Skocz do zawartości
IGNORED

Które kolumny są wykonane dobrze, a nie tak jak Focal?


azimut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, szpakowski napisał:

Sugerujesz, że to akcja prowokacyjna na szerszą skalę ... 😉

 

Ależ w nawet dużym stopniu się z Tobą zgadzam ... 

Pytanie mam tylko takie: czy czujesz się kompetentny do takich ocen i wyroków?  

Gdybym się czuł, to nie zakładał bym tutaj tego wątku i nie pytał innych o zdanie i polecenie kolumn wykonanych z porządnie i z dobrej jakości komponentów. Nie wystawiam żadnych ocen, tylko powołuję się na oceny innych, które są dostępne w sieci i te oceny przytaczam. Jeżeli na filmie gościu pokazuje jak wygląda kolumna wewnątrz, to chyba nie trzeba być ekspertem żeby stwierdzić że tam są cienkie druciki albo szpary pomiędzy ściankami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, azimut napisał:

budżecie maks. do 11 k zł

jak chcesz mieć dobrej jakości kolumny za tak mało to pozostaje Ci zrobić samemu,najlepiej dobry i znany projekt diy,wcale nie żartuję i nie piszę tego złośliwie,co do współczesnej produkcji kolumn masz oczywiście rację,ale to nie tylko focal tak leci w kulki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, szeekin napisał:

Pylon,Focal,kto następny😉

Pylon też ma podobną jakość jak Focal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szeekin napisał:

Pylon,Focal,kto następny😉

 

3 minuty temu, NRK napisał:

😁

 

Czyżby trwała operacja specjalna "oświecenie" userów z "żaróweczką" ? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, szpotek73 napisał:

jak chcesz mieć dobrej jakości kolumny za tak mało to pozostaje Ci zrobić samemu,najlepiej dobry i znany projekt diy,wcale nie żartuję i nie piszę tego złośliwie,co do współczesnej produkcji kolumn masz oczywiście rację,ale to nie tylko focal tak leci w kulki....

Ale przecież ja nigdzie nie napisałem że tylko Focal. Wręcz odwrotnie, jestem przekonany że większość producentów idzie tą drogą, a ci co nie poszli już zbankrutowały albo niebawem to zrobią. Dlatego próbuję w tej zalewającej nas tandecie za niemałe pieniądze znaleźć coś co jest warte tych pieniędzy.

Nie uważam że 11k zł za używane kolumny to jest "tak mało" pieniędzy żeby znaleźć coś, co nie jest tandetą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 11 tys. kupisz albo świetne kolumny ze złotych lat audio,które będą niestety stare i tu jest loteria co trafisz,albo entry level średniej półki,czyli nic specjalnego,gdybym miał kupić używki w tej kwocie ,z tego wieku,to szukałbym kolumn z małych manufaktur jak np Xavian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcająco tym bardziej wypadają nowe kolumny które zawsze będą znacznie niższej jakości aniżeli używane w zakładanym budżecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpotek73 napisał:

za 11 tys. kupisz albo świetne kolumny ze złotych lat audio,które będą niestety stare i tu jest loteria co trafisz,albo entry level średniej półki,czyli nic specjalnego,gdybym miał kupić używki w tej kwocie ,z tego wieku,to szukałbym kolumn z małych manufaktur jak np Xavian

Za 11k można kupić mało używane kolumny które katalogowo nowe teraz kosztują na poziomie 20k zł. A Xavian to może być dobry trop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na Twoim miejscu "przyczaiłbym" się na Xaviany XN360

Kolega @aryman jako właściciel może je zarekomendować 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze można zaryzykować custom w jakiejś polskiej manufakturze,jest kilka dobrych i cenionych,wystarczy poczytać forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jak kolumna gra , czepianie się okablowania etc ? te Focale poza tym to raczej solidnie wykonane kolumny .

Waga  szt 35kg .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focal ma dobre przetworniki w takich sobie obudowach,przynajmniej w tych niższych seriach,natomiast sposób steojenia tych kolumn jest dla mnie nieakceptowalny,wyższa średnica i wysokie tony po prostu piłują uszy,co potwierdzaja pomiary,za to drogie serie graja już dużo lepiej,bsrdziej liniowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azimut napisał:

