Skocz do zawartości
IGNORED

Które kolumny są wykonane dobrze, a nie tak jak Focal?


azimut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, azimut napisał:

Gdybym się czuł, to nie zakładał bym tutaj tego wątku i nie pytał innych o zdanie i polecenie kolumn wykonanych z porządnie i z dobrej jakości komponentów. Nie wystawiam żadnych ocen, tylko powołuję się na oceny innych, które są dostępne w sieci i te oceny przytaczam. Jeżeli na filmie gościu pokazuje jak wygląda kolumna wewnątrz, to chyba nie trzeba być ekspertem żeby stwierdzić że tam są cienkie druciki albo szpary pomiędzy ściankami.

A o które szpary chodzi? 

16 godzin temu, jarekb napisał:

Ale gdyby ktoś zaproponował Ci podłączenie kolumn za 20 ,000 zł kablem za 3 zł za metr ? ,taki jest przypuszczalnie w środku , czułbyś ? ''niesmak'' 

Takie kable też nie wyglądają cudnie, ale są bardzo dobre. I też wyglądają jak za dwa złote. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szpakowski napisał:

 

 

Czyżby trwała operacja specjalna "oświecenie" userów z "żaróweczką" ? 😉

Takie tematy przeważnie kończą się szybkim zakończeniem i blokadą tematu. Potem dziwnie giną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Matko z córką radziecki filmik.

Tak na serio to możesz tylko w punktach powiedzieć o czym on gada. Nie znam języka.

Widziałem że coś tam przewijał o zwrotnicy to temat jest bardziej znany ale jeżeli chodzi o same przetworniki to chętnie bym się dowiedział.

Te kolumny bywają we Francji czy Anglii znacznie ale to znacznie niższej cenie. Patrząc z zewnątrz i mimo wszystko do środka w tej cenie nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście Polska cena już tak ale powiem ci że mało jest kolumn do których nie będziesz miał żadnych uwag. Zwróć uwagę że to zawsze będzie kwestia interpretacji nagrywającego film.

Faktycznie fyne audio moim zdaniem solidnie wykonane paczki.

Audio. physici , nie są to także tanie kolumny ale godne odsłuchu i zainteresowania

W twojej cenie widziałem też na promocji serie 500 od acoustic Energy. Nieco zapomniane przez lata kolumny na naszym rynku ale naprawdę super wykonane i ciekawie brzmiące.

Kef seria R. 

Kurcze no jest tego trochę. A dźwiękowo te kolumny ci pasowały? Słuchałeś już czegokolwiek czy na razie tylko oglądasz wideo?

Tak radziecki, więc na pewno kłamią i chcą sobie, a przy okazji i nam obrzydzić zachodnie produkty i po to te sponsorowane przez KGB filmiki ładują do sieci :)))

Nie trzeba słuchać co on gada, wystarczy popatrzeć co pokazuje. A jeśli chcesz zrozumieć co on gada, to poproś wnuka on ci włączy napisy z tłumaczeniem po polsku 😉

Jeśli chodzi o przetworniki to mówi że nawet nie są złe gdyby nie to że byle jak wykonane.

Nie zgadzam się że ocena jakości wykonania zależy od interpretacji nagrywającego film. Tak może być w przypadku oceny brzmienia głośników bo to jest subiektywna ocena recenzenta. Ale jeżeli facet rozkręca sprzęt i pokazuje co ten sprzęt ma w środku to co tutaj zależy od nagrywającego? Jeżeli przewody są najgorszej jakości w izolacji z pcv, płyta jest cieniutka i na łączeniach są szpary bo uszczelniacz jest byle jak zaaplikowany, to nic tu nagrywający film nie musi dodawać od siebie.

Nie tylko oglądam wideo, czasami też zdarza mi się posłuchać muzyki w przerwach 🙂 Mam sprzęt i mam kolumny, ale teraz sprzęt wylądował w pokoju ponad 30 m2 (wcześniej ok 16 m2) i moje kolumny są za małe do nagłośnienia takiej kubatury. 

2 godziny temu, rafal735r napisał:

A o które szpary chodzi? 

Takie kable też nie wyglądają cudnie, ale są bardzo dobre. I też wyglądają jak za dwa złote. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O szpary w rogach na łączeniu ścianek kolumny. Niby jest tam zaaplikowany uszczelniacz, tyle że niechlujnie i nie trafia w szpary.

