Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast RF-7 III do 23 metrów?


kmc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dlmtb napisał:

Line Magnetic LM 518 ia na triodach 845, który totalnie nie radził sobie z tymi kolumnami. 

Jak to się objawiało? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J4Z napisał:

Jak to się objawiało? 

W moim zestawieniu LM 518ia + Twenty24 objawiało się to kompletnym brak kontroli niskich częstotliwości. Kolumny niby emitowały bas ale brzmiało to jak z małego monitorka. Ani niskiego zejścia ani kontroli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dlmtb napisał:

Popytaj w salonach "uczciwych sprzedawców" a dowiesz się że PMC w tym nawet najnowsza seria oznaczona literką "i" to wymagający głośnik. To że Tewnty 24 czy nowszy model 5.24 da się łączyć z cherlawymi lampami czy tranzystorami to mit, który został wykreowany miedzy innymi przez "testerów" zajmujących się zawodowo publikowaniem swoich wynurzeń w różnego rodzaju audio magazynach. Miedzy innymi i ja się skusiłem na Twenty24 po takiej lekturze, za co musiałem zapłacić frycowe w postaci przebudowy toru audio.  

Ty pytasz w salonach, ja słucham w domu. Tyle w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Berbeć napisał:

Ty pytasz w salonach, ja słucham w domu. Tyle w tym temacie.

Ja też słucham w domu, ba nawet mam (Twenty 5.26) ale zanim coś ściągną na odsłuch to wolę zrobić rozeznanie czy to w ogóle rokuje. No ale kto co lubi.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pmc są wybredne jeśli chodzi o wzmacniacze. 

Zarazem na nie podatne. Niestety często negatywnie. 

Po prawidłowym doborze wzmacniaczy uzyskuje się fantastyczne brzmienie. 

Ja mam sprawdzone jako karan, leema, beresford, dzielony moon. 

To nie są tanie produkty. 

No i zaznaczam 24 a 26 dzieli przepaść 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakieś monitory pmc pożyczone. Piekielnie szybkie, żadnego problemu z kontrolą basu. Grane było z Unico 2002r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem hejtować PMC, to na pewno dobre głośniki ale przyznaję, że to nie moje granie a swoje odczucia opieram jedynie na odsłuchu 5.24 oraz tych mniejszych monitorów. W każdym przypadku jednak wydały mi się twarde, dość chłodne i bezwzględne. Słuchałem ich z ATC SIA150 oraz Musicalem M8x także mocy nie brakowało. Zdecydowanie potrzebują umiejętnego dobrania elektroniki bo inaczej nie będzie przyjemnie i to właśnie stawia znak zapytania przy tym czy kolumny, które potrzebują tak wiele uwagi żeby zagrały dobrze są faktycznie takie dobre? Pytanie otwarte oczywiście... W klubach z kolei często chwali się to co nie ma i miejsca na krytykę nie ma zbyt wiele. W moim odczuciu to trudne paczki dla doświadczonych odbiorców ale, jak wspomniałem, nie hejtuję i nie odradzam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StereoTyp napisał:

. W moim odczuciu to trudne paczki dla doświadczonych odbiorców

Dokładnie, to jak hothach który dla kierowcy potrafiącego go okiełznać to sama przyjemność z jazdy a dla typowego emeryta to jedynie paliwożerna, twardo resorowana i ryczącą maszyna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wczoraj posłuchałem QR7. Sa zdecydowanie "chudsze" na basie od RF-7, co jednak może się okazać zaletą. Teraz szukam miejsca, najlepiej w okolicy: Łodż - Bydgoszcz, ostatecznie  Warszawa - gdzie mogę posłuchać obok siebie QR7 i RF7. Wtedy w zasadzie będę wszystko wiedział 🙂 Fajnie byłoby posłuchać tez JBL HDi, ale tego prawie nikt nie ma 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o głębie czy chodzi ci o ilość basu?

Z jaką elektroniką były słuchane?

Czy jakość tego basu także określasz wyżej w RF 7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Chodzi ci o głębie czy chodzi ci o ilość basu?

Z jaką elektroniką były słuchane?

Czy jakość tego basu także określasz wyżej w RF 7?