Jako że jestem na etapie rozglądania się za nowymi (również używanymi) kolumnami do pokoju powyżej 30 m2 w budżecie maks. do 11 k zł, to szukam w internecie testów, opinii i tego typu informacji na temat kolumn których ceny katalogowe są na poziomie 10-20k zł. Jedną z popularniejszych marek na rynku jest Focal dlatego też dużo różnego typu informacji jest na temat tych kolumn, a opinie i testy są głównie pozytywne. Zainteresował mnie model Focal Aria 948. Cena katalogowa 18.000 zł, ale oczywiście jak się dobrze poszuka to się znajdzie w duuużo niższej cenie. Więc zacząłem już myśleć gdzie się umówić na odsłuch, jednocześnie przeglądając internety na ich temat. No i natknąłem się na taki filmik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

I jestem mocno rozczarowany jakością tych kolumn i tym jaki szajs wciska Focal swoim klientom za wcale nie małe pieniądze. Pomijam kwestię użytych komponentów, takich jak głośniki, zwrotnica, twiter,i td. Może dla tej klasy kolumn takiej klasy komponentów używa większość producentów. Ale to z czego wykonane są skrzynie, jakość ich wykonania i uszczelnienia, czym są wygłuszone, jakich przewodów użyto wewnątrz i jak są zamocowane głośniki w skrzyniach. Przecież to są kpiny z klientów! Kupujesz paczki wycenione przez producenta na 18k zł i myślisz że to już wysoka średnia półka wykonania i brzmienia. Potem inwestujesz w przewody głośnikowe dobrej jakości bo przecież okablowanie powinno być odpowiedniej klasy żeby nie było wąskim gardłem wysokiej klasy sprzętu. A w rzeczywistości masz kolumny których skrzynie są wykonane z papieru, w środku trochę watoliny napchane i wszystkie połączenia wykonano najtańszymi drucikami. O jakości wykonania głośników już nie wspomnę.

Taki filmik pokazuje jak nam wciskają za grubą kasę ładnie zapakowany szajs, przekonując że to jest prawie że Hi-End, najwyższej jakości bo przecież wyprodukowane w Europie przez renomowaną firmę z tradycją, a nie w Chinach. Śmiem twierdzić że kolumny wyprodukowane w Chinach i kosztujące 18k zł będą o niebo lepiej wykonane niż te Focale wyprodukowane we Francji. Po raz kolejny się przekonuję że czasy kiedy "wyprodukowano w Europie" było znakiem jakości bezpowrotnie minęły. Mam wzmacniacz Vincent, który został wyprodukowany w Chinach i chyba powinienem się z tego cieszyć, bo gdyby został wyprodukowany w Europie to mogłoby to mu nie wyjść na dobre.

No i teraz mam dylemat, jak wybrać kolumny które będą nie tylko dobrze brzmiały, ale i porządnie wykonane. Akurat "rozbieranych" zdjęć kolumn w necie jest mało. Nie chciałbym kupić sprzęt który z zewnątrz wygląda ładnie, nawet nieźle brzmi, ale w środku jest taniocha i niechlujność. Gdyby się potem dowiedział że moje kolumny mają taki środek tu myślę że subiektywny odbiór ich brzmienia znacząco by się pogorszył. W każdym razie z Focali skutecznie się wyleczyłem. Niech księgowi Focala sobie je kupują.

Mam na oku jeszcze Polk Audio Legend 600. Czy ktoś trafił gdzieś na "rozbierane" zdjęcia albo filmik tych kolumn?

 

Akurat tych kolumn słuchałem niedawno w salonie do tego teź te Polk i jeszcze Audiovector QR7. Pod każdym względem najlepsze były te ostatnie, Focale i Polki miały przewalony bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audiofan01 napisał:

Akurat tych kolumn słuchałem niedawno w salonie do tego teź te Polk i jeszcze Audiovector QR7. Pod każdym względem najlepsze były te ostatnie, Focale i Polki miały przewalony bas.

Dzięki za podzielenie się opinią. Ciekawe kolumny te QR7. Z jakim wzmacniaczem słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azimut napisał:

Dzięki za podzielenie się opinią. Ciekawe kolumny te QR7. Z jakim wzmacniaczem słuchałeś?

Komplet - końcówka i  pre Accuphase, tak akurat mieli ustawione w salonie. Jakość wykonania audiovectorów (oczywiście zewnętrzna, wnętrza nie widziałem) bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, KALIBER napisał:

Ważne jak kolumna gra , czepianie się okablowania etc ? te Focale poza tym to raczej solidnie wykonane kolumny .

Waga  szt 35kg .