Rozumiem że używasz tych kabli do łączenia kolumn z wzmacniaczem i jesteś zadowolony? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azimut napisał:

Rozumiem że używasz tych kabli do łączenia kolumn z wzmacniaczem i jesteś zadowolony? 

Nie używam, mam tanie OFC. Poczytaj sobie o miedzi OCC i zobacz ile kosztuje metr kabla głośnikowego opartego na OCC. Rozumiem że brzydko wygląda to nie dobry. Albo za tani. Cienki to i tani, nie ma sensu instalować grubszych do wnętrza kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafal735r napisał:

Cienki to i tani, nie ma sensu instalować grubszych do wnętrza kolumny. 

A jest wobec tego sens instalowania grubszych do połączenia kolumny ze wzamcniaczem???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Nil napisał:

A jest wobec tego sens instalowania grubszych do połączenia kolumny ze wzamcniaczem???

Pewnie nie, a co to konkurs kto ma grubszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Pewnie nie, a co to konkurs kto ma grubszy. 

Grubszych nie ma sensu, ale dłuższych... Więc kto ma dłuższe? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Matko z córką radziecki filmik.

Tak na serio to możesz tylko w punktach powiedzieć o czym on gada. Nie znam języka.

Radzieckie filmy to były w poprzednim wieku 🙂 
Zasadniczo ogólnie to głośniki basowe są zaawansowaną konstrukcją ale wiele osób narzeka, że słyszą zniekształcenia na basie przy wyzszych poziomach dźwięku. Powodem jest złe wycentrowanie i zły montaż co widać podczas kiedy koleś naciska membranę dłonią. Słychać wówczas ocieranie co powoduje krrk krrk słyszane w muzyce. Przy nizszych poziomach dźwieku bas jest świetny, szybki i punktowy. Głośniki są ciężkie a konstrukcja skrzyń jest mizerna, nie są w stanie się dobrze utrzymac na przedniej cienkiej ściance. Wkręty kruszą i rozwalają obudowę. Pudło rezonuje i jest złożone bardzo tandetnie. Zwrotnica wykonana jest z najtańszych podzespołów przez chińczyków. Cewki są z miedzi z odzysku i cewki nie są lakierowane ani zabezpieczone. Nawet inna cewka z zabytkowych kolumn Technics jest lepiej wykonana. Rdzeń na cewkach jest krzywo złożony a drut nawojowy się luzuje. Jest tam porównanie z cewkami z miedzi stuprocentowej jakie są wymontowane z zestawów głośnikowych dawnego ZSRR czyli Radiotechnika S90. Nie mają rdzenia i są z drutu o wiele lepszego, lepiej nawiniętego i zabezpieczonego. Kondensatory są lipne. Środek pudeł ma bardzo słabe wzmocnienie i usztywnienie. Pomimo tych wszystkich wad są to dobre kolumny.
Potem są pomiary, które już mnie w ogóle nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, yayacek napisał:

Radzieckie filmy to były w poprzednim wieku 🙂 
Zasadniczo ogólnie to głośniki basowe są zaawansowaną konstrukcją ale wiele osób narzeka, że słyszą zniekształcenia na basie przy wyzszych poziomach dźwięku. Powodem jest złe wycentrowanie i zły montaż co widać podczas kiedy koleś naciska membranę dłonią. Słychać wówczas ocieranie co powoduje krrk krrk słyszane w muzyce. Przy nizszych poziomach dźwieku bas jest świetny, szybki i punktowy. Głośniki są ciężkie a konstrukcja skrzyń jest mizerna, nie są w stanie się dobrze utrzymac na przedniej cienkiej ściance. Wkręty kruszą i rozwalają obudowę. Pudło rezonuje i jest złożone bardzo tandetnie. Zwrotnica wykonana jest z najtańszych podzespołów przez chińczyków. Cewki są z miedzi z odzysku i cewki nie są lakierowane ani zabezpieczone. Nawet inna cewka z zabytkowych kolumn Technics jest lepiej wykonana. Rdzeń na cewkach jest krzywo złożony i drut nawojowy się luzuje. Jest tam porównanie z cewkami z miedzi stuprocentowej jakie są wymontowane z zestawów głośnikowych dawnego ZSRR czyli Radiotechnika S90. Nie mają rdzenia i są z drutu o wiele lepszego, lepiej nawiniętego i zabezpieczonego. Kondensatory są lipne. Środek pudeł ma bardzo słabe wzmocnienie i usztywnienie. Pomimo tych wszystkich wad są to dobre kolumny.
Potem są pomiary, które już mnie w ogóle nie interesują.

