mimo, że wszystko jest głośno).

To taka amatorska definicja bo profesjonalistą nie jestem 🙂 

Moją intencją nie było żeby Ci dowalić takimi pierdołami ale jak widzę, że jesteś zaangażowany w swoją pasję i widać, że Ci zależy to warto aby pojęcia w Twojej głowie były właściwe. Ja sam nie rozumiem 99% rzeczy w tej dziedzinie ale staram się grosik do grosika dorzucać do swojej wiedzy. 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2024 o 21:07, xajas napisał:

Te przytoczone przez fetka fragmenty pokazuja sprzeczne wypowiedzi (nie mam problemow wywolanych przez pomieszczenie vs. zniwelowales problemy przez uzycie 4 subwooferow)

Masz problemy, ale udalo ci sie znalezc skuteczne „antidotum“ w postaci 4 subwooferow.

To nie jest to samo.

Gdybys nie mial problemow, nie potrzebowal bys 4 subwooferow

pisze tak z nudow, czy podraznic sie 🙂 choc fachowcowi to by wystarczylo do wyciagniecia (wlasciwych) wnioskow, czyli wykres z opisem ze nie bylo ZADNEJ elektronicznej korekcji 🙂

No ale ok, rozwine 🙂

1. kazde pomieszczenie ma problemy, mniejsze czy wiesze. Sa sciany, sa problemy 🙂

2. cel do ktorego sie dazy, to aby sub osiagnal ta sama charakterystyke w naszym pomieszczeniu jaka osiaga w pomiarach "bez pomieszczenia", idealnie bez uzycia elektronicznej korekcji

3. jesli powyzszy cel osiagniemy, a mi sie udalo, to "nie mam problemow" a "Masz problemy, ale udalo ci sie znalezc skuteczne „antidotum“ w postaci 4 subwooferow." graja dokladnie tak samo, ucho. nie odrozni 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.