 

Ale gdyby ktoś zaproponował Ci podłączenie kolumn za 20 ,000 zł kablem za 3 zł za metr ? ,taki jest przypuszczalnie w środku , czułbyś ? ''niesmak'' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, jarekb napisał:

Ale gdyby ktoś zaproponował Ci podłączenie kolumn za 20 ,000 zł kablem za 3 zł za metr ? ,taki jest przypuszczalnie w środku , czułbyś ? ''niesmak'' 

Gdyby ten kabel ważył odpowiednio dużo do kolumn 35 kg to pewnie byłby wystarczająco dobry niezależnie od tego z czego i jak był wykonany. A jeszcze lepiej żeby był zapakowany w osłonkę ładną z napisem firmowym i sprzedawany po 500 zł/m, to wtedy już byłby doskonały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jarekb napisał:

Ale gdyby ktoś zaproponował Ci podłączenie kolumn za 20 ,000 zł kablem za 3 zł za metr ? ,taki jest przypuszczalnie w środku

Zaraz wszystko rozegra się o druciki w kolumnach , a może takie muszą być .

Dajcie spokój .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KALIBER napisał:

Zaraz wszystko rozegra się o druciki w kolumnach , a może takie muszą być .

Dajcie spokój .

Jeżeli Ciebie to nie interesuje to przecież nikt Cię nie zmusza ani czytać tego wątku, ani tym bardziej odpowiadać. 

Tu jest przykład rozbieranego filmiku Paradigm Founder 40B. Proszę sobie proszę porównać jakość wykonania tych głośników i podzespołów do Focal Aria 948 na filmiku powyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak myślicie, jest różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azimut napisał:

Jeżeli Ciebie to nie interesuje to przecież nikt Cię nie zmusza ani czytać tego wątku, ani tym bardziej odpowiadać. 

Interesuje , ale Nie ty będziesz decydował kto ma czytać - pisać na forum .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
12 minut temu, KALIBER napisał:

Interesuje , ale Nie ty będziesz decydował kto ma czytać - pisać na forum .

 

 

To nie ja wlazłem z buciorami na twój wątek i kazałem tobie dać spokój z tematem. Nie masz nic do powiedzenia to po co się odzywasz? Żeby pokazać jak dobrze wychowany jesteś? No pokazałeś...

Wchodzisz do knajpy siadasz obok stolika gdzie goście piją piwo i gadają o czymś. Nagle wstajesz, podchodzisz do nich i mówisz żeby sobie dali spokój z tym tematem. Jakiej reakcji się spodziewasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szeekin napisał:

Pylon,Focal,kto następny😉

Do naszych pylonów też zaglądaliście??myślę że Polskie konstrukcję na tle tej samej klasy mają się raczej dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, Yeung napisał:

Do naszych pylonów też zaglądaliście??myślę że Polskie konstrukcję na tle tej samej klasy mają się raczej dobrze.

No właśnie nie zaglądałem i chętnie bym, poznał opinie kogoś kto zaglądał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azimut napisał:

Które to firmy produkują albo produkowały kolumny do których nie strach zajrzeć do środka? 

 

Opera, BMN, Sonus Faber, Chario?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MagneticFields
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azimut napisał:

No właśnie nie zaglądałem i chętnie bym, poznał opinie kogoś kto zaglądał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś tam zajrzał do środka chyba tragedii nie ma, mam te paczki i jak dla mnie bajka 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko z córką radziecki filmik.

Tak na serio to możesz tylko w punktach powiedzieć o czym on gada. Nie znam języka.

Widziałem że coś tam przewijał o zwrotnicy to temat jest bardziej znany ale jeżeli chodzi o same przetworniki to chętnie bym się dowiedział.

Te kolumny bywają we Francji czy Anglii znacznie ale to znacznie niższej cenie. Patrząc z zewnątrz i mimo wszystko do środka w tej cenie nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście Polska cena już tak ale powiem ci że mało jest kolumn do których nie będziesz miał żadnych uwag. Zwróć uwagę że to zawsze będzie kwestia interpretacji nagrywającego film.

Faktycznie fyne audio moim zdaniem solidnie wykonane paczki.

Audio. physici , nie są to także tanie kolumny ale godne odsłuchu i zainteresowania

W twojej cenie widziałem też na promocji serie 500 od acoustic Energy. Nieco zapomniane przez lata kolumny na naszym rynku ale naprawdę super wykonane i ciekawie brzmiące.

Kef seria R. 

Kurcze no jest tego trochę. A dźwiękowo te kolumny ci pasowały? Słuchałeś już czegokolwiek czy na razie tylko oglądasz wideo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Jak szukasz super jakości wykonania i zaglądasz do środka, to poszedłbym w (naj)lepsze firmy z Niemiec i Danii

Dokładnie tak. Przy czym możnaby zawężyć czas produkcji do lat 80 i 90. I jeszcze możnaby wspomnieć o wadze: kolumna ważąca 25-30kg (jedna) z definicji jest zrobiona solidnie i solidnie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.