Szacun i podziękowanie za to że koledzy chciało się przetłumaczyć i to bardzo precyzyjnie cały przekaz tego filmiku na temat tych Focali. Dodam tylko od siebie że padło tam że kolumny są dobre jeżeli się wykona odpowiednie modyfikacje. A tak mają podbite skraje pasm i dobrze nadają się do współczesnej muzyki, a jeżeli ktoś szuka kolumn do bardziej wyrafinowanej muzyki to nie ten trop.

Ale oczywiście jak one grają każdy zainteresowany powinien ocenić sam bo to jest kwestia mocno subiektywna. Głównie chodzi tu o pokazania jakości wykonania i używanych podzespołów i materiałów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azimut napisał:

Ale oczywiście jak one grają każdy zainteresowany powinien ocenić sam bo to jest kwestia mocno subiektywna. Głównie chodzi tu o pokazania jakości wykonania i używanych podzespołów i materiałów

No ale czego oczekiwałeś? Wszyscy giganci robią tak samo. Kefy, dali i tak dalej. Wszędzie są oszczędności nawet w stosunku drogich kolumnach. Jak się na to nie godzisz trzeba szukać może czegoś na rodzimym rynku lub manufakturach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

No ale czego oczekiwałeś?

Może zwykłej przyzwoitosci.

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Wszyscy giganci robią tak samo. Kefy, dali i tak dalej.

Nie przesadzaj, poważny producent, szanujący swoich klientów (dzięki ktorym funkcjonuje)  tak nie robi.

 

3 minuty temu, rafal735r napisał:

Wszędzie są oszczędności nawet w stosunku drogich kolumnach.

Niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, yayacek napisał:

Radzieckie filmy to były w poprzednim wieku 🙂 
Zasadniczo ogólnie to głośniki basowe są zaawansowaną konstrukcją ale wiele osób narzeka, że słyszą zniekształcenia na basie przy wyzszych poziomach dźwięku. Powodem jest złe wycentrowanie i zły montaż co widać podczas kiedy koleś naciska membranę dłonią. Słychać wówczas ocieranie co powoduje krrk krrk słyszane w muzyce. Przy nizszych poziomach dźwieku bas jest świetny, szybki i punktowy. Głośniki są ciężkie a konstrukcja skrzyń jest mizerna, nie są w stanie się dobrze utrzymac na przedniej cienkiej ściance. Wkręty kruszą i rozwalają obudowę. Pudło rezonuje i jest złożone bardzo tandetnie. Zwrotnica wykonana jest z najtańszych podzespołów przez chińczyków. Cewki są z miedzi z odzysku i cewki nie są lakierowane ani zabezpieczone. Nawet inna cewka z zabytkowych kolumn Technics jest lepiej wykonana. Rdzeń na cewkach jest krzywo złożony a drut nawojowy się luzuje. Jest tam porównanie z cewkami z miedzi stuprocentowej jakie są wymontowane z zestawów głośnikowych dawnego ZSRR czyli Radiotechnika S90. Nie mają rdzenia i są z drutu o wiele lepszego, lepiej nawiniętego i zabezpieczonego. Kondensatory są lipne. Środek pudeł ma bardzo słabe wzmocnienie i usztywnienie. Pomimo tych wszystkich wad są to dobre kolumny.
Potem są pomiary, które już mnie w ogóle nie interesują.

O jakich kolumnach mowa? Cofnalem się, ale nie widzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
7 minut temu, rafal735r napisał:

No ale czego oczekiwałeś? Wszyscy giganci robią tak samo. Kefy, dali i tak dalej. Wszędzie są oszczędności nawet w stosunku drogich kolumnach. Jak się na to nie godzisz trzeba szukać może czegoś na rodzimym rynku lub manufakturach. 

Nie do końca się z tym zgodzę. Tu jest przykład kolumn które też są od "giganta" w dodatku katalogowo są 30% tańsze (od 6.30 min pokazane są bebechy):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według mnie są o wiele lepiej wykonane niż te Focale. Mam tu na myśli jakość skrzynek, okablowania, wytłumienia i jakość montażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J4Z napisał:

O jakich kolumnach mowa? Cofnalem się, ale nie widzę. 