Oczywiście o ilość basu. Jakości nie ocenie. Załatwiam teraz porównanie 1 do 1 wtedy ocenie jakość. Słuchane było i będzie z Nad M33. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kmc napisał:

Oczywiście o ilość basu. Jakości nie ocenie. Załatwiam teraz porównanie 1 do 1 wtedy ocenie jakość. Słuchane było i będzie z Nad M33. 

Ok spoko. 

No to pod kątem ilości no może jest to więcej. Tu jakby nie twierdzę inaczej. 

Aczkolwiek tak. Porównanie 1:1 w tym samym pomieszczeniu to mus. Bo inaczej i tak akustyka ma za duży wpływ aby to oceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To posłuchałem łeb w łeb... teraz muszę to przetrawić. Na moje nieszczęście, na pożegnanie, podłączono mi Sonus Faber Sonetto V - które trochę namieszało w głowie. Więcej napisze pewnie jutro 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie wynik meczu QR7 vs RF7 zasilanych M33. Zacznę od tego że M33 to brzmienie IMO neutralne, choć niektórzy recenzenci doszukują się tam jakiegoś ciepła, widocznie ja nie słyszałem jeszcze neutralnego wzmacniacza. QR7 z Nadem zagrało nijako. Tzn wszystko było ok, dużo detalu, świetna kontrola basu, ale grało to tak sterylnie. Było to brzmienie techniczne, bez ciepła kompletnie.

RF-7 III lepsza, bardziej szczegółowa góra, więcej basu. Granie zdecydowanie mniej techniczne, ALE w klipschu ten bas się trochę ciągnie - stąd tez wrażenie, że jest go dużo więcej niż w QR, a tak nie jest, Jest więcej ale nie jest to ogromna różnica. Gorsza jest jego kontrola.

Na koniec super ludzie z Audio Format Wawa podłączyli mi Sonus Faber Sonetto v. Extra granie - fajny bas, spory ale z extra kontrolą, fajna średnica, góra - mega detal ALE niektóre utwory spowodowały pojawienie się latających w powietrzu ostrości, takiej dość mocnej. Dlatego boje sie tej kolumny. Come undone Duran np. zabrzmiało strasznie źle.  Gdyby nie ta pojawiająca się ostrość, pewnie bym z nimi wyjechał. 

Dalej więc wiem, że nic nie wiem, walczę jednak dalej. W międzyczasie podniosłem podestami Forte o 12 cm i to był bardzo dobry ruch. Przybyło góry, poprawiła się scena. Wczoraj wjechał na testy SVS sb-2000. Do mojego słuchania jest on odcięty na 50Hz i ustawiony w Dirac 2dB poniżej forte. Pojawiła się wreszcie dodatkowa masa której mi tak brakowało. Jednocześnie mam wpływ na jej ilość (NAD ma 5 banków pamięci na mapy korekcji) i jest bas jest lepiej kontrolowany niż z bass refleksu RF-7. 

Teraz trwają testy 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kmc napisał:

ALE w klipschu ten bas się trochę ciągnie

Albo trochę niedomaga akustyka pomieszczenia. Dlatego ja twierdzę, że nie ma sensu szukać basu w głośnikach pasywnych bez oderwania od akustyki pomieszczenia i elektroniki. W normalnym pomieszczeniu mieszkalnym najlepszym rozwiązaniem są monitory i subwoofer. Jeśli korzystasz z przetwornika, zainstaluj sobie program jriver (wersja testowa 30 dni). Masz w nim wbudowaną funkcję Studio DSP. Daje możliwość pobawienia się ustawieniami basu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, piotrek7 napisał:

Albo trochę niedomaga akustyka pomieszczenia. Dlatego ja twierdzę, że nie ma sensu szukać basu w głośnikach pasywnych bez oderwania od akustyki pomieszczenia i elektroniki. W normalnym pomieszczeniu mieszkalnym najlepszym rozwiązaniem są monitory i subwoofer. Jeśli korzystasz z przetwornika, zainstaluj sobie program jriver (wersja testowa 30 dni). Masz w nim wbudowaną funkcję Studio DSP. Daje możliwość pobawienia się ustawieniami basu 

obu kolumn słuchałem w zaadaptowanym pomieszczeniu salonu. W tych samych warunkach. Jako DSP w warunkach domowych, uzywam DiracLive - tez ma mozliwości pobawienia się basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.