Cały czas o Focal Aria 948 z filmiku na samym początku wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azimut napisał:

Nie do końca się z tym zgodzę. Tu jest przykład kolumn które też są od "giganta" w dodatku katalogowo są 30% tańsze (od 6.30 min pokazane są bebechy):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według mnie są o wiele lepiej wykonane niż te Focale. Mam tu na myśli jakość skrzynek, okablowania, wytłumienia i jakość montażu.

Obejrzałem na szybko oba filmiki i zastanawiam się co tam zobaczyłeś, że twierdzisz co twierdzisz ???

Elementy zwrotnic porównywalne, okablowanie również. Skrzynki wg mnie na korzyść Focala.

No i słuchałem obu zestawów kolumn... W brzmieniu to o jest przepaść, oczywiście moim zdaniem.

Więc o co chodzi ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, tomcioxxx napisał:

Obejrzałem na szybko oba filmiki i zastanawiam się co tam zobaczyłeś, że twierdzisz co twierdzisz ???

Elementy zwrotnic porównywalne, okablowanie również. Skrzynki wg mnie na korzyść Focala.

No i słuchałem obu zestawów kolumn... W brzmieniu to o jest przepaść, oczywiście moim zdaniem.

Więc o co chodzi ???

Skrzynki na korzyść Focala? Wykonane z cienkiej płyty do której wkrętami samogwintującymi są przykręcone ciężkie głośniki i które to wkręty wypadają z tej kruszącej się. To pokaż mi co gorszego zobaczyłeś w MA? 

Nie widzisz też różnicy w wytłumieniu tych skrzynek? Trochę watoliny w Focalach i wypchane gąbką MA?

Okablowanie porównywalne? Gołym okiem widać że izolacja na kablach MA nie jest z pcv w odróżnieniu od tych z Focali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziałeś te wypadające wkręty ??? ja nie widziałem. Natomiast widziałem fragmenty wnętrza  Focali, jakieś żebrowanie, wklejki w narożniku. Natomiast na filmie MA facet przez cztery z ośmiu minut przykręca jakieś badziewne plastikowe nóżki. Wnętrza nie widać... so .... dla mnie EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcioxxx napisał:

Gdzie widziałeś te wypadające wkręty ??? ja nie widziałem. Natomiast widziałem fragmenty wnętrza  Focali, jakieś żebrowanie, wklejki w narożniku. Natomiast na filmie MA facet przez cztery z ośmiu minut przykręca jakieś badziewne plastikowe nóżki. Wnętrza nie widać... so .... dla mnie EOT

Widziałem na filmie od którego zaczyna się ten wątek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnoręki rusek przykręcał książkowym momentem: ile bozia dała. to musiał to rozpieprzyć, choć nie widziałem tego na filmie. 

Ale przecież o co chodzi, podobają ci się MA to kup se MA i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, azimut napisał:

Nie do końca się z tym zgodzę. Tu jest przykład kolumn które też są od "giganta" w dodatku katalogowo są 30% tańsze (od 6.30 min pokazane są bebechy):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Według mnie są o wiele lepiej wykonane niż te Focale. Mam tu na myśli jakość skrzynek, okablowania, wytłumienia i jakość montażu.

Nie znam się tak np na zwrotnicy, ale wątpię by siedziały tam elementy wysokiej jakości czy dobre przetworniki. Nie w tej cenie. Kawałek wytłumienia to nie jest jakiś wysoki koszt. A jakie tam kable to też nie wiem? Grubsze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcioxxx napisał:

Silnoręki rusek przykręcał książkowym momentem: ile bozia dała. to musiał to rozpieprzyć, choć nie widziałem tego na filmie. 

Ale przecież o co chodzi, podobają ci się MA to kup se MA i tyle w temacie.

Po pierwsze on nie przykręcał, a odkręcał. Dla ciebie to co mówi rusek nie jest godne zaufania? A skąd wiesz że to rusek? A ty kim jesteś, polaczkiem? 

2 minuty temu, rafal735r napisał:

Nie znam się tak np na zwrotnicy, ale wątpię by siedziały tam elementy wysokiej jakości czy dobre przetworniki. Nie w tej cenie. Kawałek wytłumienia to nie jest jakiś wysoki koszt. A jakie tam kable to też nie wiem? Grubsze? 

Ja też nie oceniam zwrotnicy, ale wygląda na to że są one na tym samym poziomie.

Kawałek wytłumiania to jest żaden koszt i właśnie o to chodzi, że oszczędzają na czymś co prawie nic nie kosztuje w sprzęcie za kilka tysiaków Euro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azimut napisał:

Po pierwsze on nie przykręcał, a odkręcał. Dla ciebie to co mówi rusek nie jest godne zaufania? A skąd wiesz że to rusek? A ty kim jesteś, polaczkiem? 

Ja też nie oceniam zwrotnicy, ale wygląda na to że są one na tym samym poziomie.

Kawałek wytłumiania to jest żaden koszt i właśnie o to chodzi, że oszczędzają na czymś co prawie nic nie kosztuje w sprzęcie za kilka tysiaków Euro. 

Przykręcał, odkręcał, przykręcał.... w końcu film kręcił...  Dla mnie to co jakikolwiek gostek mówi w reklamie/antyreklamie nie jest miarodajne. 

Mam Focale niższej serii i odkręcałem i przykręcałem głośniki i nie jest to żadne badziewie. Dlatego wiem o czym mówię.

Elementy zwrotnic są identyczne, nie lepsze lub gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azimut napisał:

Kawałek wytłumiania to jest żaden koszt i właśnie o to chodzi, że oszczędzają na czymś co prawie nic nie kosztuje w sprzęcie za kilka tysiaków Euro

A skąd wiesz czy ta watolina / fizelina nie sprawdza się lepiej od tej gąbki? A jak kolumny w cale nie mają wytłumienia to co wtedy? A są takie i grają bardzo dobrze. A cienkie i lekkie skrzynki, które "grają" razem z głośnikami? Nie pamiętam dobrze, ale chyba spendor praktykował coś takiego.

Nie bronię tu Focali czy innych Monitor Audio, bo to nie jest mój target. Ale jak będziesz wybierał kolumny na podstawie filmów z YT to nic dobrego z tego nie będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomcioxxx napisał:

Mam Focale niższej serii i odkręcałem i przykręcałem głośniki i nie jest to żadne badziewie

Każda sroczka swój ogonek chwali. Ale niestety tak nie można rozmawiać. Obiektywizm i trzeźwe myślenie jest wskazane.
Mam kolumny firmy XYZ i są świetnie, a są świetne bo je mam. To jest dialog rodem z przedszkola przecież.

Poza tym Focal Srocal czy inna marka - jakie to ma znaczenie. Większość sprzętów w domowym hi-fi jest przeszacowana. To chyba jedyny rynek zbytu, gdzie można wcisnąć klientowi przeciętny produkt za kosmiczne pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, yayacek napisał:

Każda sroczka swój ogonek chwali. Ale niestety tak nie można rozmawiać. Obiektywizm i trzeźwe myślenie jest wskazane.
Mam kolumny firmy XYZ i są świetnie, a są świetne bo je mam. To jest dialog rodem z przedszkola przecież.

Poza tym Focal Srocal czy inna marka - jakie to ma znaczenie. Większość sprzętów w domowym hi-fi jest przeszacowana. To chyba jedyny rynek zbytu, gdzie można wcisnąć klientowi przeciętny produkt za kosmiczne pieniądze. 

A kto tu w ogóle coś mówił o swoich kolumnach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azimut napisał:

A kto tu w ogóle coś mówił o swoich kolumnach? 

Mówił ten, którego cytowałem w swej powyższej wypowiedzi. Kolega twierdził, że jego Focale są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, yayacek napisał:

Każda sroczka swój ogonek chwali. Ale niestety tak nie można rozmawiać. Obiektywizm i trzeźwe myślenie jest wskazane.
Mam kolumny firmy XYZ i są świetnie, a są świetne bo je mam. To jest dialog rodem z przedszkola przecież.

Poza tym Focal Srocal czy inna marka - jakie to ma znaczenie. Większość sprzętów w domowym hi-fi jest przeszacowana. To chyba jedyny rynek zbytu, gdzie można wcisnąć klientowi przeciętny produkt za kosmiczne pieniądze. 

Ależ odniosłem się tylko do wypadających wkrętów, co ponoć na zamieszczonym przez autora wątku filmie widać.

Poza tym pisałem, że słuchałem obu zestawów i MOIM ZDANIEM jest przepaść. To moja subiektywna ocena.

Kolumny, które posiadam są z niższej serii i nie można ich porównywać z w/w w tym wątku.

3 minuty temu, yayacek napisał:

Mówił ten, którego cytowałem w swej powyższej wypowiedzi. Kolega twierdził, że jego Focale są super.

To jest już spora nadinterpretacja, żeby nie powiedzieć nadużycie. Przeczytaj ze zrozumieniem moją powyższą wypowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomcioxxx

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.